Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Тема у розділі 'Свята великі та маленькі', створена користувачем Liliyah Romanova, 24 Листопад 2009.

  1. Milashechka

    Milashechka New Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Матеріал надано дитячою літературно-мистецькою газетою "Сузір'я" та "Малою академією літератури і журналістики" (МАЛіЖ).

    Віднедавна в Україні почали вшановувати й святкувати День святого Миколая. Невдовзі в кожну оселю прийдуть урочисті й веселі зимові свята. З особливим нетерпінням на них чекають діти. Які ж подарунки готують для них святий Миколай, тато з мамою, Дід Мороз? Батьки докладатимуть зусиль, щоб і діти подумали в цей час, які приємні сувеніри приготувати для хрещених батьків, для дідуся з бабусею. Бо не прищепивши змалку своїм нащадкам звички робити приємність своїм близьким, можемо виростити егоїстів. Отож, дорослим варто докласти всіх зусиль, аби в дітей залишалися приємні враження, спостережливість. А скільки втіхи і старому й малому приносять щедрівки, колядки!

    А чи знаєте ви чому саме 19 грудня подарунки зазвичай кладуть у панчоху або шкарпетку? Про це розповідає одна легенда.

    ...Неподалік церкви в турецькому місті Мірі Лікійській, де служив Миколай, жили три сестри. Їхній батько був таким незаможним, що дівчата не мали шансів створити сім’ї. Їхні нарікання на долю почув єпископ і в свято підкинув у вікно капшук із грішми. Того ж року старша сестра вийшла заміж. Наступного року історія повторилася, але вже із середньою дівчиною. Коли дійшла черга до найменшої, у різдвяну ніч так захурделило, що вікно не відчинили... Бідолашному Миколаю довелося лізти на дах, щоб укинути торбинку з монетами в димар. Якраз у той час на мотузку поруч із домашнім вогнищем сохли панчохи, отож подарунок і потрапив в одну з них...

    Єпископу Миколаю приписують багато чудес. Зокрема, йдеться про порятунок моряка під час шторму, а мірців – від голоду. Після блаженної кончини (припускають, що сталося це 343 року) нетлінні мощі Святого зберігали в церкві в Мірі. Від них ішло цілюще миро. Та 1087 року саркофаг зруйнували італійські негоціанти, а мощі вивезли з Анатолії на свою батьківщину – у Барі. Кілька кісток , очевидно не помітили й лишили.

    А нещодавно в саду поблизу легендарної церкви поставили пам’ятник Миколаю: троє дітлахів оточили бородатого, закутаного у плащ дідуся з великою торбою на плечі. Ну, точнісінько Санта Клаус, Дід Мороз, або традиційний український оборонець дітей – Святий Миколай.
     
  2. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А до нас і Миколай і Дід Мороз приходить.
    І зовсім Дід Мороз не асоціюється в мене ,як тут писали з "комуністичним минулим", а асоціюється зі святом, і подарунками, і дитинством!
     
  3. Alles

    Alles New Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    В мене також асоціація з подарункакми і безтурботним дитинством. І до нашої дитини св Миколай приходить завжди звичайно якщо грошей нема багато то вже хай прийде Миколай хоч до дитини це будуть незабутні емоції які запамятовуються надовго
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    а чого віднедавна? Дуже навіть від давна...

    До мене завжди Миколай приходив, а на Новий рік просто батьки подарунок дарували "від себе".
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Із Росією, тобто такою традицією на Миколая в Росії, може бути так, як із колядками. Вони були, але за період совєтщини геть забулися й загубилися.

    Забавно так почитати вигадки журналістів. :xaxa:
    Вигадки для діток. :)
    Кому цікаво, ось витяг із житія
    У нас Миколая вже було. То в суботу на вечірні отець розповів дуже гарні історії. 10 років тому він був у шпиталі якраз на Миколая і мав зі собою миро із костей Миколая. Він молився над хлопчиком і дівчинкою (обоє були хворі на рак). Дівчинка по якомусь часі була зцілена й зараз уже думає про вступ до університету. Хлопчик помер і отець, довідавшись про це від його матері, був щиро засмучений. Однак жінка йому сказала, що молитви подіяли, бо хлопчик прожив на кілька місяців довше, хоча лікарі йому давали кілька тижнів. Так що молитва й нині діє, лиш треба вірити. :)
     
