Мандруємо Польщею

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Пупсик, 18 Червень 2014.

  1. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Я би брала два дні на один парк. Ми за один день в Заторленді все не обійшли.
    Добиратись чим плануєте? Я б на вартість житла орієнтувалась. В Затор з Кракова їздить прямий автобус в дві сторони 29 злотих: Jak dojechać - ENERGYLANDIA - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze Наскільки пам'ятаю, в Заторі вищі ціни на житло ніж можна в Кракові знайти гарний варіант апартаментів не за всі гроші. Але то треба прорахувати скільки вас буде і чи вигідно буде тратитись на дорогу, може справді дешевше прямо в Заторі поселитись.
    Там розваги на будь-який вік знайдуться.
    На території Заторленду є корчма з нормальною їжею. Ми там їли - смачно. Знаходиться в лісі, дуже гарно і атмосферно. На карті вона показана справа: https://zatorland.pl/mapa-parku-zatorland/
    В вітер потиняєтесь, в дощ буде мокро.
    В дощ можна в корчмі посидіти. В лунапарку є кафе з морозивом під накриттям. Є міні-кіно про динозаврів і міні-музей з рештками динозаврів. Ну але в дощ краще туди не попадати.
    Черг нема, можна одразу купити. І якщо їдете на два дні в один парк, то квиток краще брати дводенний, виходить дешевше.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Що я для себе зрозуміла: Енерджіляндія виглядає цікавіша в плані атракціонів, але вона і дорожча в два рази.
    Заторленд має суттєво менший набір атракціонів, зате є той парк рухомих динозаврів, комах і міфічних істот. І вхід для тих дорослих, які не користуватимуться атракціонами і не ходитимуть в парки, безкоштовний (а в нас таких двоє).
    Мабуть таки будем брати по одному дню в кожен парк.
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2019 ---
    автомобілем.
    З дитини також 30 зл?
    Треба рахувати, бо вже вище написала, що в Енерджіляндію двоє дорослих не підуть, тобто їм (нам з чоловіком) треба буде той час десь провести з користю (наприклад, в Кракові). Але автомобіль то один на всіх. Відповідно, треба співставляти вартість житла, і покатушки туди-сюди з Кракова, щоб завезти - забрати народ з Затора.
     
  3. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Ми теж машиною їздили, тому не знаю. Взагалі, по місту, діє знижка для дітей до 16 років - половина вартості дорослого квитка. Але чи саме на цей автобус діти їдуть зі знижкою, не підкажу.
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2019 ---
    Тобто ви маєте забирати? Не виходить варіант, щоб вони вас лишили в Кракові, а самі взяли машину і поїхали в Затор?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Як варіант, якщо машина нам не буде потрібна (наприклад, якщо ми заплануємо на період їхнього перебування в Заторі закупи чогось крупнішого, для чого треба буде багажник).
     
  6. flame

    flame невгамовний експериментатор

    треба подивитися скільки кілометрів виходить з "житла" до Затора і назад. Може бути Убером вигідніше.
    Ми в Кракові були без авто, то постіно користувалися Убером. Оооо так, це був супер кофорт за дуже прийнятну ціну. І ми всі поїздки ділили на 4 особи.
    Наприклад (ми знімали апартаменти на вул Тарловська ):
    Аеропорт - житло (рахуєм Вавель) 21зл
    Житло - Вєлічка23 зл
    Вєлічка - Центр Бонарка (супер торговий центр) 13 зл
    Бонарка - житло 11зл
    Житло - аеропорт в 4 ночі - 18 зл
    І ще ми собі пригоду на Жозефіну випадково організували: поїхали в аутлет центр Фабрика безкоштовним автобусом, досить далеко їхати, в Модлнічку. Туди безкоштовним автобусом класно заїхали , як комусь буде треба - зорієнтую по карті зупинок, бо в неті ніде нема. І назад спланували на останній о 20:00 сісти. Ну та сіли, він чогось відправився о 19:50. На 3 зупинці я зрозуміла що ми взагалі не в ту сторону їдемо:girl_crazy:, блііііін, сіли не в той що треба (добігали і чисто вилетіло з голови що там 2 безкоштовних). Відразу почала гуглити, побачила що їдемо в протилежний район Кракова - так як би нам треба було до КК, а ми приїдемо на Галицьке Перехрестя десь біля 21:girl_impossible:. Нічо, глянули Убер з рондо Рейгана і заспокоїлись - 23зл, через цілий Краків. І там в нас було бінго : приїхало таксо, а там хлопець Олег з Хмельницького:connie_pull-pigtail Суперська, весела пригода була на фінал нашої подорожі.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  7. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    @flame десь в цій же темі читала, що таксі в Кракові візьме дитину тільки за наявності авто крісла.
    Дайте координати апартаментів, будь-ласка.
     
