Ми і наші мами

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Хомуся, 31 Жовтень 2008.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Та я вже давно забила на те, що мама думає і говорить про мене. Але вона не з тих, хто просто залишить в спокої. Найбільш образливо, коли наступає на мозолі, які я необачно колись виставила на показ. В періоди спокою ми нормально спілкуємося, хоча я вже навчена гірким досвідом і добре фільтрую сказане. От інші можуть з мамою поділитися чимось, а я не ризикую, бо потім то перекрутить так, що очі на лоб лізуть і шпурне в той момент, коли я і так жахливо почуваюся. Ну і головна фішка: в неї є єдиний правильний стиль життя, а якщо хтось думає чи робить інакше, то вже ворог. Тобто не те, що я не сприймаю її з її бзіками і при тому можу вільно бути собою, мені не дають права вибору, а коли я таки ставлю межі, то починаються погрози
    , і я від того просто хвора стаю. Ну і я таки маю м'яке серце до неї, я не можу ставитися до тих вибриків з позиції "ти, мамо, доросла людина, можеш йти куди хочеш і робити що хочеш, а я за це не відповідаю". Крім того, я не переношу крику, а в неї то один з головних коників. Не встигнеш відкрити рот, щоб не погодитися, відразу всі сусіди через 1000 км чують істеричні писки.
     
    Останнє редагування: 11 Січень 2017
    • Співчуваю Співчуваю x 11
    • Подобається Подобається x 2
  2. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ви разом живете?
     
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Борони Боже. За кільки тисяч кілометрів. Але концерти маю кожного приїзду і регулярно по скайпу і телефону.
    Я з жахом думаю, що буде, коли вона постаріє. Об'єктивно, жити в спокої, коли мама в зоні транспортної досяжності, я не могла ніколи і навряд чи зможу.
    Сестра в мене кубіта жорстка, може хляпнути дверима перед носом і оком не моргне. З нею ті концерти успіху не мали ніколи, хоч і вона тихенько валер'янку пила в куточку.
    Ай, то я вже розжалілася. Якось буде. Просто хотіла якось проілюструвати, що в моєму випадку я не бачу способів позбутися тих складнощів.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    А в нас - не ворог, а всього лише безнадійна людина :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @Haideeборони Боже не хочу лізти, і в чомусь переконувати чи радити....Але Ви знаєте причину тих концертів? Може якось коли би мали сили( з тьома дітьми я розумію)за келишком лікеру і чимось смачненьким просто повипитувати про її життя, їй може бракує любові. Вислухати як то в неї все так закрутилося і вийшло?І коли дійсно брак любові, сприйняття, якось так дозовано давати їй це. Просте-мама я тебе люблю. Пришліть посилку щось смачненьке( самий безвідмовний хабар, сама практикую)....Але то я пишу так, для роздумів, а не як єдиноправильний вихід. Просто для себе треба уяснити чи то Вам треба, зі всіма потенційними поразками....і наскільки то все реально.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я знаю. Крім того, я вже кілька років прошу піти до спеціаліста, але вона і чути не хоче про психотерапевта. Ходить до Церкви, але перетворила то на культ і фанатично відштовхує все, що не влізає в її поняття "правильної" Церкви. А ще вона вишукує правильних отців. Коли один сказав їй, що їй треба відпочити і піти до спеціаліста, майже образилася:) На цьому грунті в нас теж були конфлікти, бо тут вже попри все я стою на своєму.
    З келішком не вийде:) Мама дуже правильна людина, ревно береже "прілічія" і зовнішню покору.
    А щодо любові, то тут цікава штука. Не вміє вона її брати. Не дозволяє робити їй подарунки чи знаки уваги, просто повертає їх. Поцілувати - тільки з офіційних приводів і обов'язково тричі. З малими вільніша, бо вони ж як мавпочки на ручки лізуть. Але бачу, що чим старші, тим холодніша стає бабуся.
    Словом, я то можу побавитися в психотерапевта, але допомогти навряд чи. Ну хіба якесь прозріння зійде на мене:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Haidee, шкода дуже, що мама 'правильних' отців вишуковує. Бо саме священики в таких справах добре пояснюють, але тут важливо, щоб неупереджені.
    Офтоп, але в нашій церкві на Анни священник так "строїв" на проповіді, (правда, там йшлося про подружнє життя, ) що люди дивились у підлогу і явно починали ворушити сірою речовиною.
    Можливо (хоч і не варто розраховувати) , що одного разу і твоїй мамі трапиться впливова хороша розмова.
    Я з досвіду знаю, що добрий духівник може допомогти не гірше від психіатра, але за великим бажанням людини.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  8. zkate

    zkate Well-Known Member

    Так, у мене образа. І я це визнаю. Хоча я зовсім не з тих людей, яка копить образи. І мама це визнає. І навіть каже, що у мене кращий характер ніж в неї, бо я покричу, поплачу і пробачу, а вона копить злісить, ковбасить то в своїй голові.
    От деяким людям мами було мало в дитинстві (мама на заробітках чи вся в роботі). А у мене мами було занадто багато. Так багато, що я не мала власного простору, бо мама не ходила на роботу. Я заздрила однокласникам, які приходили додому і були самі. Я сама майже не бувала.
    Взагалі у мене хороша мама, вона і не вампір і не істеричка, і не кричить, але вона спокійним тоном може сказати так, що ніби душу вирве і покладе на тумбочку поруч.
    В нас скандали тоді, коли я не так відреагую на її слова і попаду не під той її настрій. Все. Ховайся.
    А ще у мене дика образа за її слова (коли я була вагітна): краще я не буду тобі дзвонити, бо якщо з дитиною щось станеться, ти мене будеш винити. Це було сказано в емоціях, але все ж. І за скандал після народження дитини. Темаратура 40,5, лікарі, стрес, як тепер я уже знаю Гормони (які бушували, а я і не знала що після пологів таке буває) і скандал. За це образа найбільша. Я собі сказала, що хай моя дочка (якщо Бозя дасть доцю) після пологів говорить що хоче і як хоче, я знатиму що це гормони і не буду гостро реагувати. Я так хочу мати довірливі стосунки з дітьми, люди, ви не уявляєте як я цього хочу, я так боюся щось пропустити, дуже боюся
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  9. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ще додам, коли я врубалася, що то банальне зганяння на мені негативу, я вже не так болісно реагувала на погані слова в свою адресу, згодом ставало фіолетово, бо я знала причина не в мені. А потім, я вже сходу переводила розмову на розмову по суті роздратування,
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    @iragonzales дякую, що поділились. Такий реальний досвід допомагає комусь побачити шанс і усвідомити можливості.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Але я би не гралася, з маніпулятивним добуванням любові. Я би мабуть грала за своїми правилами, і давала свою любов коли мені виходить, і швидше стрілала на випередження. Але те, що ходить до правильних отців, трохи мене насторожує. Тут результат важко спрогнозувати. Плюс, категорії там вузесенькі, гріх-негріх. А як же, спробувала, помилилася, справлюся....на жаль, рідко який священник то враховує.
    --- дописи об"єднано, 11 Січень 2017 ---
    Вибачте, а чому Ви образилися на ці слова?
     
  12. zkate

    zkate Well-Known Member

    Бо то знову був скандал, що я не так реагую на їх слова. А в завершення скандалу вона сказала, що не буде дзвонити.
    Ми не надто практикуємо не спілкуватися. А тут я вагітна, вперше, хочу маминої підтримки і теплого слова. А тут на тобі
     
  13. Ulianusia

    Ulianusia Well-Known Member

    Знаєте,то лише моя думка,але мені,чомусь, виглядає,що Ви відчуваєте постійну "недолюбов" від мами....вона піклувалась,дбала,виховувала,але,напевне,недолюбила(мало ласки,тепла).Мабуть у неї є на те причини(обставини),але Ви вже про це не знатимете....Вона любить Вас по-своєму,тому і емоцій стільки...Мусите змінити своє ставлення до ваших стосунків(бо маму не зміните),абстрагуйтесь,навчіться "не чути" негативу від неї...Вам так буде легше і простіше,бо Ви бачите проблему,а вона-ні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Креативно Креативно x 1
  14. zkate

    zkate Well-Known Member

    @Ulianusia Ви праві на 100%. Я навіть сьогодні думала про те ж саме, що це у неї така любов (почала читати книжку ''5 мов любові'', і роблю висновок, що наша любов все-таки на різних мовах знаходиться). І так, мало ласки і тепла. Я маму з дитинства не пам'ятаю. От всіх пам'ятаю, а її ні. Ніби її не було.
    Я згадала, як мама колись мені казала, що собі пообіцяла любов свою показувати, бо її мама (моя бабуся) любов не показувала, не цілувала і не казала що любить.
    Але виходить так, що моя мене і цілувала, і казала що любить, а тепла, ніжності не було. А зараз то взагалі холод, навіть мороз.
    Стараюся на її оці ''випади'' не реагувати. Так за сьогодні я тричі змовчала, але хотілося огризнутися. Я навіть не знаю коли моя мама стала такою ''усе не те, усе не так, ну ніби так, але не так''. Я думаю вона це перейняла у свого чоловіка, він дуже черства людина і з часом мама теж такою стала. Мені від цього сумно.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @zkate Видно, що зараз Ви перебуваєте в стані мега емоційного напруження. Вам потрібна підтримка. Але бачите, мама не дає її, Тоді мама відпадає, може є ще хтось хто підставить своє плече, підтримає, скаже добре слово, наприклад чоловік?...
    Найбільшу я бачу проблему, що Ви чекаєте допомогу від того хто дати її не моде чи не хоче. ( уточню, станом на зараз, далеко не факт, що мама Ваша не навчиться дарити любов в майбутньому).Це не катастрофа. Просто пошукайте того хто може дати Вам ту підтримку...
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. zkate

    zkate Well-Known Member

    Зараз мені підтримка як така не потрібна. А тим більше мамина. Я особливо на її підтримку ніколи і не надіялась
     
  17. iragonzales

    iragonzales В декреті

    @zkate в потребі підтримки нема нічого поганого, особливо зараз, то не ознака слабкості, то просто базова потреба кожної людини в важкий момент....
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. zkate

    zkate Well-Known Member

    Вагітність закінчилась :) і дитині вже рік. Та підтримка, про яку я писала, уже не актуальна.
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Мамина підтримка потрібна завжди і ніщо її не замінить.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. iragonzales

    iragonzales В декреті

    А Ви задумувалися, що ВАша мама робила не так зі своєю дочкою, що та не отримала любові?При чім цілувала Вас, обіймала, і була поруч. І то вона не хотіла повторити своєї мами помилок. Шукайте розв`язку втому напрямі. Тоді зможете підказати мамі її помилки, і самій їх не повторити. Переживете образи, і зможете дати мамі свою любов, яку вона свого часу не доотримала.
    То така моя гіпотеза. Но Вам звісно видніше.
     
    • Подобається Подобається x 1