    Останнє редагування: 7 Грудень 2009
  6. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    До нашої доні теж приходить Миколай. Та і до німецьких діток теж приходить святий Миколай, але він не приносить у них як таких подарунків, а лиш солодощі, а на різдво вже подарунки і теж для всіх.В одних сім"ях кажуть на різдво, що подарунки приносить різдв"яний дід (Weihnachtsmann), а в інших кажуть, що Ісусик.
    А дитині розказуєм про те, хто насправді був святий Миколай і що він допомагав людям.
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    я завжди думала, що до французів не приходить Святий Миколай, аж сьогодні виявилося, що таки приходить до тих хто живе на Сході Франції

    думала що вони мають лише Père Noël а вони ще пам"ятають Saint Nicolas, але на жаль, стрімко втрачають пам"ять і так буде як з Дідом Морозом :sad:
     
  8. Kira Nessis

    Kira Nessis Well-Known Member

    Відповідь: Святкуємо Новий рік!

    А я хотела спросить у львовских мамочек, приносит ли Дед Мороз вашим деткам подарки под елку?
    Для меня это самая главная традиция НГ, как сказка из детства, также хочу чтоб было и у моей дочки.
    А почему возник вопрос...
    Покупали книжки на гуртовне дочке на Миколая, и услышала разговор продавщицы с покупателем.
    - Вам тут тяжело, куча народу, устаете!
    - Да! Но главное Миколая пережить, после него затишье. Народ на НГ уже давно ничего не покупает. Это не такой важный праздник.

    Девчонки, неужели детки не получают подарки под елочку?
     
  9. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

  10. Kira Nessis

    Kira Nessis Well-Known Member

    Відповідь: Святкуємо Новий рік!

    Спасибо, я это читала:)
    Только не понятно это большинство или меньшинство мам львова делают подарки деткам под елочку? Эти мамы исключение или наоборот?
    Вам виднее, потому что вы знаете как это делают ваши друзья, знакомые, родственники, соседи. Поэтому я и спросила...
     
  11. марта

    марта Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    В нас у дитинстві був Миколай і Дід Мороз.
    Миколай для мене це дух, який не асоціювався ні з яким образом. Найбільше подобалось вранці знайти залишений Миколаєм подарунок під подушкою (більш габаритний під ліжком :girl_smile:).
    На Новий рік нам ставили під ялинку подарунки від Діда Мороза. Але були ще всякі ялинки-ранки на які він приходив, обов’язково в червоному одязі з сивою бородою.
    Так само хочу щоб було і в мого синочка. Але тепер чомусь часто на образ Діда Мороза кажуть, що це Миколай. Або перекручують як їм вигідно.
    І ще, в моєї любимої свекрухи виявляється інше бачення і вона настирно його нав’язує. Надіюсь, що цього року, це вже буде з третього разу, дойде нарешті :girl_in_dreams:.
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Святкуємо Новий рік!

    я так поняла что меньшинство :)
    Но у нас будут обязательно!

    Ми будем святкувати вдома, Юляська, і ми з чоловіком. Нікуди не хочу йти, ні до свекрухи ні до своїх батьків, немає ні бажання, ні настрою.....хочу тишини і спокою.... хочу відствяткувати новий рік, поцілувати своїх найрідніших... і всім разом дружно спати лягти ( це моя хронічна втома проявляється). А саме основне що чоловік також "за"... і не тягне мене десь на гульки .
     
  13. Kira Nessis

    Kira Nessis Well-Known Member

    Відповідь: Святкуємо Новий рік!

    Новый Год для меня - это подарки, елка, шампанское и мандарины:)
     
    Останнє редагування: 17 Грудень 2009
  14. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Святкуємо Новий рік!

    а, може, просто люди закупляються відразу - подарунки і на Миколая і на Новий рік?

    ми під ялинку не ставимо, але цьогороку будемо так робити - до Миколая доня отримає подарунки, але не всі, що ми припасли - то буде забагато на таку жахливу поведінку, як вона має останнім часом. ми з чоловіком вже домовилися, що частина буде на Новий рік під ялинку.
    компроміс)))
     
  15. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Дарувати подарунки на Миколая в Росії така ж давня традиція як і в Україні, навіть в сім"ї Романових святкували це свято. А, коли прийшли комуняки, то ця традиція всіма силами затоптувалась Дедушкой Морозом і его внучкой Снегурочкой.
    І що цікаво, Снігурочка спочатку виступала мало не жоною Деда Мороза, згодом додумались, що старому бородатому вона хіба в онучки годиться. Так з"явився образ протилежний ангелику.
    Коли була маленькою свято Миколая асоціювалось з якоюсь містерією, тайною. І я твердо вірила , що в ночі приходив Миколай і ангелик клав під подушку подарунок. А від Діда Мороза батьки для галочки ставили під ялинку якусь дрібницю, але я знала, що цей подарунок від батьків.
     
  16. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Я виросла на Тернопільщині, але в нас більше подарунків приносив Дід Мороз-то були іграшки, солодощі-весь вільний простір під ялинкою був завалений привезеними з-за кордону татком подарунками (часто їздив по роботі у вірядження).
    Миколай до нас теж приходив, але то були переважно солодощі, мандарини і різні дрібнички.
    Крім того ми отримували подарунки і на Різдво-теж під ялинку, але вже в бабці.
    Але чомусь найбільше чекали Діда Мороза :umbrage:
     
  17. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Миколай - однозначно! Скільки себе пам"ятаю - чекала того моменту,щоб відкрити очі - ах - чудо готове. З Миколая починається містерія Різдва - оце очікування казки. Буду намагатися для синочка теж створювати таку ж казкову феєрію, як колись для мене батьки. Це варте того :)
    На Новий рік в нас зазвичай практичні подарунки - новий посуд до кухні (старий на дачу), нова постіль ітд. Відзначаемо - сімейно - 12 год - шампанське дрінканули -феєрверки відслухали-віддивилися, собаку погуляли (вона мисливська - то і гавкає коли салюти) і льолю.
     
  18. Надька

    Надька Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    в мене Миколай це свято. Посійно стараюсь комусь хоть шоколадку під подушку прставити. От своєму вже купила тапки в хату,але казала що некуила, най буде сюрприз. До ого батьків купимо солодкі подарунки, бо їм цього року тяжковато( купили хату і тепер все в ремонт вкладають а тут ми їм маленьке свято зробимо) шкода шо я своїм неможу таке зробити, бо дуже жалеко.....А в мене Миколай щороку приходить авансом трохи нецікаво ( шубка натуральна і чоботи) так шо навіть незаїкають). тай мій чоловік невміє робити сюрпризи......



    А зараз з Начальницею збираємо подарунки для сиротинця, він далеко від Львова, в Стрийському району, малесеньке село, (знаю шо то таке жити в малому селі далеко від міста- допомоги немає від кого)
     
  19. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Звичайно отримують, але приносять їх ангелики на Різдво.

    А Миколай приносить під подушку. Марко питав хто такий дід-Мороз ( вина моя і няні, вона йому про діда Мороза розсказувала, а я вчасно з нею бесіди на цю тему не провела), я пояснила що це видуманий персонаж якого не існує, а як виросте і буде більш свідомий то поясню що його видумали з метою впровадження атеїзму щоб замінити Миколая.
     
  20. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    в нас в родині ніколи не було Діда Мороза - він існував тільки на шкільних ранках, і то лише до 3 класу...
    подарунки завжди приносив Миколай, бабця вчила молитись до цього святого як опікуна усіх діток, чудотворця, а ще казала що подарунки отримає лише той, хто не скупиться на добрі діла... подарунки знаходили завжди біля ліжка, але обов'язково щось мало бути і під подушкою :)

    очікування приходу Миколая в нас в родині - дуже особливий період - ми готуємось з чоловіком та доцею - пишемо листи, вчимо вірші, співаємо пісеньки про Миколая, аналізуємо добрі та погані вчинки і робимо "торбинку добрих діл" - вкидаємо туди листочки з записаними зробленими "добрими ділами"

    також з часу сворення нашої сім'ї запозичили собі європейську традицію - сімейні подарунки під ялинкою шукаємо і знаходимо вранці на Різдво :)