Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Наскільки я пригадую, там оголошення висить, що таких то не записувати.
     
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    але Лілю, ми не обговорюємо такі теми в руслі" хто що чув". ти сама пишеш часом, що дивуєшся поведінці і незнанню певних отців, то люди тим більше не все знають чи не хочуть знати.тому я вважаю неправильно "розписуватися" за усю Церкву і вірян- прикладом окремих осіб.
    щодо записок- подають тільки за православних, при чому в мене в Церкві завжди наголошують, що молитися треба завжди за усіх кого хочемо , але у власній молитві. вдома чи в Церкві, немає значення.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Проблема за тим, що Церква - це не лише офіційні представники. Це власне люди також. І по людях дивляться ті, хто просто приходить "зі сторони".
    Я дивуюся, так, але дуже часто й обурююся, бо знаю, що ж судити будуть саме по тих вороже налаштованих бабцях у церкві, саме по отцях, котрі деруть гроші... Коротше, сумно то все.

    Маю ще одне питання. А в чому каються католики, котрі переходять на православ'я?
     
  4. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    В єресі, напевно.
     
  5. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    дуже цікава тема. тут багато говорилось що можна приймати Святі Таїнства в церквах інших конфесій при нагальній потребі, але хто визначає ступінь нагальності? чому батькам відмовляють у хрещенні дитини, якщо ті не взяли шлюб? так, батьки живуть у гріху, але чи може священник відмовляти охрестити дитину? (таке було в греко-католицькій церкві)
    а щодо сповіді і причастя...тут теж говорилось що відмовять якщо маєш некалендарне ім*я. а якщо ти Іван, Петро, Василь, Павло, Марія, Анна? імена ж є і в тому. і в тому календарі? то що, розходиться тільки о запис в паспорті?
    ПиСи: нічого не стверджую, просто питаю
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Певно, щодо папи. Іншої єресі, по ідеї, їм не приписують.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ви про Сповідь та Причастя? Ступінь нагальності визначає відсутність священика відповідної конфесії в радіусі 50 км та "поріг смерті". Іншої нагальності нема.
    Якщо нема певності, що дитину виховають у вірі, нема сенсу хрестити дитину, то не є талісман для захисту. І в такому випадку священик навіть повинен відмовити у хрещенні! Я дуже поважаю священиків, які мають сміливість зробити такий крок, а то хрестять люди, які приходять до Церкви 4 рази в житті - на хрещення, на перше Причастя, на шлюб і на похорон.
    Якщо є люди, які поручаться за належне виховання, тоді дитину похрестять.
     
  8. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    тобто це такий собі кастинг? чому тоді для праволсавних це не настільки важливо? і чому в одній церкві не похрестять, а в церкві Юра за певну пожертву таке роблять без проблем?

    ---------- Додано в 20:50 ---------- Попередній допис був написаний в 20:49 ----------

    а, ну і про сповідь... чому інтимні подробиці життя чоловіка та дружини є питаннями на сповіді? яка заповідь вказує як саме кохатися? знову ж таки інформація з церкви Юра
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Не думаю, що в принципі для православних. Або може, вони досі вірять, що є більшість віруючих, як колись було, адже хрещення дітей саме з того почалося.
    Ну, і для деяких священиків важливіше щось інше... І тут питати, чому за гроші можна отримати все, даремно. Бо можна. Бо люди - це люди. От нащо невіруючим людям, які не ходять до церкви шлюб і хрещення мене набагато більше цікавить.
    Кастинг? Ні, просто є священики совісні, а є безсовісні. Відповідно й чинять до того, що в них є чи нема.
    Це зловживання. Якщо такі питання хтось ставить, їх треба обрубувати ЗРАЗУ. Я тут у відповідній темі писала про це неодноразово. Треба сказати такому священикові прямо, що це не стосується матерії Сповіді взагалі й він не має права про це питати. І це є правда.
    Є й випадки протилежні, коли ті, то сповідаються, починають самі входити в подробиці. Мої знайомі отці завжди таких людей зупиняють і кажуть, що то не має відношення до Сповіді взагалі. Навіть якщо ті люди говорять про зраду. Просто комусь подобається про це говорити, комусь подобається слухати... і цьому не варто потурати, бо то є гріх - оте замилування в інтимних подробицях.
     
  10. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    ну чому невіруючим? батьки віруючі, ходять до церкви. просто мама всого часу зробила помилку, вишла заміж, але життя не склалось і вони розлучились. дитина від іншого (народилась після розлучення), тобто звичайна сім*я. просто постає питання: Бог послав їм ту дитину, для чого? щоб потім тому дитяткові відмовили, заборонили відвідувати Дім Божий?


    а хіба зрада то не порушення однієї з Заповідей? Сказано ж: не чужолож!
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я загально спитала, не про ваш випадок.
    У такому випадку не повинні відмовити у хрещенні. Можна навіть поскаржитися на такого священика. Адже батьки ходять до церкви. Впевнена, що й хресних мали відповідних у такому разі. :)
    А хіба я сказала протилежне?
    Зрада - це гріх, але деталі інтиму яке мають відношення до Сповіді? Жодного!
     
  12. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    отак віра розбивається об черстві лоби тих, хто мав би підтримувати віруючих. я вже писала, я багато в чому розчарувалась в церкві, але в церкві як..навіть не знаю як сказати....як в в посередникові. мені легше помолитись вдома, щиро і відкрито. покаятись, попалкати. щоб при сповіді священник не кричав на мене за сльози. щоб не вимагав грошей не дослухавши. щоб не вказував кому і скільки грошей давати на пожертви.
    Ви, Лілю, вже казали мені, що я ще не знайшла свого духівника. може і так. та не може, а точно. але отакі моменти якось відштовхують, вже нема бажання шукати когось, відкриватись щоб потім зіткнутись з нерозумінням і авторитаризмом...
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я вже давно зауважила, що кожен знаходить те, що шукає. Властиво оправдання тому, що не робить. Той, хто хоче шукати, знаходить. І знаю безліч, як одних, так і других. І всі свій вибір зробили наперед. Хочете знайти, знайдете.
    Особиста Сповідь можлива, навіть потрібна, щовечора, але без Сповіді в церкві - то перетворюється на "шепотіння втіхаря", бо з часом людина звикає й починає просто "пересиджувати в кущах", як Адам, думаючи, що сховався. Така є людська психологія.
    Та й Церква - то не лише ксьондзи. Відірвання від спільноти - це дуже погано. Нема чогось такого як індивідуальна віра. Як віра без діл мертва, так і без іншої людини, спільноти також.
     
  14. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    може і так...буду намагатись змінити себе
     
  15. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    \
    не знаю чи так це можна назвати.але якщо католик приймає православ'я, то робить він це СВІДОМО. і думаю знає, про розбіжності у трактуванні певних догм християнства. і отже, в нього є усвідомлення того , що він вважає за потрібне розповісти на сповіді і покаятися у чомусь.

    Лілю, католиками стають православні просто без нічого? тобто достатньо просто це собі вирішити? чи є певні правила?

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:45 ----------

    от власне. тому вважаю, що обговорювати якісь форуми і т.д. - не доцільно. бо не думаю, що католицькі форуми "сповнені позитивом" до православних, і навпаки.
    думаю, варто поширювати позицію Церкви і якщо це допоможе хоч одній людині зрозуміти для себе якусь ситуацію- то це ж плюс.
    тому мене зачіпають такі речі, коли на прикладах які не є насправді притаманними більшості, перекручують головне . он як з тим "сектантством"
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Просто читається символ віри. Сповідатися чи каятися не треба.
    Чесно? Сповнені позитивом. Римо-католики дуже захоплені православ'ям, музикою та іконописом. У них свого роду романтизм щодо того. Коли довідуються, яке ставлення до них на схожих православних форумах, дуже шокуються тим.
    От ти знаєш православний форум, який би можна було порадити католикам?
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    ні.
    але не вірю про якийсь позитив зі обох сторін. бо люди є люди. навіть на ЛФ недавно мала дискусію, з закидами по православю.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Касю, римо-католики направду мають дуже ідеалістичне та романтизоване ставлення. Знаю, бо стикалася. З українцями окрема тема, бо росіяни - запеклі вороги. ))))
    Он мій чоловік про православного єпископа роботу писав, то це було дуже незвично тут, бо українці зазвичай писали про Шептицького.
     
  19. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    [/COLOR]
    Моя свекруха вважає, що лише католицька церква є церквою, а всі інші релігії (не лише християнські - але й не християнські) є сектами. Чому ми показуємо пальцями на когось. Ісус Христос, бувши на землі, жодну людину не назвав сектантом, а жодну релігію - сектою. І тому, якщо ми вважаємо що наша, і тільки наша церква правильна, то це ще не означає, що вона секта. До речі, що таке секта, згідно зі словником? Зараз пошукаю - напишу.

    П.С. А хто скаже, якої християнської віри був Христос? Якщо дізнаємось якої, то й будемо знати, яка правильна. :girl_bye: Він же був першим.

    ---------- Додано в 12:44 ---------- Попередній допис був написаний в 12:25 ----------

    Знайшла я в вікі визначення слова секта - м-да, скільки людей - стільки думок.
    Дивіться самі: вікі
    вікі-коб

    ---------- Додано в 12:46 ---------- Попередній допис був написаний в 12:44 ----------
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша