Однокімнатна квартира. Організація простору

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Corena, 3 Серпень 2014.

  1. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору


    отже, маємо 1-кімн.квартиру. Кімната з нішею, в ніші стоїть ліжко, на якому ми всі спимо (з появою меншого присунули до нього впритул ще дитяче без боковинки). Біля стіни стоїть старий диван і розкладне крісло, навпроти них - телевізор. Диван і крісло треба викинути. На їх місце пасувало б посиавити міцне ліжко з якісним матрацом (для старшого), як тут пропонували - розміром 1,90х90 (на перспективу).
    Питання таке: чи можна буде те ліжко використовувати для перегляду ТВ (телевізор на стіні навпроти)? Для того, щоб посадити туди гостей? Якісь подушки під спину можна було б придумати, але:
    - чи зручно сидіти на "дивані" глибиною 90см?
    - чи ДОРЕЧНО так використовувати (зокрема, для гостей) ліжко,на якому спить дитина? (те, що звідти буде забиратись постіль і застелятись покривало -само собою)
     
  2. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Чи доречно купувати ліжко, якщо можна купити гарний диван з ортопедичними матрацами, нішами для зберігання постелі і мати два спальних місця?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Ні, якщо чесно, не дуже зручно буде використовувати ліжко шириною 90 см в якості дивану, тим більше для гостей. Або брати вужче, або дійсно диван. Зараз стільки класних диванів є з ортопед.матрацами і зручним механізмом розкладання. Єдине, що ціни трохи можуть кусатися.
     
  4. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    теж про таке думала, але два додаткових спальних місця зараз не потрібні, та й диван суттєво дорожчий від простого ліжка. Крім того, мені здається, що саме під ЛІЖКОМ можна облаштувати додаткове місце (шухляди) для зберігання подушок/одіял, іграшок... Ще якби таке ліжко могло виконувати функцію місця для сидіння (для "своїх" і гостей)...
     
  5. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Ліжко в обмеженій площі - "непозволительная" розкіш:) в плані зайнятого простору і функціоналу. Хіба таке
    [​IMG]
    А менший в перспективі де спатиме?
     
  6. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Матрас може псутись. Матраси розрахрвані щоб на них лежати, рівномірно розподіляючи вагу, на краєчку матраса не рекомендовано сидіти, бо може з часом просісти чи приплюснутись по краю, не знаю як це правильно назвати, але одним словом він в тому місці може стати таким покатим.
     
  7. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    якщо це до мене :) , то ліжко в нас "ховається" в ніші, тому основну частину кімнати не загромаджує. Спали ми на розкладному дивані і (тепер) на нормальному ліжку з орт.матрацом - небо і земля. Не проміняю ліжко ні на що, буду боком попри стінку ходити, але спати хочу нормально! :)
    ще не знаю. Просто мені та "перспектива" такою далекою здається!.. :)
    ну так, логічно. Але як тоді служать ДИВАНИ З ОРТОПЕДМЧНИМИ матрацами? Не може бути в тих матрацах якась кардинально інша конструкція...
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    а шось типу двоярусного не підійде? внизу диван.. верху ліжечко, або можна тахту поставити
     
  9. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

     
  10. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    Я бачила в магазині такий диван - на ньому було два ряди великих і менших подушок. Ми будемо замовляти дітям двохярусне ліжко, але з високим другим ярусом, щоб внизу можна було сидіти як на дивані і замість спинки будуть подушки.
    Про іграшки. ЗІ свого досвіду. В нас хоч і дві кімнати але дуже мало місця і меблі досить нефункціональні. Балкону-кладовки немає. Найкраще для іграшок - це ящики, кошики і закриті шафки - будь-що, куди можна просто згребти іграшки. Відкриті стелажі хіба, що для тих же ящиків. Бо іграшки на стелажах теж створюють відчуття хаосу, ну або постійно за дитиною все під лінієчку складати. Я по різному пробувала. І ще добре спостерігати чим дитина бавиться. Бо вивалюється на підлогу 20 іграшок, а бавиться однією. Я своїм періодично міняю іграшки. Для кімнати Корени мені найбільше подобається варіант - невисоке ліжко-чердак. Під ним можна і шафку мати і бавитись класно. І ще можна причіпити якусь класну шторку - і в малої власна хатка буде :)
     
