ОСББ

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Neytasa, 28 Грудень 2010.

  1. advocat

    advocat Well-Known Member

    Це до речі правда, маю купу знайомих, які мають практику у сфері житлово-комунального господарства, тож підтверджують таку інформацію. Всі кинулись у своїх будинках створювати ОСББ, бо так хоч якось можна впливати на формування тарифів і контрулювати куди йдуть кошти.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. advocat

    advocat Well-Known Member

    В нас також дуже багато позитивних змін: поставили відеонагляд в ліфтах, перших поверхах підїздів, території (було кілька пограбувань -зараз злодії бояться); також збираємо гроші в ремфонд на різні потреби; в тиждень одне вологе прибирання з хімією і одне сухе, ну і загалом європейське ставлення до управління будинком - реально видно кожну гривню, яку сплачуємо за комунальні послуги, а не так як раніше було з ЖЕКом. Голова в нас "збоку", тобто людина, яку ми найняли окремо - він вже має дуже багато досвіду в цій сфері, хоч і відносно молодий. Він нам і створив ОСББ і порадив як краще його організувати. З будинку ніхто не захтів бути головою, та й робота це не дуже весела - легко можна пересваритися зі всіма сусідами:sad: Тариф платим реально менший ніж в ЖЕКу, а отримуєм набагато більше, бо в Жеку гроші ішли невідомо куди. Якщо хочите можу скинути контакти голови в приват. Людина адекватна, думаю проконсультує безкоштовно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @advocat хочу, буду дуже вдячна!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

  5. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ми з чоловіком давно цікавимось питанням створення ОСББ, біля нас є приклад успішно функціонуючого об'єднання. З сихівської панельки виліпили більш- менш пристойний будинок - поремонтовані під'їзди, обшитий фасад, котельня. Люди сплачують значно менше і видно куди ідуть їхні гроші. Але мені дуже страшно братись за таке діло, живем ми в пересічному будинку де люди квартиру отримували, а не купували, багато пенсіонерів, вистачає п'яниць і тому подібних, є просто недалекі люди, яким всі все завжди винні. Думаю головою ОСББ в такому домі має бути хтось авторитетний, бо якби взялась за ту мороку я мене б більшість хлопів-вуйків в серйоз не сприйняли. Я б охоче помогла, але в нашому будинку про таке і не заікаються.
    Можливо тоді в людей буде більший стимул самоорганізовуватись.
    Доречі до 1 липня створити Осбб уже не реально, не вистачить часу на збір документів і процедуру реєстрації
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене такі ж думки, бо неадекватів вистачає. Я роздрукувала статті з законом і поясненнями до нього, але реакція сусідів була "та хто то зробить". Ну а потім скажуть, що то Порошенко винен:) і сміх, і гріх.

    Не думаю, просто буде ще один привід понарікати, як їх бідних до нитки обдирають(
    На рахунок часу, я думаю, якщо зараз той процес запустити, то на пів дороги вже спиняти не будуть. Ще є 3 місяці.

    Ще таке практичне питання: де проводять збори? То ж багато людей (хоч скільки їх там ходить...)
     
  7. marianast

    marianast Well-Known Member

    Зазвичай в дворі, але то раз- два у рік. Перед створенням осбб створюється ініціативна група мешканців, вони роблять повну ревізію будинку і території, описують усі приміщення, стан, також складають приблизний кошторис ( в якому враховані усі "неблагополучні" сім'ї, які платити не будуть). Я так розумію ця ініціативна група функціонує і в подальшому, таке собі бі-бі-сі), тому часто збирати усіх мешканців нема потреби.
    А вищезгадані неблагополучні виходить паразитують на решті будинку?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. zkate

    zkate Well-Known Member

    Ну не зовсім, вони зобов'язані платити, в них просто накоплюється борг. В нас таких є 4 самі проблемні квартири. Ми збори робимо в дворі, а зимою в під'їзді
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Ravlyk

    Ravlyk Well-Known Member

    аналогічно, вже не одноразово робили збори, але що поробиш з 3-ох під"їздів по 1-2 представника.....і з ким тут говорити?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. МАСЯ

    МАСЯ Well-Known Member

    А що з тими, в кого субсидія? Держава то якось компенсує/повертає ОСББ

    Надіслано від мого Nokia_X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    @МАСЯ так. Всі такі самі пільги) різниці нема
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    куди йти і що робити щоб створити ОССБ? в нас будинок великий на 240 кв.
     
  13. МАСЯ

    МАСЯ Well-Known Member

    Я розумію що субсидія залишається, але от як відбувається повернення з бюджету цих коштів на рахунки осбб, чи є якісь затримки?

    Надіслано від мого Nokia_X, використовуючи Tapatalk
     
  14. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Вроді то покладено на органи місцевого самоврядування, які надають дотації, субсидії і тд,, але детальної процедури не памятаю

    Надіслано від мого SM-J700H, використовуючи Tapatalk
     
  15. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Як відбувається сплата комуналки - за газ, воду, тепло, електрику? На рахунки ОСББ, яке потім їх "переправляє" адресатам - Львівгазу, теплокомуненерго і т.д., чи індивідуально мешканцями згідно договорів по особовим рахункам (як в ЖЕКівських будинках)?
    Бо начиталась страшилок, що голова ОСББ розбазарив кошти за газ і воду, і весь будинок сидить без води, яку відключили за борги.
     
  16. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    @advocat і мені скиньте контакти, будь ласка
     
  17. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    в нас до недавнього часу газ і опалення було напряму, вода і електрика через осбб. з цього місяця попереводили вже все і тепер тільки кварплата на осбб
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. advocat

    advocat Well-Known Member

    У нас спочатку все йшло в Осбб, а потім від ОСББ- у відповідні інстанції. Потім голова Осбб перевів всіх власників на індивідуальні договори щодо сплати за воду і світло з Львівводоканалом і Обленерго (звертався у відповідні інстанції, проходив необхідні процедури, готував документи , деталей на жаль не знаю)і в нас тепер індивідуальні договори
    І тепер
    --- дописи об"єднано, 20 Березень 2016 ---
     
    Останнє редагування: 20 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  19. advocat

    advocat Well-Known Member

    Наш голова домовлявся то в актовій залі найближчої школи то якогось навчального закладу, бо будинок наш великий. Це на осінь зиму. Обійшлося це в кілька пачок паперу на благо школи, ніякої оплати. Літом можна і в дворі.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. zkate

    zkate Well-Known Member

    В нас холодна вода і водовідведення в квитанції осбб. Раніше було ще тепло і гаряча вода.
     
    • Подобається Подобається x 1