Обов'язки і традиції

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Siania, 23 Січень 2009.

  1. Pearl

    Pearl Member

    Відповідь: Обов'язки і традиції

    а не підкажете, часом, які саме є варіанти?:girl_blush2:
     
  2. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Обов'язки і традиції

    З однієї сторони, варіантів купа - хліб тримає мама, тато, дві мами одночасно або всі четверо одночасно. Молодята можуть кланятись 3 рази, можуть 1 раз, можуть не кланятись. Хліб можна ламати, кусати, щипати. Солити можна свій шматочок, можна - партнера, можна "макати" хліб в сіль, можна мінятись посоленими шматочками. Можна пити, можна не пити, можна виливати, можна не виливати, можна бити, можна не бити, пити можна з одного келиха, можна з багатьох, можна тільки молодята, можна і молодята і батьки. Можна хліб не з сіллю, а з медом. Батьки можуть щось говорити, можуть не говорити. Можна переступати через овечий кожух, можна цілувати батьків, можна переступати через червону, срібну і золоту стрічку, які символізують етапи подружнього життя з відповідними коментарями. Може є й ще якісь варіанти, це я суто з власного досвіду, що зміг пригадати.

    P.S. Ще з іншої сторони, можна обійтись без зустрічі молодят. Як в варіанті "Європейського весілля": всі гості прийшли, сіли за стіл, в т.ч. батьки, молодята під марш увійшли в зал і починається забава.
    Традиція зустрічі прийшла з тих часів, коли молода дівчина завжди йшла "за невістку", відповідно коли приходили молодята по благословення, то батьки молодого зустрічали молодят на порозі ВЛАСНОЇ ХАТИ. Оскільки рідко коли батьки молодого є власниками ресторану та й молодим там не жити:), то на порозі ресторану зустрічають всі батьки. Символічність цієї зустрічі порушено, тому не особливо важливо буде вона чи ні, а якщо буде, то як саме. Зараз це швидше як повторне отримання благословення від батьків, щоб всі побачили (бо не всі були вдома під час благословення).
     
  3. Pearl

    Pearl Member

    Відповідь: Обов'язки і традиції

    Дуже Вам дякуємо, Tamada, за такий детальний опис:girl_tender:
    Сказали батькам, щоб не сперичались - то все нам розкаже наш тамада за 2 тижні до весілля) Будуть робити так, як він скаже:girl_yes:
     
  4. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Обов'язки і традиції

    обов"язки і традиції. ці питаннями ми з нареченим обговорили, і вирішили, що це ми творимо наше весілля, а не обов"язки і традиції. залишили тільки ті, які нам подобалися) життя спростило - неймовірно. і на весіллі не відволікалися на різні непотірбні речі. чого і всім бажаю.
     
  5. Inglor

    Inglor Well-Known Member

    Відповідь: Весільні дрібнички

    Хто знає для чого ставлять на крісло подушку, коли молодій знімають фату? А то я не знаю чи потрібно мені її купувати, чи можна без неї обійтись.
     
  6. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Вибір дружки

    Все правильно, але маленьке "Але": втрачається пікантність при проведенні конкурсів чи традицій "сороміцького" характеру. Навіть банальне "гірко" в виконанні незнайомих (але "вільних") свідків набагато цікавіше як для учасників, так і для глядачів.

    Угу, відразу можна вважати їх відсутніми на весіллі:) В мене на весіллі першими були друг з дівчиною (через пів року і вони одружились), а другими - сестра жінки, яка мала хлопця і однокласник, який "по життю" не звужував поле для діяльності однією дівчиною, особливо за наявності дружки-"нєдатроги". В підсумку, других свідків практично не було... В такій ситуації краще пару. А найцікавіше, як на мене, щоб всі свідки були вільні, веселі, незакомплексовані і незнайомі з партнерами... Але де ж їх взяти, нє? ;)
     
  7. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Правда? Я вже тут розказувала, що була дружкою на весіллях де був мій хлопець просто як гість. Один день дружбування не впливає на стосунки ніяк. Те, що я в конкурсах брала участь з дружбою, танцювала з ним і один день не сиділа за столом зі своїм хлопцем, не є визначальним фактором стосунків. Наречені мене, звісно, питали чи буде то перешкодою, щоб я була дружкою і веселилась і чи не виникатиме дискомфорту. Мої дружки обоє були вже заручені в мене на весіллі і щось теж не сиділи під стільцем.
    Хоча є різні люди, тому наперед варто все вияснити.

