незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Зорянівонька, 13 Жовтень 2009.

  1. airy_cat

    airy_cat New Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    На счет забегаловок ничего не скажу - не посещаю.
    Ну вот именно об этом и говорю - не они первые. Просто фишки у всех разные. Кстати, судя по оригинальному посту, эту уже тоже оценили.
     
  2. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Чесно, я це не сприйняла як популяризацію суржику, швидше навпаки – знущання над ним, сарказм і власне "гон" чи кпини.

    Може в той вечір настрій був відповідний, але меню добряче нас повеселило, окрім того навіяло веселі спогади про відвідини інших кнайп з гумористичним меню з використанням різних діалектів та іншомовних слів.

    Тому розцінюю предмет обговорення не як предмет цієї теми, імхо, а як свідомий специфічний гумор власників -
    більше того - свідоме знущання-перекручування російської мови швидше, а так як в закладі постійний аншлаг, видно їх гумор багато хто з львів'ян поділяє.

     
  3. Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Але зі своєю фішкою - єдині. Добре, якщо
    Мені того гумору не зрозуміти.
    Фіяні дякую за інформацію :y:
     
  4. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Мені цікаво, бо не була ще у тому закладі, який там контингент відвідувачів ??? Питання не провокаційне!!!
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    А чому воно получається? З чим получення?
     
  6. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Гм-м-м...
    Не беруся щось стверджувати за інші покоління, напишу про своє.
    У старших класах нашої левандівської школи саме демонстративний кітч був нормою.
    Не знаю, чого тут більше... Чи то був віковий аспект, чи совдепівський "відділ пропаганди" так заколупував нас, чи протест проти москалізъму-рагулізму, чи "селянський синдром".
    Але у повсякденному спілкуванні ми використовували (і через 25 років, коли зустрічаємося на вулиці) підкреслений сільський діалект.
    Ми НАГОЛОШУВАЛИ на небайдужості до нашої мови. І робимо це досі.
    Популяризація суржику і висміювання суржику - різні речі. :)
    ЗІ: Сунувся у Віку: Кiч або Кітч — термін для означення низькоякісної речі масової культури, сучасного псевдомистецтва, творів, яким бракує смаку.
    А ще зацитую Єшкілєва:
     
  7. Donner

    Donner Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Напевно, в кожного, хто пише в цю тему, є власний рейтинг суржико-слів, які його короблять. Пропоную побавитися в ТОП Суржик Посиденьок:) Мй рейтинг:
    1. Клубніка
    2. Носки
    3. Венгрія
    4. Турція
    5. Укроп
    6. Получка
    7. Отпуск
    8. Міроприємство
    9. За двоїх (троїх)
    10. УЗІ
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Ви пропустили коляску і бутилочку! :girl_crazy:
     
  9. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    кАляску ;)
     
  10. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Вважаю, що одній підлітковій грі не варто надавати українського звучання, саме "Бутилочка", як власна назва, ІМХО, достатньо зневажливо для мене звучить. Най йде туди звідки прийшла. Ніяких "Пляшечок" нашим дітям не потрібно. Це не українська гра. Але в такому значенні вона звісно писатиметься в лапках.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Точно. Навіть не вмію того написати. :xaxa:

    Я то писала в контексті Посиденьок, як жіночого форуму.
    Почитаю часом дописи на ДП, послухаю мамів у львівських новинах - і різниці не бачу. Суржик на суржикові їде й суржиком поганяє. :girl_impossible: Чого ті мами дітей вчать? :girl_flag_of_truce:
     
  12. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Ще додайте туди "качелі".))
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Як би ж то ті слова можна було на пальцях перерахувати...
     
  14. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    і "капішон"! :girl_haha:
     
  15. levandivka

    levandivka З яйцями...

    кАляску, звиняйте... :)
    Топовим вважаю "моЄ Днє Народження"

    Ага. Є таке. Боремося...
     
    Останнє редагування: 17 Лютий 2011
  16. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    ну людоньки, ми ж із Заходу, з культурної столиці України, а такі дурниці пишемо..іноді вбитися хочеться через таке.
     
  17. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    ну, щоби брати такий гріх на душу через чужі лінивство і безграмотність - то вже Ви загнули. Та мені також, як і Вам, боляче, що стільки людей сидить на відносному культурному дні, не бачить цього І НЕ ХОЧЕ БАЧИТИ - от що найважливіше, відповідно - НЕ ХОЧЕ ПІДНІМАТИСЯ, ставати кращим, бодай в мовному аспекті (це ж не потребує грошей - лиш бажання, сили волі і роботи над собою). Інакше не намагалися б виправдання собі шукати (див.цілі сторінки в "Золотому яєчку")...
     
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Заглянула у список особистих переписів, там кілька разів у заголовках мелькає ГОВЯДИНА. Може таки яловичина?
     
  19. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    То ми.
    А автор "полопальтішка" звідки?
     
  20. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Конкурс: Золоте яєчко

    Ви мене вибачте, але гранчак мабуть більше українське слово, ніж стакан...