  8. flame

    flame невгамовний експериментатор

    упс, цей момент випустила, нашій дитині 15років:girl_crazy:.
    не знаю чи вам підійде: там нема паркінгу і тільки 4 спальних місця: 2 спальне ліжко і розкладний диван (досить великий, може 3 і вміститься). Паркінг є через дорогу "вавелівський", чи дорога парковка - не знаю, не цікавились.
     
    Останнє редагування: 12 Квітень 2019
  9. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Якщо то той що підземний, то він казково дорогий.
    Колись ним користувались по крайній потребі. Після суми в чеку в програму підготовки до поїздки входить моніторинг варіантів паркування.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. flame

    flame невгамовний експериментатор

    так, більше паркінгів там не бачила. Та й не сумнівалась що супер дорого. Під будинком мають паркомісце лише власники житла.
     
  11. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Ну, раз вже "зачепилась" за той Краків, то продовжу, мо комусь стане в пригоді інфа. І навзаєм попрошу мегадетальну інструкцію по Гданську і Мальброку для бюджетних авіатуристів без авто:girl_wink:
    Вавель Zamek Królewski na Wawelu: онлайн квитків і бронювань нема. Можна подивитися розклад і вибрати зручні дні та години. В неділю є безкоштовні експозиції. Квитки в ценляній будівлі де вивіска "Інфоцентр". Там ще є туалети і магазин
    Нам не повезло: скарбниця та представницькі кімнати були закриті:girl_cray:. І ще й 2 раз не повезло: якраз в той вечір коли ми гуляли біля замку був дуже сильний вітер, за годину після того стався нещасний випадок: вітер поламав дерева на "коолівському шляху" і стався зсув грунту, загинув чоловік, українець. Центральний вхід закрили, нам з дому треба було обходити кругом і вирізали всі дерева. То ми ще маємо історичні фото де ті дерева є
    20190314_215829.jpg
    Екскурсії польською мовою найдешевші, єдиний доступний варіант був " приватні апартаменти" - 21 зл 1.5 год. Дуже гарно, екскурсовод була чудесна жіночка. Дуже все цікаво і емоціно розповідала (поляки взагалі дуже емоційні стосовно своєї національної спадщини). Коли почула що я перекладаю пошепки , після того як вона тезу закінчила, своїм дівчатам, спитала чи ми все добре розумієми чи треба щоб вона нам російською дублювала:girl_crazy: Група була мацьонька - 11 чоловік : 4 нас, 5 дорослих і 2 дітей поляків . Ми сказали, щоб не перекладала, бо нам цікаво польською і ми українською розмовляємо, але певно їй було цікаво і російською практикуватись (казала що веде рос мовні групи) і похвалитись яке ж багате насліддя є. Екскурсія була суперська, ще на 20 хв вона з нами залишилась по закінченню і ще раз частково в зворотньому напрямку провела і розповіла.
    Ось це на стінах __00_kurza_stopka_detailExhibition.jpg виявляється ніякий не мармур. Це шкіра, яка колись була світла з дуже цікавим візерунком, алез плином століть потемніла.
    Східна Експозиція - 7 зл. Кілька невеличких кімнат. Для загального розвитку можна йти, але краще виловити в неділю безкоштовно.
    Вавель Втрачений - 7 зл . Ми ходили в неділю безкоштовно - досить цікаво.
    Квитки краще брати зранку, бо найцікавіше: кімнати та скарбницю хапають найшвидше. А час краще вибирати після 13 - менше туристів( всі пруться зранку).
    Черга зранку ППЦ, десь за годину до відкриття починають займати і пачками квитки вигрібають. Квитки можна взяти тільки на "сьогодні", на "завтра і т.д." нема.
     
