післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем MAXAMAK, 23 Березень 2010.

  1. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Я з малим теж така була, і взагалі перші пів року Андрійка пам"ятаю як в тумані,а з малою нічого - ввійшла в нормальний ритм дуже оперативно, і на руки даю, і взагалі спокійна і вмєняєма, на людей не кидаюсь
     
    • Смішно Смішно x 1
  2. Varvara

    Varvara New Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    А на мене сьогодні найшов дивний стан - синочок плакав, нічим не могла заспокоїти, аж розізлив мене. І це таке страшне відчуття - як ж можна злитись на ту крихітку, йому ж щось певно чи боліло чи що, а я не могла зрозуміти чим йому допомогти. І такий розпач мене охопив. Сиджу, реву, сама на себе злюсь що якось так все не виходить. Ех, коли ти цілодобово з малюком, досі незвично. І не можеш кудись вирватись. Як ці тяжкі дні подолати і пережити?? :sad:
     
  3. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Варвара, а може слінг спробуєте? він руки розв'язує і дітки спокійніші
     
  4. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Коли в мене була депресія після малого, то я ще і не знала про таке поняття "пысляпологова депресыя". Я думала, що сходжу з розуму і тримала все в собі. Думки були СТРАШНІ в голові і це був клінічний випадок. Досі дивуюся як я з того вилізла сама. Малий правда відпочити не давав взагалі. До року часу я не знала, що таке вночі висипатися, ходила як сонна муха, жили самі і допомоги ні з якого боку не було, хіба раз в тиждень бабусі приїздили з внуком побавитися і щось трошки допомогти з кухнею. Інтернету тоді не було, навіть мобільного не мала. У Львові подружок/знайомих теж не було, чоловік працював до ночі...одним словом, то собі уявити не можливо:)

    Після других пологів я вже чекала тої ж картини:). Ще як вагітна була мала страшний страх, що знову все повториться і думаю, ну все, без псіхушки не обійдеться)))
    Але та депресія так і не прийшла, на щастя.
     
  5. Varvara

    Varvara New Member

    Відповідь: Перші дні життя дитини

    Порадьте де цей слінг узяти та коли в ньому носити малюка??

    ---------- Додано в 16:59 ---------- Попередній допис був написаний в 16:55 ----------


    Оце щось схоже у мене. Сьогодні малий плакав а в мене предістеричний стан. Досі звикаю що вже малятко з нами. Може зі мною щось не так - ніяк не звикнусь з станом мами. Правда зараз вже легше ніж в перший тиждень. Іноді вночі як малий спить встаю по інерції, перевіряю як він там. Ех, то велика наука бути щасливою мамою
     
  6. Markkomp

    Markkomp Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Ось тут є тема http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46223&page=18
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    І в мене був такий дивний стан... Комусь розказати - засміють... Або скажуть, що дійсно якась чокнута... При чому, при першій вагітності це противне відчуття пройшло десь в місяць малої... Вдруге це тривало десь до 3 місяців... Здавалося, що життя закінчилося, що вже НІКОЛИ не буде так, як було ДО того, і тепер все завжди буде крутитися навколо того кричащого комочка, яке всі чомусь називають моєю донькою ))). Дуже собі докоряла, що я молодшу доньку люблю менше за старшу... Бо старшу я просто боготворила!
    Ви собі навіть не можете уявити, наскільки потім все помінялося, коли пройшла депресія... Я їх обох люблю більше за життя...
    Повітре, колись будете дивуватися самі собі. Як Ви так могли думати про свою дитину :).
    А подолати депресію мені допомогла, як це не дивно, весна! Діти ж у мене осінні... А там - перевід годинника, швидко наступала темнота, морози, сніг... Як тільки виглянуло сонечко, ми почали гуляти мало не весь день! Завели знайомства з іншими мамочками з малюками ( Женічка, привіт :) ) і дні стали пролітати значно цікавіше і веселіше і депресії як не бувало!
     
  8. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    вам треба поміняти підхід :)
    залягти з дитям в ліжко і розслаблятись)). маля під боком, циця, улюблені книжки і фільми. і всі думки геть! і дитина буде спокійніша, і вам не треба зриватись. і спати будете разом з дитям. а там дійсно і весна не за горами. все налагодиться.
    поставте пріорітетом зараз спокій мами і дитини, а решта на задній план.
     
  9. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    в мене так було... то перша дитина
    насправді заспокоїти крихітку неважко, просто треба, щоб і мама не була знервована
    я зараз так шкодую, що тоді сердилась, замість того, щоб покласти її собі під бік, дати цицю і лежати цілий день (ну часом їсти/пити/туалет)
    але то - такий період дурний, втома, гормони
    мені найважче було звикнути, що я не можу собі нічого спланувати, а я ж так люблю наперед розписати, що і коли я зроблю
    я от "знала", що я дитину вклала, і в мене є мінімум година, думаю: швиденько помию, а потім чаю поп*ю... а пройшло 20 хвилин, я не домила, а Аня - в плач... гррр... і чаю не попила....
    але так швидко до того звикаєш! за перших 3 тижні я призвичаїлась уже до всього
    І хоча коліки в нас проходили дуже важко, часом я дні рахувала до 3 місяців:girl_feminist:, але зараз те все згадується з посмішкою
    А на рахунок вийти кудись - ходіть з малечею, коли не дуже сильний мороз, он дівчата мало не зразу після ПБ ходять і гуляти, і в торгові центри, і в маркети. Починайте вже - не закисайте вдома.
     
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    якщо є відчуття саме тривоги і знервованості - варто сходити до ендокринолога і перевірити щитоподібну залозу.
     
  11. Varvara

    Varvara New Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання




    Я от також чекаю теплішої погоди щоб погуляти. Бо в чотирьох стінах тяжко весь час. Та й постійно себе заспокоюю що то скоро минеться. Діти швидко ростуть. Минеться той період. Буде синок більшенький, буде легше. Бо іноді коли він плаче, а я не знаю чого, то такий відчай.
    Але це усі дітки такі :) помалу синок росте :girl_dance:

    ---------- Додано в 08:54 ---------- Попередній допис був написаний в 08:47 ----------

    Дякую. Якраз консультувалась. Каже лікар, що після пологів мусять усі гормони прийти в норму. В когось це за тиждень внормовується, а в когось і місяць. Зараз пю засплкійливий чай з пустирника. Бо ж ми на ГВ, жодних ліків і гормонів вживати не можна.:girl_sad::girl_impossible:
     
  12. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    згодна на 100%. З першою малою я не знала як заспокоїти, за все переживала, все з рук валилось, перевтома сильна, але дитина виросла і все пройшло. Коли ж народився синок - все стало з точністю до навпаки. Я це ще в пологовому помітила, коли сусідка метушилась коло свого первістка, а я помалу, розмірено, спокійно і впевнено все робила. Дитина відчуває стан мами і, коли мама спокійна і впевнена в своїх силах, то й дитина спокійна і все вдається. Потрібно побільше часу приділяти дитині і відпочивати з нею самій, а побут... якось буде, це не головне. І чоловік може посуд помити чи з вечерею допомогти. Для жінки робота по дому - це рутина, а для чоловіка - зміна виду діяльності, а це, в свою чергу, відпочинок. То ж хай відпочиває :)
     
  13. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Бачу тема не дуже розвинута воно і добре певно. Маю підозри на такий стан, якщо хтось проходив через таке з фахівцем скиньте, будь ласка, координати в пп. Сама з собою не справлюся, а до знайомих іти не хочу
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1
  14. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Колись побувала на одній лекції в клініці Св. Параскеви щодо післяпологової депресії, то казали ніби такі спеціалісти є в Інтерсоно і в УКУ ( Католицький університет). Може зверніться до них.
    Особисто 3,5 роки тому мала післяпологова депресію, і то таку конкретну.
    Спробуйте почати пити валеріанку, побільше спілкуватися з рідними з ким живете, висловлюйте їм свої страхи, проблеми і не соромтеся просити про допомогу.
    На мою думку якщо є підтримка рідних, то з того стану можна вийти без спеціалізованої допомоги.
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ага щаз
    бугага, нєа прєкращайтє

    це нормальний післяпологовий психоз. Ну тобто після народження дітей, жінки стають більш обережними. Якщо були тяжкі пологи і ще мільйон причин це переростає в післяпологову депресію (про яку є окрема тема) з гострими і різними проявами. Лікується у відповідних спеціалістів. І я зараз не жартую. Тема в нас замовчувана і/або візьмисебевручна.

    Хай, я всьо сказал.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Післяпологова депресія в тему багатодітності.
    Воно ж додається, після першої, після другої, питання, після третьої хтось живим лишався?
     
    Останнє редагування: 7 Червень 2018
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  18. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    ну воот, накликала ...
    можливо тому й варто її "розкодувати" ?
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    А чого додається? Я після перших двох взагалі проблем не мала з емоціями і самопочуттям. Після третьої таки щось було. Мені довго було зле і часом крило, хоча до дитини це прив'язати не можу аж ніяк, з нею мені якраз в кайф було з самого початку. В мене зате тепер досвід, плюс чисто випадково зазнайомилася з класною психотерапевткою і в разі чого вже їх не боюся. Я не думаю, що то аж так залежить від кількості дітей. Хіба як та мама народжує не так з власної волі, як з волі виховання чи обставин, а фізична і емоційна втома накопичуються і не мають виходу.
     
    • Смішно Смішно x 8
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  20. marianast

    marianast Well-Known Member

    Моя прабаба мала депресію, баба має, мама мала двічі діагностовану. Не післяпологову, а таку пожиттєву. То прабабу возили по лікарях, ще за Австрії. Дохтір їй казав родити багато дітей і все пройде. Баба мала 8 дітей і ті хто її застали розказують, що жінка була весела, позитивна, оптимістка і ні разу не депресивна. Казала, що «після шестого та зараза відступила»)
     
    • Смішно Смішно x 12
    • Оптимістично Оптимістично x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1