Мистецтво бути дружиною (3)

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Лідочка, 15 Січень 2008.

  1. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Як адекватно реагувати на те, що чоловік ревнує до минулого, дужедавноминулого? Не такого, що плутається попід ноги, потрапляє на очі. А до такого, що просто було як факт і тому воно сидить як скалка в ду ... оці. Перші два роки проводилися психотерапевтичні бесіди на тему "Ну то ж минуле, залишмо його в минулому. Нічого ж не змінити, бо ми не знаємо нічого наперед". Але згодом та тема мене вже просто починає дратувати з перших акордів і я одразу вибухаю.
    То взагалі мине з його "дорослішанням", хоч трохи? Чи марно надіятися?
     
  2. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Cheburulja він сам про це згадує, дорікає? Як проявляється?
     
  3. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    @NataliaFed, то як напливи, раз у кілька місяців, спровокувати може будь-яка згадка про минуле, навіть не пов'язана з суб'єктом. Ото щось собі надумає і так, ніби дорікає чи звинувачує, ображається, в контексті "тобі колись було краще, ти шкодуєш за минулим, ти не все мені розказала, ти мене обманюєш". Потім переходить йому, вибачається, обіцяє виправитися. І так по колу. Мене то втомлює емоційно. Особливо те, що неможливо вгадати, яка фраза знов зачепить його.
     
  4. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Cheburulja минуле, теперішнє і майбутнє- це все було є і буде в житті кожної людини. Треба розуміти, що є теперішнє і майбутнє і жити треба цим.
    Про те, що не все розказала-мала право. Це стосунку до теперішнього не має.
    І подумайте, чому він думає/знає?, що було краще. Десь були порівняння, можливо.
    Бажано, оминати те, що провокує. Тобто, висловлюватись інакше, щоб не виникало ,не викликало постійних сумнівів.
    Це його якась вавка і можна допомогти йому , щоб не так боліло.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Бо він собі так придумав. Жодних порівнянь ніколи не було і згадок з моєї сторони теж. Трохи якісь комплекси в нього відіграють роль.
    Вже так оминаю і помагаю, що аж спітніла. І все одно фраза, яка геть не має стосунку до теми може викликати якийсь такий логічний ланцюжок в нього, що я аж не розумію, як той ланцюжок утворився.
    Просто чим далі тим гостріше мене то дратує і викликає вибухову злість. І ще мені цікаво, чи він то взагалі "переросте".
     
  6. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Може навчитись відверто не показувати.
    Я б тоді геть не реагувала емоційно ,особливо негативно.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Cheburulja , а в жарт переводити пробували?
    - тобі тоді краще було...
    - ага, от якби я тебе не зустріла ,то жив би ти собі й горя не знав.... А так зі мною мууучаєшся...бідненький ти мій.
    Якось так. Бажано голос робити відповідний...весело-кумедний.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Тому я категорично проти «розказувань». Нікого не було, нічого не знаю, і про себе не розказуй. Я в тебе єдина ти в мене єдиний.

    @Cheburulja а скільки ж йому років, що ви плануєте «переростання»? Думаю що вже пізно переростати.
    Тут от я би застосувала метод описаний вище. Нічого не знаю, не розумію про кого ти і про що. Але це треба знати психотип учасників переговорів. Таке не всім підійде.

    Варіант спокійно (і не дуже) пояснити, що вас це бісить, думаю, ви вже проходили.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    @Orman, мені здається, ми вже різні варіанти проходили.
    Напівжартівливі варіанти лише загострюють конфлікт, тому я того кинулася. Останнім часом я просто перестаю розмовляти, щоб не вчинити скандал, інакше вибух. Або таки вибух, виговорюю все, що маю на думці і тоді вже ми не розмовляємо день-два. Кажу, справа в тому, що мене оті екскурси в минуле втомлюють емоційно і я не розумію, в чому сенс того "самобичування".
    Ну простір для переростання ще є)
     
