Перші дні життя дитини

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Імель, 30 Вересень 2013.

  1. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Перші дні життя дитини - з моменту народження і до досягнення 28 днів життя!
    Про ГВ, сон, горщик, підгузники, хвороби, харчування, вагу, щеплення, ванночки, свекруху, маму і сестру чоловіка - ідемо в існуючі тематичні гілки! :banned:

     
    Останнє редагування: 5 Лютий 2014
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    з народження малого ставили на бочок спати (як радили в ПБ)
    але більше любить на спинці, то деколи валік з рушника, яким фіксувала його на бочку, посував (активним руханням всього тіла) і спав на спині
    на животі теж може заснути, але тільки в тата-мами.. отак просто на ліжку ще ніразу
     
  3. Amarillis

    Amarillis New Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Мій малий спить включно на спині і я буває просинаюсь в ночі і перевіряю чи дихає.
    В мене родичка взагалі прийшовши в гості не дивилась на малюка, бо десь там в них в селі в дитинки був СРДС після хрестин. Так що вона сказала що на дітей до року дивитись не можна що б не перестали дихати(
     
  4. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    вже давно хотіла підняти ту тему (думаю вагітним буде цікаво)
    в ПБ питали дозволу на проведення скринінгу на те, чи не має маля вроджених (типу фенілкетонурія) серйозних хворіб
    то загальна практика? чи варто здавати?
     
    Останнє редагування: 16 Жовтень 2013
  5. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Справа у тім, що то добре те про, що вас питали. І такий тест повинні робити усім діткам після народження. Зараз я то питання упустила (для себе, бо моя дитина підросла), але свого часу перед народженням дуже цікавилась. Тобто маю на увазі, що точно не знаю, що то за документ МОЗ, який би мав убомовлювати таку процедуру. Певне треба дивитись матеріали про обов"язкову вакцинацію. Я такого тесту дитині не робила з тої причини, що ніхто не питав і самих тест-систем не було. Коли у перші дні прийшла сестра і лікар на потронаж новонародженого, відразу спитала чи зроблять. Ага, лікар покивала головою зроблять-зроблять .... Але то є вкрай важливо (сам тест з 60 років), тобто ті у кого батьки народились раніше не знають чи є їхні батьки носіями і відповідно вони (діти) чи є носіями. Та, що там говорити практично ніхто не знає чи є носієм того гена. А за умови того, що 2 батьків є носіями і коли "зорі" (чи доля) так стануть, що з тих гіпотетичних чотирьох варіантів поєднання генів батьків співпадає той один зловіщий = дитина унаслідує ту хворобу і без спец. харчування, вибачайте, але то буде овоч. Тому як на мене треба на то звертати увагу і відразу поговорити про це з доктором, щоб зробили. Ясно то 1 дитина на десять чи більше тисяч дітей, але ж така проблема є і ніхто не застрахований від цього. Варто не упускати того питання. Тому дуже гарне питання Багіро (+100).
     
  6. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    То загальна практика і варто той аналіз здати. Дитинці просто візьмуть кров, якщо все добре то вас ніхто більше потурбує. А якщо, не дай Боже, виявлять щось - то вас повідомлять. Здається то все відбувається на потязі пів року.
     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    не заважатиме - 100%


    не буде у вашої дитини алергії, на те з чим вона стикнеться ще в животі
    малятко вам дасть знати

    а взагалі, ви так заморочуєтесь. Здоровий глузд та інтуїція - мамине все

    ---------- Додано в 12:49 ---------- Попередній допис був написаний в 12:35 ----------

    не варто, тому що
    дитинці "просто" проб"ють п"яточку (бррр). Почитайте щось про те як організм реагує на прокол. Для чого травмувати дитину? Як прямо не йметься то хай здасть тато з мамою аналіз.
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    так. це робиться вже більше десяти років
    Набагато скоріше. Батькам повідомляють лише у випадку "позитивного результату". Бо від цього залежить подальше здоров я дитини. Чим раніше дитині почнуть прийом спец. харчування з відсутністю білків фенілаланіна ( навіть при ГВ частково дають спец. суміш) , тим менший вплив токсинів на нервову систему і клітини головного мозку. Бо перші прояви захворювання ( без тесту) лікар може зауважити лише тоді, коли вже почалися регресивні зміни- після 2 місяців з дня народження малюка. І не кожен лікар , при перших симптомах зможе правильно діагностувати захворювання ( ну бо симптоматика схожа із багатьма ін. "діагнозами немовлят". Один із типів фенілкетонурії є особливо небезпечний своїм агресивним розвитком ( може при відсутності корегування призвести до смерті дитини вже до 3 років)

    ---------- Додано в 10:56 ---------- Попередній допис був написаний в 10:53 ----------

    в пологовому дитину і так "травмують", бо беруть обов язково кров на рівень гемоглобіну, білірубіну.
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    в моєї не брали.

    а чойто в лапках?
     