    Останнє редагування: 12 Квітень 2019
    • Інформативно Інформативно x 3
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Не знаю чи тобі підійде, але в одну з поїздок ми чисто випадково знайшли класні апартаменти. Їхали до чоловікового брата, який тоді жив в Кракові і шукали житло поруч. Знайшли на тій самій вулиці, поруч будинок, Slusarska вулиця, номер 8 здається. Дві кімнати, балкон, все необхідне в квартирі є, є паркомісце на парковці під будинком. Виходила ніч 37Є. Можеш на букінгу глянути, Luna називаються апартаменти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Всередині дуже гарно, є що подивитися. Але ми були кілька років тому і там ще розширювали все. Думаю, зараз ще краще.
    На вулиці теж гарно, там є ресторанчики, де поїсти і лавочки, щоб відпочити.
     
  14. Barbie

    Barbie Well-Known Member

    Це правда. Я була з двома дітьми, то наші хлопці на убері брали без крісел, а попався поляк, то відмовив коли побачив, що з дітьми.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    А він працює в нетеплу пору? Я чогось думала, що він лиш літом відкритий, ми були минулого року в липні. Щодо дорослих - там багато качель-атракціонів для дорослих. Вхідний квиток недешевий, тому краще приіхати з самого ранку, щоб більше встигнути. Крім фаст-фуду є млинці і щось таке подібне, картоплі-зупи вроді би нема, для семирічноі дитини там не дуже багато атракцій, але на цілий день хватить, є ще малий аквапарк, там також прикольно. Ночувати краще в Кракові, в Заторі думаю, що дорожче. Якусь іду-воду можна брати з собою в рюкзак. Як на мене, то одного дня для семирічноі дитини хватить, краще другий день тратити на інший парк
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ну @Lyudvig писала про водні атракціони.
    Ми плануємо на початок травня, тому поцікавилась, коли вони були, бо мені навскидку здається, що в травні водні атракціони або не працюватимуть, або вода буде захолодна.
     
  17. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Я мала на увазі цей атракціон:

    В дитячій зоні також є водні атракціони, там поливаються водою, помаленьку рухаються човники. Доступ до води є, тому треба читати на сайті, коли вони працюють. Мені здається, що в них є сезон і несезон, певно від того і відштовхуються.
    Календарь - ENERGYLANDIA - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
     
    Останнє редагування: 16 Квітень 2019
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    Крім оцих водних атракціонів є ще так званий аквапарк, там ти переодягаєшся в купальник і є відділення для маленьких, напевно до 6-7 років, там дуже мало води і такі дитячі пласмасові гірки, з яких зізджаєш у воду, фонтанчики. Є відділення доя більших і дорослих, це як в нашому аквапарку, це все на відкритому просторі, тобто без накриття, тому припускаю, що працює лиш літом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Snigko

    Snigko New Member

    У Польші дуже гарно, особливо якщо брати Краків та Варшаву, дві столиці країни, одну культурну, а другу сучасну, бізнес столицю. Я завжди коли подорожую Европою, то залишаюся хоч на один день у Польщі, щоб прогулятися вулицями, та подивитися чарівню архітектуру
     
    Останнє редагування модератором: 23 Травень 2019
  20. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    На який пункт пропуску між Польщею і Україною краще їхати завтра (в суботу) на вечір (якщо десь 22:00 будемо на кордоні зі сторони Польщі)?
    Ще не знаємо, чи будемо стояти в черзі на такс-фрі.