Онкологія грудей

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем labisqwee, 9 Червень 2017.

  1. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Залишу тут деякі корисні посилання на тему. Можливо, це допоможе комусь не вишуковувати їх розрізнено по всій мережі - стандарт донесення інформації до пацієнтів українськими лікарями, як показує досвід, можуть описати тільки нецензурні слова; надіюсь, з часом це виправиться.

    Актуальні і повні рекомендації стосовно раку молочної залози (запобігання, частоти обстежень, діагностики, стандартних схем лікування) від німецької асоціації гінекології та акушерства (англійською, вони оновлюватимуться, лінк повинен видавати найновіші версії):
    AGO-Online - March 2016

    Калькулятор прогнозу виживання: Breast Cancer Treatment Outcome Calculator

    Науково-популярний ресурс з пояснюючими статтями про природу онкології, профілактику генетично обумовлених випадків, лікування і дотичні найновіші дослідження: Рак

    Організація при Університеті Ерланґену (Німеччина), яка безкоштовно надає свою експертну думку щодо оптимального лікування (досить надіслати їм історію хвороби пацієнта, можна разом із вибраною схемою лікування, в англійському або німецькому перекладі, на ел.пошту - Міждисциплінарна комісія з пухлин розгляне надані документи і запропонує варіанти лікування, вкаже на недоліки вибраного попереднім лікарем курсу або підтвердить його): Chirurgie

    Дієта, рекомендована німецькою групою лікарів Die Ernährungs-Docs для відновлення після мастектомії (дякую, @famenlviv!) + інструкції щодо способу життя для онкопацієнтів (переклад з німецької мій): Dropbox - Mami.pdf

    І трішки з іншого боку, але до теми - як доглядати за шкірою після пережитої онкохвороби: Как ухаживать за кожей тем, кто перенес онкозаболевание
     
    Останнє редагування: 10 Червень 2017
    • Корисно Корисно x 3
    • Подобається Подобається x 2
  2. lecpoir

    lecpoir Member

    Сьогодні Свята Різдвяна вечеря і погтрібно стримати сльози, а вони неслухаються... Онко ((
    Підкажіть, Мене поставили в чергу на операцію на 1 лютого на Броньовій. Можливо краще це зробити в Польші і не чекати до 1 лютого?
    Дівчаточка, Львів чи Польша? Порадьте.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 7
  3. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @lecpoir то не добра новина, звичайно, але ж операція - це вже краще, ніж могло б бути! Найперше - витерти сльози і озброїтися знанням. Так Вам стане спокійніше і Ви будете знати, що робити далі.
    Не знаю, чи Ви перевіряли свій конкретний процент виживання без повторної хвороби на наступні 10-15 років (його мав би сказати лікар, але українські онкологи цим легковажать, або часто їм не до того). То важливо: є калькулятори, які такий процент швидко підраховують, досить вказати свій вік, стадію, статус гормонозалежності пухлини і вибране лікування. Якщо у Вас той процент 80-95%, то плакати і побиватися нема ніякої причини, а замість того треба зробити все, що у Ваших силах, щоб все було добре далі. (Якщо Вам потрібна з цим допомога, кажіть, я все підкажу). Операція зазвичай означає 1-3 стадію, а значить, той процент може бути дуже і дуже високим.
    Де робити операцію - мастектомію вважають хірургічно одною з найпростіших, тому великої різниці в тому, де Вас оперуватимуть, не буде, і тратити додаткові кошти/час/зусилля на оперування у Польщі здається не дуже сенсовним - місцеві хірурги справляться з тим, щоб максимально зберегти Вам все, що можна зберегти, і не пошкодити функцію руху руки. Найліпше - всі витрати спрямувати на якісне лікування (тут якраз і є різниця між тим, які схеми лікування рекомендують лікарі в нас і за кордоном, тому варто покладатися на вибір доброго онколога, + можна вибрану схему перевірити самому і обговорювати з лікарем), а також на Ваше відновлення (харчування, масажі, спорт і т.д.) і на якісні і часті обстеження потім. Якщо Ви маєте якісь сумніви стосовно схеми лікування, лікарських інструкцій або обстежень, то діліться, я постараюся допомогти всім, чим зможу.
    Головне для Вас зараз - спокій, примирення зі своїм новим станом здоров'я, підготовка свого імунітету до хіміотерапії і розуміння, що онкологія - банальний збій в роботі організму, як ангіна, - він чекає половину з нас усіх, якщо доживемо до 80-річного віку, і в ньому немає ані прокляття, ані Вашої провини, як у будь-якій іншій хворобі. Ви її подолаєте і все буде чудово! Моя мама мала операцію у травні, пройшла хімію і закінчує таргетне лікування через місяць. Це важко, це некомфортно, але це ненадовго. У неї вже знову виростає волосся, повертається до норми імунна система і далі її життя виглядатиме так само, як рік тому, - а втрата частинки тіла - ніщо порівняно з тим, щоб залишатися живою ще довгі роки і могти далі обіймати своїх найрідніших! У Вас все обов'язково стане краще, ніж зараз, - зараз найважчий час.
    Три тижні очікування це немало, але, можливо, для Вашого випадку це некритично (то краще знає Ваш лікар), а може, цей час потрібен для додаткових аналізів (якщо Вам треба визначити HER-статус через тест FISH у Києві). У всякому разі, панікувати не варто, а на Броньовій проконсультуйтеся у зав.відділенням Ярослава Шпарика. Він призначав лікування мамі: компетентний і адекватний лікар, який володіє англійською, цікавиться новинами у методах лікування і регулярно відвідує головні онкологічні конференції у Штатах, його думкою точно варто поцікавитись.
    Тримайтеся і веселих Вам свят, попри все! Онкологія давно не вирок, і не віддайте їй головне - радість від життя :*
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Оптимістично Оптимістично x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  4. lecpoir

    lecpoir Member

    Доброго ранку @labisqwee.
    Мене звати Тетяна.
    Безмежно вдячна Вам @labisqwee за відповідь. Розумію, що вчора була Свята вечеря і у Вас були родинні справи. Та по при все Ви знайшли час для змістовної відповіді. Дякую.
    Вирок онко - паніка, страх ...
    Моєї мами не стало 10 років тому назад - онко.
    Тому я зараз в розпачі. Рідним нікому не кажу, бо не хочу розчаровувати їх та не хочу жалості, не можу бачити сльози рідних, тим паче у Різдво. Сказала лише одному другові. Дякувати Богові, що є така людина у мене.
    Питаю за Польшу тому, що в подальшому хочу там проходити всі процедури та бути там на контролі. Калькулятором не користувалась, бо мені там все невідомомо та незрозуміло. Я не знаю що таке HER-статус, не знаю стадії, не знаю статусу гормонозалежності пухлини. Я, як і більшість людей, планувала свій тиждень, готувалась до Різдва. В минулу неділю пішла на депіляцію. Пару днів було неприємне відчуття в області "мишок" (такого раніше не було) і я,. незрозуміло як, нащупала ущільнення. Не знаю чому, але одразу в голові пролунало "онко". В четвер пішла на Броньову, зробила мамограму, здала гістологію (лікар зробила забір шприцом) і мої найгірші прогнози підтвердились. Все. Лікар сказала прийти 31 січня, здати аналізи і 1 лютого на операцію (без видалення грудей). Більше інформації я не маю ніякої.
    Маю велику підтримку зі сторони друга і ще раз дякую Богу, що він у мене є. Друг сказав, щоб я не думала про гроші, а вирішила де я хочу оперуватись та лікуватись.
    П'ю валеріанку, бо плакати при рідних не можу, і шукаю рекомендації, поради та читаю відгуки.
    Тому, буду вдячна за будь яку інформацію.
    P.S. Я дуже активна людина, тому для мене сидіти, лежати, чекати - це нестерпні явища. До 1 лютого мене накриє депресія і страх.
     
