Мережевий маркетинг - добро чи зло?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем sofcja, 9 Квітень 2011.

?

Мережевий маркетинг - це

  1. зло!!!

    31,5%
  2. добро!

    17,4%
  3. а що воно таке?!

    4,3%
  4. мені до нього байдуже...

    46,7%
  1. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Ну якщо когось цікавлять удачні приклади, то я знаю один такий :) - моя сестра. В Емвеї на дуже високому рівні. За річну зарплату може купити собі як мінімум 3-кімнатну квартиру у Львові. Займається з 2000 року.
    Я не займаюсь, продукція подобається, а сам бізнес не подобається. А якщо не любиш те, чим займаєшся, то який може бути ріст.
    Ну і ще знаю багато успішних/не успішних людей з структури сестри.
     
  2. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    О, нічого собі!!! Ну, молодець ваша сестра ніц не скажеш.
    В цьому бізнесі треба мати як то кажуть "жилку". Я колись пробувала, пропрацювала рік, на довше мене не вистарчило. Не моє.
    Загалом до мережевого маркетингу відношусь нормально, при умові що все чесно без розказувань казочок про продукцію.

    ---------- Додано в 20:14 ---------- Попередній допис був написаний в 20:12 ----------

    Наприклад моя подруга працює в Мері Кей. Досить нормальна продукція, я часто даю їй виручку. Беру те що мені підходить і на подарунки частенько.
    Ну, але коли приходять і пхають тобі парфум, ніби то по знижці який в магазині коштує на половину дешевше, то вибачайте- то лохотрон в повному розумінні цього слова.
     
    Останнє редагування: 3 Листопад 2011
  3. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я чомусь із недовірою ставлюся до подібних фірм. Хоча і розумію, що продукція може бути нормальної якості, але логіка підказує - якщо ті, хто записався розповсюджувачем приносять прибуток кожним своїм замовленням тому, хто їх записав - і так все вище та вище, то яка має бути націнка на товар, щоб з одного проданого флакона заробив я, мій шеф, шеф мого шефа і т.д. Ще й знижечку запропонують. Чи не краще відкрити магазин і продавати з невеликою націнкою? Маю враження, що товар буде чи не вдвічі дешевший...
     
  4. Fechka

    Fechka Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я також.
    Власне в мене теж були спроби працювати. При всій моїй балакучості таки далеко не зайшла. Ну не вмію я нагружати людей. Коли мені кажуть- ні, вдруге не спитаю.
    А іншим вдається:girl_claping:. Успіхів. Кожному-своє.
     
  5. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    А логика Вам не подсказывает, что в
    будет входить аренда магазина, оплата коммунальных услуг, оплата "поддержки предпринимателей" (пожарные, санэпидемстанции и т.п. и т.д). Потом в магазине вы один флакон не выставите, Вам надо сделать закупку товаров, чтоб что-то еще стояло на полках, а если денег нет, то берут товарный кредит, процент с которого тоже войдет в наценку. И чтоб, об этом магазине кто-то узнал, надо или подождать долгое время пока наработается клиент или сделать рекламу, и эти расходы тоже войдут в маленькую наценочку. И чтоб товар продался, магазин надо открывать каждый день, следовательно надо заплатить тому кто будет там работать, а еще тому кто будет это все считать. А если посмотреть со стороны производителя, то ему вообще не выгодно работать с маленьким магазинчиком и он работает с крупным оптовым складом, за который тоже надо заплатить аренду, оплатить работу сотрудников и все это должно войти в маленькую наценочку. А еще в маленькую наценочку войдет степень риска, потому, что товар имеет срок годности и для ассортимента в магазин надо выставить разные цвета и запахи (к примеру если это косметика). И то. что не продалось, списывается по истечении срока годности, а куда деть затраты а в маленькую наценочку на маленький флакончик.
    В результате производитель посчитал, что дешевле заплатить нескольким людям небольшую наценочку за конкретную рекомендацию, чем создавать море расходов и проблем и не иметь гарантии в продаже товара. И это не впечатления, а конкретная коммерческая статистика, что так - в два раза дешевле. Сетевой маркетинг - это нормальная система маркетинга дающая доступ людям к оригинальному качественному товару и экономии их времени.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Kordanna

    Kordanna New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Як і більшість пробувала займатись у студентські роки- подобалось. Зараз категорично уникаю через нав'язливість-стало дратувати. Знаю теж людей, які досягнути високих результатів-трохи зазомбовані системами, хоча натомість мають цікаву роботу, статуси "золотих"....
     
  7. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    А без цього досягти успіху в такій системі дуже важко. І я не вмію нав'язливо пропонувати що-небудь. А мене колись так вперто намагалися приєднати до одного бізнесу. Так і хочеться сказати, вибачте за грубість "вербувальникам": Ну не пропонуйте людям, які не мають до цього здібностей (і ще й бажання) займатися цим! Даремно витрачаєте час
     
  8. madchen

    madchen Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я теж займалась мережевим маркетингом в "AVON". Почала, будучи в класі 8 (2001-2002 р.р.) і так досить непогано в мене це виходило, нікому не нав"язувала, роздавала каталоги і дівчата замовляли кому що потрібно... Заробітків великих не було, але все ж таки, на ці " %" купляла собі косметику, і обов"язково сезонну обновку: одяг або взуття:) Тоді відчувала себе такою дорослою, сама заробила.:girl_wink: Будучи вже студенткою, мені запропонували стати координатором(тобто, набрати свою групу консультантів. На цьому етапі набагато цікавіше, проводила тренінги для новачків, їздила на конференції... А ще в мріях було оце червоненьке Пежо 206:girl_tender:..Але все це закинула через пів року.. ЧОМУ? А тому, що зрозуміла, що мережевий маркетинг- це вже в минулому. Якраз ті, хто починав років 15 і більше назад і досягнули лідерства, вони справді заробляють великі гроші. А досягнули цього своєю працею, бо не так легко набрати свою групу консультантів, а потім долучати все нових і нових, адже постійно хтось відсіюється...
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2011
  9. Barnaulka

    Barnaulka Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я колись також
    Мала необережність піти на співбесіду в
    , далі десятими дорогами ту структуру обходила, мене знайомі агітували займатися ще в якихось структурах, але не виникло такого бажання.
    Мама була в Оріфлеймі на досить хорошому рівні, але якихось особливих заробітків не мала, хіба зайвий головний біль.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    я до мережевого маркетингу впринципі ніяк не ставлюся, бо я не до того діла. думаю, що мене на це ніхто б не підсадив:girl_crazy:, хоча в нас зараз гостює сестра чоловіка з Москви, і якраз вона - одна з директорів в Оріфлеймі, має підсобою купу консультантів, і на сьогодні це приносить досить таки значні прибутки в сімейний бюджет. бачу, що вона від роботи справді отримує задоволення, і вірить в той товар, який продає/пропонує. це важко, тому що треба бути на зв'язку 24 год на добу, постійно кудись ходити-пропонувати-представляти себе, але сьогодні при наявності різних соціальних мереж, сайту і т.п. це реально. як то кажуть, тільки б віри в те, що робиш, і бажання:girl_wink:
    п.с. маємо з чоловіком на презент косметички з різним оріфлеймівським товаром на пробу, а дитя - олійку і присипку:girl_crazy:.
     
  11. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Так, оце ключове, не лише в мережевому маркетингу, а й в будь-якій іншій сфері.
    І не менш важливо, аби пропонувати якісну продукцію чи послуги:)
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    кілька днів иому зустріла свою однокласницю- вона у цій системі вже більше 10 років. За цей час досягла багато.От якраз повернулася із-за кордону з конгресу світових лідерів "Фаберлік"
     
  13. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Була в Оріфлеймі, Ейвоні (досі там є, як вже писав хтось з дівчат,- для галочки коліжанці було конче треба :)). Подобались окремі продукти їх виробництва. З часом їх замінили на інші, які вже "не то".
    Рік тому зареєструвалась в Емвеї. Що сказати... Заробіток перекриває витрати на продукцію, якою користуюсь . Що також приємно. :)
    Хтось писав про вимагання грошей... На скільки я пам"ятаю, Оріфлейм- 5грн за реєстрацію, Ейвон взагалі безкоштовно, Емвей - 58грн за перший стартовий набір ( на другий стартовий 6 місяців гарантії - можна повернути). Кожна з цих фірм має свій маркетинговий план. Якщо чітко його дотримуватись- буде результат. Але , на жаль, не кожному це дано. Як би там не було, на початках це вимагає багато сил , часу, та віри в те все. Маю знайомих з цих трьох організацій, є успішні, - які лише цим заробляють, а є просто користувачі.
    Я щось комусь продавати (нав"язувати, переконувати) не вміла ніколи, тому користувачем і залишусь. :) Знайомі знають чим займаюсь, хто цікавиться розповідаю, беру їм продукцію. До "Золота" чи "Діаманта" навіть не рвусь, знаю що це для мене не досяжне... Не тому, що це впринципі не можливо, цього можна досягнути , просто це ВЕЛИКА робота.
    Успіхів усім, хто на цей крок наважиться!
     
