Ми і наші гроші

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Mansikat, 19 Червень 2020.

  1. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    проблема в тому що за місяць :) В нас земля купляється окремо (тут я не можу сказати точно, бо знаходила інфу що землю треба орендувати) і будинок окремо. Якщо ти купив будинок то не все так райдужно як здається :)
    З розповідей людей, дійшла висновку, що треба всі угоди на оренду та купівлю закордоном перевіряти з адвокатом, хоч це дороге задоволення, але потім вийде ще дорожче. В нас був адвокат, який добавив багато пунктів в договір і заставив навіть в серпні місяці включити опалення, щоб перевірити чи все працює. А про те що я самостійно рахувала\міряла площу квартири я про мовчу, але це зекономило нам 40 євро в місяць.
    Ваші слова і моїй мамі, а то вона щиро вірить, що викладання в університеті мега престижна і дужеоплачувана робота. Бо де ще ти знайдеш роботу, що півдня на робочому місці (кожного дня) і отримуєш 6000 грн :) А те що ти приходиш додому і до ранку лекції і статті пишеш, то вже твій вільний час :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  2. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    І не тільки закордоном!) Хороший адвокат/юрист зекономить Вам більше грошей, ніж Ви на нього потратите:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Звичайно, все треба читати і рахувати.
    В нас теж є таке хоча й рідко, що земля в оренді, але максимум, що бачила - 400€/місяць.
    Якби з купівлею будинка було все аж так погано, то скільки мала би коштувати оренда того будинка? (А будинки таки теж здаються в оренду). Тому в будь-якому разі краще бути власником, ніж орендарем.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Там величезна площа (на території великий басейн і великий сад) і межує із заповідним лісом. Розміщення гарне і ціна купівлі влаштовувала, а тепер вилазять сюрпризи.
     
  5. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    принесу сюди, бо таке, цікаве і трохи з незвичного погляду про гроші :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    скільки б я не сміялася над фінансовою метафізикою, а вона - працює.
    Для мене виявилось надважливо, щоб бажана цифра доходу мені подобалась. Вона має бути дуже точна (наприклад, до одного долара) і дуже специфічна. Містити мої щасливі числа і моє власне значення, яким я її наділяю.
    От цифра "на потреби" може бути кругла, раціональна і приблизна. А бажана має бути точна і більша за "потрібну".
    Цифри рулять, загалом :)
    Виявилось не так просто "щиро закохатись" у число, співмірне з можливостями і більше за потрібну суму :) Так що в магії теж не без складнощів, скажу я вам
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    дівчата потребую поради, от просто немає з ким порадитись. попросила підняти з/п, бо в нашій супер-фірмі треба просити, самі не піднімають. Ще минулого тижня 30.06, ну як на мене 10 днів достаньо, щоб вирішити, так, чи ні , чи на скільки. А мені ніхто поки, що відповіді не дав. В мене типу 2 начальники, 1 технічний інший по кадрах.я говорили з тим, що по кадрах. Що порадите? Дуже в мене завязано на тій роботі і грошей хочеться і комфорту, тобто 10 хв робота-садок. Просто не знаю, бачу кілька варіантів, 1. або про мене забули, або ще немає рішення. Фірма, не дуже платить, то моя перша робота... Ну але скільки чекати... З тим начальником, що не по кадрах, зовсім не хочу говорити, я перед ним як крілик перед удавом. хоча він класний чувак.
     
  8. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @Basyanya мені особисто було б нормально написати листом, чи в чаті робочому, памятаєте ми мали з вами розмову про зп? Не підкажете коли буде рішення по цьому питанню.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  9. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    @Basyanya , я б теж листом. Але обов'язково по пунктиках обгрунтувала, чому це підвищення потрібне , ну звісно ж не з причини, треба більше грошей), ну й надіслала б зразу двом.попередньо зважила б, наскільки мені ця робота цвкава-потрібна, щоб в разі чіткої відмови шукати більш високооплачувану. Я так все робила. Ну й залежно від результатів було або підвищення (наприклад, в мене були додаткові обов'язки, або я ходила на курси, зростала як фахівець), або шукала нову роботу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Тетянка я вже говорила про підвищення, писати те саме, не бачу сенсу, і причин, як таких немає, окрім збільшення досвіду у мене і я вважаю, що повинна заробляти більше, ніж коли мене брали на роботубез досвіду. додаткову обовязки не думаю, що появляться.
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а може є політика компанії по ЗП? Наприклад, у мене в job offer написано, що "регулярний перегляд винагороди". І я би за це зачепилась, і написала в листі, що "прошу по можливості переглянути умови співпраці згідно з політикою компанії, обговореною при наймі на роботу" чи якось так. Тут і додаткових обов'язків не треба, лише досвід та "відданість компанії протягом тривалого часу"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @cjomcjomka нажаль немає((( але про мене не забули. головний по з/п начальник у відпустці, тому й затримка у вівторок маю розмову, з безпосереднім начальником і начальником начальник, з тим, що я говорила про з/п, той що по кадрах. як все закручено.

