Молочні зубчики

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем dimalozz, 17 Грудень 2008.

  1. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Я не спеціаліст, тож всіх деталей про шкідливість чи нешкідливість не розкажу. Нам пройшло все нормально, робили вже раз чи два з седацією, що складніше. Що простіше - так просто з мультиком в навушниках. Зараз знову плануємо певні процедури з седацією. Там газ поступово збільшують і вкінці поступово зменшують, в процесі дитина повністю адекватна, все розуміє і відповідає.
    Якщо будете мати якусь інформацію про шкідливість седації, напишіть тут, будь-ласка.

    Чи є хтось, чиїм діткам ставили коронки? Нам Юля з КАС настійливо рекомендує на верхню четвірку, бо типу там вже нема що пломбувати, нарощення довго не трималось, каже що є шанс взагалі втратити зубчик
     
  2. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    а скільки дитині років?
    ми теж думаємо лікувати в Юлі, але вона щось так по максимуму, не розглядає навіть варіанту що малий буде дитивитись мультики і дасть полікувати, що тільки під седацією, а може навіть доведеться під наркозом (ага, я вже побігла, буду тоді шукати іншого лікаря)
    тим більше малий вже давав під мультик полікувати зуб давніше, в іншій клініці
    і всюди каже що з каналами є проблема.. "нуууу, якщо нема то звичайно не буду лізти в канали".. вони роблять фото до і після??? (просто в одній з клінік де я була є така опція, принаймі для дорослих)
    ну і якось я очікувала більшої організованості, стільки позитивних відгуків. стільки знайомих в них лікуються..

    мені ті ж консультації в Тараса з Рікоти набагато толковіші, і він ніколи не агітував на лишнє... казав, що ціль зробити так щоб зуби добули до заміни з якнайменшим стресом\втручанням для дитини... але про лікування в нього неоднозначні відгуки, тому не наважуюся
    в Юлі підхід і план зовсім інший - після багаторазових серйозних втручань ще зайнятися естетикою передніх зубів, яким впринципі нічого не бракує, і з яких ітак випадали пломби що ставилися
    хто ще лікується в КАС, напишіть в пп або тут відгуки, ну і може якісь альтернативи обрали (для такого складнішого лікування ,а не просто пломби звичайні).. може хтось в Симбіотиці в дитячого лікує?
     
  3. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Зараз малому 4, заходить в кабінет, залазить на крісло, вимагає мультики і відкриває сам рот, дає все зробити, якщо не болить.
    Лікуємось там з 2,5 р., коли треба було ургентно видаляти верхню четвірку, бо набрало, щоку рознесло, на наступний день стало ще гірше, видаляли під загальним наркозом (короткий, десь на 20 хв). Потім через місяць полікували ще 13 зубків під загальним наркозом (з каналами, нарощенням і т.п.). З того часу регулярно ходимо до Юлі, в принципі, мені теж не подобається, що дуже вже нав'язливо пропонує коронку, але вона вже знає кожен зуб малого, є знімки всього, історія лікування і малий добре її сприймає.

    З Рікотою мали негативний досвід. Коли ще тоді в 2,5р. малий проснувся зі спухлим зубом, відразу поїхали в Рікоту, але, на жаль, потрапили не до Тараса, а до якоїсь молодої дитячої лікарки, вже не пригадую, як її звали. Дитина чемно відкрила рот, терпіла хвилин 5, як стоматолог намагалась вскрити зуб, але в неї чомусь нічого не виходило, ще й побачила наші попсовані зубки, почала вичитувати, як це так, на дитину почала кричати. Сказала, що нічого не може зробити, відправила на Пекарську. Звідти ми поїхали в КАС.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • мімімі мімімі x 1
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Дівчата, я от переживала , не уявляла, як то моій дитині зуби полікувати, вона дуже вразлива, боялась я того стресу. А от набрався флюс і ми терміново поіхали до лікаря. Нічо, зробили місцеву анастезію, чоловік тримав і лікували два зуба, ще маємо за два тижні плобмувати. Тепер я розумію, як треба, то потримати півгодини та й все. Дворічну я би певно боялась ще, але вже майже 4 роки ій, то думаю травми не отримає, а зуби таки треба полікувати
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    ну то в 2 рочки то звісно що наркоз, якщо треба, але в 5? бачучи дитину 5 хв? мій звісно не летить до крісла, але він вже дорослий і розуміє що лікар є лікар.. а спроби розказати казочку що ми не стоматологи, а зубні феї для 5річної дитини не дуже сприймаються)
    деколи має настрій до лікарів, деколи ні..остатньо на огляді у ортопеда був ще більш напружений, хоча той просто дивився спину і просив пройтися..
    але не плаче, відкриває рот, все дає, але кривиться.. я сама кривлюся в стоматолога, не можу сказати що в захваті)))

    не знаю... може ще проконсультуюсь десь і складу думку про ситуацію
     
  6. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    І що тепер з тою четвіркою? Що зробили щоб залишилося місце для новлго зубчика? В мадого п'ятірка проблемна ((( не дає полікувати, бо болить , місцеву анестезію робити ризиковано, бо там близько лицевий нерв, наркоз не хочу, седацію теж. В планах потрохи зробити той зубчик " наживо" але як то буде поосто не уявляю. Стоматолог каже, що є момент коли зуб починає боліти, тоді дається нурофен, він знеболювальні, і потім є момент коли той зуб стає нечутливим, не від нурофен, а по своїй природі, і тоді його можна полікувати. Наркоз не радить, від місцевої теж вілмовила, каже, що дітям в п'ятий зубчик ризиковано робити. І я спати через той зуб не можу (((
     
  7. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Поставили розпірку
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    ну чому вони такі?
    я писала за окулюс, де в маряни малому робили чи 5 чи 6 зубів, як на роботу ходили до неї. зробили пробу на 8 анестетиків місцевих, але обійшлося мультиками. я сама в неї лікую зуби, то можу сказати, що вона по характеру спокійна і не "нарвана", щоб зробити вже і бігом, і несамадуравінавата, і так доволі легко то в неї йде.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Хто ваш стоматолог? Нам теж так каже, то ми так і робили з дуже проблемною четвіркою. В нас правда спухло все тоді жахливо, але полоскали, чистили по міліметру і все вдалося. Стоїть пломба вже скоро рік. Наша стоматолог каже, що не завжди варто лізти до молочних зубів, поки не болять, бо можна зачепити, він розсипеться і буде гірше. А коли болить - то схема, як ви описали. Взагалі наша стоматолог - то єдиний медик, думці якої я довіряю. Особливо після того, як вона малій без наркозу витягла три нерви. Там теж поетапно робився зубчик.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Haidee Пасічник Наталія Ігорівна. Я вже до неї років 20, напевно, ходжу. І малий їй нормально дається. 7 пломб поставили вже. В сина якось зуби в моменті почали псуватися ((( Ми і раніше до неї на огляд ходили до трьох років все було добре, а потім просто на очах 8 зубів. Зараз малому 3,10 от ту п'ятірку не встигли зробити поки не боліла. Там, напевно, теж нерв доведеться тягнути і канали пломбувати. Але малий почистити добре не дає, і толком не видно що там.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я б тоді радила таки притримуватися її рекомендацій. Наша лікарка теж з тої старшої школи і мені її підхід добрий. В нас в середньої стався миттєвий карієс: ідеальні зубки і раптом за тиждень купа дірок, на очах. Поставили 5 пломб. Якщо Ваша лікарка не шкодує часу і є можливість ходити і чистити по-трошки, то пробуйте. Я знаю, що це є несучасний підхід, більшість лікарів воліють дати наркоз і не витрачати свого часу і нервів, але я б скористалася цією довгою альтернативою. Вона якесь знеболююче місцеве дає малому чи ще не пробували?
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Haidee не пробували, бо це п'ятий зуб і трохи небезпечно колоти, бо там проходить лицьовий нерв і є ймовірність в нього попасти, невелика, але є. Така мала дитина не буде спокійно сидіти, поки вколять. А пошкодження цього нерва , зі слів лікарки ,є небезпечним. Так що підпадає.
    Та, в неї інший підхід. Передні зуби без нагальних причин теж не лікує, каже вони швидше випадуть ніж зіпсуються, нащо дитину травмувати ( то сестра зі своїм була) і ще каже , щоб історії про карієс, який заражає всі зуби, і навіть ті, яких ще нема - брєд ))))
    Та будемо ходити. Просто я такого ніколи не чула щоб чекати, ну і думала, що може в дитячого малий дасться, ну бо в них мультики, підхід до дітей. Наша ж таки дорослий стоматолог і дитячих девайсів в неї нема. Але бачу мало хто хоче бавитися з склажнішими випадками.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я не про уколи. Наша мазюкає чимось (мабуть, лідокаїновмісним), що воно трошки затерпає безпосередньо біля зуба. Це не знімає біль повністю, але поколупатися мала дає. Навіть "доривали" передні молочні таким чином, бо мала так довго не витягувала їх, що корінь вже висох, а навколо утворився кальцинат і тримав зуб намертво в яснах.
     
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ні, Запитаю обов'язково. Дякую
     
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    поділіться контактами
     
  16. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Багіра вибачте відразу не побачила, приймає на Єфремова в приватному кабінеті. Прийду додому напишу в ПП тел.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    а десь ще лікують під седацією, крім КАС?
    дзвонила в Симбіотику - в них лише наркоз
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    два місяці тому вже підлітку видаляли залишки двох молочних зубів ( нижні 5-ки, які колись почали руйнуватися, і, відповідно, корені самі просто вже не змогли " виштовхатися" постійними). То оці молочні йому видаляли спокійно без анестезії ( при тому, що потім лікувалися ще постійні інші зуби, включаючи, видалення нервів та пломбування каналів вже під звчиною дорослою ін єкційною ансетезією). А молочні корені 5-рок , які сиділи десь там глибоко в яснах, просто повиколупували без ін єкцій- власне лиш попшикавши зверху на ясна якимось анестетиком)
    --- дописи об"єднано, 13 Листопад 2018 ---
    ну от вище якраз написала. Свого часу я на нижні 5-ки у малого "забила". Врахувала, що псуватися почали вже у зрілому віці, коли активно йшла заміна молочних зубів. Ну то подумала: зуби не болять за рік-два зміняться. Ага. В результаті вони так і не боліли, повільно рзвалювалися, поки не залишилися корені, які самі просто не змогли випасти. І довелося їх видалити. Добре, це, по факту, зуби були псовані не так довго. А якщо дитина ще маленька, а 5-ки змінюються ближче до 14 років ? Таки їх краще лікувати, ніж потім мати проблеми
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    упс. зуб може стати нечутливим ( коли вже він болить) лиш в тому випадку, якщо вже нерв сам "вмерла". Але : а) зуб боліти не буде, але при її видаленні все -рівно буде чутливість; б) є ймовірність отримати гнійний пульпіт на етапі, коли нерв ще не вмер. Нурофен- це лиш швидка допомога при зубному болю, коли треба дочекатися візиту до лікаря. А не варіант пити його в очікуванні, коли зуб перестане боліти. Бо при роботі з ним чутливість потім буде-все-рівно. А якщо при сприятливому варіанті нерв сам гине, зуб не болить, ніяк себе не проявляє, він з часом все-рівно починає руйнуватися ( в принципі, те саме відбувається з часом з молочними зубчиками, у яких видалений нерв. Зубчики стають мертвими і легко кришаться. . І тоді або лікувати ( вірніше щось реставрувати із "залишків" або видаляти)
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @сніжна всі ці маніпуляції мають на увазі, що дитина під постійним наглядом стоматолога, а не п'є нурофен літрами. Ми випили один раз, наступного дня нормально почистили канали. Стоматолог може оцінити, в якому стані той нерв і чи є шанс, що він найближчим часом відімре. Щоб не отримати гнійний пульпіт, теж треба оглядати зуб, коли дитину починає турбувати. В нас також була ситуація, коли зовні зубчик (четвірка) був добрий, а стоматолог легко поштрикала і всередині дірка. Теж без уколів видалила нерви (ми три дні підряд ходили), поставили пломбу і вже 2 роки ніяких негативних змін. А загалом ми ходимо до стоматолога раз в 3-4 місяці просто подивитися ситуацію, бо я знаю, що молочні в дитини проблемні. Я не бачу нічого доброго в тому, щоб без наглої причини давати дитині наркози чи видаляти зуби, тому такий підхід нам добрий.