незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Зорянівонька, 13 Жовтень 2009.

  1. Vasylynka

    Vasylynka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Вибачте будь ласка за те що назва моєї теми вас обурила!Це дійсно дуже велика помилка,що замість взуття я написала обувь!

    А ви помилок ніколи не робите?

    Шановні форумчани,і впершу чергу модератори,я є новачок на Вашому форумі,давно зареєстрована,але буваю тут рідко,і навіть якщо я перечитаю всі правила то зразу запам"ятати все не реально!І замість того ,щоб мене так активно критикувати ви могли б просто зробити зауваження і виправити мене!Адже ви маєте помагати новачкам на форумі освоїтись,а не відбивати охоту взагалі тут знаходитись!
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    До речі, на журналістиці викладає один із найфаховіших філологів України Олександра Сербенська ;)
    А мені більше подобається горнятко кави та солодощі...
    Звичайно, вимагати, щоб всі грамотно розставляли коми і тире, не варто. Але мене дивує, наприклад, коли людина реєструється і не подумає навіть над тим, як ПРАВИЛЬНО написати свій нік (фактично, друге ім'я, нехай і віртуальне) чи заголовок у Барахолці (коляска, штанішки, молнія і т. д.) . В таких випадках , як на мене, нескладно заглянути у словник і перевірити два-три слова.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    1. нІколи їм, не встигнуть збути/забронювати лашки
    2. словники на Барахолці не виставляють (то де ж їх побачать..?)

    Ви знову неуважні. Пропоную читати...
     
    Останнє редагування: 18 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  4. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Ох...
    Я, як завжди, натрапила на цікаву тему, коли їй вже виповнилось 5 днів і обговорення йде на повну.
    Я думаю так: коли я чогось не знаю, чи роблю помилки - у мові, в роботі, в кулінарії :) - я завжди дуже вдячна тому, хто мене виправляє, адже на наступний раз я цих помилок вже не зроблю. Це ж шлях до самовдосконалення. І мене не ображають ці зауваження, якщо вони звичайно не сказані в дусі: "ну ти тупааааааааая" :), як відомо, ми ж не можемо знати усього.

    P.S. Я зростала у російськомовній сім'ї, перші 2 класи вчилася у російській школі, решта - в українській. Не знаю, як зі сторони, але мені здається, що не дуже вже безграмотно пишу:o (і чого б це?:girl_smile:) Хіба деколи емоційність мені заважає ясно висловити свою думку :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Vasylynka

    Vasylynka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Так,в цьому я з вами походжуюсь,
    Але приблизно і втакому дусі ці зауваження були сказані і прокоментовані!
     
  6. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Вчора Ви невірно прочитали карму, нині - Форум.
    Трудно...
     
  7. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    А ви вважаєте це помилкою?
    Я особисто ні. Помилка - це помилитись буквою, словом......
    А придумати текст, перекласти на іншу мову, а потім зліпити це докупи, то не помилка.
    П.с. Прочитайте цю тему від початку, всього 11 сторінок..
     
    Останнє редагування: 18 Жовтень 2009
  8. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Рахування - арифметика.
    Нє?
     
  9. simona

    simona Well-Known Member

    Я зате щоб мене виправляли, оскільки з граматикою не дуже так собі дружу. Ніби розмовляю більш-менш чисто, а от з писаниною проблема.
    Я не расистка і т.д., але мене бісить, що наші люди і особливо чиновники попросту не вміють розмовляти українською мовою. Чому вся наша столиця - "росіяни"? Чи я тупа чи не доганяю, але ми живе в Україні і маємо затверджену конституцією мову, то ЧОМУ??? Дивує, що ще хтось живучи тут говорить, що наша мова це .........., не подобається "До побачення їдьте туди, де розмовляють Вашою?"
    Не знаю цього літа я познайомилась з хлопчиком із Санкт-Петербурга (в нього тато українець), але йому не перешкоджало що я з ним розмовляю на українській, коли я запиталась чи наша мова відрізняю.ться від їхньої в зрозумілостя відповів, що ні що вона просто мякша.
    Ну добре я так думаю, що всі зрозуміли, що мене потрібно виправляти і взагалі розділ, гілка супер, а коме не довподоби просто не зазирайте сюди. Кожний народ, нація має свою мову культури, то чому ми не можемо мати? Дико одягнути вишиванку і говорити на русизмі.:girl_crazy:

    ну а тепер виправляйте :haha:)))))))))))
     
    Останнє редагування модератором: 18 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?


    невірно - то як? зрадила??? ;)

    simona, повністю з Вами погоджуюсь. +1000

    хочеш жити в Україні - говори українською, хоч на людях, а вперто не хочеш вчити української (в п е р т о) - тусуй туди, де такі ж, як і ти. Це стосується тих, хто дійсно свідомо не поважає країни, в якій живе, і хто думає, що тут йому "должни".

    Маю повне право так говорити, бо тато в мене росіянин, сибіряк, мама українка, і я можу вважати рідними для себе обидві мови. Але майже завжди розмовляю українською, хіба що з людьми, які крім російської взагалі більше не знають ніякої зі слов"янських, чи з татом, чи з родиною...

    Чогось ми не такі категоричні, як, скажімо, ті ж французи чи євреї у ставленні до своєї мови...
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    vvv, якщо пам'ять мені не зраджує (а вона таки не зраджує), назву вашоі теми я виправила. Ви би мали це помітити. :)

    Kolyorova. На жаль, якщо викладач - геній, студенти не завжди це переймають. Та й один викладач погоди не робить... На жаль.

    Я он подивлюся "репортер" і сумно стає.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Vasylynka

    Vasylynka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    так я помітила!Дякую що виправили мене!Але чомусь спершу тут почалося обговорення моєї помилки,по повній програмі!Я думаю правільніше було б спершу зробити мені зауваження в приват,виправити мою помилку ,а тоді ,якщо я допустила таку ж помилку і не взяла до уваги зауваження-обговорювати це!Це як мінімум є неприємно мені(як можна писати що моя тема когось обурює чи я неповажаю читичів???????)!Я думаю тут більшість таких форумчан як я!Невже не легше просто культурно людині написати де вона помилилась,ніж створювати цілу тему і критикувати її помилки?
     
    Останнє редагування: 19 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  13. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    :t'hoo: (смайл).
    Знову не читала...
     
    Останнє редагування: 19 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 4
  14. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Тут не тільки Ваші помилки обговорювали :) Що тут творилося... Зійшлися на тому, що декілька людей сказали:
    - моїх помилок просимо не обговорювати;
    - а мене можна виправляти :)

    а те, що я про вас написала, що ви зразу з першого допису в барахолку побігли - то просто відлуння цієї дискусії, раджу прочитати з цікавістю. Не ображайтесь, просто є люди, які прибігають на форум щось продати, пишуть 1-2 дописи і аста ля віста.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Абсолютно з вами згідна. Мене дратують люди, які набагато більші українці за мене, а мову ВПЕРТО знати не бажають. Вчора думала про це дивлячись передачу по Інтеру, якась гра на знання мови - це такий сором, ми напевно єдина у світі країна у якій може існувати така гра.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    vvv, по-перше, я почала обговорювати назву вашої теми, але я не вказала вашого імені,ми обговорюємо сам факт того, що люди так пишуть (розмовляють).... а не те, що ви такі-сякі (як ви там самі себе назвали, повторювати не буду)
    по-друге, я вам радила прочитати повністю цю тему, якщо б ви це зробили, тоді б і зрозуміли, що не ви одна і не лише вас поправляють, мене тут також поправляли і не тільки мене і бучі такої не піднімала, а подякувала і стараюсь навчитись на своїх помилках.
    Так, мене це обурило. Ви написале це на форумі, а не у себе в щоденику, який більше ніхто, крім вас не читає. І перед тим, як створити тему, треба ,як мінімум, прочитати те, що написали.
    Я живу в Україні, і маю право читати і чути те, що не викликає в мене морального дискомфорту. Якщо ви не вмієте писати українською мовою, то не поганьте її.
    Все ж таки хочеться надіятись, що більшість подякує за те, що виправили. На своїх помилках варто вчитись.
    хочу вас розчарувати, але ця тема була створена до появи вашого допису
     
    Останнє редагування: 19 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 3
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    +10000000

    правильно!

    Тим більше, що тут можна спілкуватися й російською, якщо української не знаєте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Якщо вже тут одне одного виправляємо, то правильніше було б писати українською мовою:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Я сама себе виправила раніше........ Але все рівно дякую вам
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Пропоную помилки з "Репортера" та ін. передач виносити сюди ;)
     
    • Подобається Подобається x 4