"Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем syavych, 11 Серпень 2008.

  1. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    а як правильно визначити тривалість пологів? бо у виписці в мене пише 10 год35хв. але та цифра направду зі стелі взята якщо чесно))
    от мені цікаво як то лікарі рахують і як правильно рахувати:girl_crazy:
     
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    [
    загальна тривалість- це з моменту перших регулярних перейм .Тобто коли перейми йдуть з однаковою тривалістю і однаковим періодом між ними. Ну а те, що пишуть у виписках- то рідко коли співпадає. Напишуть "як треба".Я. наприклад, лише з виписки-довідки в ЖК дізналася, що в мене були "ускладнені пологи",що давало право на 14-денне продовження відпустки по вагітності і пологам.
    --- дописи об"єднано, 19 Квітень 2015 ---
    від індивідуальних особливостей. Дози всім дають різні- починають з однакової, а далі- дивляться по темпам відкриття шийки, інтенсивності перейм і т.п. Так само як і з вибором стимулюючого- не всім вводять окситоцин. Як і не всі лише окситоцином обходяться ( на мене окситоцин діє слабо.Природня спадкова особливість чи ще щось- не знаю. У мами моєї, наприклад, колись було визначено гормональну недостатність природнього окситоцину,у неї узагалі жодні пологи не починалися самі навіть по спливу 42 тижнів.І після стимуляції відкриття шийки йшло теж мало не добу. Після моїх пологів лікар якось казала, що така схильність може прослідковуватися у мами і дочки, тому було би добре, якби вони про це знали ще до пологів. У мене пологи починалися самі, але шийка сама не просувалася на відкриття навіть при 2-3 хвилинних переймах за кілька годин. Тобто 10 годин 3-хвилинних регулярних перейм просунули відкриття на 1 см)
    або якщо вам вручну допомагали відкривати шийку- тоді теж йде травматизація
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2015
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    магнезію на пологах не вводять :). Магнезія навпаки розслабляє і знімає спазм. Вводять но-шпу ( для розм якшення шийки матки), а потім- окситоцин ( чи інший аналог). Цілком можливо, що вводили і промедол чи аналог ( його вводять практично завжди при стимуляції)Тобто- у вас діяли "стандартно".
    --- дописи об"єднано, 19 Квітень 2015 ---
    стрімкі- це природні пологи ( перші, тривалістю до 4 годин, другі- до 2, без БУДЬ_ЯКИХ маніпуляцій). Швидкі- можуть бути як із стимуляцією, так і без. ТРивалістю менше 12 годин при перших пологах.
    судячи з отого всього, вам лікар допомогла народити швидко :).
     
  4. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    То виходить що в мене тривалість пологів була 6 годин, я точно не пам"ятаю що там написали у виписці, але родила я через 15 годин від відходження вод без стимуляцій (перейми почались через 9 год після відходження вод). В мене в 1ій ночі води відійшли, десь в 3тій мене швидка привезла в пологовий, оглянув черговий і сказав що шийка повністю закрита. Я дуже розстроїлась, почала вночі блудити по лікарні, ходити по сходах, щоб перейми почались. В 9тій ранку прийшов мій дохтір, пощупав живіт і сказав що будем чекати. Потім через годину почались вони, спочатку легенькі, але так швидко наростали ті перейми. В 12 тій було 4см відкриття, в 15 з чимось - повне, в 16.05 родила.
    Дуже вдячна лікарю що не стимулював та ще й морально підтримав.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Смішно Смішно x 1
  5. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    От згадую, і пригадую, що якраз магнезію ставили, бо тоді ще дуже запекло все в руці як вона по судинах пішла, і пригадала, що наче промедол казали що дадуть, якщо болітиме:girl_crazy:(лікарка ще жартувала що "розслабишся, заспокоїшся"- та де там розслабишся, щось він мене певно "слабо взяв":girl_haha:). І потім після народження, на оглядах малої дитячі педіатри завжди питали як проходили пологи, то в записах є що "природньо", і "стрімкі" чи то "швидкі", точно не пригадую, буду в поліклініці ще раз гляну в картці малої. То були мої перші пологи, і коли домовлялись наперед з лікаркою то настроювались на природній процес. В будь-якому випадку, тонусу чи ще чогось там такого в малої не було, і загалом я задоволена як все пройшло:girl_yes2:
     
    Останнє редагування: 20 Квітень 2015
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    я не дописала в минулому. бо акцентувалася власне на аспекті перейм. Відходження вод- це теж відправна точка
    --- дописи об"єднано, 20 Квітень 2015 ---
    то було щось інше ( припускаю, що хлористий кальцій- "гарячий укол", який власне стимулює. Його можуть вводити перед окситоцином і якщо він "бере", то вже не вводять окситоцин. Власне після гарячого уколу ( це ще такий радянський найпростіший метод стимуляції) може бути гидотне самопочуття- і голова теж крутитися, і нудити. магнезію навпаки застосовують при загрозі передчасних, щоб припинити відкриття і перейми
     
