Підлога : а яка у вас?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Марточка, 26 Квітень 2014.

  1. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    я люблю ходити в тапках, тому мені теплої підлоги тільки в ванній дуже треба. Діти ходять босі і часто майже голі, килимів нема, бо я їх не люблю, тому в нас тепла підлога суто для дітей, батареї скручені
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а я звикла ходити боса, але мені ок. Стимул тримати підлогу в чистоті :) Діти теж босі і скоріше загартовані, ніж теплолюбиві.

    Просто з теплою підлогою в нас апріорі не складається через висоту стелі. Маємо 2.55 від чорнової підлоги. Сусіди зробили натяжну стелю і теплу підлогу - мають 2.35 :girl_impossible:
    Тому вибір маємо хіба що покриття. Плитка або ламінат. До ламінату в кухні душа не лежить, і загалом я трохи закохалась у плитку як в матеріал :) Точніше, в керамограніт. Рівненьке таке, майже безшовне, гааарне.
    Але кому не кажу - всі такі: "та плитку без підігріву вже сто років ніхто не робить". Тому тут питаю.
     
  3. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    ну, в мене навіть робот-пилосос є і все одно на підлозі завжди щось розсипається/розливається,
    але то я з трьома дітьми весь час вдома.

    Читаю блог одної дизайнерки, то вона підтримує ідею ламінату на кухні, але вашу любов до керамограніту цілком розділяю, я б по всій квартирі його поставила

    і про висоту стелі, в нас теж досить низько, чоловік хотів натяжні, я вмовила на гіпсокартон, а зараз би пожертвувала рівною стелею заради тих пару см висоти, ми відмовились від підвісів, по всій квартирі, поставили багато точкових світильників і пристелеві люстри
     
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я би його повністю скрізь ставила, і на стіни в санвузлах також :)
    Але в кімнатах все ж вирішили ламінат.
    мій чоловік зашліфував стелю, вона рівна (перепад до сантиметра по всій площі). Будемо дуже тонесенько шпаклювати гіпсом - і все. Навіть гіпсокартону не буде. В нас також будуть
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    @cjomcjomka я на кухні у ванні і в туалеті робила підігрів. В коридорі ні.
    На кухні підігрів дуже влучно, бо в нас всі і так переважно протягом дня на кухні більше часу тусуються. І плюс малюка постійно на підлогу викладаю, і оцей підігрів робить мені затишок для ніг, бо різниця температцр коридор, кухня відчутна.Є ще батарея в кухні, то її вмикали тільки в сильні морози.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    В мене плитка на кухні та в коридорі. Підігрів підлоги включаю навіть, деколи, влітку. Але ми любимо ходити босоніж. Будинок утеплений. Розгляньте варіант вінілового покриття, якщо без підігріву.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    дуже дякую за відповіді.
    А чи заморочувався хтось тим, щоб вимірювати температуру на підлозі, без підігріву? Просто "тепло", "холодно", "ходжу боса" - це відносно, мені би дуже допомогли конкретні цифри.
     
  8. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Чоловік заморочується таким. Купив спеціальний вимірювач-пірометр, міряє все - підлогу, стіни. Наша нова з підігрівом має 27-28 градусів, за цим вимірювачем, то зараз замір, буквально на днях, нам комфортно, всі ходимо босі, я навіть без шкарпеток. Плитка на кухні при цьому є холодніша, отак босоніж, без шкарпеток не постоїш, хіба пробігти туди-сюди, в ванні-туалеті дуже тепло при цьому. Без підігріву інформації немаю. Але в нас перший поверх низький в старому польському будинку, без підігріву взагалі дубак, босою не ходила колись навіть влітку.
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    це на гріючій плитці, вірно?
    Доскіпуюсь, бо на гріючій є багато даних вимірів, навіть гугляться. А от на негрітій цікаво, у кого скільки.
    Мені ОК 17-18 градусів на підлозі для босих ніг, міряла на паркеті вдома зараз. Розумію, що плитка більш теплопровідна, тому там можуть бути інші значення.
     
  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    ні, ламінат.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Який поверх?
    В мене підігрів підлоги "клаптиковий", плюс залишили всі батареї. Будинок утеплений плюс всі балкони засклені плюс 7-й поверх. Опалення індивідуальне, до котла підключений "програматор". Підлога фактично підігрівається лише в дуже холодну погоду, коли котел працює довше. Коли плюсова температура і сонячна погода - може зовсім не включитися. Ми ходимо переважно взуті, але вночі в туалет я не шукаю капці навпомацки, то суб'єктивно підлога не дуже холодна, чи влітку, чи взимку. Плитка в мене всюди, крім кімнат (паркетна дошка).
    На першій квартирі мала плитку і ламінат, але там будинок польський і сусіди знизу не дуже топили взимку, то підлога була холодна, тому обігрів підлоги малюсінької прихожої і санвузла був дуже доречний.
    Якщо брати літо(зима через сусідів знизу не інформативна), то ламінат мені відчувався на босу ногу холоднішим, ніж пакетна дошка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    @cjomcjomka я за підігрів.
    В нас кухня-лоджія-вітальня-коридор все опенспейс без дверей і всюди плитка з підігрівом. Батарея робоча лише в дитячій (в спальні теж є, але навіть в морози які були ми її не включали, бо при 16-17 градусах спати нам люкс).
    Але підігрів плитки я б не проміняла на холодну плитку, дуже комфортно, дітям зручно.
    Самій цікаво як буде влітку (живемо лише з кінця вересня), коли виключимо підігрів. До речі, ще питання економії газу. Раніше, я думала, що підігрів підлоги це досить затратно, але, враховуючи, що за місяць ми витрачаємо 100-150 кубів газу (це і на приготування їжі і на підігрів води і на опалення), виходить не так і дорого. Площа підігріву підлоги приблизно 35-36 кв.м.
     
    • Корисно Корисно x 1
  13. Raven

    Raven Мама малятка

    @cjomcjomka, в мене кухня +коридор без підігріву. Холод чується, як сусіди знизу десь надовго виїжджають. А так босі ходимо.
     
  14. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    В мене кухня і коридор - плитка з підігрівом. Радіатор в кухні майже не вмикаємо, і коли надворі ще не мороз, то теплої підлоги вистачає на всю квартиру, радіатори навіть не вмикаємо. Я теж ходжу без капців, але мінімальний підігрів мені таки треба, надто холодний камінь.
    Ну і якщо плитка і дерево зовні будуть мати однакову Т, то думаю, що на дереві всеодно буде комфортніше стояти, хоч не можу то пояснити науково, але інтуїтивно відчуваю, що таки є різниця в матеріалі.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Теплопровідність плитки вища, ніж дерева, тому так, суб'єктивно при однаковій температурі тіло при дотику визначатиме плитку як "холодніший" об'єкт (вона швидше поглинає тепло, ніж дерево).
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Ми мали в квартирі, панелька, другий поверх. Босі ходили круглий рік, не холодно.
    А якщо постелити електричний підігрів, як в санвузлі? Він тоненький і так сильно не вплине на загальну висоту як водяний.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Те ж саме хотіла написати - розглядати електричний підігрів.
     
  18. WinterDog

    WinterDog Well-Known Member

    Зараз планую ремонт приміщення з низькою стелею, то розглядаю варіант інфрачервоного підігріву + вінілове покриття і ковролін
     
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Значиться так, відповідаю сама собі стосовно варіантів підлоги "не плитка" і не вініл класичний і не ламінат на підігрів підлоги.
    1. Hdf тонка паркетна дошка ( шпон до 1мм)
    2. Вініл на екурані як основі ( пресовано-міксована олія і щобогпошле з органічного, але я німецькою не читаю сильно). Сертифікат блакитного ангела, дорожчий звичайного вінілу вдвічі.
    3. Мармолеум, але краї "плиток" обтріпуються від постійного ходіння, а рулоном не дуже стелять невеликі площі.
    4. Hdf інженерна дошка. Замість фанери є hdf і 2-3-4 мм дубового шпону. Дорога як холєра, в принципі, як і інженерна дошка, але робиться виключно фабрично.

    Інженерну дошку клянуться, що мож ставити на підігрів, але по товщині виходить як мій паркет на фанері, який таки вирішив псіханути на підігріві, тому щось не знаю. Також багато роблять під замовлення місцевими фабриками і можуть бути питання до сухості дошки. Фабрична дошка має дозвіл на встановлення на підігрів підлоги.

    Встанрвлення любого цього покриття згідно з інструкцією - то ще ті танці з бубнами. Ну як паркет, тіки гірше.
    Щонайменше місяць покриття має вистрятися в хаті, щонайменше за 2 тижні до і 2 тижні після укладки має бути включений підігрів підлоги на середню потужність. Клей дорогий, але вже хоч не треба підложки. Вклада ються тільки певним способом і певним направленням. Обовязкові компенсатори, силіконові або коркові.

    Раптом кому пригодиться.
     
    Останнє редагування: 4 Лютий 2021
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  20. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    спс поставте. зекономите на укладці, на роботі плиточника. спс монтується як ламінат, а переваг в рази більше(стійкість, вологість нуль, противандальність і ін) і плюс у відсутності дикого холоду керамограніту .