Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    чим?


    якщо ви про гроші, то з 90років Українська Православна Церква нічого Москві не дає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Та тим, що стільки шуму було, що приїзд пастирський, а він був чисто політичний. Я так слухала й враження було, що то якийсь політичний посол.

    Порівнюю з приїздом папи, котрий теж казав, що не буде політичним, і так було. І Патріярха Константиновольського - теж ніякої політики.

    Та й ми знаємо представників Православної Церкви МП з України - такі хороші люди. А Патріярх їм дістався - випробування від Бога, як на мене. Скільки слухала й читала його слова з візиту по Україні, то так мені сумно зробилося. Я цілковито була розчарована, бо такого не чекала. Він виглядав просто як шурупчик у путінській системі.
    Ні, про те, що втратять третину своїх прихожан тоді.
     
  3. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    А ви там були,щоб про шарлатанство говорити:) ? Коли в людей в руках запалюється вогонь:) . Весь світ вірить у це чудо, а ви ні?!
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    Та? Весь світ? Усі-усі вірять? Ви опитування проводили? ;)

    Я там не була, я бачу їхні діла, а сказано, що по ділах буде видно віру. От у них не видно. Вони служителя при престолі ПІД ЧАС (!!!) відправляння Літургії придушити готові. То про яку віру мова? ЩО їм то чудо дає, окрім сліпоти духовної?

    Зрештою, а хто бачить те, як той вогонь "сходить"? Хоч раз то бачив хтось, окрім головних жреців? Коротше, далі треба в оцю тему.

    Знову ми оффтоп почали, тому я сюди перенесла.
     
  5. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Схизматики УГКЦ

    власне приїзд Патріарха Кирила і був патріаршим, бо більшість населення України є православними, щодо проповідей - це субєктивна Ваша думка. певно , що хто хоче той бачить.

    а щодо вогню - ну то думаю, ставлення католиків певно якесь інше ніж у православних, бо як відомо вогонь сходить тільки тоді , коли є православні священники у храмі.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Або не бачить того, чого не хоче бачити.
    А як вам пояснення щодо годинника?
    Та власне, що то не має ніц до міжконфесійної ворожнечі. Якщо в тому храмі такі страшні речі відбуваються, то те чудо значення не має. Чи ви вважаєте, що чудо й ненависть до ближнього повинні співіснувати в одному храмі й тих самих людях?

    Та й вірити в чудо, як у невідомо-що? Чи Христос казав прив*язуватися до чуд чи до храмів?
     
  7. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    чому ви заперечуєте що це чудо? і яку ненависть ви бачите? я цього не розумію. якщо у храмі є не тільки віруючі люди, а які прийшли на атракцію - араби євреї інші віросповідання і товчуться бо всім треба глянути то є ненависть чи як?

    щодо Патріараха - не всі проподі чула, тому й ніц не коментуватиму.
    аналогічно, щодо Вашого бачення цього приїзду.
    думаю, в приїзді Папи ви не бачили жодних речей, з якими ви були не згодні, нє?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Бійки в тому храмі. І не під час самого сходження вогню, але в інший час. І бійки між християнами саме, чи то треба писати "християнами". Не знаю, я тих всіх "хрестових походів" та убивання ближнього "в ім*я Боже" не розумію. А ви розумієте?
    Та я була позитивно налаштована, мені він здавався іншим... Тому й розчарувалася. А папа Іван Павло ІІ, на щастя, був першим (сподіваюся, не єдиним) папою-християнином. А от інших пап можна покритикувати, бо є за що. :)
    Ну, і ще дивлюся на свого Патріярха, то це взагалі святець. Але і його є за що покритикувати. Правда, він до політики не пхається.

    Найбільше читала "Українську Правду" про візит. Ну, бо їм схильна довіряти.

    Зрештою, отаке знайшла не на правді:
    ...Патріарх говорив і про зв'язок між народами Росії і України, якщо бути точним – про народ Росії і України, як одне ціле. Державний суверенітет України – це лише збіг історичних обставин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    моя думка наступна - усі висновки у виданнях є замовленими певним колами , яким вигідно зробити такі висновки.

    тепер щодо бачення таки візитів
    вважаю, що насамперед, це є справа кожного окремого вірянина. якщо приїзд Папи - то кожен католик хоче бути там присутнім , для того щоб отримати духовне єднаня з своює Церквою і провідником цієї Церкви.
    так само як приїзд Патріарха Кирила- був великою подією для православних християн України, які здійснили Прощі до Святих місць, щоб почути пастирське слово свого провідника і разом з ними молитися у спільній молитві.
    кожен виносить, те, для чого йшов на таку зустріч.
    і головним є внутрішнє сприйняття такої події , а не коментар політиків чи інших конфесій і т.д.
    дії Провідників Церков обгорювати важко, бо то такі самі люді ще й з величезною відповідальністю. то те саме, що бабці обговорюють свої священників на парафії., забуваючи що вони такі самі люди як і всі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Все-таки, до Пастирів вимоги більші. Але загалом я з вами цілком згідна. Просто засмутили мене певні заяви, бо вони цілковито не були християнськими.

    А що думаєте про бійки в храмі?
     
  12. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    вважаю, що фанатики провокують певно щось подібне. то не є добре. але певно люди не всі врівноважено можуть чекати,,чогось , що навіть пояснити не можуть.
     
  13. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Не до мене питання, але все ж:girl_smile:. Я от коли сиджу вдома на дивані і дивлюся по телевізору на той процес сходження вогню, щось я від того ніякої радості не маю:girl_sad:. От не складається у мене в голові той пазл, не стикуються ті бійки і крики з благодаттю... Якось я собі то все інакше уявляю. Але з другого боку, люблячий батько ж дає дитині побавитися ключиками, щоб вона не плакала, або наприклад, якщо дитина - мала вреднота, він же не буде дразнити її ще більше, а навпаки - проявить ще більшу любов. От цікаво, чи це той випадок?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Бог сотворив Чудо, а "Чудо значення не має"? То ж треба... То з якого дива ви так вирішили? Через те, що є бійки в храмі? Та хіба мало таких,що зневажають святі місця, чи по вашому тільки там? Чи ви вірите, лише у те, у що вам зручно вірити, а як щось розходиться із вашими умовиводами- то це шарлатанство?
     
  15. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    SovaBa, ну чого Ви знову кипите:girl_smile:? Вам ніколи не приходило в голову, що люди які дописують в цій гілці, не висмоктують ті свої думки з пальця? От Ви - медик, так? І прочитали не одну книжку з медицини і продовжуєте напевно читати. Я, коли буду з Вами дискутувати на медичну тему, віддам Вам належне, бо я не є "медичнопідкована" (дурне слово, але вже хай буде).
    Мені важко Вам пояснити, бо я не маю такого словарного запасу, як ,наприклад, Ліля. Є певні речі, які можна тільки відчути. І зрозуміє їх лиш той, хто відчув колись те саме.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Фанатики? Священики й монахи то фанатики?

    Ось такі новини.
    І ще таке.
    Ось про бійку на вербну неділю, а тут на віднайдення чесного хреста.

    А на ютубі можна подивитися відео...
    http://www.youtube.com/watch?v=VH3ySDGrhcA

    Отаке воно те святе місце. І зсилає їм Бог той вогонь, зсилає, а їм як горохом...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    То єдине чудо, яке творить Бог? Чому на підставі простої традиції ви раптом зробили глобальні висновки про єдино-правильну віру? Всі решта християни - католики й протестанти - для вас хто?

    Крім того, варто пам*ятати, що чудо нічого не міняє. Якщо людина має віру, то вона вже її має, хоча чудо може утвердити її в вірі, але якщо в людини віри нема, то чудо на неї цілковито ніяк не вплине. Отака гірка правда. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Romko

    Romko Black Member

    • Подобається Подобається x 1
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ромку, а ви би не могли копіювати сюди? Ну, бо все-таки то різні форуми. І не всі на ЛФ ходять. Буду щиро вдячна. )
    До речі, а ваше визначення терміну "релігія" не розбігається зі словниковим?
     
  20. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я інколи наводжу такий приклад. От кава :girl_smile:. Хтось любить її пити з китайської порцеляни з золотим ободком, хтось може випити з гранчака, хтось навіть з пластикового стаканчика. Але тільки в тому випадку, якщо це була справжня кава, вона нас збадьорить (не дивлячись, який посуд). А скільки людей п'є сурогат з гарного сервізу, та при тому ще й прицмокує... Може тому, бо не куштували оригіналу?
     
    • Подобається Подобається x 2