  10. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ще є варіант « я з тобою на цю тему більше не розмовляю” і спокійно топати на кухню рубати капусту.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я таке роблю, як ваш чоловік. Так, щоб прям щиро ревнувати до колишніх -- то ні. Там нічого такого серйозного і великого не було. Але щось полюбе бути мусило, бо ми познайомились, бо коли йому було 27. Я , дурна, розпитувала, а він -- ще дурніший, розказував... От тепер я і випам"ятовую. Але найцікавіше, що воно мені -- просто слова. Тобто в мене немає почуття ревності, злості, тип паче краще ніж зі мною тоді не було. Отак аби ляпнути. І то вже більш, як 10 років. Інколи аж сама на себе злюсь: як я можу себе із ними порівнювати? Я ж багіня)))

    Чоловік на то взагалі не реагує, дивиться на мене як на псіха. Визнає, що дурний був, що багато чого порозповідав. Але з іншого боку це і добре, бо якби не розповів, то кожна несподіванка б у скандал виливалась. От, наприклад, у 3 класі йому подобалась дівчина Юля, однокласниця. Потім він вже давно забув про неї, але ім"я дуже подобалось. Казав, що дочку Юля назве. А тут бац -- я Юля, від чого він дуже щасливий. І тут мій малий пішов цього року в 1 клас, а одна із мамочок, яка так у груповій переписці з чоловіком по панібрацьки спілкується -- саме та Юля). Посміялись, що така жизнь і все. Причому інші люди мені часто говорять: о, твій чоловік і Юля в дитинстві траляля... І я собі можу уявити яка б я була зла і ображена, якби я не знала про існування тієї Юлі.

    І якщо вже говорити про мою "ревність" до колишніх -- то це певний комплімент чоловікові (а у вашій ситуації -- вам). Бо просто інших причин покричати -- немає. А покричати то треба і оце "а ти, а ти...", і не можеш нічого придумати... І тоді починаєш, а ти із нею на сєнавалі був, а мене тільки на ліжку, падлєц і не рамантік....

    Тому моя порада -- просто не звертайте уваги
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Як ревнива людина, я можу сказати, що саме мене нервує
    1) коли в календарі є ДН "давньоминулого"
    2) коли спільні фото з "давньоминулим" або на видному місці вдома, або в оселі батьків.
    3) напрягаюсь, якщо є якийсь контакт (лист, вайбер) від людини, з якою жодних перетинів крім тих стосунків не було.
    Я це зібрала, виписала, пояснила і попросила звільнити мене від цих моментів. Натомість пообіцяла не злитись через надумане.
    але тут два моменти:
    1) я готова до роботи над собою
    2) в мене був досвід стосунків зі зрадою, і це однозначно мало великий вплив на мою здатність довіряти. Я це визнаю і зважаю на це.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    @marianast, є і таке. То аін або йде за мною зі своїми бубубу, або ми повернемося до того ввечері, вночі, еаступного дня.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  14. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    @Kandya, в мого благовірного то трохи інакше, якась все ж травма. Ні то комплекс меншовартості проскакує ( а таке трохи є), ні то мого минулого було більше. Він то переживає дуже важко. І те, що його то гризе, і те, що він мене через то мучить.
    --- дописи об"єднано, 5 Лютий 2019 ---
    Все викинули ще на етапі зустрічання.
     
  15. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Cheburulja ну то спробуйте завести собі звичку хвалити чоловіка. Але не так, що от молодець , бо ти то і то зробив... А "мені так приємно, що ти мені.... ванну набрав.Дякую тобі " .з щасливою посмішкою і цьомніть його ,чи до щоки притуліться.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Я б би поговорила, розпитала, - що саме болить
    Не "як припинити", а наразі - що болить. І побула психотерапевтом трохи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Були ж уже перші роки психотерапевтичні розмови.

    Я розумію @Cheburulja мене б таке теж нервувало.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  18. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Вже 5 років працюємо. Поступи є. Трохи. Але щось останній "захІд" мене сильно вимотав морально.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Мене теж нервує все, до чого нема підстав. Ревнощі - це ж фактично безпідставне звинувачення.
    Але так воно є... не все одразу. Якщо випадки вже не так часто, це прогрес. Тут раціонального важко щось порадити, бо природа проблеми нераціональна
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Cheburulja а ваш колишній часом не успішніший за вашого чоловіка? Досяг більше? Такі речі чоловіків дуже зачіпають, тут треба максимально делікатно. Він себе весь час порівнює і весь час в програші. Тоді мова не про ревнощі, а про комплекси
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1