  10. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    вже мене випередили
    Моїй дитині брали з великого пальчика на нозі, вона жодного разу навіть ніяк на це не прореагувала. Тому, навряд, її аж травмували.
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    я про те як організм реагує на прокол. Дитина не розуміє. Вона приймає правила мамині - раз мама дозволяє колоти, значить тут такий світ і такі правила.
    в моєму світі, з новонародженимим треба поменше маніпуляцій і побільше інстинктів.
     
  12. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Не знаю чи точніше не зовсім розумію того сприйняття світу. Десь рація є. Але як на мене - це не безцільний прокол у тілі немовляти - це є спосіб визначити навність або відсутність такої (страшної) хвороби, яка з відповідним харчуванням дає людині можливість нормально існувати у світі. Те харчування і, що з ним робить МОЗ, то питання 7, але дбаючі батьки знаючи про хворобу реально роблять все, щоб забезпечити дитині необхідну умови для життя. Тому цікаво є почути ін. т.з. та все таки я вважаю, що добре є те, що такі тест-системи є, і є вказівка це робити. Ну і до повноти, також певне для людей, котрі це не пітримують медики ставлять питання - "Чи згодні ви ?".
     
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    це генетична хвороба? якщо так, то схильність дитини до неї можна визначити, взявши аналіз у батьків. і тільки якщо в обох виявиться той ген, то тоді можна перевірити і дитинку. чи я помиляюсь?
     
  14. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Вірно, це спадкова генетична хвороба. Трапляється тоді коли обидвоє батьків є носіями гена. Але не всі варіанти поєднання цих генів батьків будуть хворобою. Тобто по генетичних варіантах дітей, які можуть народитись у такої пари лише одна на певну кількість буде хвора, інші ж стануть носіями.
    Звичайно можна, але то варіант не для всіх. Ну і тут те тестування крові батьків за власний кошт. Якщо комусь так зручно, то чому б і ні. Теоретично, то є реально.
     
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    то беруть зразу після родів?.. бо реально не памятаю, щоб малому брали.. а він весь час був з нами.. чоловіка запитати чи шо
     
  16. BlackTee

    BlackTee Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    мені неонатолог казала, що брали пуповинну кров
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    у перший день. При потребі- повторюють. Стосовно ж аналізу на фенілкетонурію. то у наших пологових він обов язковий і проводиться на 2-3 день.паралельно ж визначається схильність ще до таких генетичних захворювань як муковісцедоз та гіпотеріоз. В Росії зараз цей аналіз роблять не у пологовому, а батькам дають скерування у дит. поліклінки чи лабораторії і рекомендують пройти у перші дні після виписки.
    У СРСР аналіз на фенілкетонурію у пологових теж проводили. Але оскільки він був дуже дорогим, то застосовували інший метод-брали мокру дитячу пеленку і капали на неї розчином оцту і хлористого заліза. І лише тоді, якщо з являлася зелена пляма, тоді дитинку додатково скеровували на аналіз крові.

    п.с. взагалі, якщо у дитинки усі показники у нормі, то батькам просто не повідомляють нічого ( це стосується різних показників крові). Повідомляють, якщо виявлені відхилення.
    Стосовно фенілкетонурії- так.А от з гіпотериозом так не вийде. Бо той же гіпотериоз викликається випадковою мутацією. А частота його не така і мала- приблизно 1 на 3-5 тис. пологів.Для фенілкетонурії випадковість вдвічі-втричі менша. Але близько 50-100 новонароджених діток в Україні щороку отримують цей діагноз.І якщо розпочати дитинці давати корегуюче харчування не пізніше 21 дня від народження, вона розвиватиметься як і однолітки. Чим пізніше діагностується і пізніше починається корегування- тим більші шанси порушення роботи головного мозку.
    З гіпотериозом теж ситуація своя- його діагностують частіше ( до 300 діток щороку). І тут теж є небезпека, якщо невчасно проводити корегування: знижена функція щитовидки призводить до порушення нервової системи. Такм діткам важливо не пізніше 6 тижня від народження вводити гормони+ обов язково годувати ГМ з народження( бо з ГМ малюк буде отримувати додаткову порцію материнських гормонів)


    п.с. ну і такий приклад, щодо рідкісності хвороби - у якомусь там сезоні "Мастер шефу" брала участь така симпатична дівчина із села Таня ( яка ще кабанчика вправно розробляла). У неї дитинка власне хвора на фенілкетонурію. Але корегуючим харчуванням вони змогли добитися того, що дитинка розвивається у нормі. Щоправда, це боротьба щоденна, до грама вимірювати вміст феніланіну у кожному продукті і не перевищувати добову норму. І так- до підліткового віку.
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Дівчата, не знаю де спитати. Як має виглядати пуповина, сьогодні вона в Юстинки нашоі стала якась волога, сестра каже, що до того так не було, є якась засохша кров, зовсім трошки, щось треба робити? Переживати? Юстинка народилася в понеділок 21.10
     
  19. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    пупок сам вже відпав?
    чимось обробляєте?
     
  20. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    ,Пупок ще не відпав
     
  21. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Vittoriya, засохша кров - не страшно, можна протерти спиртиком 70% (у нас так було в ПБ - то сестричка так зробила), але у Ані сам пуп вологим не був.