Ортопедичні устілки, взуття

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем ShuShu, 26 Січень 2017.

  1. ShuShu

    ShuShu Member

    Дівчата, доброго здоров'я ))
    Проблема - вальгусна деформація (дитина близької подруги). Вік - 5 років, тобто чекати, що переросте, вже немає куди, ситуація тільки погіршується. Як боротись, знаємо (устілка та взуття, вправи), лікарі проконсультували.
    Питання - де, крім заводу орт.виробів, можуть ПОШИТИ взуття? Та зробити устілку по зліпку дитини?
     
  2. siriuska

    siriuska Member

    Я багато незнаю, але вроді на фірмі. Ми купляли зимові противалагусні чоботи. Я спочатку була дуже задоволена, бо і розмір добре підібрали, і все гарно поміряли, пояснили. Але потім, зима, лід, перший сніг, дитина немогла нормально йти, бо підошва настільки слизька, що капець. Мені прийшлося купляти ще одну пару звичаного взуття, щоб ті пів години ми змогли погуляти та не змерзнути.
     
  3. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Моїй в 2,5 роки поставили дисплазія культових суглобів, вальгусні стопи (вибачте, якщо діагноз з помилками)))
    Сказали, що ортопедичних устілок буде достатньо. Масажі кожні 3 місяці + вправи.
    Недавно змінили масажиста. З її слів, дуже добре що використовуємо устілки, а не ортопеличне взуття. Оскільки у взутті м'язи не розвиваються, воно "намертво" фіксує ногу. Відповідно м'яз не тренується сам тримати суглоб.
    Устілки робили на Південному. Ще кажуть непогано роблять в районі 7райвідділу на Городоцькій.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    А мені устілки не подобаються, вони такі громіздкі, що не маю взуття, куди їх запхати. Перепробувала все взуття - як запхати устілки, то нема вже куди пхати ногу. Треба взуття на розмір чи два більше. Тому, як на мене, краще все таки взуття купляти. Маю з чим порівняти, бо одночасно брала молодшій взуття, а старшій лише устілки (у старшої проблеми мінімальні, то сказали, що можна обійтись лиш устілками). Молодша у взутті ходить нормально, але я брала босоніжки (сказали нам брати таке взуття, щоб протягом дня ним користуватись найчастіше, босоніжки ми використовуєм замість домашнього взуття). Фірма арол-плюс, та, що на городоцькій.
     
  5. Bluemchen

    Bluemchen Well-Known Member

    Доця носить вдома босоніжки, виготовлені арол плюс, то якісь досить непогана і доці зручно. А от устілками, які також там виготовили, практично не користуємось.
     
  6. ShuShu

    ShuShu Member

    Дякую за відповіді
    Lathorien, підкажіть, а де саме на Південному робили устілки (він найближче до району, де подруга живе)? В медичному центрі? Чи там є якийсь окремий кабінет? Там робили саме по відбитку?
    Ripka, знаємо, що устілки важко до взуття підходять, але там би бажано і взуття пошити. Плюс, устілки вона зможе устілки переставляти трохи, наприклад в домашнє взуття.
     
  7. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Вибачте, але трохи посварю. Чому так довго чекали батьки? З такими проблемами треба боротися чимшвидше. Що за дурне формулювання "переросте".Нам зараз 7 років, то з проблемою фактично справилися. На рахунок пошиття взуття: кажуть, що на протезному заводі воно дуже дубове. А чому шити? Зараз такого взуття до вибору до кольору. Ортекс: можливо від моделі залежить, але ми були задоволені якістю. Ми купуємо польське Bajbut. на Личаківській біля медінституту.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. ShuShu

    ShuShu Member

    Я не настільки в курсі ситуації, щоб точно відповісти. Але знаю, що лікарі (як мінімум 2 - з поліклініки та, здається на Орлика) не бачили такої велиукої проблеми. Плюс (і за що я сама сварилась з подругою) начиталась в інтернеті, що це природньо, до 4-5 років є нормально, що так ніжки повинні бути, і воно "виходиться". В мене самій малій 3,5 р., за ногами слідкую, була (і зараз є, але вже практично не помітно) одна вада - вказівний пальчик вгору, але з 2 років носимо резиночку на пальчик, нам кум привозив ))).
    Тому сама не дуже в курсі, де є спеціалізовані місця щодо ортопедії.
    А шити взуття - тому що важко підібрати, по об'єму та вазі.
     
  9. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    @ShuShu при нашому діагнозі устілки зовсім невеликі. Це не ціла устілка, а фактично її задня половина. Влазить у кожне взуття. Єдине, мусить бути твердий задник і жодних супінаторів у взутті (то вже там на місці розкажуть).
    Магазин з ортопедичними товарами на першому поверсі. В тій будівлі, що і продуктовий ринок. Вроді, 13 магазин.
     
  10. ShuShu

    ShuShu Member

  11. Magnolia

    Magnolia Active Member

    Ще є фірма Ортотоп, на вул. Циганівка,12.
     
  12. ShuShu

    ShuShu Member

    Всім велике дякую від мами дівчинки. Збирається на Південний і на циганівку, порівняє якість/ціну та замовить.
     
  13. Kohaju

    Kohaju Well-Known Member

    А чому посварити? До речі в усьому світі плоско-вальгусну стопу не лікують, а вважають нормою до 7-8 років. Почитайте американських ортопедів. Босоноге взуття, фіз-ра, босоніж ходити. Вони вважають, що якщо до того часу виправилось, то і без спец рекомендацій воно би виправилось. Ну от як взуття вплине на вальгус? Це ж деформація кістки йде. Тут лише операція, якщо так подумати. Взуття ну нічого абсолютно не вирішить. Просто зручне і всьо.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    @Kohaju, дякую за інформацію, при можливості почитаю, просто зараз для нас це питання вже не дуже актуальне. На той момент, коли я цікавилася цим питанням, то читала також і про операції, які дійсно в складних випадках роблять. Я маю з чим порівнювати. Сусідські діти мають аналогічну проблему. То страшно дивитися на те взуття, і походку. Як взуття впливає на вальгус і плоскостопість? Воно не лікує, але не дає проблемі, якщо вона є прогресувати. До 7-8 років як ви пишете, якщо нічого не робити то проблема тільки погіршиться, імхо. Тим більше не впевнена, що в старшому віці дитина захоче носити те специфічне взуття.
     
  15. ShuShu

    ShuShu Member

    Підтримую @Materynka . Звісно, я не лікар, але трохи читала різні думки про ці проблеми, коли хотіла допомогти подрузі. І так, можливо, років до 3-4 м'язи розвиваються, укріплюються, в такому випадку справжнє "ортопедичне" взуття, з високим щільним задником може не дати м'язам виконувати на всі 100% їх функцію. Особливо, якщо ще і підошва дубова. А ось устілка , мені здається, досить помічна, вона просто тримає ніжку в анатомічному положенні. Але просто треба усвідомити, що вона + нормальне взуття (щоб не "тікала пятка" та була гнучка підошва - не панацея, головне - це зусилля батьків: заняття з дитиною, вправи, масажи кожен день.
    А от до 7-8 років я бі чекати не стала (ІМХО). Бо дійсно, в такому віці і вплив на дитину менший (верніше, в неї часу на вправи менше, і в батьків з'являються інші проблеми - в т.ч. навчання дитини :) ), та і взуття з устлілкою не захочуть носити, в школі показувати, щоб не засміяли. Плюс і на ніжки вже важче вплинути, вони вже сформовані.
    --- дописи об"єднано, 6 Лютий 2017 ---
    Доречі, в продовження теми, мама дівчинки взуття орто купляти не стала, замовила тільки устілки якісь не на всю ногу, тому вони влазять у будь-яке взуття. тільки той технік (ортопед), зо робив устілки, якраз відрадив від їхнього взуття, сказав, що їм достатньо знайти просто якісне, і туди ставити услілки. Тому вони трохи з'економили, можно так сказати...
     
    Останнє редагування: 7 Лютий 2017
  16. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    У моеі дитини молодшоі також той вальгус, ось що сказала лікарка - вальгус - це недорозвинуті мязи підошви, які не тримають так як треба кістку, тому взуття допомагае тримати кістку в правильному положенні, треба це лікувати чим пошвидше, бо до 3 років кістки ще еластичні, а потім твердішають. У мене такі устілки, що на всю стопу, але мають такий немаленький задник, тому не можу знайти для них застосування, а взуття ортопедичне також із таким високим задніком, бо мае тримати в правильному положенні саме задню кістку стопи, яка в нас нахилена під кутом. Я сумніваюсь, що таке саме до 7-8 років розсмокчеться, бо кістка в такому положенні сама не стане в інше положення, можливо як робити різні вправи і натренувати мяз, то проблеми трішки зменшаться. А в дорослішому віці це впливае і на суглоби, які від неправильного ходіння швидше зношуються, і на хребет, і на все решта...
     
  17. ShuShu

    ShuShu Member

    Вот в тої дівчинки теж всередину ніжки дивляться. Вчора заходила до них в гості, то та устілка досить пристойно виглядає. І це не саме "устілка" (під всю ногу), в вони назвали її "коректор" - такий собі піцик під п'ятку до середини стопи, але з досить сильним нахилом , нога на ньому стоїть прямо (як раз той нахил визначили по зліпку). Правда, мала сказала, що їй не дуже зручно , нога не звикла, м'язи ікри тягнути почало. Але той технік-ортопед про це попереджаю, казав, робити вправи, щоб вони укріплювались, тоді боліти не буде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    порадьте, будь ласка, де найкраще купувати устілки ортопедичні (проблема - плоскостопія)?
     
  19. ShuShu

    ShuShu Member

    краще робити під пожку по зліпку, а не купувати готові.
    Згадаю стару тему ))) - Такі ортопедичні устілки виготовляють на Південному, біля продуктового ринку, десь на Городоцькій та на Сихові (але, на скільки я помятаю, там найдорожче). Думаю, можна знайти ще десь. Моя подруга робила дитині на Південному, після того, як обійшла ті адреси, що я написала (вибрала по ціні та якості...хоча, можливо, і по тому, наскільки близько до дому, бо живе в тому районі )))) )
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    дякую, теж вже знайшли, на Південному :)
     
    • Подобається Подобається x 1