Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Тобто дитина тримає ложку своєю рукою, ви лиш помагаєте і направляєте? Чи навпаки - маля орудує вашою рукою?
     
  3. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    @Deidra тримає ложку сам, запихає до рота і облизує сам. Тут я страхую, щоб задалеко не запхав, поки не було. А далі я вже забираю особисто, і продовжую їсти, тією ж ложкою.
     
  4. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Ми так само їли :) Хіба може ложок я мала у використанні більше одної :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    Дівчата, а чи змінювалась поведінка дитини після їжі ложечкою?
    Наш малюк після того, як зрозумів, що коли бачиш ложку, треба її схопити, тягнути до рота, і тоді буде їжа, здається, вирішив, що це зі всією їжею так діє. Отож тепер цицю ніколи не просить. Тому вночі я прокидаюсь від того, що мене хтось зі всієї сили тягне затиснутим в кулаку соском до рота. Відчуття ще те:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Наша малеча як хом"як все збираэ за щокою. Ніби цямкає, цямкає а не ковтає....що робити?
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Давати лише тоді, коли пустий рот. Моя десь біля року таке почала робити. Тоді я навчила, що вона спочатку відкриває рот і показує, що там нічого нема, а тоді даю наступну порцію.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  8. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

    За недовгий час знайшла ще 1 плюс педприкорму:girl_smile:
    Вчора ввечері мама рідко, на думку малюка, виділяла їжу, на руки, які тягнуться до ложки, не звертала належної уваги, отож не залишалось нічого, окрім як потягнутись, і сісти:girl_claping:
    Ура-ура, сьогодні це знову повторилось, отож тепер ми дуже красиво сидимо (!) за столом:girl_in_love:
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Zozuljka сідання то взагалі не підтягування. Правильно дитина має сідати з четвереньок. Це мені і реабілітолог говорила
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Zozuljka

    Zozuljka Well-Known Member

     
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member



    Надіслано від мого V9180, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 4 Липень 2016
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Так, якщо з лежачого і ручкою відштовхуючись від опори, але не з напівлежачого, підтягуючись, це качання пресу, а не сідання самостійне
     
  13. Rona

    Rona Мама-йожик

    Люди, з яких продуктів починати пед прикорм? Коли давати рибу/м'ясо? Марк шось дзьобає по трошки, але я ще обмежую список продуктів. Чи не обмежувати?
     
  14. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    ми почали з морквочки і картопельки з моєї зупки. а тоді вже гречка була, рис, цвітна капуста і кабачок з тієї ж зупки... кукурудзяна каша не пішла-давилася навіть тією мікродозою. куштувала дрібку сиру домашнього. вчора пів малинки. сьогодні крихточка курячої фрикадельки.
    то все запивається ГМ. і цікаво, що перемелене (пробувала готувати "класичну" дитячу зупку)вона не їсть, плюється. а шматочок собі жує)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    В нас рівно в 7 міс. з'явився інтерес нарешті більше до страв ніж до посуду. На півдорозі до мого рота забирає ложку, якщо всі їдять, а їй не дають може розплакатись, хоча інколи ще спокійно бавиться ложкою і не просить нічого. Все ж частіше, коли отримує свої 3 мікродози, просить ще, старається взяти сама з тарілки. Вже можна збільшити порції трішки (ПП вже чуть більше місяця), чи ігнорувати спроби малюка?

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  16. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Rona, ми починали педприкорм з домашнього творчого, каш, овочів з зупки, потім ягідки. Загалом майже все, що їла я. Але я в цій темі не сильна, щоб щось радити, просто наш досвід ;)

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Можна не обмежувати і давати одразу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Вибачте, що знову з тими ж питаннями набридаю, але не дочекалась відповіді минулого разу. Які можуть бути порції в 8 місяців, якщо ми почали ПП десь в 6 і тиждень?

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  19. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    А хіба в ПП існує поняття порції до року?
     
  20. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Lovikyou, ну, маю на увазі, зернинка, горошинка, півложечки?

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  21. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    продукт, який пішов без проблем, може бути вже і кілька столових ложок. головне, що порція нарощується поступово і дається лише за вимогою.
     
    • Подобається Подобається x 1