Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Кицька

    Кицька New Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Сьогодні о 6й ранку по Львівському телеканалу йшла передача на релігійну тематику. Греко-католицький священник закликав приймати участь у прощах до святих місць і серед перерахованих прозвучали Почаїв та Києво-Печерська Лавра.
    Минулого року ми з чоловіком, дітьми та батьками їздили в Почаїв. Все було чудово, відчувалось духовне піднесення і радість, незважаючи на тісняву і величезну кількість людей, метушню і штовханину.та вже коли вийшли з храму і ми з мамою пішли в приміщення де подають прохання на Службу Божу, Я ВІДЧУЛА СПРАВЖНІЙ ШОК. Оскільки мій чоловік та діти є греко-католиками а я належу до Автокефальної Церкви то ми прирівнюємось до єретиків, нехрещених і т.д., а такого імені як у мене немає в переліку Святих тож (навіть змовчавши про нашу приналежність до Церкви відмінної від МП) все одно за мене молитись заборонено в Храмі (тобто моє імя прочитають не як Олеся а як Олександра)
    будучи дитиною такого не помічаєш, а вже в дорослому віці це заставляє задуматись.... виникає гріховний сумнів... у Львові в Церкі на Руській (храм відноситься до УАПЦ), священник з посмішкою і щиро освячує віночки на Боже Тіло, і нікого не виганяють з Храму через те що на голові немає хустини чи намальовані губи. Але це все лише факти, і навіть не для порівняння, а як приклад

    в тяжкі для нас хвилини ми звертаємось до Бога молитвою, щукаємо поради у Святих Отців, через Таїнство Сповіді нам відпускають вони наші гріхи, і дуже часто ми, звичайні парафіяни забуваємо що всі священнослужителі теж люди, теж грішні, теж лукавий має до них доступ, і як усі люди вони також можуть помилятись, а тягар вони несуть за кожного хто до них приходить і за себе. Тож скільки їм потрібно Віри щоб встояти!
    Кажуть що для того щоб бути священником треба вже народитися таким даром, і для того щоб бути лікарем теж потрібно народитися з даром. Дуже багато людей що мають дипломи відомих медіститутів далекі від медицини, і не кожен хто працює в лікарні зможе дійсно вилікувати людину. Напевно що і про священнослужителів можна говорити так. Саме головне не судити, і не відвертатись від певного Храму, дати кожній людині право на вибір і смиренно терпіти те що нам не подобається, можливо це певний екзамен на "любов до ближньго"
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. matahar

    matahar миється в бані

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    тому що пані Ліля, теж не єдуже толерантною особою. перечитавши ваші дописи в інших темах, я зрозумів одне, що ви стоїте на своєму і не хочете навіть намагатися прийняти хоча б якусь альтернативну точку зору. Я не знав що ви жінка священника. І ніяких упереджень не виникає. Єдине що відразу проситься на язик, то це питання: Чому всі постійно лізуть до моєї віри чи її відсутності? Старші люди на мою відмову ходити до церкви кажуть: Як так, мілйони людей ходить, а ти шо якийсь інший? Ти шо від сатани? Невже так важко тримати це все при собі. Одного разу я сповідався і просто вирішив поговорити зі священником "падушам". От він мене все розпитує про то, про сьо, а я йому кажу: я духовно самодостатний і не вважаю за потрібне ходити до церкви і молитися і т д.
    Коли він це почув, єдиним його аргументом було: "То що ти вже не залежиш від батьків?(матеріально). я бачив який у нього в очах був шок, він не мав жодного нормального аргументу, щоб мені щось заперечити чи порадити.
    от як воно буває.
     
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Правильно! А що ж ви хотіли?
    Є "душі" в которі без дози транквілізатору луччє не заглядати. От святому отцю мову й відняло.

    Якщо Ви "духовно самодостатний і не вважаю за потрібне ходити до церкви і молитися і т д." - кокого милого в церкву прийшли?
    Та й на форумі, при ТАКій поставі, скажіть,
    Наостанок, анекдот в тему:
    – Доктор, я уже много лет страдаю манией величия. И по методу Шичко лечился, и иглоукалыванием, и уринотерапией – ничего не помогает. Да вы и сами посудите, жалкий вы, ничтожный человек, разве может мне помочь эта убогая медицина?!
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. matahar

    matahar миється в бані

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    я думав до Вас дойшло шо це моя особиста справа і якщо хочу її озвучувати і виставляти на показ, то значить так і нада. прошу мене не лікувати і не розказувати як жити.

    п.с.
    читаючи ваші дописи на форумі, я помітив що ви вважаєте себе пупом Землі. треба деколи прислухатися до співрозмовинків і не тикати своїми переконаннями в очі. це не до цієї теми, а взагалі
     
  5. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    нада, значить нада,
    так чого ж ви ображаєтесь на коментарі?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я ПОМІТИВ, ЩО ВИ ВВАЖАЄТЕ СЕБЕ ПУПОМ ЗЕМЛІ

    matahar, хто б казав:girl_haha:

    Перечитайте мій допис в темі "Як ви відноситесь до новеньких на форумі"... Там якраз про вас:girl_smile:

    Вибачаюсь за офф.
     
  7. matahar

    matahar миється в бані

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Все з вами зрозуміло)))
    дивитеся на новеньких як на недоумків і т.п.
    а що забули як і ви такими ж були?
    на форумі панує тоталітарний режим і дуже багато видалень і банів робиться через особисте.
    так не пасує.
    подивіться переклад і значення слова форум.
     
  8. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Даруйте, в мене цитатник не працює.

    Все з вами зрозуміло)))
    дивитеся на новеньких як на недоумків і т.п.

    Гм. Оскільки на вулиці йде дощ, то трикутник рівнобедеренний.....

    А хіба пасує своє життя на форумі починати зі слів: "прошу мене не лікувати і не розказувати як жити", "пуп землі" та й взагальному наперед позиціонувати себе досить агресивно. Себе новачком на форумі я добре пам'ятаю, саме тому вам це і кажу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Особистою вона стане на вашому особистому блозі. І то не повністю, якщо не на власному сервері виставлятимете.

    Ги...
    Може вас з моїм старшеньким сином познайомити? Ви його повчите, а він -вас, що і коли треба..? :)

    Глаз намьотан... (с)

    Приходите в церкву - приймайте її Правила, на форум - форумні.
     
    Останнє редагування: 27 Липень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  10. matahar

    matahar миється в бані

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    до Мокка: моя агресія має причину. взагалі-то я починав своє життя на форумі іншими словами, але це нікого не хвилювало. бан.

    до Левандівка: відколи це на загальнодоступному форумі потрібно затикати рот своїм відвідувачам?
    ви заставляєте слідувати усім правилам форуму, а самі їх не дотримуєтесь і дозволяєте особистим захцянкам впливати на рішення щодо бану. то давайте будемо чесними з собою і наколишніми.
     
  11. natusik

    natusik Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    а мені все одно-я і не завжди в курсі, яка саме є церква-адже коли у тебе виникає бажання поспілкуватися з Богом, висловити вдячність за те, що маєш таких чудових дітей, то все одно де це зробити-в церкві, вдома перед образом, у молитві перед сном...Не люблю маленькі містечка саме через те, що там завжди або в душу тобі лізуть з цими питаннями або сусідів обговорюють, хто куди коли і в чому ходить.Ось мого чоловіка бабця-це насправді приклад щиро віруючої людини-вона дуже добра , спокійна, лагідна,дуже щира людина,ніколи кривого слова в чужу сторону не скаже-вважає що саме так треба жити-в мирі з усіма.Ще дуже сподобались деякі факти з біографії Іоанна Павла 2-після фільму про нього була дуже вражена і зачарована цією людиною.Він вважав що священник має бути ближче до людей, серед них.Всім раджу подивитись хто ще не бачив!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Не боїтеся, що наступний фільм може вразити і зачарувати у інший бік? :)
    Фільми - штука суб'єктивна..?
     
  13. katarzynka

    katarzynka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    ...Прочитала я усю гілочку і сумно на серці і боляче... Не має значення до якої церкви ходить (або не ходить) людина. Основне те - ким ми є. Чи любов і доброта якої нас вчить Біблія є присутні в нашому серці та реалізуються в житті. Прочитайте 1 Лист св. Павла до Коринфян - Гимн про любов ( вибачте можливо українською не зовсім вірно , польською-Koryntian) - 1Кор 13, 1-13... Велику силу має молитва. Бачите сварки та чвари в церкві - молітся про її навернення. Дякую.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ну так, причина вашої цілковитої нетолерантності в моїй частковій. Я так і думала. :xaxa: А як інакше? :xaxa:
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  15. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Канон фактично однакові? Були б однакові- не було б поділу. Натомість грекокатолицизм взяв трохи з римо-, трохи з православ'я- теж в якійсь мірі"створення віри"?! Але мій допис стосувався УГКПЦ
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Тобто люди мали просто перейти до РКЦ і відмовитися від власної ідентичності?
    А скільки є православних церков? Вони теж поділені?
    Є ж Українська Православна МП, є Білоруська теж МП. Те саме з католицькими.
    Якщо точніше, то обряд східний, візантійський, якщо бути точним, а канони католицькі. Відмінність є дуже незначна, суто адміністративна я би сказала, тобто якщо є якісь місцеві звичаї тощо. Але то науки Церкви не стосується.
    Та то звичайнісінька собі секта. Просто собі кілька монахів вирішили створити церкву під себе. От і є. :bad:
    До речі, діють теж, як секта. Зламали базу даних одного університету, повитягали звідти максимум адрес священослужителів та працівників церковних установ і розсилають насильно свої журнальчики. Як ми були у Львові, то я цілий стос викинула того, що за рік наприсилали. :8:
     
  17. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Якщо адміністративні, нашо треба було відокремлювати? Щоб об'єднати православну і римо-? Мета хороша,але коли невдалось- то чому окремо продовжив існування грекокатолицизм? Чи не та причина,що я писала;) ?
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    :eek: Ви з історією християнства обізнані? Причина була зовсім не в грошах. Що ви таке пишете?? :8: Як і коли відбувся поділ та двостороння анатема між православною та римокатолицькою церквами? Скільки років то тривало, й коли православні почали повертатися в лоно Риму, і в сопричастя відповідно також? Я розумію, що вам хочеться подискутувати, але ж треба хоч трошки матеріял знати. :confused:

    Я ж вам до прикладу подала Українську та Білоруську МП. А як бути із закордонною православною? Їх теж дві. Вони також через гроші відділялися?? :eek:

    Ви часом так вважаєте не на підставі того, що Українську Православну Церкву Московська Патріярхія зараз відпустити не хоче через те, що надто ласий шматок втратить та доволі величеньку зону впливу?
     
  19. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Ні, початкова причина була явно не в грошах. Я цим питанням цікавилась, і читала. Я лише припустила думку, чому все не залишилось як було після невдалої спроби об'єднання, я не стверджувала. Вже не так важливо,чому відбулось роз'єднання, бо Господь сам дає знаки, яка віра єдиноправильна:) . Маю на увазі Благодатний Вогонь.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Не вірю я в те, що це не шарлатанство. Як на мене, звичайне шоу й ніц більше. Зважаючи на бійки у храмі... Ніц там від Господа, одна показуха й ненависть до ближнього...

    А отепер дивлюся на нового московського патріярха й вражає те, наскільки людина від Бога далека.