Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Лія

    Лія Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ми на педприкормі,але досі крім грудного молока нічого не п`єм ,ні зупи ,ні води,ні компоту!Бабулі в шоці! Як у Вас з питтям на педприкормі?
     
  3. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    після року почали
    бабулі вже не в шоці
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  4. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Так бачу, що бідна моя старша дитина була, яку я мучила пюрешками і далі мучу... до їжі не активна :sad:
    На молодшій спробуємо пед прикорм. Точніше вже дитина тягнеться до горнятка, забирає з рук, облизує його. Дала сьогодні ковточок чаю травяного, вчора грамульку бульби, каші - чмакає аж брови піднімаються :)
     
  5. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    моя до їжі в принципі активна, але є деякі страви, які категорично навіть не нюхає - квашена, тушена капуста, капусняк - те що їй тоді боялась давати пробувати, а тепер не впросиш хоч спробувати... Планую наступного разу давати все по-трошки.
     
  6. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а мій малий аж занадто активний до їжі:xaxa:
    скажеш "йдем їсти", то бігом біжить на кухню:) і зі всіма сідає їсти
     
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А мій малий навпаки, пити тільки давай. Я компоти і чаї даю нарівні з іншою їжею, то він до них проявляє набагато більше ентузіазму, ніж до твердої їжі, хоча від неї теж не відмовляється і їсть все що дають з апетитом і цікавістю.

    Я скористалась порадами дівчат і почала для малого і для себе готувати окремо, а чоловік потихеньку приєднується + до нашого педприкорму приєдналися бабусі і готують так, щоб коли ми прийдемо в гості (а приходимо ми часто)в першу чергу тим можна було б накормити дитину
     
  8. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ми у вашому віці взагалі ні до чого майже не проявляли уваги)))) тільки ближче до 8 місяців почали шось пробувати
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Харчовий інтерес в нього сильно виражений, до всього лізе, все пробує, просто компоти і чаї то для нього щось надзвичайне і коли я даю йому їх, то він аж руками махає (так він радість виражає), а коли даю на пробу щось таке, то він їсть, бере ще (коли не хоче відвертається), а з компотами ще не відвертався. Весь в маму :)
     
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Доці ще немає 6 місяців, але з горнятком просто так біля неї не можу стояти. Тягнеться, іноді забирає, а найсмішніше як по баняках на кухні дивиться :) Вигинається аби побачити що там хто їсть. Старша напевне аж в 2 роки проявила цікавість до їжі...
    Думаю як то так поступово починати приком, аби не переборщити
     
  11. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Наще чудо скоринки хлібні та хлібці злакові так гризе, що аж мені заздрісно:) Всі, правда, обхруняна після такого їдження, але їй так смакує! Тепер, як вже має зуб, то і мене пробує їсти:)
     
  12. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Моя малеча вчора вчепилася обома руками за величезну кружки і пила як котеня мій компотик, але ж радості було, але ненадовго, мама потім то забрала
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я вже декілька разів писала - то не харчовий інтерес - то цікавість до процесу-предметів

    ось що має пам*ятати мама, яка планує практикувати педагогічний прикорм
    на то є також зауваження


    ---------- Додано в 02:01 ---------- Попередній допис був написаний в 01:47 ----------

    ПІДГОТОВЧИЙ ПРОЦЕС
    ГОТОВНІСТЬ ДО ПЕДПРИКОРМУ
     
  14. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Наталю, час біжить і моїй малій вже за тиждень 6 місяців, їсть тільки цицю, а ковток компоту з сушки їй точно не зашкодить, і цицю вона вже не кине, я ж не з соски даю. Знаю що вже нагодовують дітей добряче (кашки, картопля і т.д) і сочки (апельсинові, мандаринові) різні дають, дійсно на свій страх і ризик. Я з малим такого не робила і з малою теж не буду. я хочу щоб в моїх дітей був здоровий шлунково-кишковий тракт, і спішити з пригодовуванням точно не буду, тим більше в малої була алергійка.
    Я розумію що читає форум багато мамусь, може комусь ця інформація допоможе зробити правильний вибір і не нашкодити дитині
     
  15. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    та я не маю на увазі саме вас)))
    але навіть 6 місяців - то не такий вже категоричний термін)
     
  16. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    1000 дякую! майже все що хотіла перечитати :) з першою дитиною прокол був, тепер чекатиму...

    а в жж спільнота ще є? бо лінки з 1 сторінки не живі. хочеться прочитати про досвід першиї тижнів прикорму.
     
  17. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ага..ми близько 7-го почали.до того лише циця і більше нічого крім циці:)
     
    Останнє редагування: 2 Січень 2010
  18. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    є але ше подивіться на профіль - там є статті цікаві про початки
    в жж багато дописів під замком)
     
  19. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    От я вчора спробувала малому дати моркву з зупи і ввечері крупинки гречки,а сьогодні я їх в початковому вигляді знайшла в памперсі,то значить,що нам ще рано?а сушку можна давати все ж?він її так гарно гризе і десь третину-половину ковтає чи теж не треба ще?
     
  20. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    то нормально. кишківник починає переварювати їжу повністю набагато пізніше. сашка колись зжував журнала кавалок))) і памперс потім можна було читати)))) не хвилюйся. якшо вийшло - все дуже добре - система працює на очистку.))))
    якшо не бавиться - а зжовує - то можна. сушка- то бублик чи сушеня?
     
    • Корисно Корисно x 1
  21. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Маю дуже розумного синочка:) Пробувала десь в 6-6,5 міс давати перетерту гречку - відвертався і не хтів їсти. Вирішила почитати про педагогічне догодовування... І що ви думаєте? Гречку жував як має бути, чуть мене не з"їв:girl_crazy: Дуже любить їсти хлібчик, картопельку, правда товчу, бо ми їмо переважно пюре.