    А вона необхідна? Чомусь в нас в народі має промайнути думка, що от дружба з дружкою мус мати щось "потім", бо на весіллі цілувались-обнімались-танцювали.
     
  8. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вибір дружки

     
  9. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Вибір дружки

    Упустив ваш допис, тоді перепрошую за категоричність свого вислову:) Згоден з вами, "є різні люди, тому наперед варто все вияснити". Минулого року мав випадок, організовую танцювальний конкурс, дружка гуляє по залу, дружба сидить за столом із своєю дівчиною (запрошеною). Класична картина... Я кличу дружбу і пропоную його дівчині ставати з ним в пару, а дівчина: "та нехай йде з дружкою, чого я піду", я: "в конкурсній програмі має бути стриптиз", вона: "та нехай, я піду подивлюсь":) Отаке здорове ставлення, але на жаль це виключення з правил...
    Є традиція очікування пікантності. І не мусить "щось бути", але принаймі чекають, що має бути бажання і, можливо, намагання:) Ну не я то придумав:)

    ---------- Додано в 13:56 ---------- Попередній допис був написаний в 13:44 ----------

    Я не про збочення на зразок знімання штанів, чищення банана зубами чи качалки. Я ж писав, навіть гірко в виконання пари не таке захопливе видовище для публіки.

    Я не агітую за суцільне "пікантне" весілля, але й занадто інтелігентне весілля з дуже інтелектуальними гостями перетворюється на конференцію. Знаю такі випадки: жодного конкурсу, ніхто не танцює, в перерві між їжею і фуршетним столом подивились номери шоупрограми і розійшлися в 22:00. То вісілє? ;)

    Вчора мої молодята при обговоренні конкурсної програми чуть не побились, бо молодий хотів по колінам впізнавати молоду серед дівчат, а молода - ні. Причому культурні, інтелігентні люди, просто на весіллі хочеться молодому "відірватись", а нареченій то видається "пошлим". Я, до речі, жодного разу цей конкурс не проводив. І не буду, наречена не уступила:)
     
  10. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Вибір дружки

     
  11. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    а хіба ні? суть від того змінилася?

    зважаючи на те, що вІсІлЄ, то є ваш хліб насущний, звичайно, не дуже вигідно, щоб там не було пікатних конкурсів (реклама, все-таки потрібно подабатися різним людям, може на наступне запросять:connie_pull-pigtail) і воно тривало до 22:00. тут ви праві.
    от тільки чому інтелігентне весілля у вас зразу сумне, конфернеція, не дай боже, схоже на поминки..якось так однобоко((( невже не бачили достойних, не мали з чим порівняти? а ви не думали, що тим людям так підходить? що вони такі по натурі? чи весілля без мордобою - це вже не весілля? (перебільшую звичайно)
    моє весілля було до 19.30. пройшло на ура навіть серед людей, що звикли ходити по вІсІлЯх. без тамади. без конкурсів. без гірко дружбі і дружці.
    і чому мені так пощастило? :girl_blum:
     
  12. Raven

    Raven Мама малятка

    Відповідь: Вибір дружки

    Була на весіллі в поруги до 22.00, без танців, гірко і т. п. на 15 людей. Довольна, не замахана повернулася додому, весело провела час і поспілкувалася з людьми. От маю йти на весілля до дорогої родини і вже уявляю, як мені будуть парити мозги, якого я в 10 вечора додому топаю. А я не люблю до рана гоцати і зранку прокидатися з зім"ятою зачіскою і таким ж лицем.
     
