На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Ritamadonna, 12 Листопад 2011.

 1. Тигренятко

  Тигренятко Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  дівчата, також вперше плануємо до Польщі самоходом, треба візу проштампувати. От подумала, що можна було б заодно і скупитись. Просвітіть на який пункт пропуску їхати, що таке такс-фрі? чи далеко від кордону до найближчих маркетів, стоків? просвітіть!
   
 2. Gentle

  Gentle Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Спеціально на закупи не їжджу ніколи, але практично завжди, коли буваю в Польщі і маю можливість роблю їх максимально - скільки в торбу влізе. Небагато скажу про Замосць, Люблін, Перемишль, Жешув, бо переважно їду завжди далі, але, в принципі, за рідкісним вийнятком ВСЕ там дешевше. Одяг? Тут його практично не купую - в основному там. Під великими містами (точно знаю про Варшаву і Вроцлав) є, як ви всі правильно кажете, галєрії-аутлети. Моя улюблена - "Фактори". Мало того, що я там можу знайти свій розмір, то ціни там навіть для нашої кишені досить доступні. А коли знижки - взагалі мовчу.
  Продукти харчування? Це більше в мене мама, але вона коли бувала в Польщі, то постійно привозила шинки-ковбаси, чаї, спеції і т д.
  Хімія побутова? Теж завжди стараюся купити там шампуні, косметику (багато речей - в такій же ціні, які і у нас, але якість - краща), мама - порошки до прання, і ін.
  На рахунок техніки - нічого не скажу, ніколи не купували, бо завжди їздили без машини, відповідно в руках не поносиш.
  Я вже давно склала собі думку, що там купувати вигідніше.
   
  Останнє редагування: 13 Листопад 2011
 3. Brillante

  Brillante New Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  взагалі, трохи не так! Ніколи перед Новим Роком у Польщі нема знижок, не спантеличуйте людей, бо поляки святкують Різдво, Миколая раніше за нас, тому в цей гострий період купівлі подарунків нікому не вигідно робити знижки! Сезон SALE 50 80% припадає на період після Сільвестра( Новий Рік) до речі, така сама ситуація і в Італії! Вчора повернулася з Кракова то у деяких магазинах є знижки, але до 20%

  Краківець найбільший пункт пропуску у Західному регіоні, такс фрі там є було і буде, сама оформляла його там мільйон разів!
   
 4. Тигренятко

  Тигренятко Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Прочитала, що для відшкодування в одному чеку сума має бути не менше 200 злотих, але не більше 7 найменувань товарів. чи це так?
   
 5. Brillante

  Brillante New Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  так, сумма покупки повинна перевищувати 200 злотих, в Італії, чи іншій країні еврозони 200 евро! В магазині при покупці вас спитають, чи бажаєте ви оформити такс фрі;для цього треба дати свій закордонний паспорт. Дівчата, з тим такс фрі на кордоні не так легко.Якщо купуєте щось на великі кошти, техніку чи будивельні товари то варто стояти в черзі по 10 годин... бо черги реально кілометрові! минулого тижня купили чоловікові в Польщі 3 пари взуття,оформили на такс фрі, але при виїзді з Польщі плюнули;бо стояти довелося б годин 10
  і ще, гроші ви получите вже після слідуючого в"їзду в Польщу (приблизно 20:wacko: хоча, на руки отримаете десь 17-18 вони знімають процент на якийсь податок! і забрати їх можна до 60 календарних днів
   
  Останнє редагування: 13 Листопад 2011
 6. vitek

  vitek Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Чого люди які 100% не знають пишуть "мені здається..."?
  Так-фрі можна повернути протягом 6 місяців від дня покупки.
  І на руки віддають повністю податок, але на різні товари він становить різний процент від 18-23%.
  А щодо кількості то скільки хочете, просто все буде розписано не на одному бланку, тим більше що зараз підняли суму максимальну з 200 евро до 2000 евро.
  Майже у всіх магазинах в районі 40 км оформляють так-фрі без проблем. А якщо ви дальше щось купляєте, то треба питатись чи оформляють.
  На рахунок одягу то можу порадити в Лодзі Centrum Handlowe Ptak, можна знайти в нет подивитись, там дійсно дешево, бо практично все що є у Львові з Польщі то звідти. Але так-фрі там нема.
  Продукти звичайно що дешевші і кращої якості, але за ними то в найближчий супермаркет. Наприклад на Шегині-Медика є відразу супермаркет Бєдронка (Бєдронку поляки то не дуже люблять бо там дешево але якість трохи гірша від всіх інших супермаркетів) і можна навіть піти на той піший перехід щоб не стояти в черзі.
   
 7. jozya

  jozya Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  ну, це як хто отримує - я наприклад отримала їх у Львові, можна хоч в той самий день, у відділені втб банку за Старим Цумом
   
 8. Пеппі

  Пеппі Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  І мене цікавить питання стосовно Польщі і зокрема такс фрі. Нещодавно були в Жешові і маю чеки з такс фрі. Цікавилась у Львові в ВТБ банку сказали що повертають 70% від суми а у Польщі ніби повертають все. Хтось має точну інформацію і де можна в районі Жешова повернути гроші? Читала десь в інтернеті що як вїжджати в Польщу через Краковець, то з правої сторони є новий торговий центр і ніби там повертають. Хтось там був? Також може хтось підкаже хороші гуртовні або магазини з побутовою технікою в Жешуві, поділіться досвідом
  Якщо когось цікавить то такс фрі можна оформити повність на всі речі. Закуплялись в Ашані в Красному(відразу перед Жешовом). , то відсоток повернення від 5% (за продукти) до 23% за одяг і тахніку, хоча і на деякий одяг йде 18%. Зверніть увагу, що сума чеку не може бути меншою 200 злотих і в чеку не може буть більше 20 найменувань, оскільки в бланку такс фрі є 20 стрічок. Не виконайте цих вимог такс фрі не оформлять. На митниці поляки перевіряли поверхнево наявність товару, але люди в черзі розповідали, що можуть взагалі витрясати повністю все і перераховувати, тому продукти які можете зїсти по дорозі до кордону бийте на інший чек. Якщо не має хоча б одної позиції, то можуть взагалі не проштампувати бланк, хоча ж знову таки нас перевіряли поверхнево. Черги на такс фрі(на Краковці) просто шалені, але з малими дітьми до одного року пропускають без черги, інакше треба стояти 7-8 год., принаймні так було як ми там були, без такс фрі черга 1-2 год.

  ---------- Додано в 23:31 ---------- Попередній допис був написаний в 23:24 ----------

  Читала на сайті http://globalbluespb.ru/page/4/55, що для Польщі 4 місяці. Кожна країна має свій термін.

  ---------- Додано в 23:43 ---------- Попередній допис був написаний в 23:31 ----------

  Ось ще цікава інфрмація по поверненню такс фрі

  Виплати по чеках GLOBAL BLUE В ПРИВАТБАНКУ
  Виплата коштів здійснюється [цензура]тільки в гривні, а зарахування коштів - тільки безготівковим шляхом на [цензура]картковий (поточний, банківський) рахунок.

  ТЕРМІНИ ДІЇ ЧЕКІВ
  Пам'ятайте, що виплати частини податку по чеках [цензура]деяких країн обмежені у часі:

  з дня виписки чека: для Італії цей [цензура]термін складає 6 тижнів
  від дати покупки: для Греції, Кореї - 3 місяці; [цензура]Норвегії - 4 місяці; Португалії, Словаччини, Фінляндії, Чехії, Угорщині - 5 [цензура]місяців; Словенії, Хорватії, Франції, Латвії - 6 місяців; Данії, Швеції, [цензура]Кіпру - 1 рік; Австрії, Бельгії, Ірландії і Люксембургу - 3 роки; [цензура]Німеччини, Швейцарії - 4 роки; Іспанії - 5 років
  від дати перетину [цензура]кордону: для Туреччини - 3 місяці
  безстрокові: для Аргентини, [цензура]Великобританії, Голландії, Ісландії, Литви, Сінгапуру, Естонії.

  ЧОМУ ЗРУЧНО отримати повернення частини ПДВ БЕЗПОСЕРЕДНЬО У [цензура]ПРИВАТБАНКУ?

  Проходження всієї митної процедури займає багато часу [цензура]і досить незручно переривати цю процедуру для того, щоб звернутися до [цензура]представництва компанії Global Blue для отримання готівки.
  У разі [цензура]вибору одержання повернення за чеком на карту (розрахунковий рахунок) буде [цензура]потрібно досить тривалий час (близько 2-х місяців) для зарахування.
  Ваш [цензура]персональний банкір допоможе Вам одержати повернення частини ПДВ без витрат [цензура]часу.

  ЯКІ ДОКУМЕНТИ ВАМ НЕОБХІДНО ПРЕД'ЯВИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ [цензура]ПОВЕРНЕННЯ?

  чек компанії Global Blue з відміткою [цензура]митниці
  касовий чек, виданий Вам при покупці
  паспорт.
   
 9. Ritamadonna

  Ritamadonna Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  а скільки повертають податку, якщо закупи на 200 злотих?
  хіба варто цього чекати 7-8 год на оформленні на кордоні?

  ---------- Додано в 21:56 ---------- Попередній допис був написаний в 21:54 ----------

  не пригадуєте, в скільки обійшлася?
   
 10. Пеппі

  Пеппі Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  від 5% до 23% (це максимум що було в моєму чеку) в залежності що купуєте (див. попередній допис.) а по черзі Вам вирішувати. Якщо купили якусь техніку за 1000 злотих то 230 злотих такс фрі це майже 600грн....
   
 11. Ritamadonna

  Ritamadonna Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  і ще: то в які дні все-таки вигідніше їхати? коли більші черги на кордоні?
   
 12. Пеппі

  Пеппі Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Є гарний сайт nokaut.pl це порівняння цін в їхніх інтернет магазинах, але це потрібно наперед замовляти і відносно такс фрі чи видають не знаю, але зорієнтуватись по цінах зможете.

  ---------- Додано в 00:01 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:59 ----------

  Ну все таки краще коли менші черги, а малі черги в неділю вранці, бо не має сигаретчиків і т.д., але врахуйте що там всі магазини в неділю або вихідні або працюють за скороченим графіком.
   
 13. Котя

  Котя Оптимістка :-)

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

   
 14. ola-lyola

  ola-lyola Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Пару раз мали з собою чеки на такс-фри, і жодного разу не вдалося їх на кордоні проштампувати - черги реально величезні, останній раз три тижні тому - черга була на 8 годин...

  Як пощастить, добре їхати коли на кордоні в поляків є пес! тоді сигаретчиків нема:girl_smile:
  Їздили і в будні, і у вихідні, як пощастить. Найгірше то Краковець - там ще до підїзду всіх ділять на "зелених" і "червоних", і 3 години пускали тільки оті розвалюхи напаковані цигарками, а ми стояли, бо їм "нормальна зміна закінчувалась"... На кордоні, як на автозломі - купа розвалюх і мотоциклів з калясками, як в фільмах про німців... А їх водії грають в карти і плюють сємочки за кілометр до євросоюзу...
  В Шегинях також не дуже, там вперемішку сигаретчики з туристами... На Раву їздять фури. Але найгіршк то Смільниця - сигаретчиків там нема, прехід спільний україно-польський, дуже швидко пройшли, але дорога по Україні - як після війни,ями такі, що нема як обїхати.
   
 15. Yoda

  Yoda New Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Але для фур є окрема смуга і на загальну чергу то не впливає. Чи там інші правила? Бо ми тільки раз проїжджали через Раву, тому може і помиляюсь.
   
 16. Materynka

  Materynka Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Щось я не дуже за закупи у Польші, ну хіба продукти. А одяг? Купити тут злоті потратити час і гроші на дорогу, щоб купити там щось на пару гривень дешевше?
   
 17. ola-lyola

  ola-lyola Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Останні раз були там минулого року - потрапили на якусь перевірку - відкривали опломбовані фури і митниця стояла всю ніч. Ще раз на самому підїзді порганці не пропускали бо робили коридор для колони фур, після того не їздимо.
   
 18. Delfy

  Delfy Well-Known Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  а оця Долина Корчова (якщо правильно пам*ятаю) - чи хтось туди їздив? чула, що туди можна без візи їхати. чи це лише тим, хто близько живе?
   
 19. marichka.lg

  marichka.lg New Member

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  сьогодні лишень читала про ту Долину Корчову.. пишуть, що там половина магазинів ще й не відкривалась..
   
 20. Milka

  Milka Moderator

  Відповідь: На закупи до Польщі (Перемишль, Жешув)

  Я цього року їздила то фури взагалі не заважали....вони мають окрему полосу. Правда дорога перед самою Равою жах...