Медична реформа

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Багіра, 25 Жовтень 2017.

  1. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Напевно в багатьох зараз більше питань, ніж відповідей
    Медична реформа: які ціни отримаємо у 2018-му і хто за все платить | Факти

    мене цікавить найперше можливості вибору сімейного лікаря, бо як читала, можна обирати не лише працівників лікарень-поліклінік, а і Фопів
    п.с. велике прохання, давайте не будемо засмічувати тему недовірою і страхами, а писати інформативно
     
    Останнє редагування: 25 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 4
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Мені цікаво- це особисто з лікарем говорити, чи десь онлайн є можливість?

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Наскільки я знаю, тільки особисто. Ви ж ту декларацію-договір будете реально підписувати, в кабінеті. У 2-х екземплярах. До того ж, лікар, напевне, захоче задати кілька питань з приводу здоров"я.
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    а ще обслуговування діток на людей похилого віку буде оплачуватися за вищими тарифами, ніж працездатних осіб. Бо діти і пенсіонери потребують ретельнішого і частішого прийому. Тому лікарям буде фінансово вигідно мати на обслуговуванні певну категорію. тим більше, що візити додому будуть тепер на розсуд сімейного лікаря. Він сам має право вирішувати, чи потрібно йти йому до пацієнта, чи проконсультувати телефоном, чи пацієнт до нього має прийти. Лікар не зобов язаний буде ходити по викликам.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    А мене цікавить інше.
    Там якось є пункт про "виконання пацієнтом правил медзакладу, в якому він лікується/обслуговується". Це що означає? Що поліклініка може поставити, скажімо, термін прийняття вагітної на облік - до 20 тижнів, приміром?
    І взагалі цікаво, як тепер з обліком вагітних...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. ranetka

    ranetka New Member

    Я читала,що навіть сімейний лікар може вести неускладнену вагітність.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А де можна почитати повний виклад всіх пунктів реформи?

    І коли вона вступить в силу?
     
  9. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    --- дописи об"єднано, 26 Жовтень 2017 ---
    Повного ще немає, бо процес тільки почався.
    Ось коротенько дещо
    А взагалі стежити зацікавленим ось тут
    Підтримай медреформу: законопроекти 6327, 6604
     
    Останнє редагування: 26 Жовтень 2017
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    мені ще цікаво як буде відбуватися з чергами.. живі чи по запису?
    бо мені видається що почнуть ходити люди більше, знаючи що за них лікар отримує оплату, і що віддяк непотрібно ( для тих, хто вважав своїм обовязком віддячити)
    власне це провокує ситуацію закордону, де або сидять в чергах цілими днями, або запис на 2 місяці вперед... ну бо в хорошого лікаря буде багато людей
    і ще от сімейний лікар то один на всіх членів сімї? відповідно педіатра вже непотрібно?
     
    Останнє редагування: 26 Жовтень 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Тут дуже детально все розписано Медична реформа: відповіді на всі питання. Коли чекати змін
    --- дописи об"єднано, 26 Жовтень 2017 ---
    Більше 2000 людей не буде. Це верхня межа.
    --- дописи об"єднано, 26 Жовтень 2017 ---
    Ні. Чоловік може спостерігатись в одного, ви - в іншого. Але, звісно, зручніше спостерігатись всім в одного. Бо цей лікар вже буде знати вашу родину, враховувати спадковість і т.д. Педіатри, наскільки я зрозуміла, лишаються педіатрами і займаються суто дітьми.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Мені не подобається з того, що є зараз. Коли, наприклад, приходить пацієнтка до лікаря, вони один одного добре знають, у них хороші стосунки. І починається замість розмови по суті хвороби чи призначень півгодинні бесіди про дітей-онуків, кішку, ціни на продукти. А в цей час черга росте, і в цій черзі є реально хворі люди, яким погано. От це, я вважаю, треба припиняти. І це має робити не Супрун, а самі люди - не дозволяти, щоб таке відбувалось.
    З приводу живої черги - її і сьогодні не мало б бути. Адже є талончики і запис. Люди самі створюють собі незручності. Має бути так: людина записалась на 13:15 - отже, вона має повне право зайти в кабінет і отримати консультацію максимум 13:25, а не чекати годинами, поки там "коліжанки" наговоряться і чаю нап"ються. А в нас люди сидять і чемно чекають. Ну, може, не завжди чемно - сваряться ще. Але результату з тих сварок - нуль. Треба самим порядки наводити. За нас це точно ніхто не зробить. Жодна Супрун не прийде в кожну поліклініку і не повисмикує з кабінетів "язикатих хвесьок".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    не зовсім. Педіатри, які стали сімейниками, точно так само і залишаються сімейниками. І мають право підписувати договори з любими пацієнтами.
    --- дописи об"єднано, 26 Жовтень 2017 ---
    так, як є і зараз. Ви маєте право обслуговуватися у різних. Наприклад , ви і зараз усі в сім ї можете обслуговуватися у різних лікарів вашої поліклініки. Є бланк, який заповнюєте і вас"приписують" до любого, з яким ви домовилися
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Не зовсім розумію. От є в нас сімейний зараз. Я буду правда підписувати з іншим лікарем угоду. От запишемось ми всі до того лікаря. А малого куди? Теж записати до нього? Але тоді для чого педіатр? Ходити до обох? В яких випадках куди... Сімейний буде оглядати дитину чи як?
     
