Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а моє чудо дуже любить сиру гречку. Доводиться ховати, бо сідає і гризе.
    Варену теж дуже любить, але сира має якийсь особливий шарм певно ;)
     
  3. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Нам сира ще трохи рано:girl_haha:
     
  4. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Наталь, сушка то бублики і він ними зовсім не бавиться, а дуже серйозно їсть ))
    а ще я давала марію з висівками,то потім повний памперс був висівок, і печенько він теж дуже наминав, половину правда розмазував по собі,але щось з'їдав все ж
     
  5. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Наталю, Магда має вже зуби, а поява зубів-одна з ознак готовності дитини до прийому нової їжі. Я не спішуся з догодовуванням, адже вона собі смокче цицю і з того нормально живе, але в неї РЕАЛЬНО моцний інтерес до їжі, вона в мене з тарілки все загрібає і до роту тягне! Якщо просто забрати, буде крик, тому натомість даю їй шось таке, що для її віку можна: бублік, злакові хлібці (то ж клітковина у чистому вигляді фактично, вона шлунку не заважає, виходить добре, вони зі слиною добре розчиняються), моркву сиру (вона її зубами трошки підгризає), яблука шматок, буває в мене з тарілки трошки вівсянки чи гречки з"їсть. Жодних проявів розладів шлунку чи алергій немає, вона все добре переносить. Ніяких кашок з пачок не даю, нічого не перетираю на пюре. Тобто маєш шматок в руки і бався з ним! Вона ВЖЕ вміє ковтати тверду їжу, не дуситься, а просто випльовує те, що ковтнути не може.
    І таке підгодовування не є систематичним, тобто я не заміняю ним якесь з прикладань.
    Може з точки зору консультантів я й не дуже правильно роблю, але я керуюся побажаннями та самопочуттям дитини.
     
  6. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    та чо - все ок. якшо інтерес не підтримувати - то він загасне. але

    то був жарт певно. їжею не бавляться (то не тобі, тань, то початківцям ПП) - як тільки починаєтсья забава - спускаємо на підлогу.
    у випадку з печеньком_яблуком_бубликом - то також має місце
     
  7. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    моя ще маленька, але цікавлюсь: а мама після їдла в душ?:girl_haha:
    ми однозначно будемо на педприкормі. завдяки дописам дівчат із форуму - маєм цицю:girl_tender: сподіваюся, що так буде і далі:girl_wink:
     
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ні :) Навіть дитину не кожен раз треба мити ;)

    ---------- Додано в 11:14 ---------- Попередній допис був написаний в 11:07 ----------

    Може чогось бракує? В гречці стільки всього корисного. В мене знйома на початку вагітності їла пророщену гречку замість штучних вітамінів, може і вам таке спробувати?
     
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    треба буде відстежити. Але мені здається, що йому більше до вподоби як воно хрумає :)
     
  10. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Наталю, то я так висловилась криво:) Мала на увазі, що даю їй не подрібнене, а цілим шматком, а вона смокче або кусає. Якимись пюрешками перетертими я її нагодувати не намагаюся (банальна лінь, знову ж таки:)).
     
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    У мене питання: якщо я люблю молочні продукти, чи можна їх давати дитині і з якого віку?
    ПС: якщо десь є така темка - тикніть мене носом в неї:)
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Пробуйте мікродози давати, але не раніше 6-ти міс. звичайно. До 1,5 року дитина має спробувати ті продукти, які прийнято їсти в сім*ї.
    ..................................................................................
    Я теж маю питання - гриби. Різні думки , десь читала навіть, що до 7-ми років не варто дітям їсти грибів. Крім тих місцин, де гриби є основною їжею.
    Мікродози я давала, але більше шось не ризикую. Чи даєте діткам гриби? Шампіньони, гливи, опеньки, білі?
     
  13. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я своєму до 7 років навіть печериці не ризикувала давати. а нащо? так іж речовини є, наприклад в бобових.
     
  14. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Впринципі ні, але педприкорм - це така штука: треба з маминої тарілки все спробувати. В Карпатах малий собі добряче хлебнув грибної юшки, видно засмакувало. Але більше не просить. Намагаюся вдома грибів не готувати, відповідно у дитини немає спокуси їх їсти.
     
  15. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    гриби ні - але юшку з шампіньйонів їмо( а то дуже зле? бо я шось тойво - не в курсі. чесно
     
  16. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А у нас не вийшло за правилами. Я хотіла годувати лише грудьми до року, та Цвітана вимагала дорослої їжі. До 9 місяців обходилися куштуванням, хоча це м"яко сказано, вона мала жувати щось весь час, що не жувала цицю. З дев"яти я ставила перед нею тарілку, і вона самостійно лопала, що там лежало. Як говорять, по вусах текло, а в рота не попало.
    А коли дитина почала підходити до столу, стукати ручкою і вимагати "няму-няму", я здалася і замінила пару годувань дорослою їжею.
     
  17. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ну а нащо їх дорослі їдять?Бо смачно. Малий бачить, що ми їмо, і звичайно теж хоче. ТОму цікавлюсь.
    Спочатку тут запиталась, потім пішла в гуглі питати...
    Ось що кажуть:
    Так що певно поки мікродозами і обмежимся - щоб і пробував, і не перевантажувавти ШКТ.
    Педприкорм ж не вимагає тільки грудей до року. Принципи дещо в іншому полянають. Якщо дитина сама їсть, то в чому проблема?
     
  18. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я грибів не даю і думаю що ще довго давати не буду. Правда, картоплю з грибною підливою давала, але без самих грибів. Недитяча це їжа, як на мене. При тому,що грибочки ми з чоловіком дуже любимо, я частенько готую щось з ними, але коли вже щось таке приготувала, то стараюсь приготувати і щось альтернативне, таке що можна дати малому.
     
  19. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну я грибів не даю ніяких. але юшки хлебнути - якшо всі їдять, то я шо дитину глодом морити буду? чи окремо варити?
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Згадала, юшку з грибів теж давала!
     
  21. olena

    olena New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я самих грибів не даю,але юшку грибну пробував(трошки) ну і бульбочку тушену з грибами їв,правда я гриби вибирала.А мала моя до сих пір грибів не їсть і не хоче навіть пробувати,вона як татко-хіба в піці печерички.