Хатні клопоти

Наші менші друзі

Posted by myla on 21 Серпень 2007 відповідей - 3.203
  1. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    а поголодать день-другий мозги не вправляє?

    Поки що ми без кота, але багато пр них читаю....
    І бажання ще не відпало кота завести, але бачу що з собакою якось було простіше. Харчами також було перебирала, але за пару днів це все можна було внормувати. Поведінка типу гарчання на нас, чи кусання - взагалі таке викорінилось ще в дитинстві і більше не повторялось.
    Вчора начиталась що коти буває кусаються ( а щось мені здається що вони це роблять боляче) або що шиплять і кидаються царапатись.
    Для цього має бути якась причина, чи то просто деякі коти є такі шизануті що на них находить і вони так себе поводять.
    Я тепер переживаю щоб ми з тим котом справились.
    Чи правда що з точки зору кота - він всіх нас мав на увазі, і змінити його поведінку важко? Бо собака прям було видно як потребує нашої уваги і впасти в немилість господарів то був її напевно найбільший страх.

    просто як кіт почне на мене шипіти чи кидатись - чесслово.... боюсь ходити покусаною і поцарапаною. А ще ж дитина є....

    дівчата, успокойтє мєня :)
    Я так хочу лагідного кота, який би мені квартиру не розносив, і не загриз нас уві сні....
    А то на форумах пишуть що сплять з пульверізаторами з водою, чи з іграшковими мишками під подушкою, щоб в разі атаки кота чимось його відволікати/відганяти.
     
  2. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    перше - брати з хорошими генами (щоб не було випадків якоїсь агресії), краще брати таки якусь породу, тільки не мей-кунів чи таке подібне
     
  3. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    ми будем брати виключно британця/шотландця


    може я згустила краски в попередньому дописі. Цікавить чи можна коту безопасно покласти палець до рота. Бо собаці я могла спокійно зуби всі передивлятись, руку в пасть покласти, точно знаючи що не вкусить. Коти такі ж, чи я марно порівнюю кота з собакою?

    Якось першу в житті собаку легше заводила, ніж тепер першого в житті кота )))
     
  4. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    трішки не такі, вони будуть намагатись закрити рота:))
    просто з раннього віку котенятко треба привчати, що ви маєте право дивитись у вушка-носик-ротик, оглядати лапки, робити будь-які маніпуляції, вчити купатись (я ставила на тряпочку в тазик з калабанькою води і таляпала по трішки), тоді кіт виросте і буде спокійно ставитись до такого
     
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    точно! Ясно, кіт є досить горда тварина, йому важко терпіти, коли хтось до нього лізе, наприклад в рот, але господарю коти переважно довіряють. Принаймні моя терпить від мене все.
     
  6. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Наші менші друзі

    мої теж терпіли, з малечку вчила, шо то нормально і ніц страшного нема
     
  7. Bursukanja

    Bursukanja Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Навіть якшо покладете, то ніц вам не буде:) Кіт не має достатньої сили у щелепах, аби зробити надто боляче.
    У мене за життя було штук зо 7 котів/кицьок, зараз восьму маю, то всі були адекватні, крім першої (знайшла кошеня, пожаліла, принесла додому, мама змушена була взяти). То вже ж воно паршиве було, вічно нило, пакостило, чи сита чи голодна - кричить, з горя ми її у село вивезли. Там вона народила котенят і.....з’їла їх:diablo: Тоді ми її вивезли геть....
    Наступних кількох котенят (по черзі, звісно, не всіх одночасно:)) брала у своєї товаришки, вони були від сіамської кицьки. І то, як пише Терезка, відчувались оті гени порядності, жодних пакостей, гарні, милі, добрі, акуратні котики. Мама взяла собі якогось лєвого потім - то він у вазонки ходив по своїх справах, і великих, і маленьких, вона приходила з роботи - а стіни уже були із смердючим "набризком":bad: Знову ж таки, не витерпіла, вивезла на село, він там побачив нашого котика і ....згвалтував його при всіх:khomyak: Потім десь повіявся і його вже ніхто не бачив. І отаке буває, на жаль....
    Ніколь, породистий котик буде і вдачу мати іншу, ніж дворовий, Вам нема чого боятись! Харчами котики не перебирають, банального "Фріскаса" вистачає, я ше даю корм у пакетиках типу з підливкою, молочко зрідка, яєчко, вітамінки. Киця щаслива!
    Я от собаку б не змогла завести, бо цей запах, шерсть і обов’язковість вигулювати у сніг/дощ - не для мене. А кота - за милу душу! Хочу ше одного, але чоловіка сказав, шо досить нам однієї кицьки:)
     
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Ніколь, та не лякайтесь так..вони цей страх за кілометр відчувають...
    просто придивіться до батьків кошеняти, заводчиці і як кошеня себе поводить..
    коти також підлягають дресурі...тим більше ви берете породистого кота, який ніколи не лазив по смітниках/отримував копняки і таке інше, він не є агресивним від початку
    звичайно, він буде вас перевіряти - шкодити якось вам, царапати, вони так визначають межі дозволеного і яке вони місце займають в сім"ї (проте це не зовсім схоже як поводять себе собаки)
    коти соціальні тврини! просто поводьтеся однозначно і не
    "переусердствутє"
    я своїх трактую як ще одного члена сім"ї