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    Він. Але, якшо ваш сімейний не є добрий як дитячий лікар, можете дитину записати до іншого.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    в нас вже давно так.
     
  17. Kassandra

    Kassandra брюнеточка:)

    тут не все так просто....Сама недавно просиділа в черзі годину часу :sad: : от ніби так все добре - зареєструвався собі в онлайн і гордо приходиш на свою годину, а виявляється, що в черзі сидить декілька чоловік (яким стало зле от-от сьогодні...), що не змогли зареєструватись чи взяти талончик, бо в лікаря вже не було вільних віконечок на цей день. Починаю нервуватись, бо сама ледь вирвалась з дому на свою годину, але і тих людей починаю розуміти.. А далі: лікар призначає мені прийом через день, щоб закрити лікарняний, я спокійно йду додому, відкриваю сайт реєстратури, щоб зареєструватись на призначений день, а там виявляється вже все зайнято, бо наша лікар опинилась одразу на трьох дільницях (крім своєї дільниці заміняє одну лікарку, що на лікарняному і ще одну, що на курсах). Отак вже цього разу я через день приходжу без талончика (а що робити - лікарняний же треба закрити), стаю чемно в чергу і починаю вислуховувати від людей, що я без талончика і мене не пропустять)), ну нічого, дочекалась вільних 5 хв в лікаря і таки закрила той лікарняни :). Але незручності такі є і будуть, як з цим боротись я поки сама не розумію..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  18. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Та в нас теж так. Просто я з допису зрозуміла, що тепер сімейний і педіатр окремо. Тому спитала.
    ну і мені ото поєднання дитячого і дорослого лікаря дуже не подобається. Зараз в нас сімейників перевели в сімейну амбулаторію. раніше наша сімейна приймала в дитячій поліклініці. А от зараз ми ходили слухати малого в амбулаторію. То капець...купа якихось мужиків, які на медогляд напевно прийшли, купа бабусь-дідусів. Всі кашляють(ну і ми теж)...І то ще черги не було. А як тепер бути з хворою дитиною? От нещодавно в малого був шалений кашель і темп. невисока правда, 38 не більше. Я подзвонила викликати додому лікаря. Спитали чи є темп. і коли почули, що тільки 38, сказали, що на таку темп.лікарі тепер не ходять. Приходьте в поліклініку. А якщо там черга. Сидіти в черзі з такою температурою? Ну ок, збили ми темп. А якщо ні. Лікар не прийде, швидка звісно не приїде тепер. Самим їхати в приймальне відділення найближчої дитячої? От як бути в таких ситуаціях?
     
  19. Raven

    Raven Мама малятка

    Травмувалася моя мала, в лікарні видали довідку про амбулаторне лікування на дому. Тобто я з того ж дня маю вийти на лікарняний.По талончиках я вже не попадала. Довелось стояти в черзі.
    --- дописи об"єднано, 27 Жовтень 2017 ---
    @Dominika, так ви можете піти до лікаря в амбулаторію або в найближчу дитячу лікарню. При високій темп. викликаєте швидку. До речі лікарям тепер на їх розсуд дали вівдвідування пацієнта, можлива консультація і телефоном.
     
  20. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Було б логічно якось автоматизувати цей процес. Сподіваюсь, розробники e-health продумають опцію автоматичної видачі лікарняного при видачі довідки. І щоб можна було той лікарняний роздрукувати з особистого кабінету самостійно. А не йти знову в поліклініку за папірцем.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1