Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем галіна, 9 Квітень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Зустріла знайому, яка народжувала 3 місяці тому. Трохи поговорили, розпитала що й до чого (бо вона на Джамбула народжувала, там де я планую). Сказала, що там всім дітям дають суміш!!! Не виписують з пологового, поки дитина не набере вагу (ну бо після народження вага втрачається). Але ж ця втрата ваги є у всіх, інакше ж не буває. Чи можна якось себе забезпечити від тих сумішей? В тому плані я налаштована принципово (тобто тільки ГВ). Що робити у випадку, якщо медсестри будуть ну дуже сильно наполягати, лякати і інше? Дзвонити на гарячу лінію МОЗ? Відмовлятися просто? Та знайома казала, що там в пологовому ніхто не панькається, а просто питають, чи є бутилочка, і якщо нема то сунуть якусь свою. Але як це відбувається? Насильно забирають дитину і дають суміш?
    Чи є якийсь закон, чи то положення МОЗ про те, що можна відмовитися від суміші, чи в яких випадках вона необхідна?
    Одним словом, як захистити себе і дитину від отого нав'язування шв?
     
    • Смішно Смішно x 1
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    не відходьте від дитини.
    запасіться терпінням.
     
  3. Aylin

    Aylin Well-Known Member

    Медсестри вам сунути суміш не будуть, хіба неонатолог може сказати за суміш.
    Бутилочок своїх вони немають. Ніхто насильно дитину без вашого дозволу не забере. Це, що вам кажуть не правда. Якщо дитина втрачає 30-50гр до виписки то вас випишуть на 3 день, якщо більше то на 4, але це і від лікаря залежить, дехто виписує на 3 день і збільшою втратою ваги.
     
    Останнє редагування: 5 Липень 2018
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 1
  4. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    О, я ізза втрати ваги провела 6 днів в пб, забрав чоловік під розписку.
    На камяне командуюче обличчя лице педіатра, яке говорило, щоб я купила пляшку і нагодувала - я камяно казала, що не буду, на що у відповідь вислуховувала все, що ми зі Львові такі неслухняні (а ще й патріоти! ?..), що я занепащу дитину своєю впертістю
    ..
    І навпроти нашого діалогу висів плакат про заборону пляшечок і сОсок в палаті...
    Лікарі то кажуть твердо і не зовсім чекають на нашу відповідь, а тим паче незгоду. Якщо не послухаєшся - аргументація нашої позиції не потрібна...Мене морально тисло то все ого-як.
    Рік тому кума в Меді після кр годувала виключно грудьми, їй медсестри максимально допомагали і навіть не натякали на пляшку, хоч набір був дуже манюній.
    Сусідка по палаті, точніше, її малюк - втратив вагу, через день вагу ту набрав (як і мій другий малюк-кабасик)). А мій третій за 6 днів 50 гр набрав після втрати. Молоко прийшло через 3 доби. Ну а в 4 місяці подвоїв вагу від народження :).
    Такий стрес), щогодини важити дитя, до-після годування і вислуховувати, що все, не набирає, значить може бути патологія. І всю ніч не спати, бо ще світили лампою від жовтушки..
    П.с. чоловік казав, що скоріш за все, якщо лікарю дати 50-100грн і сказати "дякую, але я справлюсь" - напрягу б не було. То вже зовсім інша історія...
     
    Останнє редагування: 5 Липень 2018
    • Подобається Подобається x 1
  5. ylicha

    ylicha Well-Known Member

    Я після других пологів сама просила догодовувати бо молока перших дві доби не було після стимулювання, а малий був великий і хотів їсти, верещав несвоїм голосом. Пляшку ніхто не давав годували з шприца.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Я народжувала 3 тижні тому на Джамбула, про суміші ніхто не згадував, синочок народився 3200, втратив 170 грам, на 3 день набрав 30 грам, виписали з вагою 3060 без будь яких зауважень. Я майже цілодобово тримала малого біля грудей, дуже не хотіла щоб напрягали з догодовуванням. Ніхто нічого нікому не втулював. То більше мами хотіли щоб діти не плакали і не висіли на грудях, тому масово купували суміші ще перед пологами.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    а навіщо тоді лікарі це пропонують, чи заставляють? (по розмові з тою знайомою склалося враження, що то просто обов'язковим елементом перебування в пб є годування з бутилочки. Ну або вона так перебільшувала).
    Лікарям, чи медсестрам спокійніше, коли діти сплять і не плачуть? чи аптеки діляться з ними прибутками від продажу сумішей? чим вони керуються?
    Просто та розмова мене так знервувала (зі знайомою). Бо вона ще так наголосила, що дуже рекомендує мені брати бутилочку з собою. Бо їй інша знайома, яка є мамою двох дітей, теж так радила.
     
  8. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Розповім про свій досвід догодовування. Навіть 2. В обидвох випадках були різні неонатологи.
    В перші 2 дні в мене прибувало дуже повільно молоко . Неонатологи сиділи наді мною, підмасовували. Важили до годування і після моїх дітей. Але так, як діти народилися великими (3800 і 4050 відповідно) - вони хотіли їсти. Ну і через те верещали на цілий пологовий. Тому обидві лікарки просили купити і догодувати лише кілька разів на потребу, допоки в мене своє молочко не прибуде. АЛЕ: просили спочатку дати груди, а вже потім суміш. З обидвома дітьми я догодовувала разів по 4-5. Не можу сказати що це було правильно чи ні, але малята хоча б не розривалися "голодним" криком. На 2й-3-й день як в мене молоко прибуло, то я могла годувати хоч 3х діток).
    До слова, я народжувала на Нєкрасова в меді.


    Нове
    А, ще згадала. Виписали з малим на 3й день з втратою ваги 150гр.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Не знаю як на Джамбула, на Мечнікова обоє педіатрів (у мене і в сусідки по палаті були різні) спокійно казали, що: знайте, дитина може втратити до 10% своєї ваги (тобто 300-400 гр), нічого з тим робити не треба.
    З першою дитиною була більша втрата ваги у мене (то не у Львові було) то педіатр бухтіла, але ми через інші причини і так виписувалися на 4 день, вага до того часу стабілізувалася і більше не падала, тому з пересторогами "контролюйте вагу, купіть собі дитячі ваги, зважуйте щодня" і т.д. нас додому таки відпустили.
    Більшість зазвичай "вписуються" в ту фізіологічну втрату у 10%.
    Суміші своєї вони не мають, як і пляшечок, тому не купиш - не запхають нічого в дитину.
    Якщо вже й догодовувати (раптом) то не з пляшечки! а зі шприца без голки.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Десь місяць тому говорила з одногрупнецею, вона теж пару місяців тому народила. То вона справді сама просила суміш, бо малий плакав. І вона не могла дивитися на плач, бо було шкода малого. Їй раз запропонували суміш самі чи то медсестри, чи лікарі, а потім вона давала свою бутилочку з проханням її наповнити. Через місяць вже повністю перейшла на суміш.. Вона вважає, що так правильно. Це звісно її право. Але я так не хочу, тому дивлюся відео про ГВ, читаю статті, і буду таки наполягати на своєму) Сподіваюся, що таки без мого дозволу ніхто сумішю догодовувати дитину не буде.)
     
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Thebestnata ваша знайома перебільшує. Ніхто нічого дитині без вашого відома не дасть, тим більше дитина постійно перебуває з мамою. Але, про всяк випадок, запасіться номером консультанта з ГВ, бо можуть вам говорити, що дитина мало важить, багато кричить, а у вас молока нема, вона голодна. Для власного заспокоєння варто мати консультанта.
    Недобір ваги то поширена фішка у всіх ПБ, зазвичай вирішується грошима неонатологу. Якщо і вас торкнеться, то або розрахуєтеся, або собі добре у відсотках порахуєте скільки дитина втратила, якщо в межах норми, то впевнено кажіть, що так має бути і то не причина щоб тримати вас в ПБ. Запасіться посиланням на авторитетне джерело.
    Так само будьте готові до того щоб нагадати дати пуповині відпульсувати, наперед визначтеся щодо ін’єкції вітаміну К, і щеплень , які на даний час пропонують в ПБ
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  12. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Є ще така штука, що кожен чує те, що хоче чути :) (навіть від одного і того ж педіатра). Думаю у Вашої знайомої цілком може бути саме такий випадок.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 9
  13. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    В мене малий народився 3750, не догодовувала і навіть не думала. Молоко прибуло на 3ий день, до того або спав, або висів на грудях. Періодично плакав, як і всі нормальні дітки. Молозиво є постійно і в достатній к-ті для дитинки, хоч його не так видно і відчутно. Головне нікого не слухати і давати дитині груди стільки, скільки вона хоче. @Thebestnata Народжувала на Джамбула 3 роки тому, ніхто і не заікався за пляшечку, хоч малий втратив більше 130 чи 140 г, але потім гарно набрав. Я була принципово налаштована щодо гв і всяких догодувань, тому мені були б "по барабану" всі розмови такого плану чи то від лікарів, чи то від знайомих. Дитина моя і я знаю, що з нею мені робити. Повірте, Вам ще не раз зустрінуться такі знайомі з своїми категоричними порадами і розповіддями, відмінними від Ваших поглядів. Навчіться пропускати їх повз вуха.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  14. Thebestnata

    Thebestnata Well-Known Member

    Дякую, трохи заспокоїли:)
    Буду наполягати на своєму. Ще й чоловіка підключу до того наполягання:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Mavpysuk

    Mavpysuk Well-Known Member

    Ви не переживайте і не налаштовуйтеся на погане, народжувала на Джамбула, мала втратила 300 грам, про суміш навіть ніхто не натякав. В палаті була зі мною жінка, дитина якої втратила 800 грам і їй теж ніхто не нав’язував суміш. Будьте спокійні і легких пологів вам!


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. ylicha

    ylicha Well-Known Member

    Я не є прихильником штучного винодовування, але на мою думку краще якщо дитину підгодують з шприца 3-4 рази доки на 3 добу (мій випадок) не прибуде молоко. В мене малий був на ГВ до 2 років і ніразу не взяв ні пляшку і пустушку хоч пробувала коли була необхідність залишити більше ніж на 2год.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    це маячня. Тоді ми з Лідді мали б лежати майже 2 тижні. Стільки часу вона набирала вагу, з якою народилась.
    Я би радила показати письмово протокол, де вказано, яка втрата ваги вважається показом для тривалішої госпіталізації новонародженого. І далі - дзвонити або головному лікареві, або на гарячу лінію МОЗ
    --- дописи об"єднано, 5 Липень 2018 ---
    а навіщо?
    молоко "прибуває" ж не одразу. Ті краплі, які є в грудях перші дні, є достатніми для дитини, об'єм шлунка якої в перші дні крихітний. Якщо дитина з мамою і проводить біля маминих грудей стільки часу, скільки хоче, - то потреби в догодовуванні у неї нема.
    і нема жодних способів "перевірити, чи є молоко" :) про це знає лише ляля
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Корисно Корисно x 1
  18. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Мала бути цитата[QUOTE="Thebestnata, post: 2605443, member: Через місяць вже повністю перейшла на суміш.. Вона вважає, що так правильно. Це звісно її право. Але я так не хочу, тому дивлюся відео про ГВ, читаю статті, і буду таки наполягати на своєму) Сподіваюся, що таки без мого дозволу ніхто сумішю догодовувати дитину не буде.)[/QUOTE]



    Головне, Ваш настрой. Ніхто нічого не впхне, поки стоятимете на своєму.
    З моїх нещодавних спостережень на Мечнікова: мами просто не в курсі про фізіол.втрату панікують, не знають про молозиво і прибуття молока пізніше + стереотип "дитина їсть з бутилочки=норма", "буде молоко-буду годувати". Всі ці нюанси передаються сарафанним радіо і всі в то вірять. Неонатолог в свою чергу, питає як годуєтесь, вистачає?? не плаче. І пронеслось.
    @Thebestnata , будьте готові до постійного прикладання поки період молозива і дальше. Попри біль, (звісно треба старатись прикладати добре, щоб не було тріщин) чи дуже часто, а можливо нон-стоп. Дитина може постійно плакати чи спати чи неохоче брати груди. Це все нормально. Ваше діло годувати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Я народжувала на Джамбула 6,5 років тому. Малий 4.200 втратив 380 грамів, і неонатолог Сороківська казала, що сміливо міг би втратити і ще 40 грамів :)
    Неонатолог Дорош в 2013 казала слово в слово, що втрата 10% ваги при народженні - норма для малюків.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. ylicha

    ylicha Well-Known Member

    Мому цієї краплі бракувало родився великий, першу добу висів на мені, другу ніч так верещав що підняв на ноги цілий поверх, після догодовування спав 4 години що вже я його будила.
     
    • Подобається Подобається x 1