  11. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Однокімнатна квартира. Організація простору

    То з власного досвіду. Зараз спимо на дивані, на сон не скаржусь:). Єдине, що дратує - оте складання і розкладання.
    Про перспективу, не думали в ніші поставити двохярусне ліжко і облаштувати дитячий кутик?

    ---------- Додано в 12:07 ---------- Попередній допис був написаний в 11:07 ----------

    Мішкове деревце, то певно для дуже чемних дітей. Мої б його завалили :girl_crazy:[​IMG]
    Ідея для м'яких іграшок:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Знайшла таку тему, раз у нас однокімнатна квартира, тут і запитаю про безлад:
    я так втомилася від того бардаку....ну от просто це те, що мені щодня муляє і забирає сили. Я от думаю, чи то ми якісь такі невпорядковані , тому так скоро накочує хаос, чи то об'єктивно мала площа на 4 людей, чи забагато речей чи просто часу і сил не вистачає те все розкладати , але я почуваюсь безсилою серед всіх тих речей...дівчата, як ви в таких умовах з дітками даєте раду, - якісь корисні звички, правила, зміни..?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Нас поки двоє в однокімнатній квартирі, тому я допускаю, що мій досвід для Вашої сім'ї може бути не пристосовуваним.
    Для того, щоб хоч якось впорядкувати свій простір:
    1. Непотрібних подарованих речей я стараюсь відразу позбуватися (віддати тому, хто їх дійсно потребує, занести на роботу (наприклад, 6 подарованих тарілок, які мені не вписувалися в мій стиль посуду, на роботі дуже і дуже згодилися), самий крайній випадок - везу в село, на стрих); і привчати близьких, що якщо хочуть нас чимось обдарувати, то треба порадитися і уточнити до дрібних деталей, який має бути той рушник/набір келихів, тощо.
    2. Регулярно влаштовую ревізії гардеробу та інших речей і без жалю позбуваюся того, чим вже рік не користувалися; (хтось з гостей був щиро здивованим, як ВСІ наші речі помістилися в крихітну кладовку, перероблену під гардероб).
    3. Важливо себе і мужа привчити не захламлюватися (я дійшла до цього ще під час багаторічної оренди квартир (бо щоразу було важче і важче переїжджати). Ми після ремонту передбачили в нашій крихітній квартирці лише місця для зберігання лиш самого необхідного. В нас нема жодної шафи, кухню зробили не кутову, хоча місце дозволяло, на балконі в нас тільки одна велика тумба для чоловікового інструменту, бо утеплили його і обладнали там міні-кабінет.
    З досвіду - чим більше місць для зберігання, тим більше накопичується непотребу в них.
    4. Чим менше відкритих поличок (в моєму баченні - якщо вони не пусті, то вони завжди будуть створювати враження безпорядку).
    5. В куми однокімнатна квартира і одна дитина дво-річка. Вона має свій куточок в кімнаті (десь 2*2 м, обмежений іграшковим наметом і іграшковою кухнею) де можна робити з іграшками все, що заманеться. Всі інші іграшки вона після забав має віднести або туди або в шухляду під ліжечком, де їхнє місце. Поламаних або неактуальних іграшок кума позбувається.
    6. Ну і дуже класна звичка - щоб дорослі старалися речі складати на свої місця після використання. Це і для діток гарний приклад. З цим проблема, якщо це нікому, крім Вас, не треба. В нас, наприклад, є штанниця, яка знаходиться в коридорі, і доступ до неї, на мою думку, максимально зручний. Попри це, чоловікові джинси я часто знаходжу на дивані, до якого від коридору, де ми роздягаємось, відстань більша, ніж до штанниці. Поки не знаю, що з цим робити, бо він ніби і не проти порядку, каже, що сам того не помічає, як воно так виходить.
    В цілому - якщо зробити добру чистку всякого мотлоху, непотрібного або неактуального одягу, всякого "може колись знадобиться" (навіть якщо це абсолютно новий, але стопіісятий набір баняків) - результат буде одразу помітний.