  13. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Вибір дружки

    Ні. Весі́лля — комплекс церемоній і обрядів, часто народних традицій, пов'язаних з укладенням шлюбу; має етнічні, релігійні, географічні та інші особливості в різних народів і у різних країнах.
    http://uk.wikipedia.org/wiki/Весілля
    Весілля-Конференція-Концерт ні разу не обряд, з відсутністю етнічних і т.д. особливостей.
    Повірте, обходжусь. Минулого року вів ювілей, 80 років, невже ви думаєте, що я ювіляра вдягав в памперси? ;)
    А щодо закінчення в 22:00 - це мрія не лише тамади, а й будь-якого "весільника".
    Перегляньте мій допис, не "інтелігентне", а "занадто інтелігентне", різниця суттєва.
    По області іноді так, ближче до Львова, на щастя, ні.
    Перебільшуєте, звичайно:)
    Ви щаслива людина
    Видко заслужили, нехай і надалі вам так щастить!

    P.S. Здається ми відхилились від теми, пропоную "зав'язувати", поки нас Модератори не присоромили:) Повертаючись до теми, давайте погодимся, що весілля бувають різні, відповідно з різними вимогами до дружб і дружок. Тому перед тим, як обирати свідків, не зле (не кажу обов'язково!) б поміркувати про їхню роль на вашому весіллі і вже в залежності від цього робити свій вибір.
     
  14. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Весільні дрібнички

    Це питання разом з відповіддю, мабуть, перенесуть в http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41028
    По суті питання, одне з пояснень є в пісні, яку співається при зніманні вельона. Там є такі рядки:
    Сідай, сідай, молоденька, на м'єкому місці,
    Щоб ти мала тілько грошей, як піре в подушці.

    Інший варіант - щоб життя було таке м'яке, як пір'я в подушці.

    Ще інший варіант - подушка була складовою частиною посагу (приданого), можливо коли молодий сідає на подушку, то це символізувало акт здачі-прийняття приданого:) Тому наречений має сісти швидше всіх, інакше доведеться викупляти місце.

    З досвіду, подушку ставлять не завжди, причому іноді сідає молодий на неї, іноді кладе собі на коліна. Якщо в родині немає великих поціновувачів традицій (які б мали тоді і розповісти досконало як це заведено робити), то можна на ній зекономити.
     
  15. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Нууу, відкидаючи дійсно особливості вашої професії, а якщо обійтись без обрядів, то можна вважати, що весілля не відбулось і пара далі не шлюбована, бо не в той бік кланялись і не так дружка цілувалась? Не думаю, що вікіпедія тут найкращий порадник. Захтіли люди тихонько собі забаву зробити, без викупу, без дарунків і калачів, без тарілок битих - не весілля? Чому? Бо Вікі сказала, що то комплекс обрядів. Тоді варто по тлумачному словнику все робити.
     
  16. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Вінчання у львівських храмах

    В мене була одна, навіщо Вам тих білих хусток стільки? Я потім її тільки до малої на хрестини в церкву брала- все, лежить дальше в шафі.
     
  17. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Вінчання у львівських храмах

    не придумуйте собі проблем, навіть від якихось народних звичаїв можна відмовитися якщо вони вам чомусь не підходять, а от що важливе і необхідне - вам священик сам скаже або відповість на ваші питання.. ну якщо не священик то хтось, хто в церкві прислуговує і вкурсі...
     
  18. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Вінчання у львівських храмах

    в мене було дві. але мені ніхто нічого не казав. я так сама хотіла. в церкві мені мама надівала хустку, яку я сама собі купила вже давно, білу в кольорові квіти, а після зняття вельона вдягала свекруха вже чисто білу (теж я сама собі купила, свекруха дала гроші і сказала, щоб я собі вибрала)
     
  19. GRASIE

    GRASIE New Member

    Відповідь: Весiльнi торти

    Але хіба за українськими традиціями, не подають коровай,замість торту? Я вважаю, що коровай це більш доречно.
     
  20. Tamada

    Tamada ла-ла-ла

    Відповідь: Весiльнi торти

    А тема ж не називається "Українські традиції":) Коровай традиційно використовувався в українських весіллях, торт - це елемент європейського весілля. Зараз у нас рідко зустрічаються українське чи європейське весілля в чистому вигляді, як правило це комбінація різних традицій - коровай і торт, вельон і підв'язка, зустріч батьків і марш Мендельсона, тощо...