  14. puha

    puha New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    студенткою пробувала. В результаті ше свої гроші додавала. Бо чужим продавати не вміла, а своїм продавала по собівартості і дарувала :))
     
  15. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    З точки зору якості і ціни товарів, то може і добре. Але, зважаючи на методи залучення партнерів/клієнтів, то для мене особисто чим далі, тим більше стрілка хилиться до позначки "зло". На 1 курсі я місяць пробувала себе в одній такій компанії, зрозуміла, що не моє - кинула. Зараз вийдеш з дитиною гуляти - на вулиці Тебе звинуватять у неправильних релігійних віруваннях, працюєш через інтернет - на Тебе насідають з пропозиціями життєвоважливого партнерства у справі, за якою майбутнє цивілізації, і ідеальними товарами... І то позиція безкомпромісна: "Пропоную роботу/бізнес" (обговорення при зустрічі або в кращому випадку через дзвінок по скайпу, напевно, щоб людині важче було відмовити), "А, не цікавить додатковий заробіток? Супер! Тоді купуй наш товар!" Не люблю таке НЛП.
     
  16. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Була вчора на конференції однієї дуже якоїсь крутої компанії, яка займається сітьовим маркетингом. Висиділа дві з половиною години, вийшла звідти зла як пантера.
    По-перше, найбільше обурювало те, що в оголошенні я вказувала обов"язковим пунктом "сітьовий маркетинг не пропонувати". Байдуже, подзвонили, сказали що американська фірма відкриває філіал у Львові, потрібні кадри, зі своєю освітою і стажем роботи підходжу і найголовніше- є можливість працювати дома. Запросили на співбесіду.
    Приходжу, а там купа народу, ну, думаю мабуть великий конкурс, чекали ще пів години, потім конференц зала і почалося. Боже, які то запудрювання мозгів, які вдало складені промови... Ну, добре що я колись трохи мала з цим справу і оті всі психологічні натиски на людей мені відомі. Я навіть по пунктах все собі розкладала під час розмови (10 ступенів, 5 кроків і т.п.- ги-ги, так пам"ятно ще)))
    Потім якийсь такий собі мов тип-приколіст і водночас багатенький Буратіно, який на легкому приколі розкрутився на тому сітьовому маркетингу і за півтора року має лімузина, триповерховий особняк, браслет з брюліками (навіть зняв і показав всім), а ще має мерса і рахунки в банку і при всіх вивернув кишені і сказав що сотні баксів в нього просто так валяються як в звичайних українців копійки і він в роздумах в яку то країну завтра повезти дружину з дочкою на шопінг. Потім мовляв дзвонить мобілка і він з дружиною сперечається Франція, чи Італія... ну, короче, одні понти.):girl_cool:
    І от так на легкому приколі він розповів що реєстрація в їхньому бізнесі коштує від 250$ до750 $. То ті цифри вже було названо тоді, коли всі були в легкому тумані від того, як можна розбагатіти в лічені чуть не місяці. Я сама бачила як в дівчини, яка чекала разом зі мною в коридорі і яка хотіла втікти вже з початку тої конференції прям очі загорілися. І вона в кінці таки на то підписалася.
    А ще той крутий перець розповів що гроші дістати не проблема, але той бізнес реально вартує того, аби в нього вкласти раз, а потім мати статки з того. Навів приклад взяти кредит в банку і потім воно повернеться сторицею. А хто цього не розуміє, то йому треба на Кульпарківську.)
    Тривало то довго і в кінці запросилися бажаючі "вступити в інше життя- життя заможніх і багатих...". На той час люди вже були "готові" ) і полетіли до того крутія як мухи до меду. Всьо, занавєс, я встала і до виходу, але щось в кінці обернулася і побачила як той мужик тицяє на мене пальцем всім згідним ступити в бізнес говорить, що я іду на Кульпарківську за мозком. Мдяяямс...:girl_haha: Хотіла сказати що нєєє, біжу в банк за кредитом, але вирішила не нариватися і просто вийшла з тої зали в 21-ій год вечора. Йшла на 18,30. Думаю не треба пояснювати чого я така була зла. Вже сьогодні собі так думаю, що напевно їм тоже вдалось напустити на мене якогось туману, раз я свідомо висиділа там дві з половиною години. Капець...
     
  17. Natalia

    Natalia Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Очевидно то була фінансова піраміда, яка дуже швидко прикриється, як і всі подібні "фірми". В мережевому маркетинзі гроші "ні за що" не вимаггають.
     
