Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем levandivka, 14 Серпень 2007.

?

Чи нагодуєте на весіллі?

  1. Звичайно, нагодую

    91,2%
  2. З якого переляку? Най свої канапки їсть!

    3,1%
  3. Нагодую, але вирахую із гонорару

    5,7%
  1. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів

    музикант не грають на весіллі ПОСТІЙНО, часу щоб поїсти предостатньо

    ну і що?
    таке МОЖЕ бути, але не МУСИТЬ, лише за бажанням замовника

    вода, кава-чай-тут не сперечаюся, особливо для музикантів

    я теж ще студенткою підпрацьовувала (більше з хореографією пов"язане), в мене і в думці не було, що мене мають напоїти-накормити. Є вільна хвилинка-вийшла перекусити і кави попити, а як знаю, що навіть на 10 хв вийти не зможу, зробила бутерброд вдома і до праці (+стандартно велика банка Бьорну в сумці, бо працювала з 11 дня до 3-4 ранку)
    пи.си. мінералка в мене теж своя була
     
  2. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    йо-йой, шо за 5 місяців на форумі правила не читали? - ЦЕ по Вашому тактовно? Я Вам не йойкаю і не хамлю, а просто висловлюю свою думку. А те що розмова тупа -то вона справді ТУПА! Кожен робить як вважає за потрібне! А то як у тому анекдоті : купили два кума порося одне на двох. Годували ціле літо, а на осінь приходить кум до кума і каже. Ви куме свою половину хоч годуйте хоч пасіть, а я свою колю. Тому хочете годуйте музикантів хочете ні, а я своїх годувала і поїла. І каву фотографу зранку зробила , коли він приїхав мене фотографувати. Хоча питається чого робити? він же міг і дома її попити... Але то все від людини залежить)
     
  3. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів

    а форум придумали недалекі люди, аби компліментами обмінюватися, та?...

    Ну най би й так, ви чим обідаєте на роботі?

    це можна обговорити наперед, коли вони підуть собі поїсти, чи це буде 4 перерви по 15 хв, чи дві по 30, чи вони будуть мінятися, чи після 12-ої вмикнуть музику і вийдуть на трохи... Я інколи теж за робочий день хіба чайку вип"ю, від роботи тепер відмовитись?

    Пи.Си. В мене було весілля в серпні. Окремого столу для тамади і фотографа не було. Тамада - то знайомий мами мого чоловіка, то він пізніше вже (!) підсів до їх столу. Фотограф сіла коло молоді під час першого столу, коло своїх знайомих. Музик і оператора не було.
     
  4. Julietta

    Julietta Member

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів


    Imel, коли будете виходити заміж, попередьте, щоб музиканти канапки взяли.
     
  5. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів

    чому? поясніть мені, бо я НЕ РОЗУМІЮ

    :girl_haha:

    а мені було б стидно просити, щоб мене нагодували, при тому коли за роботу отримую кількасот баксів за вечір роботи

    ще раз :girl_haha:
    пріоритети мають бути "музиканти для мене і моїх гостей спочатку", а не "я їм то і то, і п"яте і десяте, а потім вони будуть ласкаві зробити так, щоб для мене було краще"

    розборки на форумі-це теж порушення правил
    читайте (с)
     
    Останнє редагування: 10 Грудень 2009
  6. svistak

    svistak Active Member

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів

    так яка різниця окремий стіл загальний... вони мали змогу присісти кудись за це вам респект!
     
  7. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: Ваші відгуки про роботу тамадів, операторів, музикантів

    Перш-за все для них то робота, а не забава...:girl_curtsey:
    Й справді, музиканти, тамади, оператори також люди і потрібно з розумінням до цього ставитися....але з іншого боку - це робота, і людей в інших діяльностях, на роботі ніхто не годує...
    Бачу таке вирішення - наперід домовлятися за обід з молодими і самим за себе платити, або ж вираховувати цей обід із оплат послуг.


