Перше причастя

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kityla, 5 Травень 2010.

  1. nora

    nora New Member

    Відповідь: Перше причастя

    Моїм дочкам на перше урочисте причастя хресна подарувала золоту цепочку з хрестиком,а хресний золотий медальйон.Я також своїй похресниці подарувала золотий медальйон.

    ---------- Додано в 20:02 ---------- Попередній допис був написаний в 19:57 ----------

    Переважно дитину ведуть до першого причастя у 9 років.
     
  2. Njuta

    Njuta Member

    Відповідь: Перше причастя

    Моя доця цієї суботи іде до причастя . Ходила вона на катахізацію зі своїм класом до одної церкви і ось там ( хоча тепер так заведено в багатьох церквах ) нам порадили брати в них напрокат костюми до причастя , щоб дітки всі були однакові . Але звичайно знайшлося декілька мамочок , які категорично проти цього . Хочуть тільки " весільні " сукні і усьо. Яка ваша думка з цього приводу ? Знайшла таку статтю http://kp.ua/daily/140510/227261/print/
     
  3. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Наш клас був у "весільних сукнях" Мені більше подобається у "весільних сукнях" ніж в українському строї. А скільки прокат того костюму? Ми тільки на фотографа по 150 грн. здали, ще не знаю що там за фото будуть...
     
  4. Njuta

    Njuta Member

    Відповідь: Перше причастя

    50 грн костюм і по 125 грн здали на фото , оператора та на церкву
     
  5. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Нам сукню коліжанка моя дала зі своєї малої, то я ніц не платила, а от розмовляла з мамою однокласниці моєї малої, то вона за прокат сукні заплатила 300 грн. Так дорого, бо це типу перший прокат.
     
  6. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Моя старша дитина цієї неділі буде мати перше причастя. Прокат суконки 80 грн, всі будуть в однакових. Подарунки - Біблія, молитовник, іконка - теж всьому класу одинакові купують. Як я собі то уявляла, то ми планували запросити хресних до церкви на подію, та й все. Як прочитала в сусідній темі про подарунки, дефіляди... я прозріла. То зараз дійсно так прийнято відмічати перше причастя ?
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Перше причастя

    Самі батьки собі придумують празднікі
    Ми підемо лише до церкви
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Lesya Vihot

    Lesya Vihot Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Це дійсно батьки собі придумали, але то є особиста справа батьків - робити забаву чи не робити . На рахунок одягу, коли діти мають однакове вбрання це дійсно дуже гарно виглядає , дітки виглядають як ангелочки . В церкві Різдва Богородиці на Сихові діти мають білі накидки . Їх дають на прокат , ціну зараз не знаю, колись була дуже символічна ціна . Як на мене це дуже зручно , не треба думати в що одягнути дитину . Бо найголовніше це добре підготувати дитину до самої сповіді .
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Перше причастя

    Якраз моя сестра в цю суботу теж іде до Причастя. Теж трохи знерувалася з тими всіма "убьорами". Думала, що то вже ніби у всіх церквах діють злагоджено- всі однаково у вишитому. Але ні, у них в п"ятницю сповідь у вишитому, в суботу причастя у білому. Знову всі у пошуках того щоб "моя найрозкішніша ". Втрачається зміст поняття " сповідь", " причастя ". А ще фотографи люблять
    " а дайте ще раз, будь ласка, причастя, бо я не встиг зазнимкувати..."
    Благо, моя мала трохи шарить і вибрала собі сукню легку, грецьку, шифонову. Виглядає дуже невинно. Правда, я всеодно за однакові строї...
    Ще й через те що "весільні" дійсно недешеві. У салонах прокат сукні від 300-1200 . Як на мене,то краще середньостатичний варіант 100-150 за прокат однакового строю і всі найгарніші ;)
    Думаю, нема нічого поганого,якщо родина якось відсвяткує цю подію. Певно вся надія тут на зрілість батьків. Наскільки вони це розуміють і відповідно розумітиме і їхня дитина. Якщо для батьків це важливо і вони виховують дитину у християнському дусі, то вони дитині в голову вкладуть правильне розуміння сповіді і причастя. Звісно гірше, коли для батьків це просто чергове свято, чи якась ланка яку дитині треба перейти, щоб вступит и у черговий "клас"...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

     
  11. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    Це дуже важлива подія в житті дитини та її родини. Цінність у духовному дарі. А те чи святкувати в ресторані чи вдома чи взагалі не святкувати, то не так важливо. Але то не святкування з алкоголем і горланням застільних пісень. То святковий обід.
     
  12. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: Перше причастя

    Про подарунки я теж недавно дізналась. Коліжанка казала, що у них на хрестини не дарують так як дарують на Перше Причастя... Але то хіба хресні.Може то все залежить від звичаїв якихось околиць, регіонів, чи як? Хоча народ у нас доволі практичний щодо всяких свят... І мені здається, що якщо вже й дарувати, то щось символічне, що пасує до події - молитвенник, дитячу Біблію...
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перше причастя

    Чим скромніше, тим ліпше.
    Мені найбільше подобаються уніформи або вишиті, або просто білі.
    Щось такого плану:
    [​IMG]
    І діти просто виглядають тоді. І суть того дня не втрачається.
    [​IMG]
    Якби конче було сукню, бо дівчатка люблять у різних принцес перебиратися, мабуть, обирали би щось просте, як от тут 1, 2, 3.
    І ніякого макіяжу та зачісок у перукарні. Я строга мама, коротше. :xaxa:
     
    Останнє редагування: 21 Травень 2013
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Njuta

    Njuta Member

    Відповідь: Перше причастя

    От і внас в церкві дуже гарні , національні наряди. Для дівчат- білі атласні платтячка , а зверху вишитий сарафанчик + пов"зка на голову . Хлопчики- атласна біла сорочка і вишита безрукавочка в тому ж стилі , що й сарафани. І скромно і нарядно і до фото гарно виглядає , коли всі однакові . Але ж кажу , що є мамочки , які катигорично проти , мені якось дивно , що люди дійсно придають значення більше нарядам , ніж самій події . Так само і про застілля - просто підемо з хресними десь на морозиво , не більше ...

    ---------- Додано в 12:44 ---------- Попередній допис був написаний в 12:42 ----------

    А ще нас катахіти попереджували , щоб ніякого макіяжу і фрезур ...Я в шоці , навіть і таке буває
     
  15. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя

    У нас також :girl_yes2:

    [​IMG] [​IMG]
     
  16. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Перше причастя



    Щодо Першого причастя - однозначно все йде до того, що батьки нарешті розуміють, що всі дітки мають бути рівними на таїнстві перед Богом. В першу чергу духовна підготовка. В гонитві за "хто шикарніший" ця сторона явно залишається позаду, на другому місці.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Перше причастя

    Я своїх не малювала, бо сама не малююсь і дітям не даю, але зачіски робила. І вважаю, що це добре. Вони виглядали файно. А суконочка у нас одна буде на всіх дівчаток. Ганнуся вибрала, що буде така і вона перейшла в спадок Юліані. Тепер висить і чекатиме ще два роки на Андріаночку. Синочок ходив в ґранатовому костюмі в вишитій сорочці з голубою вишивкою. Мені так подобається. Було дуже гарно.
     
  18. Njuta

    Njuta Member

    Відповідь: Перше причастя

    А я десь читала , що волосся має бути розпущене ,
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Перше причастя

    Ну воно в нас і було розпущене. Тільки накручене спец бігудями і закріплене лаком. Мої дівки такі класнючі з тими кучерями. Анна бідна аж плакала, бо хлопці з неї сміялись. В неї пряме як дріт волосся, а тут ми їй накрутили і вона була ТАКА класнюча, як баранчик. Гануся і сьогодні найбільше любить своє пряме волосся зібрати в хвостик.
    З Андріаною у мене таких проблем щодо зачіски не буде. То така панянка, що вона сама себе накрутить. :girl_haha:
     
  20. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Перше причастя

    І у нас у всіх діток були однакові костюми, платили за прокат (то було як пожертва на Церкву) 50 грн.
    [​IMG] [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1