Мистецтво бути дружиною (3)

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Лідочка, 15 Січень 2008.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ні. В процесі спільної життєдіяльності буває всяке. При чому кохання є, а уваги нема. Тому її (увагу) і планують-виділяють на неї окремий час.

    ви ж тільки що писали, що нема чого шастати по власному життю, а все "в дім, все в сім'ю".
     
  2. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Власне життя - це коли є робота, тотальне хоббі, друзі, а то і коханці. А там ще і отой чоловік. А, і діти. До Вас це не відноситься, але ж Ви знаєте не сімейних людей, які у шлюбі де-юре.

    Мова йде не про постійний ідеальний стан - інакше б ми тут не знаходили порад чи орієнтирів між собою на форумі :). Мова скорше про гітару, в якій є струни і вони налаштовані. Попадати пальцями і грати гарну мелодію виходить не завжди, та якщо струни налаштовані правильно - врешті-решт мелодія зазвучить. А ось як налаштувати струни - можна займатись самонавчанням, чи до знайомого музиканта звернутись (психолога), або до Вчителя. Якщо гітара - це порівняння з сім’єю. Іноді і струни не всі: за життя порвались.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    я ридаю. А хто примушує отак розставляти черговість? Особливо за виділенням часу, чи емоційного залучення.

    Людина сама керівник свого життя і може так розподілити час і залучення, щоб вистачило на все, звісно на щось буде менше часу і залучення, а на щось більше, і це вже пріоритети.
     
  4. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    [QUOTE
    100%
    Я вище в своєму пості деталізувала поняття «власного життя» саме в тому контексті, коли сім’я - не пріоритет, а скорше статус, і то не зовсім радісний :). Коли питання власного вибору, самореалізації йде не на користь зміцненню, розвитку сімейних відносин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    вже карантинні стосунки обговорювали?
    хто ще живий? хто розвівся? є такі в кого мир і злагода, скажіть як ви то робите???

    мій чоловік від початку березня вдома (+3є дітей) перший місяць все було ок, доробляв якісь ремонти, нарешті люстри почіпляв (півроку лежали), я всю хату вимила, а потім почались "тьорки". Нас кидає від "розведусь, вали нафіг з хати" до "я йду в магазин, морозиво будеш?" з розгоном в 5хв. Ще десь 2 місяці чоловік буде вдома, як вижити і не здуріти?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Смішно Смішно x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    А ніхто з вас не працює?
    Бо мій чоловік весь карантин вдома, але працює повні дні, шей пересиджує я б сказала. Але його робоче місце в кухні. Дітей двоє, але меншому 1р8міс і він шустряк ше той... Відповідно воно не всьо гладко, тато в робочий час майже недоступний, хоч фізично присутній близько, але дещо вже втряслося, на початку карантину було важче налагодити всі потрібні процеси


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    слабким голосом: "єеее живіііі"

    Загалом в нас мир і злагода. Ну або пакт про ненапад, ггг. Двоє працюємо з дому, коли стало тепліше - чоловік став їздити на дачу. А мені звідти не дуже зручно працювати, то я далі з дому здебільшого.
    Дітей четверо, троє - школярі на дистанційному навчанні, одна - нестерпно прекрасна дворічка. Однокімнатна квартира.

    В мене план такий:
    1) для себе визначити приблизний час, коли я "чіпаю" чоловіка і коли я "не чіпаю" його. Як співробітники і час нарад. Відповідно, я планую щось в нього питатися тоді, коли він не по вуха зайнятий і не відгаркнеться, спричинивши подальший ланцюг подій. Питання назбирую і деколи записую.
    2) Домовленості про "тишу в ефірі": у чоловіка бувають наради, в мене - дзвінки або онлайн-консультації. Старшим дітям роздаємо завдання, Лідя - на відповідальності того з дорослих, хто може за нею приглянути. Важливо: домовитись теж заздалегідь. Інакше капець :)
    3) чіткий режим дня, і попри карантин - робочі і вихідні дні. Хоча би один зовсім вихідний, без роботи.
    4) якщо буде послаблення карантину з можливістю прогулянок - гуляти по черзі з частиною дітей :) Або разом, сімейна вилазка. Вдягати той ліпший одяг і тусити на свіжому повітрі, не зазираючи в ґаджети.

    Через постійну зайнятість роботою і дітьми в нас насправді дуже мало часу на поговорити. Тому розмови перед сном стали особливо цінні.
    Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Смішно Смішно x 1
    • мімімі мімімі x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  8. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    ні, в чоловіка робота зв'язана з пересуванням, саме це в першу чергу обмежили і дозволять останнім
    тому йому без роботи нема чого чіпитись, лежить на дивані бойовики свої дивиться, а мені від тих стрілялок мозок пухне вже


    дайте п'ять
    от, власне, що була б якась робота, було б простіше, може)
    бо в нас іноді розмов аж забагато, ми вже гіпотетично розвелись, продали квартиру, поділили її і дітей, купили ще одну квартиру, зробили ремонт в майбутньому будинку, тут теж не без сварок, віддали старшу в усі найближчі школи

    веселуха одним словом
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Смішно Смішно x 3
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    простіше - там, де нас нема.
    Мені колись здавалось, що без роботи було би простіше
    в мене такий чоловік, що постійно зайнятий, навіть у вихідні. Зараз от автоматизацію робить для басейну на дачі. "Змарнувати час" на щось типу подивитись фільм разом ми змогли хіба останнім часом.
    Ну і плюс діти постійно, постійно хочуть уваги. Побавитись "морський бій", уно; щоб їм почитали чи просто поговорити. Малявка Лідя - щоб з нею бавились в її всякі дрібниці. Голова обертом, навіть посваритись нема коли :)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Ми живі, як не дивно сваримось рідше, ніж до карантину. І то лише тому, що діти конкретно виснажують за день обох.
    Завершили багато справ, що давно відкладались. Розрулили деякі попередні конфлікти. Загалом відчуття, що в нас медовий місяць, хоча ми вже 10 років разом.

    Надіслано від мого CLT-L29, використовуючи Tapatalk
     
    • мімімі мімімі x 6
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Тут все просто - в нас практично завжди як на карантині). Ну ще діти додались). Ми проводили й до карантину дуууже багато часу разом.
    В нас є більш-менш чіткий план на робочий день: зранку обов’язкова вилазка в ліс на годину удвох. Деколи говоримо, деколи йдемо мовчки. Плани на день обговорюємо, різні ситуації тощо. Але оцей рух дає гарний старт дню. Потім сніданок, справи в кожного свої. Розходимось по різних кутках. В обід знову збираємось - чоловік працює з дому, я коло нього намагаюсь вчитись. Чи навіть так - він мене вчить. Колись працювали разом. Потім я закинула це, бо не було часу. Зараз час з’явився + чоловік зараз працює з дому, тому просто гріх не скористатись. Цей момент трохи мене напрягає, бо відчуваю себе трохи затупілою). Ну але це така робота, що не все й одразу. Далі час сімейного катання на роверах. Тут буває всяко). Я початківець, і оті всякі фразочки часом викликають міні-конфлікти. Але загалом теж кльова штука. Після знову кожен у своєму кутку. І аж зустрічаємось у ліжку). Переважно ввечері розмовляємо мало. Хіба би щось трапилось, чи є нагальна потреба щось обговорити). Поки вкладу малу - чоловік спить). Але зранку в нас буде час наговоритись).
    Взагалі вважаю ключовим у сімейних стосунках спілкування. На різні теми, спогади, роздуми, обговорення книги, фільму, ситуації тощо. Для мене це дає краще бачення ситуацій різних з позиції чоловіка.
    Що дратує. Оце постійне їсти. Ну і речі по всій хаті. Відчуваю, що під час карантину якось в нас стало бардаковіше. І то причина не тільки в дітях.
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Якщо можна питання, о приблизно котрій годині і що діти роблять в той чам? Вибачайте, якщо занадто особисте.
     
  13. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    +1 :)

    Можливо, коли люди в шлюбі - це одне тіло, то навіть при 10 годинному робочому графіку недостача спілкування, емоцій, рішень компенсується активніше вдома чи в інакший спосіб спільного дозвілля. Одне тіло - це не тіло з двома головами та чотирма руками, чи коли жінка - шия, а єдине. І якщо у дружини щось болить - болить і в чоловіка, і лікується все комплексно. Та в ситуаціях, коли не компенсується (це складніше, бо цьому потрібен час, думки, бажання, розуміння необхідності etc) - виростає прірва. Інколи ярок, інколи - безодня між двома чужими один одному.

    А якщо шлюб - це самостійні незалежні рівноправні партнери, яким необхідна самореалізація та визнання їх талантів та унікальності - то карантин показав, кому йти за двері, бо з ним/нею розлучаються. І варіації на тему моделі сім`і: тиран/жертва і т.д. Так хоч не бачились, жили своїм життям - було стерпно і навіть часом приємно.

     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Питання не мені, але якщо мова не про карантин - то ми з чоловіком спілкувались за чашкою чаю ввечері (і пізно ввечері (засинаючи за столом :)) якщо є потреба домовитись чи щось розказати), коли діти спали. Інакше - молодші могли турбувати нон-стоп і губився сенс нашого спілкування, бо ми відволікались.
    Ще тонкий момент, якому ми навчились - це закінчувати розмову на приємній ноті. В перші роки шлюбу я не раз вислуховувала щось типу «я знов почала на ніч нерви псувати, і тепер чоловік не засне, бо не треба було на ніч влаштовувати розборки; йому ще бабуся в дитинстві радила, що всі розборки - зранку, на свіжу спокійну голову». А якщо зранку я піднімала болючу тему - то «я знову почала зранку псувати нерви, і цілий день в чоловіка буде втрачено». :girl_crazy:
    Тобто, я до чого - є моменти, які не просто вирішити. Це нормально, що вони є. Ненормально, шкідливо - коли їх не вирішують, замовчують, ігнорують, зневажають. Тому має бути орієнтир - Бог, любов, досвід чи інші вагомі для вас обставини. Для благодаті в вашій же сім`і.
    І, в принципі, деякі вечірні конфлікти з перенесенням їх на ранок - стають зовсім не конфліктами. Особливо, коли обоє готові поступитися заради своїх коханих. Якщо хочеться боротьби та захисту своїх кордонів - то де єдине тіло? :)


