Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї


    як для вас писали))) я той гідрогель не жалую і вам не раджу, як доказ читайте лінки :
    раз і два
     
  2. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    відкупила я три орхідейки в одної форумлянки, що приймала участь у СП. в одному стаканчику були жучки. а ще що я помітила, що у всіх моїх орхідей вже були квітконоси, тепер я пересадила і чекаю на чудо-цвітіння. так цікаво коли будуть цвісти, чи довго прийдеться чекати. дівчата, а де ви купуєте кору? бо я сьогодні на "шуварі" купила суміш для орхідей, то там кори майже нема, одна глина:girl_sad:
     
  3. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    якщо одразу пересадили у більший горщик, зацвітуть не скоро. Поки у горшку не заповнять весь вільний простір корінням, квітконоси не випустять.
     
  4. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    ні, не в великий. але трохи місця є. прийдеться чекати:d23:
     
  5. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    дякую за поради, певно буду обрізати ті стволи, а 3 тих місця не замало для нових пагонів?
     
  6. Gydzuk

    Gydzuk New Member

    Відповідь: Орхідеї

    це неправда:)
     
  7. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    І я сюди. як тільки забрала орху, то випила вона в мене огого води, сьогодні пересадила свою малечу. взяла прозорий стаканчик , муж зробив в ньому дірочки, кришечка в якості тарілочки. витягла орху з того стаканчика, відділила від того моху, промила. корінці всі були в чудовому стані, то ж ніц не відрізала. посадила в стакан в субстрат, який не мила, і не сушила. просто не поливала, бо трохи мені вологуватий той субстрат, то ж почекаю пару днів, тим більше, що я промила добре корінці під водою. будем чекати :girl_in_dreams:
     
  8. smilee

    smilee New Member

    Відповідь: Орхідеї

    так-так і я так зробила,але все ж вагаюсь чи не полити????
     
  9. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Орхідеї

    і я брала екофлору, але в мене майже вся кора, трохи сфагнуму і вугілля.
     
  10. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    А я вже перестала шукати ту кору по магазинах, бо вся якась г... , майже одна земля, на вихідних підемо в ліс по кору:girl_crazy:
     
  11. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Ще маю декілька запитань. Я взяла для орхідейок півлітровий стаканчик (в який пиво розливають), тепер думаю може він завеликий, чи можна дати дренажу побільше? Дівчата, хто в який горщик пересаджував? І ще одне, в мене є орхідейка вже велика, я її минулого року пересаджувала, але тепер розумію, що була повним чайником в орхідеях, і не дала дренажу, насипала купа субстрату, тепер мені її шкода (хоча вона цвіла, корінчики випускає, але листочки опущені, не торчать) чи можна тепер знову її пересадити, але вже по-людськи?
     
  12. Галюсік

    Галюсік Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Що таке дренаж і нащо він потрібен? що ви сипете в якості дренажу?
    Помила я свої орхідейки, ледве відділила мох. Мала 2 страхи при цьому: щоб не повідривати разом з тим мохом все коріння, і все боялась, що якась заморська комаха виповзе, а я того бриджусь, то ж не бралася до того, поки коханий не прийшов з роботи для того, щоб прибити тих комах, якщо вони будуть :girl_crazy:
    Але добре, що так і не було тих "страшил".
    Відділивши мох, я помила орхідеї від залишків цього моху і поставила на столі на папір трохи підсохнути орхідеї. Не знала, що далі робити.
    Щойно прийшло натхнення, я взяла стаканчики для пива, зробила на дні декілка дирок, насипала на дно субстрат, потім тримаючи орхідейку засипала її тим субстратом в стаканчику і все. Чи все я зробила добре?
    Переживаю, чи не засохли орхідеї, поки сушились на столі, бо корінчики стали сухі, і чи не засохнуть в тому субстраті ще більше.
    До речі, субстрат купувала в Ашані за 13 грн. з копійками 2,5л., то там майже все кора і трохи торфу, називається "Поліський субстрат для орхідей".
     
  13. Luchik

    Luchik Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Почитайте ці посилання! Мені вони дуже пригодилися.
    http://orchids-lux.livejournal.com/33328.html
    http://orchids-lux.livejournal.com/56971.html?thread=1076875

    ---------- Додано в 01:26 ---------- Попередній допис був написаний в 01:25 ----------

    http://orchids-lux.livejournal.com/69352.html#cutid1
     
  14. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Почитала, дякую. По ходу зрозуміла, що як тільки прийду додому - мох зніму - я з найкращих намірів на дно поставила дренаж (керамзіт+корок) , потім сама орха в корі, а зверху ще моху трохи дала...Тре той мох ліквідувати тепер. По площі стаканчика наробила дирочок - хоч щось правильно зробила...Чим більше читаю форуми з порадами по догляду орх, тим більше розумію, що я свої 6 орх, які були до цих, трохи перезаливала...
     
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    А про який мох мова? Я купила суміш і посадила квіточки і все. Пересадила у спеціальні горщики для орхідей (найменший розмір, такий у яких продають орхідеї). і мені здається що вони зовсім не великі для квіточок.

    правда це мої перші орхідейки, то невпевнена що роблю все добре

    але точно знаю що орхідеї має підходити місце на якому вона стоїть. моя сестра має орхідейку, то вона не цвіла років 5, а може і більше, а переїхала на іншу квартиру то рослинка відразу повипускала пагони і зацвіла.
     
  16. kineret

    kineret Вірю в диво...

    Відповідь: Орхідеї

    а де ви їх купили? я натрапляла тільки на більші...:girl_sad:
     
  17. mokhnatska lesia

    mokhnatska lesia Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    а чим обрізати той ствол ножицями чи ножиком? і як рівно чи навскіс як троянди?
     
  18. smilee

    smilee New Member

    Відповідь: Орхідеї

    вчора пересадила теж в такі стаканчики, 3/4 дренаж решту субстрат - не поливала (бо і так зволожений), ну і по периметру зробила дирочки для вентиляції :girl_claping:
     
  19. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    cфагнум....

    про який ствол мова?...В мене самі листочки були..

    Ще маю питання - маю одну орху, купила її на розпродажі - вона вже випустила 12 листків, але й не думає цвісти. В когось таке було?...Читала рекомендації, що потрібно їй зробити легенький стрес - але пересаджувати її не тре, на холод не поставлю - бо зараз літо..і що робити?...
     
  20. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    і я взяла екофлору. то справді, треба було перебирати, бо кори не густо, але терпимо, на той стаканчик хватило. і ще буде на майбутнє для пересадки.

    ---------- Додано в 11:27 ---------- Попередній допис був написаний в 11:24 ----------

    аналогічно, але на щастя нікого не було :girl_crazy:

    а ще моя орхідейка вже цвіла, бо побачила засохший стовбур квітконоса. така мала а вже цвіла!:girl_in_dreams: