Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я просто пишу, як є. На практиці. А не як написано.
    Якщо ти не вмираєш, а просто хочеш піти до храму й до Причастя, бо навколо нема католицьких, у Причасті відмовлять. Хіба що пощастить і ніхто не спитає. Ну, і з ім*ям теж мусить пощастити.
    А що тут такого? Чому не можна? Чому тебе дивує?
     
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    ну Лілю, це ж припущення. що навколо не буде, і що відмовлять іт.д...
    я погоджуюся - якщо навколо немає і відмовлять - це неправильно.
    тому що ти сама відповідала вже на це питання
    за виключенням особливої потреби.
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А Глава у Католиків хто? Христос? :girl_wink:
    Уточнення в правому нижньому куті теж ніц не говорить.
    Я пишу про свій досвід. І пишу про досвід тих, хто таке саме мав.
    Я не є упередженою, просто кажу, що було й усе. Тут ніц не зміниш.


    Якщо хтось отримає дозвіл причащатися в православних, бо наприклад житиме якийсь час у Вірменії чи Греції, то із цим дозволом він не може йти до пароха, бо то є недійсна річ. Фактично, якщо хочеш доступу до Причастя, треба домовлятися із парохом там, де будеш жити. Якщо він відмовить - жити без Сповіді та Причастя.
    Описана вище ситуація - це особлива потреба?
    Просто тут православні та греко-католики постійно співпрацюють і то дуже тісно. Але оцей момент із таїнствами... Відносини чудові, співпраця на всіх рівнях, а повної єдності нема.

    Гріха в тому нема. Молитися можете в кожному християнському храмі, а от до таїнств приступати не можна.
    Якби ви хотіли стати римо-католичкою, мусіли б перейти цілий процес щодо зміни конфесії.
    Як каже мій чоловік, це все через бажання контролювати чуже життя, особливо коли своє не можеш. От такі сусіди-родичі й залякують усілякими нісенітницями...
     
    Останнє редагування: 28 Травень 2010
  4. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    це все гіпотетичні речі. і розглядати це - як закономірність, на мою думку не правильно. аналогічно можна все допускати і в зворотньому напрямку.


    щодо дерева, на мою думку, чітко видно що всі ці церкви християнські. а розміщення слів на кроні - ну чесно, то якісь зачіпки.
    як би була повна єдність - ми б мали єдину церкву. на разі, цього немає.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Це не припущення, це реальні факти.
    Так само знаю реальний факт, коли один наш диякон просив дозволу єпископа на причастя в православному храмі, а єпископ відмовив.
    Прості віруючі дозволами не переймаються, тому просто йдуть до храму, але якщо мають некалендарні імена, їх зразу питають, якої конфесії й Причастя не дають.
    Та ні, я приклади з життя пишу. Просто без імен.
    Не сумніваюся, що ти саме так це бачитимеш. Мені теж здавалося, поки мені не пояснили. І пояснювали аж ніяк не католики.
    Коротше, краще не ходити по православних форумах, бо ще й не такого начитаєшся та довідаєшся. Прямої ненависті та шовінізму на католицьких форумах не стрічала, чесно. Якби хтось натрапив, радо почитаю, бо мені тільки якісь дружелюбні поки траплялися.
     
  6. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ліль, а чому ти не кажеш , чому прості віруючі йдуть до цього храму? чому вони не йдуть до католицького храму? чому ці прості віруючі, он як з прикладом в Криму, не знають що православному храмі Причастя не дадуть?


    уточняли підстави? чи все таки - людський фактор?

    ---------- Додано в 16:01 ---------- Попередній допис був написаний в 15:56 ----------

    загалом, кожен з нас і так має свою думку,
    але не коректно так писати, тому що той хто не вникне в суть - бужу вважати, що це правда.
    саме тому й влізла в цю дискусію.

