Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Тема у розділі 'Свята великі та маленькі', створена користувачем Liliyah Romanova, 24 Листопад 2009.

  1. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Так, так, оскільки я на 3/4 словачка, то завжди до нас приходив Мікулаш і на Різдво Єжішко:girl_smile:. Так само тепер до моїх дітей приходять. Але оскільки мій чоловік греко-католик, то він дітям ще й на свого Миколая купляє подарунки:girl_smile:. А на Сільвестр вже під ялинку нічого не ставимо, просто святкуємо.
     
  2. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А до мене приходив Миколай..Дід Мороз для мене взагалі невідомий персонаж..якийсь він мені радянський чи що..А Миколая я чекала як доброго дива. На столику готувала для нього гарні малюнки, свої фотографії з дитячих свят у садочку...Мама потім розказувала що те моє приготування і наївна віра у диво зворушували її до сліз. Я певно до років 12 вірила у Миколая, була такою наївною...
     
  3. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До нас з сесторю приходив і Миколай і Дід Мороз.
    з таким нетерпінням чекалось того!
     
  4. olena

    olena New Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А до мене завжди приходив Миколай.Коли була маленька,то вірила,що Миколай приходить через вікно,але тільки до чемних діток,тому намагалася перед Миколаєм бути надзвичайно слухняною.І навіть коли підросла і вже знала,що то мама підкладає подаруночки,намагалась притворитись ,що сплю і чекала коли прийде мама і покладе подарунок,а тоді відразу вставала і розглядала,що ж мені приніс Миколай.В нас і до тепер залишилась традиція дарувати подарунки і не тільки діткам,а й дорослим.
    Мої дітки ще вірять у Миколайчика(правда меншому ще якось однаково),а якщо застукають мене за допомаганням Миколаю,то поясню,що Він прийшов раніше і попросив мене допомогти йому.Але це звичайно до тих пір поки віритимуть у це.
    На Новий рік у нас під ялинкою завжди з'являлися цукерки і мама казала,що то приніс Дід Мороз.
     
  5. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До мене теж приходив тільки Миколай,завжди чекала з нетерпінням і напередодні цього свята старалась бути ще чемнішою.Вірила що то саме Миколай приносить подарунки років до 13,поки не побачила...І вже потім не було так цікаво.В ті часи батьки не дуже мали грошей на багато подарунків для 3 діток і я ніколи не вимагала в мами ,бо розуміла ,що не має.А от в Миколая просили багато,не задумуючись,адже в нього є гроші!
    Ще згадалося як я з братом були в 1 класі(ми двійнята),то перша вчителька нам казала ,що Миколая не має(Була вона комуністичної закалки)От її сину Миколай нічого не приніс,а вам батьки несуть.То ми тоді мамі розказували,а вона нас заспокоювала,що існує,просто у вчительки син нечемний,тому нічого не приніс.
    На вихідних були в гостях,то коли прийшли додому моя Ангелінка каже"Мама а Наталя казала,що Миколая не існує,що вона бачила ,що то мама кладе подарунки"Але моя доця не повірила і розказала Наталі про Святого Миколая все що знає.Вона щиро у це вірить.І я теж,бо він справді був,просто зараз йому помагають у цьому батьки.Це найкраще для моєї сім"ї свято!!!
     
  6. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А до мене Миколай не приходив...Завжди був Дід Мороз і в школі,і в дитячому садочку. І подарунки - набори цукерок і мандаринки під ялинкою..Уже і не пам"ятаю,коли перестала вірити в того діда,але досить рано - і подарунки знаходила,і сестра старша підказувала.
    А вже років в 14 стала в батьків просити подарунка на Миколая, бо дуже обідно було слухати в школі, як дівчатка розказували, що кому Миколай приніс,а мені доводилось щось вигадувати, щоб не бути гіршою за інших. Мама сердилась, казала, що я вже виросла, але ті мандарини почали класти і на Миколая.
    Моя мала зараз добре знає, що то за свято - разом пишемо листи і боїмось різочки, а подарунок під подушкою -то обов"язково. А от щодо Діда Мороза ще не визначились - хто він і що, але подарунки під ялинку приносить.
     
  7. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    У нас аналогічно. Малий чекає подарунків саме від Миколая, тому і лист писався і в молитві згадує і старається потроху бути чемним. А от дід Мороз це якийсь собі невідємлимий новорічний персонаж від якого подарунків ми не чекаємо, але сама особа дуже позитивна і малий дуже чекає з ним зустрічі. Ідемо по центрі а він кричить "Мамо, тату, дивіться там дід Молоз." Новий рік без діда мороза це ніби не новий рік, то напевно ще з радянських часів залишилося, хоча і немає вже всієї цієї пишності. Ну а як будуть сприймати в майбутньому наші діти, це залежить від нас.
     
  8. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До нас із сестричкою приходив лише Миколай.
    Вже в 10 років прийшло розуміння того, що це справа рук батьків. Аж тут, одного ранку, ми як завжди, порозглядали подарунки, поснідали, зібрались до школи виходити, а двері не можемо відкрити. В батьків осібняк, перша думка так замело снігом. Покликали тата з мамою, відсунули двері, а там пакунок. Найбільше вразило, що були здивовані усі, батьки не могли так щиро зіграти. В тому пакунку зверху лежав лист від "Миколая" в якому він посилаючись на старість та погану пам"ять забув частину наших подарунків і не мав часу заходити до хати, то й лишив під порогом. А там - розкішні (як виявилось незносимі) трикотажні суконочки для нас із сестричкою, ща якісь дрібнички-забавки, щось навіть для батьків. Ми були надзвичайно вражені. І моя віра в Миколая, ясна річ зміцнилась. Таке відчуття чуда неможливо забути!
    Лише за кілька років ми дізнались, що це була наша сусідка, одинока бабуся, яка любила з нами дітьми часом поговорити.
    Мені з одного боку трохи дивно, а з іншого дуже приємно, шо моя донька переконана в справжність Миколая, хоча мені не вдалося влаштувати їй такої казки. Правда Ганнуся сильно вірить у нашу, й неодноразово про цю історію згадує.
    Ще одне. Миколай у нашій родині приходить до усіх, незалежно від віку та місця перебування. Ми жевемо окремо від кількох бабусь, моєї сестрички чи похресників. Але в нашій хаті Миколай залишає подарунки усім у підписаних мішечках.
     
  9. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    з дописів у цій темі мені чомусь здається що лише Миколай або в основному Миколай приходив в україномовні сімьї, до дітей які виховувались в дусі національних традицій. А до російськомовних дітей ( ну можу судити по собі і по своїх друзях) нас виховували більше на російських традиціях - тому до нас з подарунками Дід мороз приходив і лише він.
     
  10. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Згадався віршик ще зі школи :
    У кожної країни своє свято.
    Там - Санта Клаус, у інших - Дід Мороз.
    Ми любим Миколая. Нас багато.
    І з нами - Матір Божа та Ісус Христос!
     
  11. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    О, моя так само знає, але то я їй розказала, що Миколай - то святий, живе на небі, дуже любить дітей і на свято приносить їм подарунки, а Діда Мороза придумали люди і Дід Мороз - це дядько в костюмі :)
     
  12. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До нас приходить тільки Миколай. Змалечку розказували про добродія, який допомагав малим діткам. І так було приємно в то вірити! І подарунки ті були особливі. Деякі листи досі зберігаю. Кілька разів приходив "справжній Миколай", мене будили розказувати віршики... А цей момент хвилювання зранку передт тим, як заглянути під подушку...
    "Миколайко" і досі проходить, і цього року всі знайдуть щось для себе під подушкою. Це такий вияв любові і турботи!!!
    А Дід Мороз, Снігурочкаі хороводи в нас не прижилися. Вже краще обмінюватися подарунками на Різдво. Теж гарна традиція.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    У нас також подарунки отримують усі, адже Миколай не допомагав лише дітям, він допомагав усім, хто був у потребі. У нас подарунки отримували і мама, і тато, і бабця, а коли я була вагітна, то Миколай приніс мені два подарунки - один для дитинки власне. :girl_tender:
    Традиція не стільки національна, скільки християнська. До польських дітей теж приходить Св. Миколай, тому навряд чи можна прив*язати традицію до саме української мови.
     
  14. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До нас з сестрою приходив тільки святий Миколай, до моєї дитини - тільки святий-чудотворець, Миколай. Але я стараюсь акцент робити не на тому, що Миколай принесе подаруночки, а на тому, щоб попросити у Нього здоров'ячка, особливо для тих, хто хворіє... Мені навіть вчора Юльчик сказав: "А давай, ми підемо до церкви, і дамо тим діткам, що під церквою стоять, мандаринки? Я буду для них Миколаєм..."
     
  15. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    І в Італії теж приходить св. Нікола
     
  16. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Напевно тому в нашій церкві стоїть скринька для пожертви на подарунки від Миколая. І вже пару років традиція скликати батьків і діток на святкову вечірню, де священники розказують діткам про святого Миколая і в кінці роздають подаруночки (цукорки) всім однакові.
    Розчарування справді болюче. Я чітко пам"ятаю своє. Я була вже школяркою. Але в ніч перед Миколаєм перепитувала маму, чи не забула вона залишити привідкритим вікно а краще двері. Теж малювала Миколаєві листівочки і різні малюночки... І коли отримала в подарунок чергові олівці з новим альбомом прокинувшись вранці, намалювала новий малюнок (всі ж попередні малюнки Миколай чемно забирав). Тримала свій аркуш цілий рік (щоб знов Миколаєві догодити), але коли наблизилось наступне свято ... то було якось так порожньо (хтось з однокласників переконав що то батьки стараються догодити дітям). Після того я вже звичайно не малювала:girl_sad:. Зате появилась нова традиція:) - знайти всі приготовлені подарунки:xaxa:. Цим я люблю займатись навіть тепер (тому чоловік намагається щось суттєвіше приносити в останній вечір. А ще дуже -дуже щороку прошу чоловіка, щоб він хоч що-небудь, хоч цукорочок але положив мені під подушку:).

    Раз я так розписалась, то розповім одну смішну історію про нас. Пару років назад я дуже хотіла новий фотоапарат. Цифрові тоді лише появлялись, тому мене влаштовував на плівку, але щоб дату видно було. Просила я про це "посередника" (чоловіка), але той постійно казав "Не знаю. Подивимось. Може з часом". А мені кортіло ВЖЕ. Пішла я в магазин і вибрала не поганий олімпус (на плівку) та купила (для чоловіка:girl_cool:) . Якось ввечері напередодні свята муж повернувся з новим кульочком та ще й не встиг його заховати. Я швиденько дослідила його вміст... і... уявіть мій шок - там був новий цифровий фотоапарат (і теж Олімпус). Після того чоловік конкретніше став натякати на тому чи сподіватись мені від Миколая того чого так захотілось, чи побути ще якийсь час чемною:)

    Дід Мороз до нас не забігав ніколи. Лише минулого року як зустрічали новий рік в друзів, то під ялинкою виявились ще й подарунки для нашої сім"ї. Але мені то було чужим. Не звикла я до Діда мороза.:girl_smile:
     
  17. Lastivka_Rivne

    Lastivka_Rivne Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А я особисто чомусь не люблю діда мороза. Святий Миколай історична постать, про життя якого можна розповісти. А дєдушка у мене чомусь з червоний носом:moskali: і штучністю асоціюється.
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    а у мене щей з великою кількістю алкоголю, бо ті діди морози нераз були на підпитку.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Ну, бо то комуністична вигадка. ))) Повністю підтримую!
    Наповал. Я таких не пригадую. :lol:
     
  20. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    ну не знаю..... наприклад моя мама з Росії ( з міста під Н.Новгородом) і там взагалі про Миколая ніхто не чув і не святкують. Може іменини і відмічають але от подарунків на Миколая ніхто не дарить. Не зважаючі на те що люди там віруючі.