незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Зорянівонька, 13 Жовтень 2009.

  1. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Якщо людина в повсякденному житті говорить:бодікі,трусікі і т.д. на закінчення -ікі,то як ви хочете,щоб вона написала,якщо для неї це є нормально?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Україномовного не зауважила, на жаль. Виключно перекручення з росмови.
    Комплекс меншовартості в людей, чуже чомусь завжди миліше. При тому, добре, якби чужого вчилися й своє шанували, але чомусь у рідне треба нозі повитирати, аби знало...
    Це треба писати червоними літерами, як підпис до кожного допису, що стосується теми. ;)

    Хтось вам щось таке писав ПОЗА цією темою?
    Я читаю дописи й сприймаю суть, але й помилки зауважую. І вмію розрізнити, де пише російськомовна людина, а де суржикомовна, і пофігізм теж видно. То вже чуття, "професійна шиза" так звана.
    Я навіть цитуючи чужі помилки, не запам*ятовую їх автора, бо сприймаю це як загальне явище. Відповідно й спілкування тут запропонувала робити таким самим - без вказування автора.
    Аби довідатися, чий допис, треба буде шукати в дописах форуму. Хто таким буде займатися, тому точно має бути соромно, бо на такі дурниці часу шкода.

    +100! Тільки не всі вміють сприймати поради.
     
    Останнє редагування: 13 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 4
  3. Красотка

    Красотка Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    А я люблю заходити на любі теми....навіть якщо я не вишиваю..Чому не поглянути, як це роблять інші. І тд...
    Якраз ми західняки найбільше і за своє стаємо з колін!
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    І який висновок?
     
  5. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Ні, ніхто і нічого, але чи є комфортними умовами для спілкування такі, в яких людина замислюється, чи не "смакують" її випадкові помилки в окремій темі форуму? Може краще робити особисті зауваження про помилки в ПП?
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Красотка

    Красотка Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    І який висновок? а висновок.....не подобається не заходьте сюди))).
    Ми тут поспоримо і найдемо істину)) і всі будемо замислюватися, як краще написати те чи інше слово)).
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Так, тільки це все суцільний оффтоп, по ідеї. Адже питання "чи існувати цій темі" в першому дописі ніхто не ставив. :) І щось він уже затягнувся...

    А ми стоїмо на колінах? ;)
    Як на мене, то якраз носії мови й мали б пильнувати її красу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. isachka

    isachka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    цікава тема про байдужість до чистоти мови
    для мене мова - важкий предмет для вивчення і застосування, все що знаю і використовую здобуте важкою працею, але брак спілкування рідною дався в знаки 6 років перебування повністю в російськомовному середовищі (навчання та робота в КИЄВІ) я не можу згадати речі ,що розказують у школі для 5 класу, у повсякденному житті я роблю помилки про які не задумувалась ще 8 років тому, а от щоб вияснити те ,що цікавть уже проблемно, наші правописи складені таким чином, що знайти конкретне питання не знаючи з якої це теми(намагалася)без філолога нереально, дзвонити кожного разу комусь із філологів не найкращий варіант
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Хтось у тих темах писав "ой, як ви можете таке писати"? Ні, я просто легко виправляю й уже. Теми російською теж часто перекладаю.
    Все так. У них свідомість імперська, тому їм не дивина. А для нас така позиція байдужості вбивча.
    Тут ніхто особисто претензії не писатиме, що й показують дописи з цитуванням.. Авторство витерте, а шукати дописи - щонайменше дивно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Дівчата!!! скільки можна?? давайте по темі !
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Красотка

    Красотка Well-Known Member

    :download:
    ну....ми так переймаємось цим,а краще спілкуватись і надалі так)) чим когось вчити,бо це справа не вдячна!

    :girl_curtsey:
    по темі))..цілковита байдужість..як хочуть так і пишуть!
     
    Останнє редагування модератором: 13 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Тут хтось когось учив?
    Загальна ситуація сумна. Виправити її може лише мудра політика уряду. Могли би навіть ті самі радянські методи застосувати, вони вже доказали, що були дуже дієві.
    Позиція щодо мови - це горда патріотична позиція, про коліна мова ніколи в тій позиції не йшла й не буде.
    Думаю, що таки як у кого. :) І це видно, зрештою, що є й небайдужі.
     
  13. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    У наш час потрібно всюди боротися за чистоту української мови. Бо не будуть наші внуки, правнуки і т.д. чути її у свому житті. Свідомі українці мають (хоча б мають старатися) розмовляти і писати українською.
    Розмовна мова є розмовною, але хіба це правильно коли вона переноситься у письмо? Можливо вона вухо так не ріже, а от написане слово дуже кидається в око.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Тоді вибачте, але не розумію користі тих виправлень. Ні виправити допис, в якому містяться помилки, щоб всі дописи в гілочках форуму файно виглядали, ані автору помилки вказати на це...
    Ця гілочка для того, щоб окремі форумлянки могли показати себе лінгвістами за рахунок чиїхось помилок?
     
  15. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Хтось у тих темах писав "ой, як ви можете таке писати"?

    ну,а з чого той весь сир-бор і почався?
    Не з цих виділиних жирно слів?
     
    Останнє редагування модератором: 13 Жовтень 2009
  16. isachka

    isachka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    політика уряду декларує рівні умова для розвикту усіх національностей, їх культури та мови окрім УКРАЇНСЬКОЇ.
    і нажаль для більшості це є нормою
    живучи в столиці моєї країни мені доводилося боротися за право розмовляти рідною, а більшість навіть не усвідомлювала, що принижуть мене говорячи про моє незнання і небажання говорити чужою мовою, і просячи перейти на російську коли ВСІ вільно розмовляли українською, вивчали її, а жодного уроку російської не мала
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    думаю справа в іншому, дуже часто ми не усвідомлюємо свої помилки, не звертаємо увагу, а тут можна про них прочитати і усвідомити :girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Насправді дивна дискусія. На форумі купа тем, і не всі форумляни читають усі.
    Є ж тема про одяг, про несмак, обговорення, як неправильно одягаються, то чому ж не можна говорити про те, що неправильно говорять і пишуть, що, ІМХО, набагато важливіше.
    По-друге, насправді трохи очі ріже. Технічні помилки - ні. А от те, про що написала авторка, таки ріже і дивує. Особливо байдужість. Вам ж не все одно, як ви виглядаєте, то чому все одно, як ви "звучите"?

    І не треба ілюзій, людина не може писати-говорити грамотно в одних випадках і абсолютно протилежно і в інших.

    По-третє, немає нічого поганого в тому, що вам підкажуть правильну відповідь. Тим більше, що авторство тут не зазначатиметься.
     
    • Подобається Подобається x 14
  19. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Виходить - обговорюємо,радимо позаочі?
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    А уявіть собі ситуацію навпаки? І це при тій умові, що людина прагне говорити і писати українською вільно і грамотно, але не може того робити поки що тільки тому, що думає російською. Спілкуючись на форумі, вивчає окремі слова, словосполучення, роблячи помилки, усвідомлюючи їх і намагаючись в подальшому унікати. Чи не є більш толерантним виправлення помилок людиною, що таку помилку знайшла, через приватне спілкування?
     
    • Подобається Подобається x 2