    Останнє редагування: 7 Січень 2018
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @lecpoir дуже хочу вас підтримати. Я в цій темі не спеціаліст, але чула багато історій, що при своєчасному виявленні і лікуванні, люди живуть ще багато років. Моїй свекрусі 5 років тому вирізали пухлину по гінекології (разом з жіночими органами), робили хімію. Правда потім виявилося, що результат гістології був не однознозначний. І хімія давалася «для гарантії». Тому раджу все питати, навіть випитувати в лікарів. Якщо маєте можливість поїхати в Польщу, скористайтесь нею.
    І обов’язково вірте, що все буде добре!
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Тетянко, я прочитала Вашу відповідь і вона мене втішила! Виглядає на те, що Ви знайшли свою пухлину достатньо рано і навіть обійдеться без видалення грудей. Це вже дуже і дуже добре.
    Розумію, що Вам то може звучати як знущання, коли довкола всі живі-здорові, і Ви маєте право відплакати свій жаль і пережити горе своєї новини так, як Вам відчувається. Але думаючи логічно, Вам треба тепер усю свою історію порівнювати не з кимось, хто не захворів на онкологію (поки! бо кожна 8-ма жінка раз за життя пройде через рак грудей), а з тим, як все могло піти набагато гірше - бо шанси діагностувати пухлину рано нікчемно малі порівняно з пізньою стадією, шанси не пройти через мастектомію нікчемно малі порівняно з варіантом відрізати все, і взагалі вся історія з раком - то лотерея і Ваш квиток вже не з тих гірших. Тому - плакати за втраченими планами можна, але і радіти кожному новому дню тепер є чого!
    Дуже шкода Вашої мами... співчуваю. Що тут важливо: що 10 років тому, на жаль, не було і часточки тих можливостей діагностики і лікування, що є зараз, а кілька препаратів, які успішно лікують рак, тоді взагалі ще не були винайдені. І інше - рак грудей це не один діагноз, а 30 різних варіантів захворювання, по суті. Тільки один вид онкології грудей генетично наслідується, він становить відсотків 15 від усіх діагнозів. Тому Ваша онкоісторія може бути взагалі не пов'язана з мамою (бути зовсім іншою хворобою), а навіть якщо вона така ж - то Ваше лікування і життя після онко буде зовсім іншим, набагато кращим. З часу, коли захворіла моя мама, я дізнаюся весь час про чергових знайомих, у кого мама чи бабуся колись пройшла через хіміотерапію і спокійно і в здоров'ї живе далі 10-20 років - то все європейські друзі, в них і раніше був доступ до кращої діагностики і ефективніших ліків, але з часом так буде і в нас. Моя німецька гінеколог, якій я на плановому огляді розказала історію мами, відразу каже - як же пощастило Вашій мамі! Що стадія рання, що операція швидко, що не найагресивніший вид пухлини, що ліки від неї є і дуже ефективні. Так і треба думати: що Вам пощастило. Бо онкологія не має кращого за цей варіанту, тільки гірші.
    Про Польщу. Вам там точно буде спокійніше, приємніше і менш страшно через це все проходити. У Львові тіснява, брак лікарського часу і уваги, нерви, очікування грошей і атмосфера безвиході і вмирання - не в останню чергу через те, що пацієнти нічого не знають на тему онкології і весь час там - то слухання сліз і зітхань. Чесно кажучи, туди треба міцну психіку і здоровій людині, не те що приголомшеній новиною про онкологію. Не те щоб у Польщі в держлікарнях не було дечого з цих всіх пунктів... але загалом картина набагато здоровіша. Загалом, якщо Ваше лікування недовге і в більшості оперативне, то робіть тут, а якщо довготривала хімія чи таргетне - то у Львові адські умови в психологічному плані. Тут ще від людини залежить, хтось прийде і піде, а хтось набереться враження від тої печалі і впаде в депресію. Щодо подальшого обліку і контролю - там точно більше можливостей з точнішим обладнанням, на це варто тратити гроші і час 100%.

    Ви все правильно зробили! От у гістології і є вся інформація про гормонозалежність, HER і стадію. Ви можете там її розшифрувати самі, попросити лікаря або я можу Вам з цим допомогти, то неважко. Виглядає на те, що у Вас 1-2 стадія, це прекрасний прогноз.

    Не чекайте, спробуйте себе всяко відволікати на приємніші речі, а ще - раціонально підходити до справи, не піддаватися відчаю. А якщо Вам треба розради і підтримки, то теж не зволікайте, порозмовляти з психологом може виявитися дуже помічним для Вас зараз. А ми Вас підтримаємо тут, чим можемо. Все буде добре!
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    @labisqwee
    Нещасний шматочок паперу з результатами гістології лежить в лікаря, пацієнт його і в очі не бачив, все "важливе" повідомили телефоном.
     
  8. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    І таке буває, - йти до лікаря, взяти гістологію на предмет почитати, зробити копію, вимагати пояснень. Така в нас "медицина". Я от за півроку навчилась моніторити клінічні дослідження і читати гістологічні висновки... жити ж треба. Не рятують лікарі - рятуємося самі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Monada

    Monada Active Member

    Хочу Вас підтримати.2 роки тому , я теж звернулася з ущільненням.Взяли біопсію , яка теж виявилася поганою.Коли лаборант мені її видав я побачила шифр , то зразу зрозуміла, що підозра на онко , бо сама медик.Лікар сказав оперувати.Але нащастя , під час операції роблять ще раз гістологію цієї пухлини, то аналіз показав що це фіброміома. Через 10 днім прийшла остаточна гістологіюя - в мене була фіброміома.Так що не накручуйте себе на перід.Все буде добре.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. lecpoir

    lecpoir Member

    Я не впевнена, що той аналіз, який я здала (лікар зробила забір шприцом), це і є гістологія. Видали мені його через 3 хвилини, я заледве встигла прочитати молитву. У ньому всього лише "С-50".
    Мамографія - BIRADS 4c ПГЗ, BIRADS 2 ЛГЗ
     
  11. Monada

    Monada Active Member

    В мене було аналогічно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. lecpoir

    lecpoir Member

    Дівчатка, якщо все ж таки Польща, то де саме?
    Можливо хтось знає в іншій країні клініку?
    Завтра приїжджає моя рідна сестра, вона їздила на пару днів у гості і почнеться саме складне - ми з нею дуже-дуже близькі, зідзвонюємось щодня, зустрічажмось щонеділі у церкві. Головне стримати сльози.
    Дорогі мої нові Друзі, Ваші пару постів додали мені впевненості та віри. Дякую, що Ви є. Дякую за будь-які поради та рекомендації.
    Особливо дякую, Вам @labisqwee - Ви мене ведете по невідомій мені дорозі і допомагаєте не впасти.
    Дякую!
    Щасливого Різдва усім Вам!
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. lecpoir

    lecpoir Member

    Маю друзів в Італії, Німеччині та Ізраілі. Але ще нікому нічого не розповідаю, допоки не прийму остаточне рішення де буду лікуватись.
    За Ізраіль я чула, що кінцеві результати не дуже кращі, за лікування в Україні. Найбільше думаю про Польшу, бо це поруч, туди зможу поїхати сама на машині і не потрібно багато часу витрачати на дорогу. В Польшу їжджу часто, тому ні у кого з рідних не виникне питань, чого я туди поїхала ("польські бляхи" зробили з мене частого гостя міста Перемишль :) трошки гумору, хоча зараз не до нього).
    Ще трохи про Польшу...
    10 років тому назад, коли у мами діагностували онко кишківника 4-ої степені і прооперували, та через пів року у неї почали відбуватись дивні зміни у поведінці, я за допомогою свого Друга, повезла її в Польшу.
    Там виявили пухлину мозку і прооперували, буквально через три години після операції мама повернулась до нормального стану. Але, після повного обстеження, всі надії зникли - метастази по всьому тілу, залишились лічені дні. Польські лікарі сказали, що початкова пухлина не була на кишківнику, і на той момент, коли мамі робили першу операцію, потрібно було видаляти іншу пухлину... Можливо я щось плутаю, бо це було 10 років тому назад і я була в шоці, і я була з мамою наодинці, але суть приблизно така.
    Коли ми з мамою повернулись у Львів і я показала на Броньовій ті обстеження з Польші, у наших лікарів було неприховане здивування, що такі обстеження існують, я кажу про методи обстеження та їх вигляд у кінцевому варіанті. Тому я думаю, що мабуть все таки за кордоном більше гарантій та впевненності у завтрашньому дні.
    --- дописи об"єднано, 7 Січень 2018 ---
    Можливо є якісь рекомендації на даному етапі, ще до операції - що рекомендовано їсти, пити, можливо якісь ліки приймати, або навпаки категорично не приймати, більше чи менше спати (хоча я мало сплю, особливо тепер), спортивні навантаження, перегрів, переохолодження, тісна білизна заборонена чи ні, алкоголь, депіляці так чи ні, ...?
     
  14. lecpoir

    lecpoir Member

    @labisqwee - AGO-Online - March 2016 не бачу новішої версії. Можливо є новіша версія?
    Спробую читати за допомогою онлайн перекладача, бо в іноземних мовах я не сильна.
     
  15. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    я не дуже компетентна, але маю деяку інфо по Ізраілю. В свій час родичі там лікувалися і моя квартирантка. В Ізраїлі, звісно, нове обладнання і т.д. і т.п., АЛЕ це шалені гроші. Тому що вони живуть на тому, там мільйон якихось посередників. В лікарню нереально попасти без посередників, навіть не пускають. Вартість обстежень для місцевих і для іноземців в рази різниться, ці посередники приписують собі якісь відсотки. Одним словом, то така канітель. Якщо у вас там є хороші друзі, які можуть взятися за це і знайтм, як то робити без посередників (бо я в принципі записувалася на прийом без посередника, але треба знати до кого, і щоб він хотів вас прийняти), то є зміст. А якщо нема - то якась чорна діра, гроші кануть, а ті посередники облуплюють з усіх сторін, що й кроку не зробиш. Тому, у мене за Ізраіль неоднозначні враження...Я думаю, що в Європі, то більш регламентовано.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. lecpoir

    lecpoir Member

    Дякую Вам.
     
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Біопсія.
    Дуже важко їздити після хімії, навіть за 1,5 години в автобусі можна зомліти, крім того додаткове напруження і іиснаження організму - збільшує сприйнятливість вірусів і інфекцій, що в свою чергу відстрочує наступний блок /давку хімії, що ще більше виснажує організм. В будь-якому разі з вами повинен хтось бути на випадок непередбачуваних ситуацій, навіть нервового зриву, не кажучи про фінансові, мовні та інші питання, тому гратися в героя в такому випадку, на мою скромну думку, шкідливо.
    Ви ж можете звернутися знову в ту клінікую де оперували маму? Взяти диск з мамографією, висновки з офвційним тлумаченям, і поїхати навіть наобум, хоча цілком краще наперед телефонічно чи мейлово домовитися про зустріч. Краще заплатити лишні злоті за консультацію, можливо провести там біопсію ще раз, ніж думати тут
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  18. lecpoir

    lecpoir Member

    Дякую за пораду. Мабуть Ви праві і я прислухаюсь до цієї поради, їздитиму не сама.
    --- дописи об"єднано, 7 Січень 2018 ---
    Я заблудилась в інтернеті, шукаючи потрібну мені інформацію...
    Хто знає щось про
    CyberKnife
    ?
    Co to jest Cyberknife?
     
  19. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Нема =( Поглянула на основну сторінку, останнє оновлення 2016 рік, тобто нічого поки не змінилось. Ця добра.
    --- дописи об"єднано, 7 Січень 2018 ---
    То таки не гістологія, як Вам вже вище сказали, - то лише результат біопсії. Вам же для точного прогнозу треба мати те, що називається імуногістологічним дослідженням. Припускаю, що план Вашого лікаря - робити гістологію при оперуванні, тобто пухлину видалять, її частину обстежать і через тижні 2 Ви матимете уже точний результат. С-50 то стандартний код онкології грудей, його пишуть і при підтвердженому діагнозі, і при підозрі. І дуже-дуже підтримую думку про те, що їздити на хіміотерапію самій - не варіант. Взагалі, при всіх недоліках львівського центру, бути близько дому і не витрачати зайве час і здоров'я ще й на дорогу - дуже важливо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Жахлива історія... Співчуваю Вам страшенно. То така сумна статистика, що після онкології кишківника і грудей найчастіше місце рецидиву - голова. Саме тому після лікування треба буде часто і добре обстежуватись. Тепер трошки інша ситуація, і лікування раку грудей - порівняно тривіальне і просте на тлі раку інших органів. Величезної різниці між тим, як призначають хіміотерапію в нас і в Польщі, немає, правда, в Польщі є доступ до безкоштовного додаткового лікування, але для цього треба бути там резидентом і бути зареєстрованим в їх системі держ.охорони здоров'я, тому тут різниці для Вас не буде - і тут, і там доведеться платити. Ще на ранніх стадіях у Польщі призначають хіміотерапію до або і замість операції, а в нас оперують майже завжди. Але загалом - це лікування довге і часте, тут поїхати-приїхати зовсім не комфортний варіант, та і Вам після хімії проходити наш кордон... я б не побажала. Якщо поїхати туди на весь час лікування і жити біля клініки - то так, варто. А добиратися туди-назад на сеанси - мабуть, ні.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1