післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем MAXAMAK, 23 Березень 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    бо, нажаль, скоріше за все, доведеться звертатись до психіатра :sad:
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Ой, ви так не жартуйте. Завжди варто спершу до психолога.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    та от, вже перескерували...
    нема чого жартувати. На даю я собі ради, ну ніяк. А роки-то ніби найкращі, молоді. І дві маленькі чудові дитини від мене залежать повністю. Не можу ними ризикувати, треба лікуватись.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання


    Вам треба зрозуміти одну річ, ви - не Бог, ви - людина. Робити щось надприроднє ви не могли. Ви доклали той максимум зусиль, який від вас залежав, але було ще те, що від вас не залежало. І власне вам треба зараз, як у тій молитві дуже мудрій, прийняти те, що неможливо змінити. І чесно, всім би такими "шматами" бути, то природнє батьківство стало би домінантний, а не винятковим, як то часто зараз є. Так що припиняйте себе ображати.
    Дивлячись на все, що ви зробили зразу після народження дитини, як боретеся зараз, навіть краплі сумніву не маю, що ви під час пологів зробили все, що від вас залежало, й усе, що було можливе, може, навіть більше. Ну, не здатні ми робити речі лише силою думки, є й інші фактори.
     
  5. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    cjomcjomka не спішіть до психіатрів.. вони дуже рідко допомагають реально. Лікування буде полягати в тому, що вам призначать транквілізатори які розлаблять нервову систему і ви будете як холодець. А потім коли припините їх пити вони будуть мати надію що минеться. Насправді проблему ніхто не вирішить крім вас. І краще це робити при тверезому розумі.
    Вам потрібно себе пробачити і відпустити - заглянути в середину тих страхів з бойовим духом. Згадати все до дрібниць а коли емоції будуть зашкалювати дуже глибоко дихати ніби з наміром при вдоху забирати з ситуації всю свою силу, а з видохом викидати з себе все негативне, після чого затримайте дихання на 15-20 секунд ніби блокуючи/розриваючи звязок з минулим. Саме головне не боятися тих спогадів і дивитися їм в лице, тільки тоді ви зможете зрозуміти свою слабкість і зможете себе пробачити. Бо коли ви ховаєтеся від того негативу він накопичується і нервова система виводить його в різномаїтих видіннях, асоціаціях - це просто несвідомий викид зайвого. Не треба себе заспокоювати і годувати оправданнями, і тим більше не треба себе накручувати караючи за помилки - просто спостерігайте ніби виливаючи з себе все це і побачите вже через день другий відчуєте полегшення. Допоможіть собі самі і не трамбуйте того. Тим більше не дозвольте зробити це психіатрам медикаментозно. Печінка, шлунок, зайва вага, зуби.. та й взагалі здоров"я похитнеться, а в вас двоє діток. Крім того будете стояти на обліку потім, а це може відбитися на працевлаштуванні...
    Ну і ще одне. Психічне здоров"я дуже гарно відновлюється коли тілу дається фізичне навантаження. Організуйте собі хоча б два рази в тиждень пробіжку, або якісь вправи під музику, щоб гарно кров розганяло. Їжте мигдаль і гречку щоб відновився рівень магнію в крові, це теж допоможе.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Мозок також. Ті всі ліки зазвичай дуже важкі. Там такі побічні дії, що мамо рідна, а про те, що деякі люди взагалі потім усе життя на тих ліках живуть, мовчу. Я ще розумію, якщо в когось дійсно хвороба, але якщо лише розлад, то до психіатра - в жодному разі.
     
  7. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Знаю два випадки які сталися з знайомими. Одна дівчина вчилася в меді на 2 курсі. Залетіла, зробила аборт і якось на другий день пішла на пари. А далі почалося.. вона весь час говорила що їй будуть мозок пересаджувати від молодшої на 12 років сестри і вона не хоче її смерті. Ніхто з нею толком не говорив і не знав що вона відчуває і в чому причина. Про аборт вияснилося вже через рік. А за той рік на Кульпі вона вже на себе не була схожа.. ще через один залишилася без зубів. Тепер вона постійний пацієнт і нікому до неї немає діла. Мама розводить руками - сама лікар доречі - а що я могла зробити якщо вона істерила?! Діагноз шизофренія. Лікування - транквілізатори по наростаючій поки вона в холодець не перетворилася. Тепер вона не говорить про пересадку мозгу і взагалі якихось нереальних речей не говорить, але здоровою її не назвеш.
    Інший випадок донька знайомого з Росії. Вже 5 рік як жила сама. Вік 27 років. Батьки хоч і живуть разом, але сім"єю назвати їх важко. Щось сталося і дівчина почала кричати в себе вдома. Викликали міліцію, потім батька. Дівчина кричала що хоче врятувати батьків від смерті і молилася вслух. Батько подивився на це все трохи її заспокоїв і поїхав додому(?!). Через годину дівчина голяка вийшла на двір і почала їсти землю з молитвами.. цього разу викликали психіатрію і знову батька.
    Батько чемно здав дитинку в дурдом.
    Лікування теж саме. Затормозили до жаху і питали - а тепер ти бачиш ангелів? - Ні не бачу... - От і добре.
    Дівчина набрала 30 кг, зуби полетіли, стоїть на обліку п"є таблетки постійно. Батько каже що вона здорова..
    Як в першому так і в другому випадку ніхто не знає що бачить людина і саме головне не знають і не хочуть знати причин. Тобто боряться з наслідками - подавляють їх.
    Хоча як в першому так і в другому випадку напевно потрібно було починати з розмови... Запакувати в дурдом завжди простіше, а от позбутися наслідків цього вчинку практично нереально. Тому на такий крок треба йти добре зваживши реальну потребу, користь і наслідки.
     
  8. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    деколи це не можливо, не підконтрольно.

    ну чому так? зараз є чудові препарати. які виводять з таких станів, без трагічних наслідків, тим більше , що потрібно їх вживати тимчасово, на час гормональних депресій, навіть менше, бо з дією цих препаратів депресія проходить швидше.
    Є протипокази у вигляді ГВ. Але розумний лікар, навіть терапевт, буде знати , що порадити.
    мені повезло, у мене сестра психолог, яка одразу мені сказала звернутись до психіатра, а кума у мене психіатр)))
    Я б сама не вилізла. нє, ну вилізла б, але з такою кров"ю, та ну його... у мене від надуманих переживань підвищувався тиск, тахікардія, тобто були не тільки моральні , а й фізичні проблеми. і на рівному місці. Але ! у мене не було ГВ,і я могла приймати ліки беззастережно. Але і з ГВ можна знайти вихід.
    після перших пологів мені і вголову не прийщло звернутись по допомогу до фахівця, то знаходила вихід у трудотерапіїї, благо тоді її було вагон ( враховуючи відсутність пральки і підгузників), шила , в"язала, читала запоєм кожну вільну хвилину.
    а потім якось пройшло, то недовго, переходить.
    дуже вибачте, але для чого такі паралелі?
    У мене є знайомі, які лікувались у психіатрів, клейма на них нема, вони далеко не зомбі, та й не бачили нікого нереального, і зуби у них є. І я лікувалась( див. вище- кума психіатр))). так от чому у мене із зубами проблеми!))
    Це якісь доісторичні методи лікування?
    Чи ви для підняття настрою такі речі написали?
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Больові галюцинації.ну і ще ті кошмари, що замість снів тепер...
    немона мені бігати :) швидка ходьба - то моє. Маю щодня, зі слінгом.
    не допомогло взагалі
     
  10. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Чудові? )) Зараз тими чудовими препаратами рекомендують лікувати любе нервове хвилювання.. при чому не тільки дорослих (бог з ними) а й діток малих без будь-яких аналізів, досліджень, спостережень - лікування стандартне.

    А до чого ви сказали про клеймо? І зомбаками я нікого не називала. На момент лікування дівчата були байдужими до всього і світ сприймали пасивно мягкокажучи. Ваші знайомі не мали видінь, а це проста депресія на яку призначають щось типу новопаситу чи ноти. Коли ж мова йде про видіння, то це для психіатра сигнал на шизофренію яку лікують по схемі сильними ліками, які садять печінку, руйнують зуби. І це лікування затяжне на місяці. Як ви собі уявляєте маму маленьких діток в заторможеному стані? Справа не тільки в ГВ а в можливості доглядати за дітьми ще й такими малими.
    До слова, маму маю практикуючого дефектолога і психолога яка проходила навчання в Швеції. Так от там до медикамендозного лікування звертаються в останню чергу після тривалого спостереження з буквально розслідуванням світогляду людини. Це в нас проблеми "вирішуються" швиденько і на око..
     
  11. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Повністю погоджуюсь з AilataN! Хто такий психолог? Закінчив універ заочно, наксерив зразків тестів, вивчив пару видів проведення терапій і вже спеціаліст. Не хочу нікого образити, але в таких випадках втручання такий спеціалістів, в кращому випадку не принесуть результату. Не потрібно боятись психіатрів! Просто треба попасти на хорошого спеціаліста, сама стикалась і знаю і можу впевнено рекомендувати всім. І психотерапію, автотренінги і т.д. психіат проводить і не порівняти з рівнем психолога. Як на мене психолог умісний в офісах, різноманітних фірмах, школах і садочках, а що стосується медичних проявів-справа психіатра.І стосовно ліків, теж написано багато упереджених і застарілих фактів.
     
  12. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    До Мії:
    Наведені вами приклади мають відношення до післяпологової депресії?
    Дехто взагалі не вірить у її існування. Я- вірю. Розслідування потрібні, коли є потреба виявити причину, а якщо причина ясна?
    Я вживала не новопасит, і зовсім не ходила прибита мішком. Пройшла курс, ввійшла в норму десь через тиждень прийому, потім і не зверталась до пігулок.
    ну так про шизо , а не депресію. після вашого допису дехто може себе відчути останнім жовтокарточним. такі яскраві приклади, з землеїдством.
     
  13. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Причиною кошмарів може бути два чинника. Перший - це проблема зі здоров"ям. Якщо зважити що ви недавно народили, то маємо виснаження організму + весна. Ви говорили про фурункули, а це прояв як очищення тіла, так і нестачі вітамінів групи В.
    Коли організм очищається кошмари дуже часто присутні. Говорю це з досвіду, бо робила чистку печінки, і шлунку не одноразово. Після процедур кошмари вірний спутник пару днів.
    Другою причиною кошмарів є нервово-емоціональне накопичення яке у несвідомому стані виливається. Сон найкращий період для цього. Тому подавляти емоції не варто, їм треба дозволити вилитися в свідомому стані, але самій при цьому залишатися спостерігачем а не учасником. Плачите? Плачте. Бачите різне - роздивіться ніби випийте до дна, але не приймайте тому участі. Будь-те пассивним спостерігачем свого тіла і воно само себе вилікує.
    Я в молодості мала череду ситуацій які покалічили мене як то кажеться по самоє немагу. Вже коли мені було 25 я за себе взялася і все минуле розібрала таким чином десь за тиждень часу. Буквально захлиналася тим негативом, згадала все до дрібниць, хоч і було страшно все це заглядувати. Але коли вже заглянула, то побачила що гірше вже не буде - це все в минулому, це моя історія, вона мене створила. Всі наслідки як рукою зняло - я стала вільна. А скільки часу я трамбувала то в середині?! Скільки разів себе звинувачувала і карала?! І що саме цікаве я не могла відкритися людям, не могла говорити з оточуючими - це був ніби мій хрест.
    А рецепт виявився таким простим і дієвим.

    ---------- Додано в 12:04 ---------- Попередній допис був написаний в 11:49 ----------

    Хто як сприймає.. от батько дівчини теж сприйняв поїдання землі як жовту карточку.. а я не бачу в тому нічого аномального. Дівчина несвідомо привертала до себе увагу, взивала до підтримки БАТЬКІВ! Але хто її почув? Я не розповідала всіх деталей тільки поверхневі прояви які власне і є предметом для лікування.
    Не тривіальна поведінка - це ще не хвороба. А відчай може проявляти себе дуже по різному.
    Вам не подобаються мої приклади, бо вони негативні. Але якщо все добре - то все добре. А якщо є можливість гіршого - ось такого - то що тоді? Відвернетеся? Думаю що тоді вже дороги назад не буде.
    тема називається - післяродова депресія, але в депресії є визначення і симптоматика, яка не потребує психіатричного лікування, а лишень терапевтичне.
    Коли ж психолог направляє до психіатра то це вихід за межі депресії.
    Тут важливо зазначити, що рівень сучасної психології і психіатрії в україні бажає кращого. І діагностувати ця сфера медицини не вміє\не хоче. Яка ж це медицина коли аутистів з шизофреніками зрівняли? І це офіційно!!!! ПРо яку допомогу ми говоримо, коли дитину яка виграла обласну олімпіаду по математиці діагностували як олігофрена? І таких ляпів можу привести безліч. Це мені дає підставу остерігатися психіатричної допомоги в принципі.
     