    Останнє редагування: 20 Квітень 2015
  7. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    На жаль, але мушу підтвердити вашу правоту, бо сама через це пройшла. Перейми у мене почалися самі і тепер аналізуючи, бачу, що все йшло добре (тобто перейми плавно наростали, біль був терпимий) до моменту пробивання вод. Лікарка на 6-7 см пробила води і тут стало важко вже терпіти перейми, як наслідок, шийка мала б швидше відриватися - відкриття навпаки припинилося, тобто застрягли на тих самих см. Відповідно приписують мені слабку родову діяльність, ложать в ліжко і стимуляцію по повній програмі. І тут понеслося - голова в тумані, ясності розуму ніякої, всі фрази до мене доходять з 2-3 разу, біль жахливий, перейми буквально злилися в одну велику перейму, ноги терпнуть, бо ходити мені не дають. Лікарка каже, що до 12 вродиш. В результаті тих 3 см з тою дикою стимуляцію наганяли 7 годин. Прийшло повне відкриття, а мене не тужить взагалі. Навіть дозволили встати, ходити, а тиску якогось там чи просування дитини я не відчуваю зовсім. Як пройшло рівно 12 годин після пробивання вод, а момент туження так і не настав (хоча мені казали так тужитись, але абсолютно нічого не виходило), то повезли на КР. Наслідки цього - в мене жахлива кровотеча на операційному столі (втратила майже літр крові), шов на півживота, неможливість нормального догляду за дитиною 2 місяці, бо просто падала від анемії; в дитини - до 8 міс. огляди невропатолога, гіпертонус, дяка Богові, що тим обійшлося для сина.
    Так, можливо, я довгограюча жінка в плані родової діяльності, можливо, мене не треба було чіпати і проколювати води, тим більше колоти окситоцин (він мене зробив практично недієздатною, бо я нічого не соображала), чомусь я вірю, що тоді мої пологи могли бути інакшими і з меншою кількістю негативних наслідків для мене й для дитини. Тепер у мене рубець на матці і єдиний шанс хоча би спробувати природні пологи , то приїхати в пологовий із дуже активними переймами і великим відкриттям. Тож вже відтепер стараюсь вчитись, не боятись і вірити.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 2
  8. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Так все заплутано :girl_impossible: То був точно не "гарячий укол" кальцію, його я знаю:girl_smile:. Мені недобре попали в судину, і переробляли одразу в другу руку, бо рука стала гаряча і мурашки почали бігати по руці і ппальцях. Вирішила ще перепитати сьогодні у мами (вона була на пологах зі мною майже до останнього моменту, вона теж медик, допомагала "проконтролювати процес", та й обговорювали наперед з лікарем, щоб ніяких стимуляцій та інших непотрібних маніпуляцій не було), то каже що вводили мені точно обезболююче, стимуляторів не застосовували. По сьомій, по дорозі в машині у ПБ у мене були болючі регулярні перейми (то добре памятаю, бо ще лікарку питала чого аж так вже болить, а вона засікала час коли боліло і до коли заспокоювалось, і казала що так і має бути, це регулярні перейми), потім пішло по наростаючій, і по десятій вечора народилась мала. Каже що то були швидкі пологи, але я ще пам'ятаю у виписці мені написали що "від перших перейм пройшло 12 годин" (чи навіть більше, точно не запамятала, але не пару годин то точно), і пояснили що у них пишуть у картці приблизно відколи почались тягучі болі у спині, животі, підтікання вод, а таке у мене було вже два останні дні вдома перед пологами.
     
  9. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    то був Сібазон, напевно, якщо від інєкції така гаряча хвиля по руці пішла.
    Мене теж не стимулювали, але обезболювали, саме тим препаратом
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    пишуть 12 годин, бо це є нормою для перших природніх пологів. Тобто- у випадку чого - у них все чинно, як книжка пише :) : жінка народила сама, тривалість - не менше 12 годин ( в нормі природні пологи без будь-якого втручання можуть йти 12-20 годин)
    --- дописи об"єднано, 20 Квітень 2015 ---
    психотропний препарат, від якого у дітей може виникати м язева слабкість ( а потім "треба масажики") і порушення дихання. Він має близько 60 (!) варіантів побічних дій .Він проникає через плаценту, грудне молоко.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    Так, потім вже вичтала що то за гадость, більше ніколи б не далася, та і ефект "година в тумані" щось мені не дуже зрозуміло для чого був - але тоді якось сама не розумію чому погодилася - довірилася лікарю, була чітка домовленість з лікарем - без 100% необхідності жодних стимуляцій, то лікар і не пропонував, сказав треба відпочити - введемо тобі сібазон я і не протестувала, нажаль назва мені нічого не казала.
    Правда в дитини, слава Богу, минулося все без ускладнень масажів і інших побічних дій.
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    в принципі, як вам лікар і пояснив.Оскільки це психотропний препарат (який , до речі, використовується і при лікуванні шизофренії в тому числі)- він викликає зниження спазму, відчуття "затуманення" і слабкості. В такому стані хтось може ту годинку "відключитися" чи просто не концентруватися на больових відчуттях. Для збереження сил, одним словом. Те саме, для чого і промедол колять при стимуляції.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Та хвиля пішла тільки по одній руці, де зле вкололи, а на іншій руці переробили і вже такого не було, і наскільки пригадую то не Сібазон був. Давали мені то обезболення в мінімальних дозах (лікарка і проти того була, я просила щоб щось мені більше дали:girl_crazy:). Може промедол, назви точно не пригадую. Постійно дивились як просувається голівка, контролювали серцебиття. Ніякого ефекту туману чи сонливості в мене не було, все чітко відчувала, і біль, особливо у спину віддавав. Що реально допомагало - дихання, як показувала акушерка, і міняння пози (на спині було боляче, в яких тільки позиціях я не побувала тоді)). @сніжна, якщо уважно прочитати про всі ліки, обезболюючі, складники до них і де воно все тільки не застосовується і їхні протипокази і побічні дії то буде шок у багатьох:girl_yes2: Цікаво, чи застосовували у когось "веселящий газ", кажуть тоді породіллі дуже смішно, і обезболює одразу, чи зараз його не використовують?:girl_smile:
     
