Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ги-ги, найсмішніше мені з того всього, що ця тема знаходиться в гілці Немовлята:lol:
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Та на ДП намічаються невеличкі зміни. Буде розділ для таких тем. Тому я не переношу наразі нікуди, аби потім легше було й не треба було шукати, що де. Лінива. :shy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Хотіла це саме сказати, а Ви мене випередили:). Завжди мене дивує, коли людина наводить такий аргумент, мовляв " так треба робити, бо священник казав". Але не треба забувати, що істина - одна. А оскільки часто священники говорять різні речі і по-різному трактують деякі важливі поняття, то хтось із них таки помиляється.
    І ще одне: чому в одного священника навіть очі світяться тою добротою і любов'ю (до таких особливо діти тягнуться, а їх не надуриш), а від іншого - тільки суворість і холод з очей?
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я хоч i вваажаю себе православною, напевно всетаки буду ходити до Католицької Укр. церкви, бо менi близько. Нажаль православна церква куди я ранiше ходила "зiпсулась", через людей що там "працюють" мене тошнить туди ходити. А є одна супер але аж в Чiкаго, менi далеко. Шо робити. В Армянську без чоловiка не хочу iти, нiкого не знаю, навiть мови... а вiн не ходить. От так i вирiшується до якою церкви належиться.
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Кізонько, думаю тут із цим простіше.
    Тут ніхто не буде казати, що твоя віра неправильна й перетягувати на своє. Всі поважають іншу особу й її вибір. Я от постійно дивуюся з того, скільки часу живе й процвітає тема "свідки сє" на ЛФ. Ну хоче собі хтось бути там, це його вибір, чому не поважати, чому зневажати?
    Я тут була вже і в греків, і в мелхітів, і в якихось персів чи що. Вони східні католики також, але чорні всі. :) Так що, де лиш ми тут не ходили. І до православних також. Правда, нам там причащатися не можна, але побути на їхньому богослуженні - таке задоволення!
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Міра...100%. Всі прадаються, але в кожного є своя ціна!!! :lol:
     
    Останнє редагування: 20 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 2
  7. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Недавно люди святкували Паску. Рекомендую подивитись завтра
    13.15 на СТБ «В поисках истины. Магические тайны Пасхи»

    Це буде повтор, казали мені - суперова передача. Ще, якби хто мав можливість, запишіть її для мене.:shy: Буду дуже вдячна.
     
  8. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    От і я сьогодні в жилєтці.
    Пішла сьогодні до церкви. А там окремо дають на службу Божу, а окремо на молебень до св. Шарбеля. Даю на молебень до св. Шарбеля, а там якась нова тітонька (колись пожертви приймали і записочки збирали монахині), і каже: записочку "на Шарбеля" окремо і пожертву теж окремо - мені. Добре, даю їй записку і купюру в руки. Вона покрутила купюру в руках і чомусь кладе її в ящичок з написом "Пожертва на свічки". Далі. Я питаю, чи можна подавати на службу Божу на 9 днів підряд (бо в усіх тих церквах, де я бувала, можна було). А та тітонька і каже: ну, якщо на один день, а на 9 днів підряд, то ви вже собі самі думайте, самі дивіться, бо що, за таку суму (мається на увазі та, що я дала) вам будуть 9 днів підряд читати? Я була в шоці. Кажу, прошу пані, я не зрозуміла. Це що, розцінки, стільки-то днів читати - така сума, стільки-то - така? (адже це є пожертва, а не офіційна плата, хто скільки може, стільки й дає, чи ні?) А вона мені: чого ви не зрозуміли? То не розцінки, але ви бачите, яке зараз життя. Давайте поговоримо, розкажіть мені, як то в вашій церкві роблять. Тут я зовсім в ступор впала. В якій нашій церкві, питаю? Прошу пані, мені в жодній церкві, де я була, ніхто не вказував, скільки давати на яку службу Божу, давайте не будемо сваритися в церкві, кажу. І настільки мені стало неприємно, що я розвернулася і пішла. Ще за все своє життя ніколи з таким не стикалася.
    І ще згадала випадок. Колись на Різдвяні свята пішли ми з малою до церкви (не тої, іншої). Малій було 3 роки. Вечірня ще не почалася, ми помолилися, потім сіли на крісла, посиділи. На нещастя, ми сіли якраз біля Захристії. Там якась жіночка щось носила, раз-по-раз туди заходила. Потім Яня хотіла краще роздивитися шопочку, і ми пішли до виходу (шопочка була при виході з церкви). Постояли, помолилися, потім повернулися назад. Коли ми вже виходили з церкви, та жіночка нас наздогнала і питає: прошу пані, ви не бачили, ніхто не заходив до Захристії чужий? Я кажу: ні, вроді би не заходив. Вона стоїть і дивиться на мене. Я ще раз повторила те саме. Вона каже: пропали мобільний і гроші. Я бачила, що ви виходили з церкви. Ви могли взяти то. Я була в шоці. Вже всіма святими божилася їй і дитиною своєю, що я не брала нічого, кажу, можете мене обшукати, в мене нічого немає і я туди не заходила і нічого там не брала. А вона каже: ви виходили і могли то комусь віддати. А потім сказала: добре, але Бог усе бачить, і ви про це потім пошкодуєте. Даремно я намагалася їй пояснити, що я не буду шкодувати, бо я справді не заходила туди і нічого там не вкрала.
    Десь прочитала, що люди підходять до релігії і спотикаються об деяких священнослужителів. Від себе додаю: і об деякий обслуговуючий персонал.
     