    п.с. не вважаю, що тільки породисті коти виховані і терплячі, коли хочеться ручної іграшки, можна в японців купити, але тоді це не буде жива тварина
     
  9. Furore

    Furore New Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    :girl_crazy: Ой, а для чого це робити? )))))
    Це ж вам не лев. Пальця не відкусить. )))
    Ці всі жахи, що ви пишете притаманні, в основному дворняжкам, котам без породи і племені. А породисті, особливо шотланці з британцями, ті ще аристократи. ;-)
     
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    не правда, ціле життя живу біля безпородистих котів, вони всі були дууже ніжні, абсолютно не агресивні. Моя киця також безпородна, тим не менш розумна дуже і ніяких жахів з нею нема.
     
  11. Furore

    Furore New Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Чому ж неправда? Те що особисто Ви з жахами не стикалися, не означає, що їх нема. Особисто я подібні жахи бачила суто в дворняжок.
     
  12. Відповідь: Наші менші друзі

    Мої котусики - обидва безпородні. То менший - як іграшка - роби з ним що хочеш. А старшенька - звірюка. Мої друзі її побоюються і називають сатаною :girl_crazy: Але я її все одно люблю! :)

    Так що думаю, тут справа в характері кожної окремо взятої тваринки.
     
  13. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    тому що, це не залежить від не породистості, а просто від характеру. Дуже породистий кіт теж може бути ненормальний. І те, що ви таке зауважували, теж не означає, що то вже істина і не варто таких висновків робити!
     
  14. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Також не погоджусь.
    Мали раніше шотландську прямовуху. Суперовий мала характер!
    Зараз маємо "українську стріхову" взяту з притулку. Супер киця! Ніжна, муркотлива, не шкодна. Вона відчуває, що її люблять і цілком відповідає нам взаємністю.
    Коти тонко відчувають взагалі усе. Таке враження, що вона розуміє нас з півпогляду і добре січе, коли вона не права і зараз дістане "по вухах", а коли ми в кращому гуморі й щось дозволимо їй.

    Загалом відповідно харектеризує відмінність котів та псів один жарт.
    Пес думає : "Господар мене шанує, пестить, любить, годує, дає житло. Значить господар Бог."
    Кіт думає: "Господар мене шанує, пестить, любить, годує, дає житло. Значить я Бог."
     
  15. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    До мого теперішнього породистого кота було ще п"ять "дворянської породи", такий агресивний, як пише Ніколь, був тільки один - але в нього і мама така сама прибабахнута була. Хоча дітей він любив, дозволяв з собою витворяти таке, від чого дорослий вже би без очей залишився. Інші три були від домашньої кицьки - дуууже добрі і розумні котики, і останнього, який прожив у мене 11 років, взяли на селі, взагалі людиноподібний, любив розмовляти і був дуже дружелюбним, з горщиком проблем не було до моменту, коли сусідка завела ненависного йому котяру, який вічно мітив наші двері, з того моменту час від часу наш кіт почав підливати капці.
    Чого у породистого не віднімеш - це вихованість, але водночас він дуже незалежний, таке враження, що він послугу робить, коли дозволяє взяти себе на руки, мала його один час називала "король Бакс". :)
    Тільки для мене робить виняток, постійно ходить за мною, на руках муркоче, цілується, пхає носа в моє рукоділля і закохано заглядає в очі. :) Єдина проблема - харчування: коли був маленьким, топтав все підряд, а потім якось тато купив сухого корму, і кота перемкнуло - тепер те наркоманище нічого крім сушки не жере, доводиться брати професійний, пробували перевести на нормальну їжу - три дні буде сидіти голодний і все без результату, а ще вигляд такий жалісливий зробить, ну чисто тобі кіт зі Шреку, лапку простягає - встояти неможливо. Добре ще, що поруч на краківському знайшла жіночку, яка продає Роял канін і Бош санабель за досить гарними цінами, так що за тиждень можна вкластися з харчуванням в 20-25 гривень.
    А в моєї мами зараз дві приблуди, кіт і кицька - ті вже простіші, взагалі такі зворушливі, так її люблять, так тішаться увазі і харчами, до речі, не перебирають, як дехто. :)
    До речі, стосовно подряпин та укусів - переважно кота можна навчити бавитись не випускаючи пазурів (я на свого декілька разів шикнула, та й по всьому), а кусаються вони делікатно, якщо кусаються взагалі.
    Не варто їх боятися, вони не страшні, самі потім переконаєтесь. :girl_wink:
     
  16. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Таке враження, що ви котів бачили лише на картинках та на вулиці біля підвалу. :) Невже ніхто з ваших знайомих не має і не мав котів? Домашніх, не сільських. Не уявляю, щоб домашня кицька шипіла і кидалася, царапалася. Мала багато котів завжди вдома. І у всіх моїх друзів є коти. Ніяких жахів ніколи не спостерігала. Найбільше "зло" - це коли кіт робить калюжі там, де не слід. Все решта - то якась рідкість така. Не сперечаюся, що такі коти бувають, але це - як і в людей. Серед тисяч добропорядних - декілька кримінальних елементів...
     