    сказала , що хочу довідатись, про моє звернення по з/п. сказали, що в черзі, заримка, бо вище керівницьво у відпустці.

    чому хочу працювати в цій фірмі, може навіть нижче ринкової оплати:
    1.розташування робота-садок-дім.
    2.дуже мені подабається, що тут працюють засновники фірми і всі з ними на ти. в Польщі загалом прийнят, таке спілкування, що в Україні вважається за фамільярне, ну в нас на фірмі точно.
    3.знаю роботу, можу з дому працювати.
    4.можу працювати скільки хочу головне щоб в місяць вийшло 8год*на кількість днів.
     
    Останнє редагування: 10 Липень 2020
    • Подобається Подобається x 1
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


    я все-таки вболіваю, щоб Вам дали левел-ап, бо Ви заробили його. Шкода, що нема практики регулярних переглядів ЗП, може, це тимчасово.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Це мега плюси! Подумайте про себе ще раз з позитивної точки зору. Може знайдете щось, за що піднімуть зарплату.

    Іноді є таке (не знаю як в Польщі), що роботодавцю треба мати «рівність» щодо розподілу чоловіки/жінки, або десь треба прозвітуватися, що підтримують сім`ї з дітьми. То ви в цю категорію потрапляєте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


    --- дописи об"єднано, 11 Липень 2020 ---
    субота обід - час для філософії :)

    що для вас потрапляє в категорію "наші гроші"? Ваша зарплата? Чоловікова зарплата? Сімейний бюджет, де ви - головний розпорядник (-ця?) Сімейний бюджет, бо "все спільне"?
    Дитячі гроші, соціальні допомоги? Що з фінансів ви відчуваєте як "своє власне"?

    Одразу за себе скажу - в мене таке відчуття виключно щодо самостійно зароблених грошей. Сама заробила - сама планую і витрачаю. На правильність не претендую - напевно, значно правильніше коли є спільний сімейний бюджет і пара далекоглядно розпоряджається тими спільними грошима.
    Дитячі гроші "своїми" не вважаю, і гроші маленької дитинки витрачаю на частину оплати гуртків старших дітей.

    Розумію, що моє ставлення до грошей - це у великій мірі пережитий травматичний досвід і бажання убезпечити себе від фінансової залежності. Та з роками бачу багато переваг в своєму підході, тому "виправлятись" не планую :)
     
    Останнє редагування: 11 Липень 2020
    • Подобається Подобається x 2
  17. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @cjomcjomka для мої гроші це самостійно зароблені мною гроші.

    був період поки я не заробляла, то ми домовились що ось таку то суму я беру на свої потреби з чоловікової зп.

    Наші гроші це гроші які ми домовились разом на що збираємо, витрачаємо, в основному крупні покупки. І хто яку частку на що виділяє.

    поточний бюджет чи то витрати, не ділимо, хто на даний момент може той оплачує покупку продуктів чи поточні витрати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Аналогічно: мої гроші - це ті, які заробила сама. На жаль, на себе їх витратити зараз не можу, бо мій дохід - це більша частина нашого спільного бюджету, відповідно з нього в першу чергу покриваються загальні витрати, і це страшенно дратує. Бо от наприклад, запланувала я собі зробити вініри і вже за час карантину декілька разів на них заробила, але зробити ніяк не можу, бо то машину купили (ну ок, я її й так собі забрала), то на ремонт машини надцять тисяч, то одягу купити собі й малому, а ще якийсь мінімальний відпочинок/стоматолог-логопед малому/продукти...
    З того всього, записалась на наступний тиждень на ті вініри, поки ще є на них гроші і не хвилює) бо потім знов почнеться: малому все до школи купити, в дитячу треба парту/крісло...а мої потреби на останньому місці(
    Логічно, що в сімейний бюджет мав би й чоловік робити внесок і нести витрати, але в нашому випадку ситуація така: чоловік щось там заробляє і особливо більше йому не треба. Це у мене постійно якісь потреби: приватний садочок - оплачуй сама, дитина могла б і в державний ходити; машину хочеш? - ну це твоя забаганка, без неї можна обійтись; на море? - не цього року, ми вже в закарпаття їздили, аа, в тебе є на море? - ну добре, їдемо; вініри? - нащо вони тобі? і так нормально...гррр!
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
  19. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Аналогічно. І від цього мені сумно. І не знаю, як змінити.
    Бо коли ти працюєш, то все ок. Але коли ти в декреті, то якось некомфортно. Хотіла би, щоб чоловік давав мені на місяць певну суму на особисті витрати. А то продукти і все інше він купляє. Я суто розпоряджаюся 860 гривнями в місяць. Коли вони закінчуються, доводиться просити 20 грн на морозиво :girl_sad:
     
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    знаю, що в багатьох подружжях є така система. Думаю, варто поговорити з чоловіком про це.
    --- дописи об"єднано, 11 Липень 2020 ---
     
    • Подобається Подобається x 2