  18. LGalT

    LGalT Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я вибрала "добро", оскільки люди, яких я знаю і які активно працюють в такого роді бізнесу, ведуть його порядно, чесно і прибутково. На мою думку,найголовніше- то відносини між людьми, а ще, звісно ж, умови співпраці та продукти. Я сама користуюсь багатьма продуктами Амвею, хоча активно не займаюсь.Багатьом людям цей бізнес, направду, допомагає на краще змінити своє життя, при умові, що ведення цієї діяльності приносить моральне задоволення і відбувається "природно", а не через ломку себе заради якогось міражу.
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Та справа в тому що мережевий маркетинг може бути як добром, так і злом.)
    Для прикладу я займаюсь Оріфлемом. Супер, правда заробітки лишень покривають мої витрати на косметику, шампуні, засоби гігієни і т.п., але і то добре. І це при тому що моє коло клієнтів поки не надто. Займаюсь виключно в своє, як то кажуть, задоволення. Попала якраз коли реєстрація була безкоштовна, а так ніби 5 грн. Гроші не великі. Ніхто нічого не вимагає. Я нікому нічого не впарюю, робота не бий лежачого так сказати. Не треба комусь довго пояснювати шо то за фірма і чого вона такого доброго має. Фірма частенько робить сюрпризи і всякі презенти. Приємно, просто, класно. Мені подобається.

    Колись за старих добрих часів працювала в "злій" фірмі, яка займалася мережевим маркетингом. Повелася, бо ніякого попереднього внеску не вимагали. У нас був менеджер, який щодня проводив такі собі так би мовити тренінги на тему як замилити клієнту очі, збити з пантилику і втюхати товар. А також як заохотити людей в "бізнес", побудувати ту саму піраміду. І це все знову ж таки базувалось на брехні і замилюванні очей, починаючи від того ж оголошення про прийом як би різноробочих на склад, потім треба було розказати байочку чому так в оголошенні написано, аби людина не втікла і закінчуючи тим що треба було наплести який тут великий конкурс і як тяжко до нас попасти і були підставні люди для вигляду, яких ніби то злий і строгий менеджер не прийняв (хоч приймали всіх без виключення, але треба було створити вигдяд). І це до того часу поки та людина сама не зрозуміє, що бізнес будується на брехні і важких тренінгах перелому самої себе завдяки "доброму" керівництву, яке з нас будує собі піраміду. Але на тому етапі вже мало хто міг просто обернутися і піти, точніше ніхто...
    Так от рік свого часу я присвятила цьому бізнесу. Було все: і відрядження (це були самі найкращі моменти зі всього), і робота цілодобова, і бувало без вихідних, інколи начальство "ставило" нам крутий відпочинок- це тоже не поганий момент. Так от працювала я, працювала, будувала тую піраміду, реально була сама трохи як зомбі тоді, тобто я була не зовсім я. Це я вже вийшовши з бізнесу зрозуміла. Доробилася я до того, що потрапила під машину тут знову ж таки винна робота, бо від перевтоми не бачила реально куди іду. За станом здоров"я не могла працювати деякий час, моя піраміда розвалилася. Але я рада що так трапилось, бо маю реальні приклади отих лідерів, яким вдалось повідкривати свої офіси. Все це туфта повна. В один момент все валиться. В тому всьому ще є дуже багато підводних камнів, про які знають тільки ті ж люди, які за рахунок мережевого маркетингу щось досягли, так і ті які були близькі до того.
    Так що такою байдою мене вже більше не проведеш. Я жук битий...:)

    ---------- Додано в 23:37 ---------- Попередній допис був написаний в 22:54 ----------

    І ще додам, що не можу сказати, що ми проштовхували якусь погану, чи браковану продукцію. Зовсім ні. Просто сам вигляд тої роботи якийсь зовсім не правильний. Це було якраз в мене після школи і я дурне повелося. Хоча там в тій фірмі було багато людей різного віку... І всі рвалися до того лідерства. І мені зара як згадаю реально встидно що я таким "страдала", але вже шо було то було. Ніколи і не згадувала, а то шось вчорашня історія з працевлаштуванням надихнула...))
     
  20. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Не знаю, чи то толерантно з точки зору модераторів, але мабуть можна було би вказувати назви таких компаній, може би комусь то зекономило час. Ну, або були би, принаймні, першими в чергах до банку за кредитом чи на Кульпарківську за мозком.
    Зі свого боку можу повісти, що якийсь час пробувала працювати у компанії Євролайф, що пропнує пенсійні та інші накопичувальні програми від страхових компаній "Граве" і "Аліко". Перестала, бо не мала стільки часу, як би треба було на ту роботу, зате мала маленького Андрійка, то ж вибрала, що часу більше потрібно таки йому))) Неприємних спогадів не залишилось, залишились лише накопичення для забезпечення майбутнього.