Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    це моя біла орхідея, яка не цвіте вже 3 місяці, тільки виріс 1 листочок, може попробувати обрізати нижче тих випущених гілочок, тоді залишиться по 3 місця звідки б мали випуститися нові гілочки, що мені робити?
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї


    сподіваюсь, мене не забанять))) за такі часті дописи)) але орхідея то моя тема:)))
    дивіться, я своїм першим двом орхідейкам не обрізала квітконоси, пройшло місяця три і вони розгалужили по гулочці зі старого і ще крім того почали продовжувати основну гілку. але, мушу зізнатися ,що цвітіння було не тае пишне, точбо всього 6 квітів, а перед тим було більше 10....


    тому моя думка що я квітконоси відцвівші буду обрізати, бо тоді квітка пустить новий
    а якщо не обрізати старий то вона якщо не засушить його , то буде ростити далі і квітка тратить на нього більше сили, а , як я вже казала цвітіня гірше...просто уявіть собі картину що квітконос продовжуються чи галужиться і ви маєте довгу палку з трьома квітами на ній....то звичайно кому як подобається, але я краще старий зріжу - квітка відпочине, пустить листочок і потім пустить квітконос.


    до речі, то шо ваша квітка наростила листочок то просто суперово:) тому чекайте скоро цвітіння)) єдине що трохи зменшіть частоту поливу, бо квіткові бруньки квітка закладає при скудному поливі


    і наостанок - орху, що розпустила всі квіти, можна ставити не на сонці, а хоч на прикроватну тумбу)) бо, коли вона має квіти, ій не тре багато сонця, тому поки можете застосувати свої дизайнерські таланти і на 3-4 місяці прикрасити орхою не лише вікно:)
     
  3. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Орхідеї

    Одна із моїх орхідейок, куплена вже майже рік тому з 3 листками і відцвівшим цвітоносом (не відомого окрасу) за 25 грн в Новій лінії вже ростить 7 листок і нажила купу корінців, а цвісти ну ніяк - ні зі старого цвітоносу, ні нових не випускає. Ех(, коли вже перестане бути сюрпризом.

    ---------- Додано в 15:05 ---------- Попередній допис був написаний в 15:04 ----------

    Одна із моїх орхідейок, куплена вже майже рік тому з 3 листками і відцвівшим цвітоносом (не відомого окрасу) за 25 грн в Новій лінії вже ростить 7 листок і нажила купу корінців, а цвісти ну ніяк - ні зі старого цвітоносу, ні нових не випускає. Ех(, коли вже перестане бути сюрпризом.
     
  4. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Орхідеї

    Ще не відсохші квітконоси? Їх також треба обробляти вугіллям?

    Стосовно душів і ван для орхідей, то я теж нічого не роблю і як виглядає миска з керамзітом не знаю і знати не хочу. Поливаю приблизно раз у 7-10 днів і то коли бачу, що сухі-сухі, підживлюю час від часу і протираю листочки періодично.
     
  5. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї

    я нічим ті зрізи не обробляю, просто не поливаю днів 10 і квітка встигає зрізаний квітконос засушити, торчить просто сухий пеньок) але + в тому що орха вже не витрачає свої ресурси на його підживлення
     
  6. orange girl

    orange girl Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Gydzuk, прошу у Вас поради. В мене орхідейка, постійно цвіте. Перший раз, коли подарували, то був гарний рясний пагін з крупними квіточками (цвіла місяців 6 точно), потім відцвіла, я обрізала пагінець нижче рівня засохлості, яка з"явилася на верхівці пагона. Через деякий час (недовго, напевно через місяць), вона знову випустила новий пагінець, і знову зібралася цвісти:girl_in_love: Проблемка в мене одна, ніяк не можу її пересадити, бо завжди цвіте, боюся, що в період цвітіння, то явно не варто робити...А тепер ще визріла одна проблемка, ті повітряні корінці, не те ,що у горщик той пластиковий, в якому вона продавалась, не поміщаються, вони стали такими довгими і великими, шо навіть не маю уявлення що мені з ними робити, бо квіточку навіть у кашпо неможливо запхати:girl_cray: корені стирчать в різні боки((( і видно,що їй уже дууже тісно. Порадьте щось..Чи можна корінці якось обрізати, і взагалі, що робити у такій ситуації?
    і ще одне, чи можна ставити орхідейки у такі непрозорі кашпо (білі, чорні)?,такі, що продаються всередині із такою штукою, як підвищення?
    Дякую дуже:girl_yes:

    ---------- Додано в 12:42 ---------- Попередній допис був написаний в 12:34 ----------

    п.с. В мене феленопсис, білий
     
  7. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Доброго дня! Я сьогодні нарешті пересаджую куплені орхідейки, прошу поради, у мене деякі корічники з низу зелені, а далі білі, жовті, їх потрібно обрізати? Десь читала на форумі, що це коріння буде гнити.

    ---------- Додано в 15:54 ---------- Попередній допис був написаний в 15:51 ----------

    щось подібна на це [​IMG] В когось таке було?
     
  8. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    от дивилась я на те ваше СП орхідейне, дивилась, а тепер зла і недобра на себе, що просто дивилась.... ех......
    дівчатка, викладайте фото своїх новоприбулих красунь, цікаво мені за їх ростом спостерігати.
     
  9. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата відгукніться!!!
     
  10. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї

    ем, ну я не такий вже спец, але з мого досвіду повітряні корінчики то є ніц страшного за одної умови, що вони не хочуть рости в горщик через те, що в ньому занадто волого

    в тому випадку це знак для вас , що треба зменшити полив і давати квітці просихати

    але то крайній випадок, з ваших слів мені малюється картина , що орха просто добре розвинула кореневу, тому я б на вашому місці її пересадила у більший горщик (може бути не прозорий, але дирявий , нижня половина горщика а не лише дно має бути в рясних дірочках нормального розміру, зара пошукаю вам картинку - ось плюс ще ту статтю дуже раджу )

    кажуть, що здебільшого прозорі горщики потрібні більше не квіткам а квітководам, себто нам. щоб ми могли з легкістю визначати рівень зволоженості субстрату))), тому як ви вже знаете свою квітку і її режим то саджайте хоть в глиняний горщик)) а взагалі в ті кашпо можна поставити орхідею в її прозорому горщичку і виймати для поливу


    просто так бо не влазять корінці не варто обрізати, візьміть більший горшик і спробуйте направити корені в нього, але не налягайте, як не захочуть то хай будуть на поверхні

    єдине, почитайте ту статтю що я давала вам вище - там все розписано як садити і в шо садити))

    ростіть :)
     
  11. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Орхідеї

    і я так само, але я щей не могла зрозуміти шо там і до чого...якісь таблиці з купою цифр і кодів - не могла розібратися і лишилася того.
    я читала, що це здорове коріння, просто воно в самій середині горшка, на нього не попадає світло і через це коріння біліють, його обрізати не можна.
     
  12. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї

    з того що я бачу, то перш за все просушіть квітку і по сухому зріжте згнивше коріння і сухе, бо користі з них вже нема , лише шкода

    ще я б підрізала чорну попку рослині, після тих всіх маніпуляцій не поливайте її дні 4, як мінімум поки ранки не затягнуться

    весь цей час краще щоб вона простояла в прозорому горщику без субстрату, тобто просто сама орха в горщику і все - це дасть вам можливість наглядати за її станом

    зараз пошукаю вам статті на ваш випадок і допишу

    знайшла


    різати треба лише ті корені у яких при легенькому натиску виділяеться вода, вони як правило брудно коричневі, або висохші з ниточкою в середині. хороші корені не обовязково зелені, вони можуть бути і жовті і білуваті, але ні в якому разі не мякі чі пустотілі
     
  13. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Орхідеї

    на скільки я зрозуміла - це фото з нету, а не конкретної рослинки
     
  14. orange girl

    orange girl Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    ага, в мене теж таке враження, бо корінці міцні і довгі..якісь такі живі на вигляд.
    Дякую дуже за поради і статтю, зараз біжу читати :)
     
  15. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата, подарувала мамі я орхідейку, але бачу, що корінці вилазять знизу горщика. Оскільки, я зовсім без досвіду в питаннях квітникарства і вирощування орхідей зокрема, то мене цікавить, що робити, якщо на квітконосі є пупянки, чи витримає орхідея пересадку і не "скине" квіти. Чи таки не зважати на квіти і пересадити вже, щоб не втратити всю рослину?
     
  16. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї

    рослину ви не втратите в будь-якому разі))) якщо хочете можете пересадити , якщо не хочете то лишіть як є
    коріння що повилазило знизу горщика то свідчить лише про активний ріст кореневої) а це дуууже добре:)))

    ---------- Додано в 17:05 ---------- Попередній допис був написаний в 17:02 ----------


    саме так, але дописувачка вказала , що зображення схоже на те що має вона
    і я описала що б робила з квіткою, що на малюнку
     
  17. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Орхідеї

    Тоді спитаю ще одне. Подарували мені міні-орхідейку в гідрогелі, сказали, що там їй буде комфортно. Сама орхідея в горщику , а горщик в прозорій колбі скляній, заповненій гідрогелем. Варто витягнути, щоб не переборщити з постійною вологістю і чи не буде заважати гідрогель циркуляції повітря для рослини.
     
  18. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Орхідеї

    для чого пересаджувати? Якщо тільки для того, щоб поміняти кору, то не варто. Нічого страшного, що тирчать корінці. З квітами пересаджують орхідейки тільки в разі, якщо їм щось загрожує і потрібно глянути кореневу. Інколи пересадка не впливає на цвітіння і після пересадки орхідея пролдовжує цвісти, але не раджу експериментувати
     
  19. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дякую дівчата за поради! Наразі, я витягнула орхідею з моху, промила водою з активованим вугіллям і вони сохнуть. Корінчики не м’ягенькі, просто білі. А фото справді з нету, читала посилання Гудзика про переливи орхідей, от і подумала, що ті тайванці моїх орх перелили :girl_impossible:, але надіюсь, що це просто паніка.:girl_crazy:
     
  20. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    На Кн.Ольги біля ЦУМу в будці з квітами є шкляні горщики (різних кольорів) по 45-55грн