    п.с. все. пішла на Вернісаж. :girl_smile:
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Радше як екзотику.
    Але. Є один момент. Консервативні католики (віряни, не священики) вважають, що Літургія справована одруженим священиком не може бути дійсною. Стикалися з такими. :xaxa:
    Тільки якщо таке мислення є смішним, бо дитяче, то відмова Причастя у місті, де нема католицьких храмів мені сумна.
    А загалом погляд католиків на православних не ворожий, навпаки, захоплення, екзотика, бажання пізнати... Про ікони, вислови православних отців узагалі мовчу.
    До речі, мій чоловік тут стикався із деякими католиками, котрі йому казали, що все в нього добре, і людина він хороша, і мудрий, але має ґандж - пише наукову роботу про православного Митрополита. Ціле щастя, що таких - на одній руці порахуєш, більшість католиків захоплюються й кажуть, що він є чудовим прикладом для багатьох.

    Я не пишу про звичайні випадки. Я кажу про винятки власне, коли нема католицьких поблизу.
    Зустрічала, правда, таких, які суто з протесту проти людських кордонів та обмежень можуть піти, але тут вже маю сумніви щодо свідомості віровизнання, навіть не конфесії, бо покора би мала бути першочерговою.
    У єпископа? Я щось думала, що зрозуміло, що тому, що "сопричастя нема", а півроку без Сповіді й Причастя можна пережити. Нагальною потребою вважав "у випадку смерті", а не відсутність храмів. Буде потреба - знайдеш католиків. Не можна шукати легших шляхів, коротше. Нема там, де житимеш католиків? Їдь туди, де є.
    Як саме? Випадків відмови Причастя за звичних обставин (у неділю до церкви) без передсмертного стану дуже багато, тому можна узагальнювати.
    Ну, ще раз кажу. Древо Православія аж ніяк не дружелюбне. У католиків та решти Глава не Христос. А протестанти взагалі без Глави.
    Зрештою, мені не йшлося про звичайних віруючих людей, а радше про клір.
     
    Останнє редагування: 28 Травень 2010
  8. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю, вважаю теж твою думку упередженою. і не раз це просвічується.
    чітко вигороджуєш
    , саме католиків.

    всіх православних - вважаєш вороже настроєними і т.д.
    ось як приклад:
    а от я в принципі вперше зустріла посилання на дерево, але не вважаю його таким де є якась не дружелюбність чи вказівка, що католики - це секта.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Я це дуже добре знаю. Саме тому в наших із тобою дискусіях вимикаю емоції.

    Виставлення католиків у один ряд із сектами не вважаю позитивним. Як і те, що Глава Христос фіґурує виключно над стовбуром - Православ*ям.
    Я впевнена, що католики теж мали таке дерево, але його не побачиш у храмах за шклом, ані не отримаєш у православному монастирі (ми нашу паперову копію саме в монастирі МП отримали).

    Ну, мала я колись таку необережність читати православні форуми. Була надзвичайно захоплена Сурозьким, своїм обрядом, який нещадно латинізували (наприклад, ніколи в житті не піду молитися до церкви Андрія у Львові, але піду на Короленка, що ми нераз робили), от і занесло мене на форуми, де шокував шовінізм до всього католицького. Я розумію, що то крайні думки, але осад усе одно є.

    Щодо мого упередження. Просто є речі я не сприймаю, що в православних, що в католиків. І я в тому категорична, що я чудово знаю також. Однак для тебе я буду лише щодо православного упереджена, бо на упередження до католицького ти не звернеш уваги. :girl_wink:
    Та ні, свій обряд вони якраз знають найгірше. :xaxa: Я не експерт, бо римо-католицьким цікавилася яко-тако, але нераз доводилося розповідати про виникнення, історію, що хто і від кого перейняв... Та ж Літургія преджеосвячених. Багато не знають, що вона в них є.

     
  10. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    але де виставляння?
    тому що надпис над товстим стовбуром? а не посередині?
    чи саме дерево не таке?
    там чітко відображено унію і т.д. хіба щось перекручене?
    ну це ж не правда, що православні вважають католиків сектантами. і посилатися на дерево , ну сама розумієш..

