Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Орхідеї

    так, вилізло з того моху, в якому привезли рослини...
    а коріння можна промити розчином маргонцівки?
     
  2. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Орхідеї

    Я в ролі дренажу використовую пінопласт, подрібнюю його і сиплю на дно (читала на якомусь форумі).
    такі прозорі горщики бачила в Новій лінії десь місяць тому, але вони трохи завеликі як на мене.
    Нову кору, в яку пересаджую свої не всі орхи (поки з 6 пересадила 3 орхідеї) не варила і не сушила в духовці. Поки всі пересаджені живі, одна вже цвіла домашнім цвітінням в новій корі.
    За рік догляду за орхідеями з ніякими труднощами не стикалася, а зараз маю питання до знавців: Моя орхідейка впала з вікна, зламала цвітонос і листочок ніби переламався, але не зламався. Крім того вона випала з кори, тому потребувала позапланової пересадки...я її пересадила і знову поставила на вікно. На наступний день ввечері побачила, що на листку ніби гнила пляма (я думаю що це сонце її спалило, але поруч стояла інша і їй нічого). Але якщо це опік, то чому листок просто не пожовтів? Що мені тепер з цією плямкою робити?

    ---------- Додано в 15:14 ---------- Попередній допис був написаний в 15:03 ----------

    [​IMG]

    ---------- Додано в 15:20 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

    [​IMG][​IMG]

    ---------- Додано в 15:20 ---------- Попередній допис був написаний в 15:20 ----------

    Останнє фото - це інший бік листка
     
  3. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Суміш в якій прийшли орхідейки краще взагалі викінути і купити нову, щоб не розводити різних тайванських комарів.
     
  4. whisper

    whisper Well-Known Member

  5. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Це опік сонця, поки що нічого не робіть, може листочок відновиться або весь пожівтіє і сам відлетить, орхідейці це не зашкодить.

    ---------- Додано в 15:35 ---------- Попередній допис був написаний в 15:32 ----------

    Дівчатка головне не ставте зараз орхідейки з сп під пряме сонце, після дороги це може їх вбити і не залюбіть їх :girl_in_love: надмірним доглядом і поливом. В гуглі є багато інформації про правильний догляд.
     
  6. SweetMira

    SweetMira Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата, підкажіть де можна на гуртовні купити прозорі скляні горщики для орхідей..:girl_cool: В Епіцентрі сьогодні купила за 60 грн....дорогувато (мені ще 10 шт треба:girl_in_dreams:)
     
  7. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Орхідеї

    Нині бачила скляні горщики для орхідей при вході в Галицький ринок по праву руку. Там, де різні садові квіти продають. По 45 грн, здається.
     
  8. Iryna

    Iryna Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    сьогодні забрала свою орху... скільки я маю часу до пересадки? тобто скільки я маю часу на пошуки горщика і кори?
     
  9. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Орхідеї

    Хто замовляв катлеї - там коріння виглядає сухим, але попадаються і гарні зелені корінчики. Як садитимете- тре те сухе обривати і дезинфікувати чи може воно насправді не сухе, а просто після дороги "втомлене"? Наразі я їх пою і думаю :girl_flag_of_truce:

    Брала субстрат для орхідей Екофлору - викинула всю. Там майже сама земля, причому вже з травою проросшою, кора ледь попадалась.

    Хто вже посадив у стаканчики як для пива - брали на пів літри?
     
  10. smilee

    smilee New Member

  11. Antivirus

    Antivirus Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    На виїзді зі Львова, по дорозі на Бібрку, з правого боку за мостом є гуртівня квітів та рослин. Сьогодні купляла горшки для орхідей 45 грн. Є менші за розміром - 28 грн.
    Різні кольори, ось такого плану:
    [​IMG]

    до речі - дякую Ярусьці за цю красуню.:girl_dance:
     
  12. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Трохи мені прояснилось в голові нарахунок фаленопсисів ;) А як бути з катлеями? Садити в сам сфагнум? А його дезинфікувати якимось чином? І у що? Теж горщик. такий як для фаленопсисів?
     
  13. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Орхідеї

    так, на 0,5. спочатку взяла менші - 0,3, але довелося таки поміняти. в більших вони вільніше себе почувають :). на 7 орхідей використала 3,5 л суміші.
    дівчата, треба орхідеї ставити в воду після пересадки чи краще трохи зачекати?
     
  14. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Орхідеї

    Дивлячись скільки вони у Вас просихали перед посадкою, якщо години дві-три то не потрібно поливати знову. Я свої залишила сушитись до завтра тому після посадки буду поливати.

    Була сьогодні в Епіценрі там є великий вибір пластмасових горщиків і субстрату. А от скляні горщики дорогі.
     
  15. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    І я вчора пересадила мацьопства в 0.5 склянки, той мох що був на корінчиках зняла, бо мені здалось, що з ним можуть загнити корінчики. То я добре зробила?

    Хай тебе тішить:girl_in_love: А я читаю тему і думаю: о, така сама діточка орхідеї як в мене.)))
    До речі, ті що прийшли не на багато молодші від цієї, судячи з вигляду на місяці два-три...так що сподіваємось на швидке цвітіння.
     
  16. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Орхідеї

    так, дуже добе. Мох краще викинути. В мене, наприклад, якась невідома комаха вилізда з нього...


    я на двох своїх знайшла відрізані гілочки-цвітоноси... то ж думаю, вони вже цвіли. І якщо добре приживуться, можна виглядати через пару місяців на квіточки...
     
  17. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата, скажіть швиденько щось, бо дуже переживаю що робити зі своєю катлейкою. Читала по різних сайтах, що садять також в саму кору, а сфагнум дають лише як дренаж.
    Ще таке питання: де ви купували той сфагнум і скільки він коштує?
     
  18. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    О, в мене те саме, якась многоніжка, я нічого не робила, а ви? Ну, тобто, до пересадки, потім викину той субстрат, а зараз що робити? Орхідеї планую пересадити не раніше ніж через тиждень, думаю їм треба час на адаптацію. Чи ні?
     
  19. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Орхідеї

    я пересадила поки тільки одну. В понеділок мені мають горщики дістати нормального розміру, тоді і решту пересаджу... Щодо часу - хз, але тиждень ше потерплять, не думаю, що їм щось станеться.

    а зара нічого і не зробите, то тільки треба пересаджувати... коріння дизінфекувати, мож викидати, бо певно заражений, там можуть бути і лічинки тих комах...
    жеби ще якесь гадя не вилізло з тих квітів...
     
  20. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    А поки ще не пересаджені орхи, то треба їх поливати?