    Останнє редагування: 20 Квітень 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Люди, десь рік тому хтось давав посилання на статтю про вплив окситоцину, так гарно по пунктах. Дайте те посилання
     
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Dominika в в іншій темі питали про протипокази для стимуляції :

    -природні пологи після КР (може тріснути шов)
    -дистрес плода (При стимуляції завжди зростає ризик гіпоксії), хоча в нас прицьому якраз стимулюють (я не розумію логіки)
    - косе або поперечне положення дитини (не пустять в природні зовсім), і в принципі нестандартне положення: задній вид, закинута голова при головному положенні
    - передлежання плаценти (в нас не пустять в пологи з таким)
    - клінічно вузький таз (тут в наших лікарів буває великий упс, бо вони спочатку розганяють пологи, а дитина не проходить. Може би й пройшла, якби мала час підлаштуватись, черепушечка би склалась, але нІколи
    - стрімкі пологи.
    Ризики там всюди чарівні від розриву матки, чи шийки матки, до гіпоксіі дитини, чи механічного травмування. Адські болі мами, то вже навіть ніхто не зважає.

    Здається ще щось є - щось з очним тиском, але я не пам'ятаю.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    от саме це мені виглядає логічно.
    бо зараз жінки вже не вірять, що виношують таких дітей, яких можуть народити. Але хто ж їм дає можливість нормально народити?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    О, це прекрасно - бо у мене саме така причина була. Під час пологів коли міряли пульс дитини то теж був не дуже і коли Влад вже народився всі хором дуже голосно почали дивитися чи не синій часом. Був рожевий але з кефалогематомою (і досі так і лишилася на черепушці ззаду в нього така нерівність трохи :sad: Окситоцину в мене вбухали 2 дози бо одна не допомогла.
    угу, я тепер через це трохи боюся других пологів... У Влада ще й голова була велика - 36 см (як в 2-місячної дитини). І в пологах я відчула коли та шийка тріснула, бо пам'ятаю акушерці сказала, що мені дуже пече. Вона відповіла "ще рано щоб пекло" (маючи на увазі зовнішні розриви).
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
  19. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Моя мала теж була рожева, але з фіолетовим носом. Пояснили тим, що була трошки придушена(( У виписці написали "дезадаптаційний синдром", різноманітні проблеми з неврологією розгрібали до 6 років.

    Говорила сьогодні з мамою про ситуацію з Данковим і принагідно поцікавилася, як вона народжувала мене. Казала, що накололи її різним, але ніяк не могла розродитися, типу пропала родова діяльність. І тоді прийшла висока повна габаритна акушерка і як натиснула мамі на живіт, я аж вилетіла. Так і сказала: вилетіла. Бачу, за 38 років особливих змін не відбулося...
     
    • Співчуваю Співчуваю x 2
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    А чи є покази до стимуляції? Я от досі не знаю чи була мені потрібна стимуляція.
    Мене дзвінком викликати в жіночу консультацію через дуже погані аналізи сечі. Білок шкалив, еритроцити навіть не підраховували +сильні набряки + тиск. Я так розумію, що то гестоз був. Сказали негайне родорозрішення... Радили КР, але оскільки тиск внормували, то я погодилась на стимуляцію.
    Загалом проблеми з нирками почалися з самого початку вагітності. Останній триместр був найскладніший і дуже стрімко наростав тиск і набряки. Коли білок був більше 2 г/л мене таки переконали, що краще народжувати.
    Це був 39 тиждень вагітності. Переймів не було, шийка як мені сказали "м'яка", але відкриття не було.
    Тому я переживала всі "перелесті" стрімких пологів. І з того, що чую від тих, то народжував без втручання, то небо і земля. Коли говорять про інтервал між переймами, то я не мала такого щастя. Фізично було дуже важно.