    ще раз напишу - православні абсолютні всі Таїнства Католицької Церкви визнають дійсними. і саму Церкву - християнською. правильно?
    а розбіжності є. в багатьох речах. але це ж не нам обгорювати;)
    без емоцій. чесно. звикла вже:girl_smile:
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша



    Так, саме по собі дерево.
    Католики теж страждали таким, і мали колись дерево, але геть викинули то, бо не християнський це підхід. І якби таке дерево можна було роздобути в католицьких храмах чи монастирях я би це так само критикувала. Бо саме по собі явище є негативне.
    А знаєш чому? Тому що основане ось на таких висловах.
    До речі, про дерево було тут.
     
  12. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Лілю, ну чітко й видно за цими висловлюваннями основні розбіжності цих двох Церков, зокрема щодо Папи Римського і його статусу.

    АЛЕ, на сьогодні, жодного разу не чула висловлювання верхівки Церкви, щодо католицизму - як секти. а тим більше- ставлення простих вірян до католиків як до секти.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Касю, я про дерево. ;) Сьогодні всі висловлюються дуже дипломатично, то правда. Саме тому варто його позбутися. Чи ти вважаєш, що це нормально, що воно є в православних храмах та на православних сайтах?
    Крім того, я писала про "раскольніків" у світлі питання, чому відмовляють у Причасті священики на парохіях, а не про офіційну позицію Церкви чи усіх віруючих. Хоча на православних форумах можна різне прочитати, але я туди перестала заходити.
     
  14. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    чесно, на сьогодні не маю думки, бо якимось чудом ніколи не бачила цього дерева...
    історично по датах - ніби все правильно.. єдине -глибоко не знаю історії римо-католицизму.
    а от відносно того , що православ'ю там відведено найбільшу гілку- ну це ж дерево з точку зору православних -як інакше мали б намалювати?

    п.с. взагалі - це досить примітивне зображення. думаю кожен, хто має на меті пізнати витоки релігії - буде застосовувати інші методи вивчення , а не цей малюнок.
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Ну, для цього треба бути туристом просто. Хоча в монастирі коло Заліщик дерево висіло на стіні в лавці. Ми попросили копію, нам дали кілька штук. :)
    Наприклад так.
    Мене не стовбур вражає, мене Глави вражають.
    Ну, так то й не для вивчення.
    У кіоску біля церкви на Короленка було ще одне схематичне зображення (схоже на те що нижче, але без бісів). Про те, як треба хреститися. Що ти про нього думаєш?
    [​IMG]

    Наш друг-латинник почувся доволі незручно, її побачивши. Тобто вона образила його релігійні почуття, оскільки він на пузо руку не опускає (як православні й східні католики), а ближче до серця.

    До слова, у латинських інструкціях про те, як треба хреститися, пишуть, що на "Отця" - руку до чола, на "Сина" - опустити на грудну клітку (breastbone, сонячне сплетіння)...
     
    Останнє редагування: 28 Травень 2010
  16. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    та то взагалі - якась чудасія..маю на увазі саме зображення.
    хоча досить часто зустрічаю як люди просто махають руками, замість хоч якогось напрямку тих рук у 4 сторони.
    АЛЕ - чи то я сліпа чи то не знаю, що - АЛЕ НІКОЛИ ТАКОГО НЕ ЗУСТРІЧАЛА - такого пляну малюнків, чи дерев і т.д.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Є таке, я то називаю "відганянням мух". У нас по церквах отці часто увагу звертають на те, як треба хреститися, але без бісів. :xaxa: Я малого свого теж постійно корегую, бо став лінивий і збиває пилюку, а не хреститься. :8:
    Може, то наслідки ходження зі шкільною громадою на латинські богослужіння. Треба буде придивитися, як дітлахи в школі хрестяться, може, то від них перейняв.
    Та ми би й не помітили, якби він нас не попросив перекласти то. На передній шибі висіло. Той кіоск, що по правому боці від входу, коли стоїш лицем до храму.
    Так само я би не помітила напису, що жінкам із місячними не приступати до кровоточивої ікони, якби подруга мою увагу на то не звернула. Пішли додому після того, згірчені.
     
  18. Ворон

    Ворон Well-Known Member

    Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

    Моя церква це церква Бога-Сонця Аполона. Без сумніву найкраща! Що може бути кращим від сонця?
     
  19. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

  20. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення