Онкологія грудей

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем labisqwee, 9 Червень 2017.

  1. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Про вітаміни. Є багато досліджень, які знаходять зв'язок між низьким рівнем вітаміну D і захворюванням на рак грудей. Тут стаття на тему з посиланнями
    How Important Is Vitamin D Before And After Breast Cancer Diagnosis? | Food for Breast Cancer
    мені особисто виглядає переконливим почати приймати його вже до операції і до хімії, щоб підтримати свій імунітет. Я замовляла мамі найвищу доступну дозу, по таблетці на день, оці - їх тут на рік в упаковці.
    Healthy Origins, Vitamin D3, 10,000 IU, 360 Softgels
    Про дієту. В першому повідомленні лишала тут такі рекомендації, вони для відновлення після операції - але я думаю, що підійдуть цілком і до. Dropbox - Mami.pdf
    ще тут є трохи на тему Амазонки
    Взагалі, перегляньте собі матеріали на Амазонках - і про гістологію, і про психологічні аспекти, там багато всякого теоретичного у простій формі, Вам стане ясніше і не так страшно, побачите: Амазонки
    Про сон і спорт - все в міру і в задоволення, це тут ключове. Відпочивайте достатньо, прислухайтеся до себе, дбайте про свій спокій. Алкоголь краще виключити взагалі, а все інше - сприймайте під кутом того, чи впливає воно на лімфообіг. Для Вас важливо, щоб ріст пухлини максимально затримати, а потенційне розповсюдження ракових клітин через лімфу максимально унеможливити. Тому всякі екстра-розганяння лімфотоку не рекомендовані. А легке навантаження типу розтяжки, йоги, басейну - дуже навіть можна.
    --- дописи об"єднано, 7 Січень 2018 ---
    Cyberknife - альтернативна радіотерапія, на ринку США вже давно, ніяких переваг порівняно з класичними методами ніби не підтверджено.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. lecpoir

    lecpoir Member

    І ще раз велике спасибі. Все беру до уваги та прислухаюсь, тому що власної думки в цій ситуації я не маю. Щиро вірю Вам, читаю та збираю інформацію.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. lecpoir

    lecpoir Member

    @labisqwee якісь невтішні статті попадаються на очі.
    Як Ви думаєте, роботу справді доведеться залишити?
    Люди пишуть, про жахливий стан в процесі хімій та процедур. Пишуть, що життя стає жахом. Пишуть, що потрібно забути про те, як ти жив до хвороби, що все доведеться змінювати і не в кращу сторону...
    (((
    У мене міліон питань, голова йде кругом...
     
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Ви для себе вибрали не казати рідним, я це розумію і поважаю. Тільки ще додам думку зі свого боку - саме з боку тих рідних... То важко і сумно, бачити близьку людину у хворобі, безсиллі і в розпачі. Але могти підтримати її хоча б малою часточкою співпереживання, інформації чи просто допомогою в побуті - то вже так багато і це якраз і те, для чого в нас є рідні і друзі. Мені здається, що, не розповідаючи нікому, ми просто самі себе прирікаємо на самотнє і важче проходження цього шляху. Тоді як є трішечки легше. Ви не можете і уявити, як багато людей і якою різною, щирою допомогою озветься на Ваше повідомлення про свій стан. Підтримка може Вас чекати там, де Ви б її і не сподівалися зовсім. І я знаю, як то - жити в цьому суспільстві джунглів, де рак означає для більшості якийсь страшний вирок, в людей лізуть на лоба очі і вони починають влаштовувати умовні поминки заживо. Нікому такого не бажаю. Але ми всі того не виправимо, якщо будемо закриватися у своїй малій комірці душі кожного разу, як станеться біда. Гуртом воно і онкологію легше бити. Так собі думаю... я б Вам радила хоча б тим, кому довіряєте - сказати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  5. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Якщо видаляють лиш пухлину - то не все так зле.
    Мені поставили діагноз рак ШМ 2 ст. 6 років тому. 2 жахливі хімії (після 2 майже повна втрата зору, порушення координації, але то було тимчасово), розширена екстирпація матки з придатками і 5 тижнів променевої. Випадіння волосся, жахливе самопочуття і практично повна байдужість чоловіка (бо як я так можу захворіти і в нього не буде сексу???).
    Тоді в свої 29 я зібралася з силами і зрозуміла, що не здамся просто так. Якщо я не можу побороти хворобу без операції, то психологічно не дам їй себе здолати.
    2 тижні я нікому нічого не казала, возила по місті свої аналізи, ридала в кабінетах і чекала остаточного плану дій від лікаря.
    Зараз, 6 років по тому, розумію, що акумулювала всі свої сили, зробили надможливе, щоб віднестися до раку, як до чергового випробування.
    Не здавайтеся і не панікуйте, поки беруть оперувати - є шанси, ними варто користати до останнього і не давати хворобі шансу.
    Здоров'я вам і Божої опіки. Все буде добре!
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Зе бест! Зе бест! x 5
  6. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    @lecpoir звичайно, що лікування - це не прийом вітамінок, і організму важко боротися, витрачажться багато сил і енергії. Але не варто отак зразу планувати, як воно буде. Всі мої знайомі, і так, в мене багато знайомих (рідних) з тим стикнулися, мали сили працювати і вести звикле життя. Так, потрібна десь підтримка рідних, особливо в дні після хімії, зменшити навантаження. Тому не закривайтесь в собі. Пильнувати себе. І ніхто не знає, як ваш організм відреагує. Ну і залежить від вашої роботи. Як ви в спортзалі тренером працюєте, то ясно, що не матимете сил. А якщо в офісі - то мої знайомі працювали. Бо це теж допомагає долати зворобу, стимулює ЖИТИ. також ще згадала, що у Новояворівську є лікар-травник. Він лікує онко ядами. Робить аналіз по сітківці ока. Він не лікує 4 ст. (так і каже прямо, гроші з того не бере), але я знаю людину, що після видалення пухлини МЗ і хімії звернулася до нього, і вже років з 17 підтримується тими травами. Він не заперечує традиційну медицину, це як додаткова терапія. Я була в того лікаря, лікувала шлунок і гайморит. Мені допомогло. Не буду стверджувати, але принаймні майте інформацію.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. lecpoir

    lecpoir Member

    Дякую за підтримку і за інформацію. Дуже тішуся, що зможу продовжувати працювати, сподіваюсь що зможу. Дуже гарна новина, що такі люди були, проходили процедури та не полишали роботу. Все ж таки робота додає нам сил та натхнення.
    Дайте контакти цього травника - все пригодиться. Дякую.
    --- дописи об"єднано, 8 Січень 2018 ---
    Найгірше - це очікування та незнання свого стану. Що прогнозувати, плакати, кричати...?
    Сьогодні третій день після невтішної новини, ще тримаюсь, макіяж, спіднички, посмішка на обличчі. Але от зараз прийшла до дому, сіла на одинці перед монітором і хочеться ревіти... Ні сім'ї, ні чоловіка, ні дітей... Куди бігла все життя, за для чого надривалась... Хотіла всиновити діток, і так шкодую, що не довела це до кінця. Я знаю точно, що обов'язково це зроблю після процедур і навіть не думатиму двох чи трьох, скільки буде стільки і усиновлятиму.
    Вибачте, можливо пишу те, що не повинна тут писати...
    --- дописи об"єднано, 8 Січень 2018 ---
    І знаєте, допоки родичі не знають, до тих пір я буду при макіяжі, в спідничці та з усмішкою. А як розкажу, то боюсь, що розслаблюсь. Це я так думаю сьогодні, можливо завтра прийдуть інші думки.
     
    Останнє редагування: 8 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  8. lecpoir

    lecpoir Member

    @labisqwee Відносно вітамінів - сьогодні була у Польші в аптеці та здивувала аптекарів дозування цього препарату. В Польші не має такої дози і вони перепитали у мене чи це з рекомендації лікаря і чи під його контролем чи ні.
     
  9. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Якщо тобі тут захотілося поділитися, то так і роби, тут нема за що осуджувати! Як в інтернеті можна знайти місце, де бережно поведуться з такими вразливими почуттями в такий важкий момент, то це ж найліпше, для чого він і може пригодитись. Ми тут все витримаємо. От прочитала про макіяж і спідничку і думаю - ти сто разів права, ти краще знаєш, що тебе втримає з високо піднятою головою. Якщо потреба "не втратити обличчя" не втомлює, а мотивує - то вже щось, то вже добре. Моя мама в певний момент зовсім "розклеїлася" і втратила сон і спокій, потрібна була психотерапія і антидепресанти. Але це справа кількох місяців, як би зле воно не звучало. Мине рік і все забудеться, як поганий сон. Мені здається, що тобі дуже-дуже важливо триматися в колі добрих людей, частого спілкування, робочої обстановки і думок про майбутнє. Чоловік і дітки - все ще буде! Всиновлення - це така прекрасна ідея. За рік-два ти знову будеш повна енергії, яку зможеш віддавати комусь, а зараз такий період, що всесвіт має давати її тобі. :*
    --- дописи об"єднано, 8 Січень 2018 ---
    Цю дозу почали випускати недавно, в світлі нових досліджень про дефіцит вітаміну D і справжні масштаби потреби в ньому. Можна купити будь-яку меншу дозу і просто приймати так, щоб на день було 8000-10000UI. В нас, і в Польщі з рекомендаціями стосовно його прийому ще все досить інертно. В Німеччині я знаходила 4-6тисяч UI, у штатах кілька компаній випускає по 10тис. То лише питання того, скільки таблеток на день приймати - дозу ж, по суті, сам собі вибираєш. 8тис це рекомендована на сьогодні норма, а 10тис пропонують в ситуаціях, коли рівень вітаміну в організмі завідомо занижений і треба його витягнути до нормального. Тому от для онкології пропонується приймати по 10тис, згодом перейти до 8.
     
    Останнє редагування: 8 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    @lecpoir забула ще додати про їжу. Зараз важливо сповільнити ріст пухлини, і за минулий рік вийшли результати досліджень, які показують позитивний вплив полуниці і перцю чілі. Тобто це не народне самолікування, а передова наука каже, що в них є якісь речовини, які, судячи з усього, сповільнюють ріст пухлин і навіть їх іноді зменшують, і надалі будуть шукати способи робити протиракові ліки на їх основі. Ще добре впливають помідори і капуста. Це з такого, що точно відомо і варто би їсти щодня. Полуницю зараз свіжу знайти важко, але хоча б заморожену можна. Радять їсти по 10ягід/день.

    Полуниця запобігає раку

    Polyphenol-rich strawberry extract (PRSE) shows in vitro and in vivo biological activity against invasive breast cancer cells. - PubMed - NCBI

    Перець чілі може допомогти зупинити рак молочної залози

    [Inhibitory effects of capsaicin on migration and invasion of breast cancer MDA-MB-231 cells and its mechanism]. - PubMed - NCBI
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2018
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  11. lecpoir

    lecpoir Member

    • Інформативно Інформативно x 2
  12. lecpoir

    lecpoir Member

    Ой, це саме ті щоденні речі, які мені дуже необхідні - харчування, спосіб життя, навантаження, можливо якість травяні чаї (я їх дуже люблю і часто собі міксую без особливого розуміння, що саме міксую), на день п'ю по три-чотири рази каву не слабеньку ...
    А ще я люблю приймати гарячий душ, та 19 січня купатись в ополонці. Як думаєте, це не зашкодить мені?
     
  13. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Не знаю, чому така різниця, але айхерб якраз нижчими цінами і славиться, я замовляла з нього неоднократно і все було в порядку...

    Звичні трав'яні чаї з прилавків якоїсь беладонни отруйної не містять, та й концентрація діючої речовини в них невисока, мені здається, тут можна без застережень пити. Ніяких специфічних рекомендацій щодо трав при онкології не дають, я сприймаю то як зелене світло.

    Кава теж не зло, і навіть добро, вона в сучасній науці про харчування дістала повну амністію і 2-4 порції на день рекомендовані і статистично ідуть і парі з довшою тривалістю життя і кращим станом здоров'я. (Я підозрюю, що всю цю добру статистику для кави становлять італійці :P але раз їм не шкодить, то і нам не повинно! І взагалі, в них треба перейняти практично всі харчові звички, бо нема кращої для здоров'я дієти, ніж класична середземноморська - овочі, оливкова олія, цільнозернові макарони, овечий сир, фрукти замість "порожньо-калорійних" солодощів). 5 і більше порцій кави на день уже пов'язують з якимись негативними ризиками, але до 5 - норма. В практично усіх опитуваннях спеціалістів-дієтологів, де їх просять описати своє денне меню, вони кажуть про кілька чашечок кави.

    Не повинно, бо все, що спрямовано на зміцнення імунної системи, і що не є якимось неочікуваним-екстремальним порівняно з попереднім стилем життя до хвороби, буде на користь. Не боятися, життя триває!

    Єдине, що здається раціональним повністю виключити - цукор і алкоголь. Друге то прямий карциноген, а перше не повністю обґрунтовано наукою, але виглядає на те, що буде. При цьому всьому - жити нормальним життям, і коли на свято хочеться шампанського, пити, а коли раз на місяць страх як треба тістечко, то їсти і не картати себе :) Треба обов'язково наповнювати дні приємностями.

    Я додала там вище посилання на статті про полуниці і перець, і щодо полуниці - рекомендують 10шт на день.
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2018
    • Корисно Корисно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  14. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    І ще хороша підбірка про їжу: ТОП 8 продуктів, які попереджують рак молочної залози | Новини здоров'я, лікування та здорового харчування та очищення
    --- дописи об"єднано, 9 Січень 2018 ---
    Ой, я аж тепер згадала, що іде досі не написала головне про дієту: пити достатньо води! Багато багато води, особливо попри каву - на кожну філіжанку кави має припадати +склянка води, щоб компенсувати зневоднення, те саме щодо спорту і всяких навантажень, кожне екстра-зусилля це плюс вода. Якщо раптом дотепер не дотримувалися тих "стандартних" 1.8-2літрів на день, то тепер дуже бажано.
     
    • Корисно Корисно x 1
  15. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Я 2 тижні не говорила нікому, навіть чоловікові. Не хотіла, щоб вони плакали і переживали. Зате потім так їх налаштувала на те, що все буде ок, що при хімії здавалося, що помру, а вони були спокійні)))
    На роботу не ходила 6 міс, оформила інвалідність, волосся відросло лесь на 2 см (було нижче плечей) і якраз вийшла. Працюю педагагом, важко псизологічно було зразу дуже, а потім забила на все. Хвороба мене зробила стресостійкішою. Волосся навіть кучеряве спочатку росло (мрія дитинства). У всьому шукаю позитив.
    Вірю, що все у вас буде ок!
     
    • Оптимістично Оптимістично x 6
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Я не впевнена, що це можна. Різкі перепади температур небажані, так само як і прогрівання, бо воно рухає лімфу, нам заборонили будь-що, що нагріває - від сонця, до ультразвуку і магнітних впливів, .до легкого масажу тільки оливкова олія, ніяких вупер кремів. Таке. Тому тут краще перебдєть і проконсультуватися, але не в наших лікарів, бо їм на таке байдуже, все що відбувається до і після операції і як воно може впливати - їх не цікавить, вони не читають дослідження і не вірять що якась там полуниця на щось вплине і тд і тп, або мужуть налякати вас абсолютною стерильністю вдома, при чому в лікарні звичайна чистота під питанням.
    І ще важлива річ - підберіть собі правильний бюст. З того, що мені колись рекомендували, то без кісточок і правильний розмір, і різні рівні підтримки, вдома вдягати м*якший. Тепер більший вибір, є різні і топами, і безшовні, з широкими бретельками, і повністю бавовняні. Думаю, @labisqwee тут більше порадить.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  17. lecpoir

    lecpoir Member

    Завтра йду на прийом до лікаря - які питання я повинна з'ясувати. Бо в моїй голові лише одне питання - що далі?
    Допоможіть сформулювати такий собі опитувальний лист.
    Буду вдячна.
     
  18. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

    Теж думала про лімфу... дякую за Ваш досвід! Мабуть, таки так, краще не ризикувати. Воно таке все взаємопов'язане - як не крути, а все, що іде на добро власному організму та імунітету (жвавий кровообіг, справний і швидкий рух лімфи) водночас іде на добро і новоутворенню (допомагає зростати), а все, що іде на зло пухлині (хімія, яка вбиває ракові клітини, що швидко діляться) водночас іде на зло і цілому організму (та ж хімія вбиває і інші клітини, які швидко діляться - волосся, нігті, деякі клітини в кровоносній системі і в системі травлення). І тут не знаєш, як нашкодити новоутворенню так, щоб мінімально нашкодити собі, і зробити собі добре так, щоб не підтримати ріст пухлини. Напевне, до операції краще втриматись від всіх стимулюючих рух лімфи речей.

    Ви вже все файно описали - бавовняна м'яка білизна без кісточок і без перетискань, напевно, добре би з широкими лямочками, які на себе беруть більшість навантаження.
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2018
    • Корисно Корисно x 1
  19. jylanda

    jylanda занууууда

    Щодо цього, є одна французька марка, яка була розроблена жінкою, котра перенесла операцію по видаленню грудей, основна ідея марки була власне запропонувати товар, який буде максимально підходити жінці. Якщо цікаво скину вам посилання.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. lecpoir

    lecpoir Member

    Буду вдячна.