Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Romko

    Romko Black Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Можу процитувати...
    А,взагалі...в мене під впливом деяких подій в моєму житті,протягом останніх років виробився свій погляд на світ...
    Я продовжую вважати себе християнином,хоч і позаконфесійним. Храм відвідую тому,що це НАМОЛЕНЕ місце. Поважаю релігійні почуття інших,при умові,що мені не нав'язують своїх...і не зневажають. А вступати....приєднуватись до будь-кого не бажаю. Кожного дня,вже кілька років я йду...на свою прощу...так...я це називаю так....і молюсь...подумки...своїми словами...і ЗНАЮ...що ВІН мене чує..як і кожного з нас,де б ми не були...
    То мої відчуття...переконання...і не на пустому місці.
    Переконаний,що Він завжди поряд з кожним з нас,що Він чує кожного з нас,де б ми не перебували,що б не робили...чи в якісь спільноті,чи наодинці...
    В кожного своя дорога...персональна...в кожного свій хрест...персональний...і перед кожним свій мур...теж персональний... І змінити цього ми не можем...
    Тому й не признаю...ніяких спільнот...хм...кожна з яких,намагаючись вибороти місце в соціумі,переконує,що тільки вона(тота спільнота) вздріла світло істини,що дає її апологетам сумнівне право трактувати ВСЕ і ВСЯ...копаючи ногами всіх,що має іншу,відмінну думку... Якщо традиційним релігіям: християнству,ісламу,буддизму це питання не стоїть так гостро,то новоствореним сектам доводиться з піною на губах доводити,що вони святіші від інших сект....
    А,щодо переконань...
    в кожного свій шлях... І в сектантів теж він свій...зрештою поведінка і аргументи прихильників традиційної церкви нічим не відрізняються від поведінки сектантів. Схожого - більше...
    І,взагалі...читаю оте все мудрування в релігійних темах..
    Будь-яка релігія - це інструмент впливу на свідомість людей,що тепер називають елєкторатом,та й більш нічого. До Віри в Бога це не має анінаймемшого стосунку - оте биття в груди п'ятками апологетів будь-якої релігії,конфесії,секти і гучномовні заяви в те,що от:" Ми пізнали світло істини,а ви всі єретики і язичники,богохульники і вубше барани!"... Офіційна церква - це та ж секта,котра розрослася до ґіґантських розмірів і панує над умами людей. Секти поменші і троха молодші зі всіх сил туцкаються,намагаючись зайняти більше місця і урвати більше влади... Забуваючи про те,що місще зустрічі людини з Богом - у серці...в душі... І що Він там присутній в кожного з нас,будь-якого віросповідання,атеїста,грішника...у всіх,хоч не всі це усвідомлюють...
    А Бог...один...і Він...ВСЕ....
    Кожна людина - це світ,з думками...почуттями...бурями..ураганами...
    В кожній поєднане Добро і Зло..Світло і Темрява...
    Можливо.занадто узагальнююче і напищено звучить...але ж так воно є...
    Ми всі рівні...як би парадоксально це не звучало...
    Все врівноважується НИМ...
    Одному Бог дає розум,красу,достаток...та не дає здоров'я... Іншому дає все...та не дає долі....варіантів безліч....а в результаті всі ми йдем до Нього,як і прийшли...голі....
    Якщо існує стільки думок...версій...релігій...і Бог допускає їхнє існування....то означає,що всі вони мають рацію...хм...або не мають... Дізнатись про це неможливо...тут...нам...смертним...
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    а ви вважаєте що серед них не може бути не врівноважених людей, настільки " фанатично" настроєних, що аж відпихати грека, бо віе вірменин - кращий?

    - це ж ваша цитата. це ж не говорить правда, про те що усі віряни такі?
    і ще раз кажу, для БІЛЬШОСТІ це певно розвага, а одиницям - диво .
    завжи будуть існувати як прихильники так і ті, хто заперечуватимуть Сходження Вогню.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    У всіх? :eek:
    Ви таке чули, щоби хтось говорив?
    Загалом ви цікаві думки пишете, але мені видається, що в тому самомудруванні трохи вже заплуталися, чи задалеко забрели...
    Пишу прямо, бо знаю, що вам можна без примальовувань. :shy:

    Можуть бути. Просто там ті бійки систематичні. І що ж? Так близько до чуда, а ніщо не повпливало на них?
    Не вірю я в те, що це чудо ще й тому, що ви написали
    Якщо щось застосовують, як засіб до того, аби показати решті віруючих дулю, то вибачте, але то вже не святиня. А Бог чітко каже, що нема ні єлина, ні грека, ні чоловіка, ні жінки. А тут бац і сам собі заперечує??

    Я вважаю то лише традицією, приводом до святкування, а чудесність того не доведена, бо на це самі священослужителі дозволу не дають. Цікаво чому? Чи може, вже доведена?

    Он католики теж носяться із реліквією - туринською плащаницею. А як на мене, то це теж звичайна підробка, тільки майстерна. Таких у часи Середньовіччя й пізніше було го-го скільки. І не тільки таких. Забавки то все дитячі, і навряд чи Господь би опускався до такого, аби в такі забавки пхатися...
    Однозначно. От тільки з тими чудами завжди так є, що є ціла маса людей, котрі лише за ними ганяються, і лише на них їхня віра тримається. Шоумани такі собі. :) Зрештою, про це більше говорилося на темі про віру в плями на сонці. Там теж досить поживи для маловірів... На жаль.
     
    Останнє редагування: 25 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  4. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Проблема в тому,що ви засліплені власними переконаннями,і все що в них не вписується- для вас нісенітниця. Не можна настільки вірити в щось, щоб на біле казати чорне. Я була там, і багато чого бачила. Там частина таких, про яких ви писали, але для більшості це святе місце, і єдине чудо,що повторюється щороку в один і той же час,у православного священника. І бачила колону, яку пошкодив Вогонь біля входу, коли заздрісники з інших конфесій не впустили православного священника в Храм. І знаєте, сходження Вогню багатьом, окрім православних, як кістка в горлі- тому якби це було брехнею, вона давно була б викрита. Просто одні бачать силу віри,і від безсиля патріархів своєї конфесії бісяться- від того і сутички. А інші- як ви- просто не вірять, так легше. Коли Христос прийшов у цей світ теж багато не вірили;) . Хіба тоді не було бійок чи сварок? Тоді тих хто повірив взагалі вбивали- теж не вірте,хіба ТАК може бути!? Смішно. Ви одне вірно написали- чудо стверджує (мене) в вірі, а в кого її нема- воно немає значення
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Romko

    Romko Black Member

    Лілю,я добре усвідомлюю,про що кажу...
    Той,хто створив Всесвіт..незмірно величніший від усього,що можна собі уявити...
    Альфа і Омега...
    Сказано ж
    Творця Неба і Землі,видимого і невидимого...
    По-моєму,навіть офіційна церква вже не сумнівається в масштабах Всесвіту.
    А,в тому,що Бог не обмежився створенням лише Землі,думаю,сумнівів немає...
    Тому й впевнений..і в Його могутності і в тому,що все..в тому Всесвіті робиться згідно Його волі...
    А,намагання когось пояснити те,що відбувається..хм..мягко кажучи...наїівно..
    А,що насправді думає Він,видно тільки по подіях,що відбуваються навколо нас.


    Це..просто для усвідомлення масштабу...

    http://www.youtube.com/watch?v=obZtRFL4Ojs
     
    Останнє редагування модератором: 25 Серпень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Навзаєм. :)
    Ви знову починаєте обговорювати мою особу. Це тема дискусії? Чи вам створити окрему тему "SovaBa про Liliyah Romanova"?? Давайте ви будете перейматися свою сліпотою, а я про свою подбаю й без вашої помочі.

    Християни НЕ МАЮТЬ обов*язку вірити в чудо. Хочуть - вірять, хочуть - ні. І не треба мене переконувати, що в те чудо мають ВСІ вірити лише тому, що воно є. Ну то й най собі буде, а в мене в житті інші чуда, ближчі до життя, ближчі до того, які творив Христос. І от в них я вірю.
    Мої аргументи є такі. Ваші інші. І все. Не треба обговорювати те, в чому моя проблема, бо цим самим ви даєте мені право обговорювати те, в чому є ваша, а навряд чи розумно би було таким займатися. Чи не так?
    Тобто Бог диференціює християн? Я щось думала, що Він позаконфесійний, а виявляється, що Він православний. :xaxa:
    Ну слухайте, прирівнювати Христа до сходження вогню??? :girl_crazy:

    А якби чуда не було? Що тоді? Все, нема віри, бо Бозьо чуда не послав?

    А, ну та то само собою, але така вже людська природа цікавська. :)
    Мабуть, таки те, що ми самі собі яму копаємо. І як ми трактуємо Землю, так вона нам і відповідає.
     
    Останнє редагування: 25 Серпень 2009
  7. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Лілю, за винятком релігії(і то частково), мені близькі ваші погляди...і взагалі я вам не адресую свої дописи, а якби хотіла- писала в приват:) . Ви про мене не інакше пишете- та я претензій не висловлюю. А ваша "відповідь" на мій допис...нема слів. Мені навіть в голову не приходило писати про відношення Бога до якоїсь конфесії:confused:. Не розумію нашо писати,аби писати:no:. Хочете- вірте в що хочете, мене це не стосується. І я не порівнювала Христа і Вогонь, я порівнювала поведінку людей, не треба допридумувати і перекручувати.
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Вам навести цитати? :)
    Я коментую те, що читаю. Якщо я зрозуміла неправильно, спростуйте будь ласка.

    Тільки, якщо ви після коми уточнюєте, що "у православного священика". А раніше писали, що знаєте, яка віра правдива, то як ще я можу сприймати такі слова? При тому, що я написала, що і католики теж мають свої "забавки".
     
  9. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    У ваших дописах теж купа фраз мені адресованих, чого мені тим потикати? Писала,що саме в православного священника запалюється вогонь. А що за маразм- до якоїсь конфесії відносити Того, в Кого віримо:) ? Мені б таке навіть в голову не прийшло:no:
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я вам кажу, що ви себе винесли на невідомо який п*єдестал? ;)
    Я вам уже казала, що коментую дописи й слова, а ви - риси та особу. :)
    Ну то й добре. Ви мене заспокоїли. :)
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    До Люрду й масових походів я теж ставлюся скептично. То так, аби бути об*єктивним. Зробили з того всього чисту комерцію, хоча знаю, що там люди оздоровлюються, але ж не тільки там, а зробили з того невідомо що... Найбільше вражає вся комерція навколо. Ну хто буде пити з горнятка із зображенням Богородиці? Я би собі такого ніколи не купувала, як і статуеток з лямпочками...
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А в чому саме проблема? Бо я колись лежала в лікарні і поблизу була лише православна церква, то я там сповідалась і причащалась, мене просто ніхто не питав в якій церкві я хрещена (а хрещена в греко-католицькій). А от моя подруга якось відпочивала в Криму і пішла там до церкви з донькою ( в православну московського патріархату) і коли пішла до причастя, то її запитали ім`я дитини (її звати Квітослава), потім з`ясували, що вона греко-католичка і не дали їм причастя. Мені це якось дивно, чи то я чогось не розумію?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    У незгоді. Нема сопричастя. Відповідно не можна приймати таїнства: ні їм у нас, ні нам у них.
    Наша Церква дозволяє йти до православних у крайніх випадках, коли власне інших церков поблизу нема, але це радше односторонній дозвіл, бо якщо православний священик довідається, що ви "не їхня", то відмовить у Причасті, може, й у Сповіді також. Про інші таїнства взагалі мовчу.

    Ми для них - секта, "раскольнікі", якщо слідувати "православному дереву", на жаль.
     
  14. Kalina

    Kalina Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А чи правда що православним не можна ходити в костел св.Антоніо і в чому полягає той гріх і чи насправді це гріх,бо сьогодні мене там сусідка бачила то прийшла до моєї мами та й каже що я така погана грішна не ходжу в церкву православну там де мене хрестили, а ходжу в римо-католицьку.
     
  15. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я не надто добре розбираюся в таких питаннях, але як ходіння до церкви в принципі може бути гріхом? :confused: Та й більшість з нас були хрещені у православній церкві, бо на той час інших просто не було.
     
  16. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    ніколи певно не зрозумію , чому одразу такі категоричності -типу секта і т.д.
    православна церква визнає усі таїнства католицької церкви.
    а католики не відносяться до православних як до секти? прямо такі ліберальні??

    ну але то таке.
    відносно відвідування - ніколи чесно не розумію, для чого йти до Сповіді не в своєму храмі? ну хіба при наглій потребі-тоді згідна.
    ну а що саме не зрозуміло? це нормально, що католики в католиків, а православні в православних.
    чітко сформульовано:
    ще раз підкреслюю, якщо є нагла потреба,на мою думку, тоді однозначно - священнослужителі не повинні відмовляти.

    ---------- Додано в 11:59 ---------- Попередній допис був написаний в 11:43 ----------

    і це не зрозуміло:
    звідки таке взяли?

    обидві сторони при потребі - допускають .
    АЛЕ, звісно , існує людський фактор.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Касю, я ж уточнила, "якщо слідувати православному дереву", на якому всі секти та церкви виписані в один ряд. І якщо напроти Православної Церкви пише "глава Христос", то проти Римо-католицької та решти (протестанти, мормони, свідки Єгови тощо) Христа вже нема. А Унія - взагалі маленька гниленька гілочка.
    Враховуючи, що православне дерево я бачила в багатьох храмах при вході під склом, та ще й красиво кольорово розмальоване, багато надій щодо загальної думки не виникає, хоча привітність є. А роздрук дерева теж можна собі взяти. Іноді зверху лежить, іноді прикріплене позаду того, хто в "лавці" продає, іноді можна просто попросити й дадуть із-під столу.
    Я не вважаю, що всі ворожі й будуть обзивати католиків сектантами, але якщо таке дерево існує, та ще й у таких різних іпостасях є демонстроване чи роздаване, враження залишається не найкраще.
    Ми були в багатьох православних храмах. Коли нас питали, хто ми і що ми, то на відповідь "греко-католики", на жаль, наступала прохолода й люб*язність (іноді) ставала натягненою. Я не кажу, що всі й завжди, але не скажу, що такого нема. Є чомусь таке явище й усе.

    Ну, дай Боже, аби так і зробив. Якщо поблизу є католицький храм чи священики - не має права причастити, та й навряд чи причастить. Із Православної сторони нема такого, як є з Католицької. Йдеться про офіційну позицію. Навіть священик чи монах може отримати дозвіл від свого єпископа або ігумена на Причастя в православному храмі, якщо жодного католицького поблизу нема.
    У тутешньому інституті східно-християнських студій є православні працівники. Коли в каплиці Літургія - вони прийдуть, але ніколи не підуть до Причастя. І священики православні не співслужать із нашими.
    Точно не з Вікіпедії. Сопричастя нема й усе.
     
    Останнє редагування: 28 Травень 2010
  18. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    навіть ніколи такого не чула.
    що це таке? де можна глянути. вперше зустрічаю таку інформацію.
    думаю, у католицькому храмі аналогічне відношення.
    що і є повністю - ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР.

    ---------- Додано в 15:26 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

    ось найшла дерево релігій.тут
    католики в розділі християни.
    усі інші в розділі - в інших розділах.
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    "Думаю" не значить, що ти мала такий досвід. ;)
    Я й не виключаю людський фактор. Я чудово уявляю, як почуваються люди, коли чують у греко-католицькому храмі, що СС Галичина чи Січові стрільці "славили Бога зброєю" (цитата дослівна). І прекрасно розумію, що такі слова не всі греко-католицькі священики скажуть.
    Приклад про те, що людей із некалендарними іменами не причащають у православному храмі - не поодинокий, на жаль, і зовсім не дивує.
    Ну, можна знайти наприклад на сайті Почаївської лаври:
    http://www.pochaev.org.ua/pic/tmp1281-15.jpg
    А в Ужгороді, здається, при вході можна побачити це ж дерево намальоване вмілим художником. Красиве, кольорове, з пишною кроною...
    Дерево православия - це не дерево релігій.
     
  20. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    ну власне, про це і йдеться. НЕМА. того й не йдуть до Причастя в католицьких храмах, і НАВПАКИ , без наглої потреби.про що й написано навіть і Вікіпедії.

    чому тоді писати про те що це односторонньо і з католицької сторони інакше виглядає?

    ---------- Додано в 15:29 ---------- Попередній допис був написаний в 15:28 ----------

    чесно, мені більше дивує, для чого йти до Причастя католикам у православному храмі?

    ---------- Додано в 15:32 ---------- Попередній допис був написаний в 15:29 ----------

    а що тут не так? вказано, що католики не християни?


    а як католики бачать православних? не аналогічно?

    ---------- Додано в 15:33 ---------- Попередній допис був написаний в 15:32 ----------

    думаю, значить тільки виключно думаю.
    але я окрім того думаю, що ти теж Лілю, не можеш стверджувати, що є інакше.