    Взагаліто, говориться про музикантів.

    Власне і цей фактор також велику роль відіграє....наших людей пусти під стіл, то вони на стіл лізуть...:girl_crazy:

    А мені було б стидно дивитися на замовників, щоб вони мене нагодували, а тим більше про таке питатися на попередньому обговорюванні...:girl_mad:
    Якщо Вам ця розмова не подобається не відповідайте, тим більше так зневажливо....:girl_crazy:
     
  8. Julietta

    Julietta Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    У більшості залів для музикантів накривають стіл безкоштовно.

    Чому ж? Фото- і відеооператорів теж не збираються годувати :girl_haha:
    Так, але якщо попадуться такі замовники краще перестрахуватись. :girl_claping:
    Ну, щоб канапки з дому взяти :girl_crazy:

    А взагалі, кожен робить так, як йому совість позволяє. Стіл для музикантів, тамади, операторів на моєму весіллі не буде відрізнятись від столів гостей. Адже вони не просто працюють, а так само і переймаються нашим святом, кожен по-своєму. То і хай відсвяткують з нами разом!
     
  9. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    За фотографів не говорила, бо в мене на весіллі вони самі себе цим забезпечили!
    Ото люди мають собі ціну, а от де вони їли...не знаю, мені тоді не до того було...але знаю точно, що вони свої гроші відробили на 101% :)
    Безкоштовного в наш час нічого нема...цей стіл враховується в оплату всього замовлення. :)

    Я не є прибічницею категоричності, але піднімати настільки нагло питання - а де ми будемо їсти, що і коли...це вибачайте, викликає зворотню дію...
     
  10. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    А я в шоці, що то сприймається як належне, а не як особисте бажання молодят, за що їм треба щиро подякувати. Роботодавець платить за роботу, мусить ще й нагодувати, обігріти, поцьомати десь (ну бо треба створити сприятливі умови праці), щоб ласкаві музики заграли танець маленьких качок.

    Думаю, коли такі речі перестануть сприйматися за належне, і попереджати не доведеться. Попереджати треба, що не беріть нічого - ми вас нагодуємо.
     
  11. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    від чого? боїтеся раптом голодною лишитися на роботі за яку вам заплатили немалі гроші?
    бо...

    :girl_wink:
     
  12. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    Бачу знову стара відома тема розмови пішла по другому колу.
    Я вам так відповім, ви роботодавець — вам все вирішувати. Але врахуйте:
    1) Є фактор людяності, тут все зрозуміло, ставтеся до людей так, як хотіли б щоб до вас ставились. (якщо ви все життя обідаєте канапкою чи йогуртом - то мабуть добре для Вашої фігури, але врахуйте що бувають інші організми та інші трудозатрати).
    2) Є фактор просто традицій весільних. В азіатських країнах кожна людина на забаві є гостем якого не можна не нагодувати і не дати місця де сісти. Якщо для вас жлобитися на закуску музикантів є нормально, то, впевнений, щонайменше для 95% ваших гостей це буде виглядати дико. Якби в мене на весіллі музикант витягнув з кишені канапку з салом щоб перекусити — я б згорів від сорому.
    3) Практично завжди є зайві місця за столами, гості які не прийшли, тощо. А головне - харчі кухня завжди розраховує з запасом. Якщо ви не вкурсі яка гора продуктів залишається після весілля, то мабуть вчора народилися. (хоча, можливо, бувають такі скнари, які кожному гостеві порахують поштучно канапки, а потім ще вичисляють хто скільки з‘їв, щоб шеф-кухар часом щось не вкрав).
    4) Хочете вирахувати вартість закуски з гонорару музикантів? Ну крім того, що їхнє харчування у більшості ресторанів НЕ оплачується окремо, а з загального списку харчів (який запасається з надлишком), треба уточнити момент (увага!): якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати, отож, якщо ви збираєтеся перевести їх на "підножний корм", то вони мають включати вартість харчування у ВАШОМУ ресторані в свій гонорар.
    5) Ну і як підсумок, виходячи з того що ви маєте право як роботодавець ставити свої умови (не їжте, не пийте, їздіть на таксі за свій рахунок, оплачуйте електроенергію що жере ваша техніка, приходьте вдягнуті в костюми чебурашки, тощо) — не забувайте попереджувати про свої захцянки НАПЕРЕД, щоб ті музиканти мали можливість відмовитись зваживши на ваші умови, або скоректувати свою ціну під Ваші умови і бути підготовлеми (взяти з дому варене яєчко, цибульку, хліб з салом, пляшку водички, розкладні стільці).

    А поки належним вважається інше — то попереджуйте про це.

    Особисто я не є категоричним в таких питаннях, якщо б мені попався такий клієнт як ви, я б після 9 годин виснажливої роботи просто пішов би кудись поїсти і хоч на хвилину посидіти. Повірте, ноги вкінці дня вже відлітають. Фотограф принаймні зазвичай працює не до кінця весілля, а як буває гірко часом дивитись на оператора, який сумлінно виконує свою роботу, відійти нікуди не може бо не можна нічого пропустити, а при цьому має хворий шлунок (воно й не дивно) і ввечері його просто скручує біль, витягує з сумки пляшку води і випиває якусь таблетку... Канапка канапкою, але на 20 годин роботи канапками ради не дасиш...
     
    Останнє редагування: 10 Грудень 2009
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    при чому тут совість? Люди платять шалені гроші. А де в музикантів совість, чи то тільки обов"язкова умова для молодих?

    як так дуже переймаються най грошей не беруть - зато їм молоді кльову поляну накриють ... і ще щоб музиканти не забули подарунки принести :girl_haha:
     
  14. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    Я ЗА те, щоб фотографи були знайомі. Не кажу, що лєпший колєга має вкалувати. Але зрештою - чому б не скористатись і йому можливістю підзаробити.
    В мене всі були повноцінними учасниками свята. Потім музики (незнайомі, закріплені за рестіком) перебрали як то часто буває. :sad:
    Біда цієї теми - такі послуги від чужих людей нерегламентовані. Були б договори - тоді б частування хоча б напополам ділилося між обома сторонами. В моєму випадку не приїхали здалеку пару гостей. ТОму накладок в принципі не було. Ми десь так собі і бронювали - з лишком.
    Але згідна з тим, що 6-7 осіб додатково відчувається - це вже вартість весільної суконки!
     
  15. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    Я неодноразово на весіллях спостерігала за тим, як тамаду, музикантів чи операторів молоді або батьки відтягають від їхнього прешого (другого, третього....) столу, тому що пауза затягнулася і гостям нудно. На такі сцени дуже неприємно дивитися, і тому, замовляючи зал, ми вирішили відразу, що ніяких пишних столів накриватись не буде, але був окремий стіл із закусками, де можна було перехопити щось, і на це був час.
    Зрештою, всі ці люди, якими в файними не були, є наймані працівники, яким ви платите. А та оплата вже йде на їхні потреби, в т.ч. і на їжу. Чомусь моє керівництво зовсім не переймається тим, що я буду їсти і тим більше, не ставить мені обід, воно платить гроші і отримує від мене виконану роботу. Тож чому треба годувати тамадів, музикантів та інших?
    Доречі, керюючись такою логікою, можна весь обслуговуючий персонал запросити до столу. Наприклад, кухарів, офіціантів, решту обслуговуючого персоналу залу... вони також зробили свій внесок в ваше свято!
     
  16. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    Ой ! та які проблеми. Музиканти,тамади і т. д. вони ж також люди, думаю якщо вже і робиш весілля,то не збіднієш ,якщо виділиш невеликий столик(не обовязково,щоб аж гнувся від наїдків), для того щоб їх нагодувати. Вони ж роблять свято дла Вас(нас).
    Але варто наперед обговорити дане питання з ними,щоб не було неприємних моментів.
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    це мають враховувати самі організми з іншими трудозатратами

    не втримаюся і скажу "йой" :girl_haha:, чесно-посміхнуло і розсмішило
    чому жлобитися??? поясніть звідки таке взялося, що ПОВИННА піклуватися за музикантів... фотографів..., переживати чи ситі вони?
    то день мого весілля-піклуватися тре про МЕНЕ
    а про "дикий вигляд" і "пожежу від сорому"-то просто смішно, ви вже наперід думаєте, чи не подумаєть ВАШІ ж гості про вас якось трохи не так чи зле :girl_haha:
    я ще в років 15 перестала тим перейматися

    або виключити з гонорару
    і поясніть, я думала, що оплачується робота оператора/музиканта

    вам напевно важко зрозуміти, бо ля вас то звичне поняття, коли людина влаштовується на роботу ( в приватну фірму, наприклад), наприклад, бухгалтером, ії пропонують зарплату-2500 грн (наприклад), робота з 9-00 до 18-00, час обід фіксований з 13-14 год (або плаваючий - 13-15 год лише одну годину), невже це означає, що її зарплата включає ще й харчування?
    є випадки, коли у вигляді СОЦПАКЕТУ фірма відшкодовує 50% витрат, це все теж обговорюється додатково?

    чому тоді фотограф... вважає, що замовник МУСИТЬ його кормити (інакше-згоріти від сорому), мені здається, що це все має обговорюватися напередодні (не в день весілля), і фотораф має сам поцікавитися (коли він матиме час на обід/каву/чай-бо то є ЙОГО проблеми, а не замовника)
    тут енігма гарно все написала
    ого, ще щось новеньке :girl_haha:

    Насправді дивно мені, що людина, яка за день роботи отримує 600-800 долярів (що в еквіваленті 4800-6400 грн) жме (вашими ж словами) собі на обід 40 грн, і при цьому вважає, що за такі гроші її ще тре накормити :girl_in_dreams:
     
  18. svistak

    svistak Active Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    це ви дарма...
    не вийде розважатися і працювати, тому хочете вашого знайомого припахати, ок...
    Сам знімав колегам весілля, але до ресторану, там тільки перший танець, якби і на забаві з камерою бігав, моя дружина мене б з'їла б ;-)))
     
  19. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    :) В мене не вийшло знайомому бути на весіллі тому також була чужа людина. Фото закінчилися на фогорафуванні першого танцю молодих та гостей:) Фотограф був десь до 23-ої години. Мені абсолютно не шкода. Я пишу, щоб описати графік роботи більшості (я ж не один альбом бачила) фотографів.
    До слова, в знайомої було по специфіці роботи аж кілька фотографів професійних. ВСІ взяли з собою фотокамери. Це була додаткова приємність для наречених. З"їджених по кінцю забави не було. Може то специфіка певних подружніх стосунків, а не проблематика фотографування знайомими?
     
  20. Hruska

    Hruska Well-Known Member

    Відповідь: Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

    Муська, та проблема взагалі і не є також аж великою...й справді то діло кожної окремої людини і людяності самих операторів...музикантів...

    От в нас на весіллі водій автобуса був, з ним домовленість була ну дуже символічна, а потім ще й добавилася одна точка розвозу людей по домах, він без питань погодився на нашу просьбу, ну і як після такого людяного ставлення до нас, ми можемо так по-хамськи віднестися до нього?
    Звичайно, що і їв, і пив (безалькогольн.)...і танцював..:)
    Але коли музикантам платиш такі суми...а старанного, людяного відношення нема...ця для них робота (одноманітна)...то хай так і буде, суто по-робочому...
    З кожним свій підхід....:girl_crazy: