незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Зорянівонька, 13 Жовтень 2009.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Позаочі, це коли "А ти знаєш, Оксана тут таке написала, ну як так можна........ Ой, Оксаночко,привіт".
    А тут дописи беруться у якості прикладів і не більше.
    Не шукайте проблем там, де їх нема.
     
    • Подобається Подобається x 10
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Залежить, де писати.
    Форум та аська за своєю формою зовсім не публіцистика, ані не література. Відповідно розмовна мова не дуже разить. Проблема за тим, що суржик та псевдосленґ відштовхують, бо вони чужі за своєю суттю.
    Це в барахолці було написано?
    Я не те мала на увазі, що ви зрозуміли. У тих темах такого не пишуть.
    Я один раз написала, що назва теми ріже, але то було суто з поваги до автора теми й відчуття, що мене зрозуміють і дослухаються. Так і було.
    Якщо автор просить, то можна. А так, нащо людині заважати?
    Зрештою, я тим, кого знаю ближче, можу написати про помилку, але я знаю, що їх реакція буде адекватною. :)
    Ви справді так думаєте?
    Ні, ця гілка для тих, кому не байдужий стан мови загалом. Для тих, хто в тому плані має чітку позицію й шукає однодумців. Це проблема?
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Вибачте за офф, але РОЗУМНА ЖІНКА!!!
     
    • Подобається Подобається x 11
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    :girl_in_love: :girl_in_love: :girl_in_love:
    Як то файно, що ви прийшли!!! Якраз подумала, що бракує вашої думки тут...

    Для мене ця тема теж потрібна. Бо спілкування українською в мене обмежене, відповідно такі дискусії допомагають більше над собою працювати та себе пильнувати.
    Он мені щойно Chortenia пригадала, як пишеться позаочі. :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  5. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Так от тому мені знається, що краще ті помилки викорінювати більш дієвими способами, а не позаочи про них говорити і тільки.

    І я, як автор можливих майбутніх помилок дуже прошу не обговорювати їх в цій гілочці, а написати особисто, буде більш приємно і корисно відредагувати свій допис ніж прочитати свій "анонімний" шедевр, розібраний за частинами мови)
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Прикладів,для показу чиєїсь неграмотності.
    "А деякі тут таке понаписували,..........." - без імені - так,але обговорення людей.
    А з чого відразу висновки про шукання проблем?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Офтоп:

    Хворію я :-(, але мізки ще на місці.

    До речі,випереджу запитання. Так, мої підписи російською мовою, і усе дитинство я говорила російською, і зараз при нагоді її практикую, АЛЕ мову і своє мовлення потрібно поважати, чиєю б вона не була.
    Поважайте себе і усе.

    Ще раз вибачте за ханжество.
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    І це я підримую на 100%.Написати особисто людини!
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Даруйте мені таке порівняння, але так буде найзрозумілішим, як на мене.
    Ми проповідуємо, як священики - у церкві, аби не кидатися в очі на кожнім кроці, як свідки Єгови.

    Таких помилок дуже багато в телебаченні, особливо в новинах. Думаю, це має суттєвий вплив на суспільну мовну свідомість.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Те як людина спілкується/пише відображає її загальну культуру як особистості. Якщо людина пише так, що взагалі не зрозуміло, на якій мові написано, вона так розмовляє. Я наприклад, не розмовляю ніколи на російській мові. І це не тому, що я маю щось проти цієї мови, а тому що я не вмію на ній розмовляти і не хочу її спотворювати. Є в мене знайомі, які з російськомовними співбесідниками переходять на рос. мову і говорять так, що вуха вянуть, та краще вже на українській розмовляй, тебе зрозуміють і ти не зганьбишся своїми знаннями.
    Наша культура має починатись з нас самим і з нашого дому передусім. Ми ж не мішаємо чай пальцем тільки тому, що нас ніхто не бачить. Ми мішаємо його ложкою тому що хочеться бути людиною. Ми хочемо гарно виглядати, робимо манікюри/педікури, ходимо до перукарів, купуємо одяг, який нам пасує, а дуже часто забуваємо про внутрішню красу. Деколи коли спілкуєшся з людьми, просто диву дивуєшся, і ніби гарна і доглянута, а як почне говорити, то таке відчуття, що приїхала з забитого села, де і не чули навіть, що таке школа. Людина повина хотіти вдосконалюватись і чогось вчитись, а не придумувати для себе відмазки, чому ми цього не хочемо робити. Мені сумно розмовляти з людьми, які говорять на укр-рос. мішаній мові. Ми, наприклад, хочемо знати англійську і вчимо її, а про свою мову забуваємо. Минулої пятниці дивилась "Свободу слова" Шустера, і там якийсь дідуган з Севастополя назва українську мову "аморальними языком". Плакати хотілось.
    Передусім, коли це пишу, я не мала на увазі когось конкретно і не хочу нікого образити. Дуже часто з таким зустрічаюсь у спілкуванні і вже добряче надоїдає чи може навіть і дратує.
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Олюсю, ну чому одразу так. Мені, скажімо, абсолютно усе одно,хто це написав.
    Але цілком можливо, що серед того,що пишуть форумлянки, є і такі помилки, які роблю я, навіть того не знаючи. + і мій допис також тут може з'явитися.
    Але, на жаль, я не маю з ким проконсультуватися, бо на роботі з такими проблемами чомусь біжать до мене, хоч працюю я в іншому напрямку, а до мами постійно дзвонити теж не хочеться, тим більше вона не філолог і багато чого з сучасного правопису не знає. Так що мені б ця гілочка точно допомогла.

    П.С. Можливо, варто компроміс пошукати. Нехай зголосяться усі,хто не хоче, щоб зачіпали їх дописи? Що думаєте?
     
    • Подобається Подобається x 10
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Я писала не в пп, а просто в тему. У пп такого не пишу. Часу більше забере.
    Позаочі, то якби ми спілкувалися десь у пп й обговорювали людей закрито. Тут тема відкрита. Кому цікаво почути поради, зайде й почитає. Щоправда, якщо матиме терпіння прочитати 6 сторінок оффтопу спершу.
    Не бачу обговорення людей. Думаю, то все залежить від особистого сприймання. Я то розбираю суто як мовне явище, а комусь важко відокремити свою сутність від аксесуарів, які носить... То називається тяжко. Але працювати на чужі комплекси не будемо. Ми тут спілкуємося без бажання когось вразити, лише з бажанням висловити, що і як має бути, а як буває.
    От якраз така людина є свідомою й вирозумілою. Відповідно вона за таку тему буде вдячна, як і за виправлення її особисто.
    Як думаєте, коли пишуть статтю про мову "як правильно - як неправильно", приклади просто вигадують чи беруть із живого мовлення? Цитують оголошення, почуте в трамваї, у черзі в магазині, в радіо, на телебаченні... Чи не так?
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    О,дякую Чортеня!
    Я і мала на увазі,що не всі захочуть,щоб їхні дописи виправляли.І,з рештою,мають повне право.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    О, мої думки читаєте! :girl_claping: Від початку цієї гілки постійно в голові крутилося питання "а як до англійської ставитеся, так само?"
    Щось я зачасто в цій темі зловживаю таким, але дуже хочеться підкреслити важливість такої думки.
    +100!!!!!
    Думка цікава, але я дуже часто навіть не звертаю уваги на автора, а приклад запам*ятовую. Як на мене, краще без того. Бардак буде.

    На форумі є дописи, які виправляла фізично. Ні слова не сказавши. Хтось помітив? Справді цікаво знати.
     
    Останнє редагування: 14 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 3
  15. ksjy

    ksjy Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Може тоді у правилах форуму зазначати:" Спілкування ВИКЛЮЧНО УКРАЇНСЬКОЮ!" Як на мене, ця тема доречна, але деякі дописи дуже вже категоричні!!! Не всі ж тут філологи!
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Ця тема не називається "правила форуму", відповідно дослухатися до написаного обов*язку нема й за невиконання написаних тут порад ніхто карати не буде. А категоричні дописи в кожній темі бувають. Не варто надміру перейматися й уже.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Де???? Коли????
     
    Останнє редагування модератором: 14 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  18. Oliusia

    Oliusia Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Ліль,але ж не всі так робитимуть.Он як дискусія розгорнулась.:girl_haha:
    Люди реагують по-різному,тому навіщо ворушити вулик:girl_wink:
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    Певно, як завжди, мої. :xaxa:
    Трудно називається. Попри 8-му сторінку оффтопу, тема таки існуватиме. )
    А ви справді думаєте, що хтось шукатиме по темах форуму, чий допис зацитовано? :8:
    Якщо тут хтось зацитує із загального форуму й забуде витерти автора, то я це підтиратиму...
    У застоялу воду корисно кинути камінь, аби трохи освіжити її. (прошу не сприймати вислів особисто)
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. ksjy

    ksjy Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість?

    цілком з вами згідна! не маю ніякого сумніву, що українською я володію набагато гірше ніж ви але переконана, що рівень моїх знань є доволі достойним. а якщо б я була дуже вразлива особа, яка впадає в легенький транс від подібної критики?! і взагалі- я люблю українську, спілкуюсь українською, але все-таки ви дуже категоричні! може якось тактовніше звертати увагу на промахи інших?((((((((