  17. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Звичайно, деякі коти можуть кидатися і дряпатися, причому дуже сильно - незалежно від того, домашні вони чи вуличні, породисті чи безпородні, самиці чи самці. Більшість при цьому все-таки адекватні тварини.

    І, Ніколь, якщо є острах перед котами, я б не радила їх заводити.
     
  18. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    ну десь так....
    ніхто з моїх друзів чи близького оточення, і родичі в т.ч. котів не має і не мав. Лише чоловікова бабця в селі кота має, але я там була 2 рази в житті по пару днів. Собаку серед всього того мого оточення завела лише я свого часу, і була впевнена у правильності своїх дій, а всі мені в один голос кричали "дитину тобі треба а не собаку". Зато тепер від Сарки балдіють всі крім напевно свекрухи, бо "пес має жити в буді на цепурі" і не інакше.
    Про мої плани щодо кота знає чоловік звичайно, знає мама моя, подруга-кума, і свекор. Всі решта певно як взнають то тепер вже скажуть "певно одної дитини їй мало" )))
    Щодо поведінки, виховання, психології котів читаю зараз на форумах, бо вживу серед того ж свого оточення навіть не маю до кого звернутись чи бодай задати безліч питань стосовно котів.
    Тому дівчата, дуже вдячна за інформацію.

    ---------- Додано в 00:28 ---------- Попередній допис був написаний в 00:23 ----------

    Ну це не те щоб страх. Я колись і собак боялась, але ж завела Сару і виховала її цілком пристойною собакою (к слову батьків її я не знаю, і не бачила, але тоді я цим не сильно переймалась, і емні пощастило що собака мені дісталась адекватна і вмєняєма, без відхилень у психиці).
    Щодо котів - я боюсь того що отримаю дикого кота який буде мстливий, агресивний, наглий і поведінку якого я не відкоректую. ібо в носі він мене буде мати. Це з собаками мені вже все ясно і просто, а з котами темний ліс....
    Але ж дівчата пишуть що як правило поведінку кота видно ще з кошеняти, і породисті вони більш вмєняємі і надійніші в плані психіки.


    П.с. в темці кому маленького улюбленця Інка таких кошенят гарних роздає. Мама гарна і кошенята гарні, але зараз певно всім стане смішно....
    Беручи кошенят від заводчика, ті кошенята як правило вже до лоточка навчені як і до когтеточкі. А ті звичайні..... я сумніваюсь що вони вже з гарними манерами. Як їх до них навчити? Чи важко? Бо може я зря парюсь, і це не складно....
    Чоловік погодився на кота за умови що не буде калюж по квартирі ( хоча б массово не буде) і кошеня не псуватиме меблі.
     
    Останнє редагування: 12 Жовтень 2011
  19. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Ну манер вони набираються від мами, порода тут може трохи і впливає, але навряд, щоб так сильно. Знаю тільки, що сіамські коти дикі, але як бачите, далеко не всі. :)
    Якщо мама домашня і вихована, місяців до трьох вона всього навчить. Якщо господиня погодиться, можете попросити дозволу познайомитись з мамою і придивитись до кошенят.
    А взагалі-то люди і двотижневих кошенят виходжують і виховують, у котів це процес нетривалий. Мої котики привчалися до туалету за один день: раз тільки підловиш, коли воно місце шукає, занесеш в лоточок, а потім воно само запам"ятовує. З кігтедралкою було гірше, вірніше, ніяк, бо на той час їх просто не було. Ну зжену я кота від диванного поручня, але ж йому десь кігті точити треба, - він короткими перебіжками до крісла. А зараз кіт має цілу дошку і до меблів не лізе. :)

    А це вже взагалі не до порівняння, з котом клопоту зовсім небагато і уваги він не так аж потребує. Я би сказала, що у нашій сім"ї кіт більше нянька, компаньйон, ніж дитина.
     
  20. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: Наші менші друзі

    Я підбирала багато котів і кошенят з вулиці, і вони всі без винятку з першого разу ходили в лоток.

    Але: що ви робитимете, якщо кіт все-таки псуватиме меблі, дряпатиметься, робитиме калюжі і ще якісь пакості (а жодних гарантій жоден заводчик дати не може, тому що в кота, як і в людини, характер може змінюватися, у нього в житті може з'явитися якийсь стрес, якісь подразники, про причину яких ви можете й не здогадуватися, і тоді він може почати пакостити, а котяча психологія і психотерапія - на сьогодні малорозвинені галузі науки :) )?

    Серйозно, з мого чималого досвіду і досвіду багатьох інших кошатників, якщо в людей є певні очікування/умови/вимоги до кошеняти (а особливо - якщо в сім'ї ще й маленька дитина), то дуже часто вони потім його повертають, відносять перекупкам, відвозять у село або викидають.

    Тому або ви і ваш чоловік готові прийняти кота таким, яким він є (і буде) з усіма його можливими вадами, або, повторюся, краще не брати.