    • Подобається Подобається x 26
  9. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я напишу про одну річ яка мене страшенно обурює в сільських церквах. Я людина яка ходить в церкву перш за все тому що це Божий дім. Ходжу і в православну і в греко-католицьку, в останню частіше бо ця церква ближче до домівки і ми з чоловіком греко-католики. Дитинство мені запам"яталося цілим рядом прекрасних подій пов"язаних з церквою у бабуниному селі(вона православна, і навіть досі перебуває під московським патріархатом) але не можу не згадати і негативних речей, коли священник на проповіді замість того щоб розповідати про Святе Євангеліє розповідав сільські плітки, коли під час святої сповіді випитував як в кого вдома справи і хто з ким як живе....А одного разу на Великдень, це був взагалі дівчата абзац, почали збирати кошик для солдат, військова частина яких недалеко від села, так люди давали їм шинку ковбаску-хай поїдять хоч на свята хлопці смачненького, далеко від домівки, так він потім при всіх частину кращу від кошика забрав собі...сказав на церкву...Я ні в якому разі його не осуджую, але й не хвалю..Як можна пояснити на Великдень коли правлять на могилах отець відправляє лише там де рідні є( бо ж кидають гроші в кульок) -на тих де немає бігом пробіжиться (мій чоловік це побачивши від злості аж закипів)..Та це я не про церкву я про священника але звідси і відпадає охота в церкву цю ходити...А щодо людей селі окрема тема. Бабці і старші пані так і дивляться в чому хто прийшов одягнений і з яким виглядом стояв, щоб потім мати про що за тином говорити...У Львові в будь якій церкві я почуваю себе комфортно. Не знаю може то моя хибна думка але люди тут менше цікавляться плітками і я не переживаю може що роблю не так . Дякую що прочитали.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    думаю, у Львові не менше обговорюють хто в чому одягнений. просто, велике місто і ви цього не зауважили. а в селі - усі всіх знають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Думаю, що таки менше. У себе на парохії такого не пам*ятаю взагалі. :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Можна поцікавитися де це "у себе на парохії"?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Коли ще жила у Львові, то ходила в гай до студитів. Лавра Івана Хрестителя. Це мій другий дім.
    А називаю "своєю", у значенні, що моя рідна, бо там і з чоловіком познайомилися, й шлюб брали, й сина хрестили.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Linet

    Linet Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Можна довго обговорювати яка церква краща що наші родичі завжди роблять коли збираються за столом. А мене завжди обурює те що тепер будьякі церкви займаються лише євроремонтами там ідуть шалені гроші я розумію що ремонт потрібен але задаю питання що церква робить для людей чому тепер не проводяться екскурсії для дітей навіть ті недільні школи і т-і. Церква має велику силу і владу в цілому світі вона може змінити все томущо нас більше ніж в Верховній раді. Дивлюсь новини на 1+1 Жесть Мундира як невинних людей міліція забиває насмерть де в такому випадку церква. Я вже думала якби у кожному місці зібралися люди біля міліцейських віділів і провели молебінь раз і ще раз звичайно це мають організувати священники тоді би був зроблений перший крок до ліквідації безвладдя.А у нас в церкві була прибиральниця яку підчас маленького конфлікту(інша особа хотіла на її місце) звільнили від того конфлікту її серце не витримало і вона ранком не проснулася а її чоловік помер десь через місяць також від горя, вони були чорнобильцями, залишилося двоє хлопців 8 і 10 років яких відали в дитячий притулок недалеко від нас, то наша парохія ніразу за тих дітей незгадала може їм з одягу купити чи ще щось я тоді була ще юною вони приїжали до нас до школи на конкурс талантів ми всі так плакали коли вони співали пісню про маму. Відтоді я зневірилася іменно в нашій парохії.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    вибачте за офф, але вашим дописам ще б крапки з комами, то їх можна було б краще зрозуміти
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ви хочете, аби Церква була таким собі наці, що муштрує людей? Люди мають власну совість, Бог дав їм свободу вибору... Церква їм не буде це відбирати. І хрестові походи ми вже проходили, ніц із того доброго не вийшло... А в недільні школи самі батьки не хочуть дітей водити, то насильно відбирати чи як?
    Молебні біля кожного відділку міліції скидалися б на збіговисько не цілком здорових людей, фанатизм чи сектанство... Чим у церкві зле молитися? Нащо показуха?

    А от щодо зневіри в парохії я з вами цілковито незгідна. Знаєте чому? Бо парохія - це не священик, парохія - це ви, люди! У нас тут священик не подає ініціятиву, а підтримує її й допомагає проштовхнути, організувати, але ініціятива виходить від самих людей на 90%, або й більше. Лише 5-10% - це якісь ідеї від отця чи його дружини...
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Linet

    Linet Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Вибачте, що небуло крапків з комою, трішки спішила.Я не хотіла ображати священників не усі вони однакові але повірте, і тут було написано про ще гірших, писала я про свою парохію, і справді це є ми але я ще дуже молода і ніхто мене слухати небуде. Я виросла при церкві коли вона була закрита і правили під церквою- це були часи коли немогли поділити церкву між православними і грекокатоликами.Я на власні очі бачила коли сусід ішов на сусіда, обзивалися, билися і навіть стріляли біля церкви, потім ми оглядали двері церкви були як ришито. Діти між собою обзивалися "от ти католичка чи православна".Тепер смішно але це був абсурд і чомусь священники не вирішили все по мирному а поділили подвіря церкви на дві половини.Усе тепер пройшло, правлять по черзі ,а в церковному комітеті залишилися ті самі люди що забивали в церкві двері.В великих містах може було не так замітно а от у малих і в селах це був жах.Тому не судіть мій погляд строго,може це травма дитинства незнаю.Я деколи люблю піти в іншу церкву і щиро помолитися.
    Liliyah Romanova я знаю що ваша парохія чудова бо знаю що ви чудесна людина, хоч і по дописах.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Олюсю, в нас тут багато різних парохій. І не всі чудові, але люди, котрим на чомусь залежить, тримаються купи і ... гори можуть вернути разом...

    А от про жахіття по селах я знаю. У бабусиному те саме. Досі ворожнеча. Найцікавіше, що розбрат посіяв саме священик. Збаламутив людей, сказав, що вони всі православні (хоча церкву будували як греко-католицьку саме)... люди поділилися на 2 табори, билися, чубилися... навіть в одній сім*ї, батьки з дітьми, що тут вже про сусідів казати. А ксьондз той потому перейшов до УГКЦ і люди лишилися в обломі. Але досі в них розбрат. Літургії поставлені на 8-му одна, на 12-ту інша, аби навіть не перетиналися стежки, аби не вітатися... Ніколи не забуду, як ми йшли з батьками на службу й люди брами зачиняли, аби не вітатися... Ото християнство, аж плакати хочеться з розпачу, ну бо чого ті люди навчилися у Христа? Нічого, ані на краплю...
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. matahar

    matahar миється в бані

    кожному своє

    Чому при згадуванні про церкву, всі відразу починають розпитувати: а до якої ти ходиш? ти взагалі-то ходиш до церкви? А почувши відповідь, дивуються: Ти що не віриш в Бога, або натякають ти віриш не в того Бога в якого треба. Мені здається треба мати повагу до переконань інших людей і не навязувати їм своєї віри і т.д, бо це дуже інтимна і оособиста справа кожного. Ви, я думаю, не хотіли б, щоб Вас постійно розпитували і дорікали Вас через вибір церкви чи її відсутність у вашому житті.
    Що Ви думаєте з цього приводу?
    дякую за увагу
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    У мене зустрічне питання: чому, коли я на питання, ким є мій чоловік, відповідаю, що священиком, то мені одразу починають говорить за сповідь та те, коли востаннє до неї ходили? :xaxa:

    А те, що вам здається, що інші не мають поваги до переконань інших людей, мене не дивує. Ви теж прийшли не з надто толерантними та шанобливими дописами. :girl_smile: То чого від інших чекаєте того, що самі не робите?
     
    • Подобається Подобається x 4