Перли наших вумних медиків про ГВ

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Olay, 19 Вересень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Olay

    Olay Well-Known Member

    Останній номер "Женский журнал.Здоровье", стаття Гид по женскому бюсту:...и все же специалисты полагают,что не стоит кормить дольше года-в этом нет особой пользы ни для ребенка,ни для здоровья молочных желез.:no:
    От тобі і "популяризація",а багато ж жінок живуть "глянцем":sad:.І чому сумніватися,якщо "наши эксперты-канд.мед.наук...:cowboy:"
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    смішно згадати але.. пішла я з малим до дерматолога в нашу дит пол-ку, на шийці в нього плямка маленька, ніби лишайчик, але не свербить і не лущиться. то ж я для заспокоєння бабусь пішла. лікарка шоб побачити ту плямку (а малий крутився) одразу сказала: “дайте дитині соску” я їй - в нас немає, а вона - а де??????. кажу - ми не користуємось взагалі, вона - ????????????????
    питається - як дитина какає (сорі)? кажу - раз у 1 - 2 дні, нормально. вона мені - ЦЕ НЕНОРМАЛЬНО, ЦЕ ЗАПОР!!!!!!!!!! я - йому 7 місяців, він їсть тільки цицю. вона !?!?!?!?!?!?!?!?! ВСЕ ОДНО ЗАПОР. і пляма від проблем з ЖКТ!!!! робіть аналіз калу пийте біфіформ давайте йому супчик кабачок і т.д. і т.п. а то в ВАШОМУ МОЛОЦІ НІЧОГО НЕМАЄ корисного
    ми до речі на педагогічному прикормі, то ж всякого такого отримуємо багато.
    ну от скажіть - нормально???????
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    тяжкий трафунок.... сумно те, що в нас на 95% відсотків медицина така...
    чесно скажу - добре що прогрес дойшов до спілкування через інет і що там можна інфу знайти. не знаю, я б напевно була з категорії "зашугана мамуся" не знайди я багато цікавої і корисної інфи, та й однодумців ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    А я такою й була, з першим. Лікарку слухала, маму...
    Зате тепер можу на власному прикладі казати, що оте "молока нема" - як правило відмовки, незнання або небажання працювати над собою.
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
    У нас не було навчання вагітних.
    Ніби належимо до Топольної, на Топольній є навчання вагітних, а наша дільнича туди не посилає, каже, що у неї "повторнородящі ітак дуже мудрі".
    Може де нажалітися на неї?
     
  6. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ой, Нато, на Топольній не навчання, а просто сміх. Я коли здавала аналізи на Тополіьній, побачила табличку і приперлася. 40 хвилин не відбувалося нічого, потім звідкись пригнали ще пару пузиків і зайшла тьотя з плакатами і хагісами. Щось розповіла про пологи, масаж попереку і прикладання до грудей. Роздала анкети, де ми мали виставити їй оцінку (увага!) за три заняття. На наступне заняття мала розповідати про догляд за дитиною Вклалася в 10 хвилин. На третє заняття нас "відпустили".
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    то я напевно неможу виговоритися на лекціях :lol: бо вони в мене триваю довго, (тільки дуже шкода жінок які приходять із гінекологічного відділення лікарні, хоч я прошу їх вдітися але ніхто не слухається і дивлячись на них мені завжди холодно і я як можу так скорочую) а ще як підуть запитання то вже взагалі
     
  8. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    вчора зустріли мамину знайому, котра медсестрою працює. сказала, що на її дільниці з 54 дітей віком до року тільки 8 (!!!) на ГВ.
    причина за її словами, в тому, що в мамів "нема молока".
    я намагалась заперечити, що такого не буває при бажанні годувати. то вона на мене ще визвірилась - мовляв "я вже 35 років в медицині і ти мені не розказуй, що такого не буває, бо я краще знаю".
    потім почала розказувати, що нема молока, бо нема кому мамам розказати, що після годування треба зцідитись:8:, що за пів години до годування треба попити:8:, що після годування треба поїсти:cesored:
    я вже не казала їй, що за майже три місяці цідилась тільки 2 рази, коли мала лактостази, що п'ю тоді, коли хочеться і ніяких чаїв з молоком і що їм, буває 2 рази на день і при цьому годую грудьми і молоко є:)

    так от до чого я веду:
    1. треба викорінювати застарілі погляди медперсоналу на ГВ. правда, не знаю на скільки це реально, бо це глибоко засіло в їх бошках.
    2. треба надавати інф про ГВ майбутнім мамочкам. правда, теж не знаю як то зробити через відсутність у них інтересу:confused: бо хто має бажання, той сам буде шукати інформацію (як в свій час це робила я), а хто не має бажання - не сприйме навіть готову.

    п.с. до речі я всіляко пропагую ГВ серед своїх вагітних знайомих і тих, котрі незабаром будуть вагітними.
    але, на жаль, по мамочках бачу, що якщо людина не має бажання годувати грудьми, то ти хоч трісни, а нічого не зробиш. така ситуація була з однією моєю знайомою, яка годувала дитину 3 тижні(!), бо потім в неї було замало молока. я намагалась її переконати, що це просто лактокриза і вона минеться, але я тоді була ще вагітна і вона мене не схотіла слухати. я їй давала № телефону консультанта з ГВ, але це також не допомогло, бо нема усвідомлення важливості ГВ.
    і схожа історія з моєю двоюрідною сестрою, яка дитину годувала до 4 місяців, а далі теж "нема молока". при тому, що дитина хвора і якраз материнського молока потребує якнайбільше:sad:
     
    Останнє редагування: 11 Жовтень 2008
    • Подобається Подобається x 13
  9. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Так виглядає, що у питаннях ГВ як і в нашій державі має пройти хоч 20 років поки відійде старше покоління переконане в своїй правоті ... :sad:
     
  10. klen

    klen Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    А я мала проблеми з зубами ходила лікувала. До хорошого стоматолога. Зуби ніби добре мені зробив, але вуха мені за той час повідпадали. Я сказала що годую малу грудьми. Питає скільки малій, сказала що рочок. То він одразу що то вже годувати не треба що то користі від молока ніякої, а в мене від того всі зуби посиплються. І що він як лікар(!!!!) радить мені пошвидше відмінити ГВ. І 2 години мені ото всякі дурниці розказував. Якусь суміш супер-пупер радив, бо в мому молоці вже нічого немає а в тій суміші все збалансованеі таке інще, і що в нього з 6 місяців ту суміш онук їсть і "аж за нею труситься". Коротше я вже не знала де дітися. Добре я собі сама знаю що мені краще, а хтось же і послухає його.
    Коротше більше до нього іти не хочеться, хоча стоматолог він хороший.
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ну слава богу, мій стоматолог перейнявся проблемою, але іншою інфою не завалював, просто сприйняв як факт. Дружній нейтралітет - це також мистецтво, як виявляється, бо багатьом того бракує, тобто розуміння, що кожен має право на своє. Ніхто ж різко не засуджує маму яка вже годує cevi.? nобто сприймають як доконаний факт, але як тыльки чують що хтось молоком, то выдразу накидаються як тузык на тряпку.
     
  12. klen

    klen Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Взагалі стоматологи то велика проблема. Бо в мене 2 знаїомі в рік згорнули ГВ саме тому що їм порадили стоматологи. Бо вважається що рік годувати то цілком достатньо а далі від ГВ зуби псуються і треба срочно згортати.
    Притому 1 з тих знайомих ще майже рік мучилася по ночах з сумішами, і взагалі зі сном малою страшенні проблеми мала.
     
  13. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Дівчата, мені сьогодні сусідка книжечку підсунула, раритет, з того року що і я :8:, називається "Беременность, роды и кормление". Вичитала там аж три анекдоти, перший (цитую) "исполнение супружеского долга во время беременности не только опасно, но и неприемлемо с точки зрения морали советского человека":8::8::8:. Далі: "кормление ребёнка грудью в то время, как советская промышленность наращивает выпуск специальных детских смесей, а молочные кухни - неотъемлемый атрибут каждого города воспринимается многоми как атавизм":ninja::ninja::ninja:. Ну і наостанок: " ...можно наблюдать, как мать прямо на улице, достав грудь кормит ребёнка. Уж не лучше и гигиеничнее дать ребёнку современную , обогащённую витаминами смесь и не ловить на себе иронично-осуждающие взгляды окружающих..." Ось така "політика" була у моєму 1975 році:xaxa::xaxa::xaxa: Добре, хоч на мене це не подіяло...
     
    • Подобається Подобається x 25
  14. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    я би з задоволенням таке почитала, напевно дууже допомагає, коли настрою нема:xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ось, ось звідки те необгрунотоване бажання наших мам і бабусь наг8одувати наших діток сумішшю. Вони просто свято впевнені у тому що високовітамінізована суміш це просто "амброзія" для наших діток а наше молоко то пережиток.
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Суперанекдоти:xaxa::xaxa::xaxa: Добре що моя мама таких книжок не читала,свекруха так само іншою літературою цікавилась:) В ті часи шкідливо було багато читати,як виявляється:) Особливо молодим мамам.
     
    • Креативно Креативно x 1
  17. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Скажу Вам, що нав'язане ШГ було і залишається совковим атавізмом! А в нас розвінчання совку щось дуже затягується:ninja:
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ну і як тоді слухати поради лікарів. Для рздумів
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. katkas

    katkas Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Перечитала! Погоджуюся, деякі дільничні педіатри і справді викликають недовіру, і виникає питання: чого їх там вчать? Лікарів слухати, але з розумом. :) Педіатр в роддомі мені все гарно пояснила, і про те як правильно прикладати, і про те, що за вимогою, і про те, щоб я не думала про допоювання і "дурачка", і про нічні годування. Хоча я про це і до пологів читала. Але ж зустрічаються серед лікарів і ті, що вдосконалюються і не зупиняються на вивченому.:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Natalya Engy

    Natalya Engy Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Привіт!
    В цілому згодна. Але маю позитивний досвід. Три місяці ми (чоловік підтримував!) боролися з мамами, які вперто хотіли напоїти Михаська водичкою. Врешті одну маму взяли разом зі собою до лікаря. Хочу сказати, що наша педіатр зовсім молоденька, своїх дітей немає. І все ж на питання бабці про "водичку" відповіла досить грамотно і чітко. Не знаю наскільки це її переконало, але вже другий місяць маю спокій від нагадувань "Дай дитині попити!" (до того я пробувала і сама пояснити, і журнали давала почитати - марно)
     
    • Подобається Подобається x 5