    Я напевне, Америки Вам не відкрила, але в мене поки що ці нехитрі прийомчики значно покращили ситуацію.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Kroshka Enot, я згідна з Вами 100%, давно вже думала, що якщо обмежити речі навіть не до мінімуму, а просто до тих, якими користуємось/потрібні/любимо - то і однокімнатної квартири достатньо, щоб їх розмістити.
    Визнаю, що мені ще чогось бракує аби отак безжально відпускати речі з категорії
    , наче і згідна з цим повністю, а щось часто не пускає. Може немає виробленого алгоритму, що з цим всім робити...найлегше мені з одягом - віддати в Оселю, а минулого року ми зробили прорив - посягнули на "святе", і позбулися десь половини книг (правду кажучи, те, що лишилось, ще би наполовину зменшити). І от якось виходить, що ми й наче розхламляємось постійно, а в результаті накопичується нове, і це невідчутно.
    я так думаю, що моєму чоловіку треба виділити окремий простір, щоб захламлюватись тільки там, бо це невиліковно))) усілякі цвяшки-планочки-баночки, які "побачиш,-як-нам-будуть-треба", коли щось зламається...грр!
    Оце проблемні пункти:
    Син сам не поскладає, треба разом з ним - а ми з чоловіком дуже вже замучені в кінці дня, що толку з того, що в нас заведені окремі ящики, де іграшки посортовані за категоріями.....
    З подарунками і деякими родичами - я вже перестала надіятись на якесь розуміння, мені таки легше просто позбутись тих речей.
    Але натхнення я набралась до очищення, дякую Вам за допис!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Жодних запасів - раз, таки прибирати іграшки - два (Оце коли ти рано встанеш в чисту хату дуже помагає на голову). Але в тебе мала дитина дуде мала, тому може поки сил нема. А так то простору для 4 людей дійсно замало. Треба це розуміти, і не намагатися скочити через голову.
    --- дописи об"єднано, 8 Січень 2018 ---
    Я не бачила таких дворічних дітей щоб самі складали. Може вони і є десь в природі, але я б на це не розраховувала років до 7 - ну так щоб це було відчутно, а до цього часу їхнє навчання ще окремих моральних сил потребує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ех, а я очікувала якихось чудо-порад)))
    я себе також цим виправдовую;) ну а що, вже як поповзе-піде, от тоді...!)))
    Якщо серйозно, то справді, зроблю собі марафон з вечірнього прибирання іграшок, може це і справді ключик до руйнування тої щоденної лавини безладу.
    є ще такий нюанс, що я не можу просто згребти в кошик/ящик, мені треба все посортувати, а це трохи забирає сил, у вас як заведено? Діти самі складають?
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Не сортувати. Хіба як є особливий настрій. Завтра все одно буде в одній купі.
    В нас окремо Лего і Барбі і машинки.
    От діти під настрій можуть позбирати Лего.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)


    замала площа реально. Якби хоч 2 кімнати - було б значно простіше :girl_in_dreams:Ну і ще, може, варто подивитися-намалювати якісь такі мудрьоно-продумані шафи щоб чітко по потребах, а не вимушено запихати в верхню шухляду те, чому добре стоялося б на низькій поличці і навпаки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я про нормальних людей ггг
    І твій Влад більшість часу в садку. І з часом, так воно якось сортується. Але якщо питання стоїть не прибирати зовсім і сортувати, то краще прибирати, але не сортувати, бо можна перегоріти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    не знаю.. Ромі товкмач-товкмач-по барабану.. в нього все в одній купі. всі діти різні. і то сортування тре тіки мені)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1