    Сімейна прогулянка - це теж мусить бути.
    Ми практикуємо вже третій місяць «День сім`і»: майже кожна субота - це спільний час у дворі (прибирання, саджання, забави, ігри, якщо є можливість - 1 кг м`яса чи риби на шашлик... Але в нас своє подвір’я). В цей день робота - дуже-дуже виключення, хіба декілька дзвінків. Плюс поїздки (наприклад, за буд матеріалом - по дорозі зупинка та міні-пікнік з дітьми) або в ліс, або просто по вуличкам гуляти (в нас місцевий парк створює депресію ;)).
     
    Останнє редагування: 18 Травень 2020
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Не обов'язково розлучаються. Наш приклад - наразі не розлучились (хоча, карантин ще не закінчився, ггг :) )
    Звичайно, "як по мінному полю" - бо кожному куди не плюнь - скрізь самореалізація та досягнення партнера :) Ну то звикли просто так не плювати.
    Періодично вибухаємо - стараємось передбачити та перенести себе на момент вибуху на якийсь безпечний полігон. На карантині, власне, з полігонами дуже проблема. Тому стараємось сильно оберігати територію один одного.
     
    Останнє редагування: 18 Травень 2020
    • Подобається Подобається x 3
    • мімімі мімімі x 1
    • Корисно Корисно x 1
  16. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Починали з 8, зараз вже дійшли до 9 ранку). Нас нема годину. Менша в цей час ще переважно спить, старші хлопці (14 і 10) попереджені, що нас нема, і пильнують сестру. Снідаємо вже всі разом, коли прийдемо.
    Насправді ми трохи безпечні батьки, і часто залишаємо дітей на годину й більше. Але в мене старший син досить попладистий, можу йому довірити. Ну і через хату баба живе, на крайній випадок.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  17. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

     
    • мімімі мімімі x 1
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Не знаю чи по темі, але потрібна порада.
    Як навчитися просити про допомогу в чоловіка (як і фізичну так і фінансову)?

    От сказати "допоможи" - просто, але потім починаються мої таракани - все не так робиш і краще іди подалі від мене, я зроблю сама. коли я не бачу як він робить, я результатом задоволена, а от процес - каторга для мене.
    А з грошима то взагалі для мене катастрофа. Мені важко переступити через себе щоб попросити на будь-що: продукти, одяг, на каву з подружками. Зараз я не працюю + моїх заначок на довго не хватить, я прекрасно розумію і ми обговорили цю тему, чоловік сказав ти кажи коли треба, я зніму потрібну суму без жодних проблем (готівки вдома немає, розраховуємося карточкою). Чоловік знімає гроші і без моїх нагадувань дає гроші. але потім починає мене гризти совість, що я гроші трачу на якісь не потрібні речі, що можна було не купляти.
    Походи в кафе то для мене взагалі... В голові починається обрахунок скільки продуктів ми могли б купити, за ту суму, що ми заплатимо в кафе. коли в мене був дохід, такого не було... А зараз це якийсь жах і я не знаю як з тим боротися. Чоловік з мене сміється і каже що я дурна, він заробляє гроші щоб їх тратити і якщо ми не можемо позволити собі походу кудись, то ми туди не ідемо.
     
  20. Online

    Online Well-Known Member

    Знайомо :))) В мене по молодості була така сама фігня: просити гроші ПРИНИЗЛИВО. Декрет в тому плані був жахом, бо зроблену собі заначку розтринькала досить швидко, а попросити на щось гроші - щоразу переступання через себе. Чоловік теж дивувався з тих тараканів. Зараз з того смішно, звичайно. Але тоді це було випробування. Ясно, що за один день того в собі не зміниш. З власного досвіду, можу порадити два варіанти. Перший: знімати всі гроші готівкою і класти на тумбочку. Далі кожен бере по потребі. Але в Австрії це, напевно, непрактично. Другий: виробляєте собі карточку і чоловік щомісяця відраховує на неї сталу суму. Розрахуйте, скільки вам треба приблизно на ваші потреби. Тільки не занижуйте цю суму, а озвучте реальну. І це має бути не друга картка від того ж рахунку, а ваш власний. Так ви маєте свої гроші і ні в кого нічого щоразу не просите.
    Це хвороба всіх молодих амбітних і самостійних леді, які побудували в своїй сім'ї партнерські стосунки. Якщо ви в голові дозволите своєму чоловіку бути чоловіком, всі ці фобії поступово зникнуть. Звісно, мати свій дохід це дуже хороша і правильна штука, але брати гроші в чоловіка теж не є чимось поганим, не робить вас неповноцінною чи "нахлібницею"...
     
    Останнє редагування: 16 Червень 2020
    • Подобається Подобається x 3