Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Тема у розділі 'Свята великі та маленькі', створена користувачем Liliyah Romanova, 24 Листопад 2009.

  1. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Мого брата дружина з російської сім*ї, то в моїх батьків ходить Миколай для внуків, а в її мами - дід Мороз на новий рік кладе шось під ялинку.
    А вчора говорила з сестрою з Сумщини, то раніше не чула від них, що вони Миколая святкують, а вчора вперше почула, бо ще вона мене вітала, питала, що приніс :)
     
  2. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    а моя похресниця в Києві вчора ходила на шкільне свято, де був дід мороз :).
    для мене малої колись важко було зрозуміти, чому їх два. хоч в моїй сім"ї обдаровували на Миколая, а під ялинку просто клали якісь цукерки і хлопавки, не називаючи ніякого діда мороза, але в школі, в садку, всюди був дід :). і я не могла знайти в тому ніякої логіки, коли вже подорослішала, батьки пояснили, що діда в свій час придумали замість св. Миколая.
     
  3. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Моя сім"я по татові з Луцька. Українці з діда-прадіда) Миколай ніколи не приходив) (Дід Мороз теж) Чути про нього не чула до Львова, 90 роки приблизно. Сама я львів"янка, але дізналася, що так масово святкують це свято, тільки у дорослому віці. В колі, якому зростала, серед друзів, знайомих, подарунки дарувалися коли завгодно, без прив"язки до дат.
     
  4. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Цитую статтю розміщену в цій темі давніше. Що означає віднедавна? У нас в родині ця традиція ніколи не переривалась з діда-прадіда. До нас Дід Мороз не приходив навіть за СРСР, хіба на шкільні ранки. Якось немаю до цього персонажа сентименту і не вважаю його атрибутом свят чи Нового Року.
    До нас Миколай приходить двічі: 6 грудня діти в костелі мають тематичну виставу, потім приходить "справжній" св. Миколай і кожному поіменно вручає подарунки, але всім приблизно однакові - солодощі, м"яка іграшка, канцтовари. Дітям цікаво і сам факт, що Миколай виглядає не як Санта Клаус, дає відчуття реальності того, що відбувається. Марек цього року навіть посидів у св. Миколая на колінах. :)
    До однокласників моїх дітей Миколай приходить 19 грудня, тому (так було і коли я була маленька) і до моїх дітей він приходить тоді ж, щоб їм не було прикро, бо то є діти. А на Різдво, під ялинку, ще й ангелик приносить різні милі дрібнички (то вже бабуся турбується, щоб ангелик знайшов чемних діток :))
     
  5. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    а в нас завжди був тільки Миколай, який приносив цукерки-мандаринки і корисні і потрібні подарунки - одяг, взуття. А Дід Мороз - це вже шкільне свято, ялинка і дешеві, несмачні цукерки (то такий мій перший про нього яскравий спогад). вдома під ялинку ми отримували подарунки лише двічі - раз, коли мама назбирала грошей і купила нам з сестрою ананас, то його запхали під ялинку і потім намагались нам довго пояснити навіщо :), а другий - фломастери - коли ми з батьками були в їх друзів на святкуванні Нового року.
    для мене Санта - це отой, що в фільмах, нічого особливого, нічого реального :), Дід Мороз - це радянська казка, не маю до нього ні негативних, ні позитивних емоцій, а Миколай - то святий, реальна людина, яка надихає своїм прикладом, спонукає на добрі вчинки, який творить дива. останнього я люблю :)
     
  6. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    в нашій родині так само: з самого малечку подарунки дарували виключно на Миколая. Моя мама родом з Тернопільщини і там так само був тільки Св. Миколай, а Дід Мороз тільки в школі/садку на "утрєніку". Нам на Новий Рік під ялинку ніколи нічого не клали, навіть солодощів.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Негатив проти діда Мороза такий тому, що це вигадка комуністичного режиму. І то плагіатна вигадка, бо за основу взяли того ж Санта Клауса. Правда, образ створили такий якийсь, пияцький, відти й жартики всі про нього, підстави були. Релігію заперечили, але людям треба було в щось вірити, от і придумали навмисне того дєдушку на "новий год", аби було ще в часі посту, з одного боку, а з другого, щоб була інша "важлива дата" ніж релігійні. Дєдушка є вигадкою агресивного воюючого атеїзму, звідти й таке сприйняття цього персонажа.
     
  8. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    негатив одобряется религией?
    ну и верили же люди, потому что людям нужны символы, ритуалы...не стоял же дядька с палкой, который заставлял возносить хвалу д.Морозу. А при запрете религи и комсомольцах-родителях, моих родителей крестили и рождество всегда отмечали. Церкви закрыть можно. Убить веру и заставить верить в другое...Ну грош цена такой вере человека, в которую то веруют, то не веруют.

    А вот НГ во время поста - это просто мучение для меня(
    Но и день св.Николая в пост, а тут конфеты и веселье...

     
  9. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Ліль, ну а наряджати ялинки також хтось придумав перший а потім підхопили всі. І ялинки стоять і в прихильників д.Мороза, і в прихильників св.Миколая. Є такі в кого замість ялинки дідух стоїть, якщо не помиляюсь....
    Конкретно для мене д.Мороз це спогад дитинства, я не привьязую його до комунізма, СССР, плагіату з Санти і т.д. і т.п.... це спогад дитинства в якому була радість, подарунки, очікування свята, якась тайна і чарівна мить, коли я будучи 5 річною дівчинкою вночі намагалась не заснути аби побачити як д. Мороз кладе під ялинку подарунок, згадуючи своє відчуття це була така щира чарівність і віра в чудо, якої вже в дорослому віці немає...
     
  10. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    по відчуттях слово в слово можу сказати те саме про свого Миколая :). а ще я завжди перевіряла, чи двері відкриті, бо як же він прийде? і водночас боялась спати з відкритими дверима :) (в батьків своя хата).
    хто в що в дитинстві вірив - те й згадує з теплотою і продовжує любити по сьогодні.
     
  11. Галюсік

    Галюсік Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    У нас в сім'ї подарунки дарувались тільки в ніч на Св.Миколая - клались під подушку. Досі пам'ятаю очікувааня подарунку, той шурхіт зранку біля подушки і купу емоцій при розгляданні "а що там?". Дід Мороз був у школі на новорічному святі ще коли Союз був, а коли Союз розпався, то потім був лише Св.Миколай.
    А ялинку вдома ми переважно на Різдво одягаємо (тобто зранку 6-го січня) і стоїть вона у нас до 15 лютого - до Стрітеня.
     
  12. MarichkaR

    MarichkaR Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Прочитавши дописи, можна зробити висновок, що сприйняття Св. Миколая чи Діда Мороза залежить від виховання і традицій, які склалися у сім"ї. Але потрібно розуміти, що Святий Миколай не вигадка, як Дід Мороз. І суть свята не тільки обмін подарунків, основне, що Св. Миколай своїм прикладом вчить робити діла милосердні. Наприклад в Тернополі проходила акція "Миколай про тебе не забуде": збиралися по підприємствам, церквам, навчальним закладам кошти, за які куплялися подарунки і розносилися для малозабезпечених людей, сиріт, в дитячі будинки. Люди приносили до церков одяг, солодощі, іграшки, які передавалися потребуючим дітям :girl_smile:.
    Не роблю проблеми з Діда Мороза, маю його фігурку, ставлю під ялинку, любила дивитися мультфільми за участі цього персонажа, але батьки мене вчили, що Д. Мороз вигадка і його ніколи не існувало. Доречі в Росії до революції святкували Миколая, Різдво, Новий рік за старим стилем не менше, а ніж тепер в Україні. Після революції більшовики заборонили святкувати релігійні свята,а придумали свої, в тому числі Св. Миколая замінили на Діда Мороза.
    В свята не можна справляти гучні забави ( тобто з музикою і танцями), а на їжу посту не має. А на НР церква скасувала піст. Це в УГКЦ, не знаю, як по інших конфесіях.
     
  13. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

     
  14. MarichkaR

    MarichkaR Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    НЕ знала. Дуже приємно, що ця акція була по всій Україні.:girl_smile:
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А засудження гріха - це негатив чи позитив? Релігія - це сюсюкання й панькання?
    Ялинка - символ дерева життя.
    Дід Мороз у мене ну ніяк не охристиянізовується. І мої діти не знають ні діда Мороза, ні Санта Клауса. Точніше ні, знають, але знають суто як те, що це вигаданий персонаж на основі того ж святого Миколая. Ні дід Мороз, ні Санта Клаус до них не ходить. Бо вони - вигадка, казка, міф, а є реальна особа, чий приклад варто наслідувати, особливо в час приготування до Різдва, до приходу Спасителя.
    Що роблять інші люди, мені то не заважає. Кожен має право вибирати те, що хоче. Я просто кажу, яка є моя позиція та мої погляди.
    Яке "веселье"? То навіть не вихідний. Просто хтось Миколая бачить як Санту або як того ж дєдушку, от у них і "веселье". День Миколая - це свято доброти, доброчинності, вміння давати й ділитися добром та теплом з іншими. Яким чином це розходиться з часом посту? Якраз навпаки, вписується дуже органічно!
    А от святкування Нового року під час посту - це порушення посту, як не крути.
    От категорична я тут і все, і не можу інакше. Нема напівзла чи напівгріха, є зло і гріх. Якщо є віра, то є чіткі рамки, а не розмиті.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму


    Гм... сумно... То тільки підтверджує, що щось із тим Морозом не те. Як же то жити без віри в чудо? Вони ж стаються щодня, великі й маленькі.
    Не зовсім так. Церква щороку дає диспензу на те, аби святкувати Новий рік. Піст не скасовується, просто дається людям дозвіл, якщо такий їхній вибір, на святкування цього дня.
    І то не на всі. Піст дуже суворі має правила. І так і має бути, просто в УГКЦ відіграли роль католицькі впливи.
     
  17. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Який гріх засуджуєте, говорячи про негатив до Діда Мороза?
    Позитивом засудження (тобто, осуд) є настільки, наскільки позитивом є порушення заповіді про "не осуджуй".
    Авва Доротей.
    Ні, напевно, релігія - це огнєм і мєчем.
    "У них", це де? Маєте на увазі Україну? Львів? Бо саме тут це так і є.
    Віра безмежна. Це релігії мають рамки.
    Та то хто як. Хто вірить в Бога, а хто в чудеса.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Зверніть увагу на те, що я засуджую сам образ, як вигаданий режимом з певною метою, а не людей, які святкують те чи інше свято. Спиталися, звідки негатив до діда Мороза, я відповіла. І наголосила, що вибір кожного є особистий. Кожен сам обирає, що святкувати й шанувати.
    Я не маю на увазі ні держави, ні міста. Маю на увазі тих, у кого це "веселье". Як на мене, радість від отриманих подарунків та солодощі - це не порушення посту. І піст - це не посипання голови попелом щодня й безперестанку.
    Так точно! Як не одна крайність, то інша.
    Ви ж саме вогнем і мечем відповіли, чи не так? ;)
    О, ще цікавіше. А хтось узагалі в діда Мороза вірить. )))
    Цікаво, в кого вірив Христос, який робив чуда. І люди, які через чуда навернулися... То одне другому заперечує, виходить?
     
  19. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    для мене святий Миколай став охоронцем сім'ї - ми вінчалися в церкві св. Миколая, синочка хрестили там же, ще й батюшка (на свій розсуд) дав йому друге ім'я Микола (бо синок народжений на Миколи)
     
  20. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Простите, если обидела. Я говорю, то , что видела сейчас вокруг, что это праздник, шоу, и пьяных видела (котрых, впрочем, и на Пасху хватает). У меня только прямая ассоциация с НГ возникла. Поэтому и удивленна, тк в моём понимании день св.Николая - праздник религиозный. И уж если кто и празднует (если уместно такое слово), то люди религиозные, которые понимаю это, чтят, а не когда поголовно ждут и еще потом обижаются на мужа, который не тот подарок положил да что конфет как много, что их не съесть - не переесть.
    Я читала, что Вы религиозна, так что не принимайте это на свой счет, ради Бога, но неужели все так относятся? Я увидела точно такое же отношение, как к нг - ожидание подарков и повод отпраздновать.