  14. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    а якщо пару місяців? А якщо не лише увісні?
    мені все рівно вже, який діагноз. Хай шизофренія. Мені просто так страшно болить, що хочеться полегшення. Будь якого.
     
  15. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    У вас наклалося і перше і друге. Але шизофренії в вас немає, тому я кажу що до психіатра йти не має потреби.
    Я навіть можу вам описати як ви "бачите" ті страхіття, як провалюєтеся в це і намагаєтеся втриматися/контролювати себе. Це все відбувається тому, що ви приймаєте в тому участь - ви самі центр подій. Спробуйте стояти збоку самої себе і тільки спостерігати не накручуючи і не звинувачуючи себе. Відпустіть.
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    вибачте, але дуже сумніваюсь.
    я не намагаюсь себе контролювати. Я намагаюсь розрізнити, чи то в уяві чи то вже дійсно є. Я не можу "постояти збоку", бо не завжди знаю, що уявне а що ні.

    Знаєте, пік моїх страждань після Дмитрика був такий, що щоночі я переживала больові галюцинації - перейми. Біль був такої сили, що я качалась по підлозі і вила. Щоночі кілька тижнів. А потім одного дня не витримала і полізла на дах 10-поверхівки. Звідти мене зняли і тоді чоловік зрозумів, що я не придурююсь і ми пішли до психолога. Але психолог ні чорта не допоміг, плюс стали допікати витрачені гроші. Я затисла себе в залізний кулак - щоб дочекатись наступної вагітності. Дочекалась. 9 місяців ремісії. А зараз мені гірше. Гірше, ніж тоді на даху.
     
  17. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    cjomcjomka! З ваших дописів ясно, що вам невиносимо важко і вам потрібна медична допомога, чи це буде психотерапія чи медикаментозне лікування, але МЕДИЧНА допомога! До чого тут психолог? Ще раз наголошую, що пересічні психологи не мають медичної освіти! Не зважайте на стереотипи, які оточують нас щодо лікування в психіатра! В такому стані недовго до біди дотягнути! Прошу вас зверніться до спеціаліста!!!
     
  18. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    +

    то якось могли справитись?
    взяти себе в залізний кулак?
    якщо зараз не можете- зверніться ло спеціаліста.
    Не бійтеся, у вас є свідомість, є інтернет, можете відслідкувати інфу по препаратам, не впадайте у відчай і паніку. Ви не хвора, це тимчасово, і все пройде.
    ніхто вас в лікарню класти не буде, до цього знаєте які мають бути покази?))) огого!
    тут реально хворих не кладуть, виганяють з лікарень)))
    а те що є препарати здатні без зачумлення допомогти- є такі, не сумнівайтесь.
    тяжко щось радити, бо порадиш- і людині піде якось не так. Але сама знаю, що мені було дуже гнило ( враховуючи, що я аналізуюча особа, і дуже не люблю нав"язуватись, тобто завди "зажимаю" стан, не показую біль і т.д.) , навіть не близькі люди бачили , що мені зле, дуже зле.
    дуже рада , що мені допомогли пережити це все швидко.
     
  19. BlackSheep

    BlackSheep Active Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Напрвду ,дуже мені вас шкода,видно що то сильно вас вимучуе.вам слід звернутись обовязково до лікаряпсихіатора,не психолога,але то не значить що тре на кульпарківську іхати.......е в нас десь біля водоканалу лікарня відкритого типу ,для людей яких турбують різні дипресивні стани..головне невідкладайте.
     
  20. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: післяпологова депресія - міф чи причина до хвилювання

    Це не має значення, чому стільки стереотипів пов"язано з Кульпарківською? Там ж є різні відділення і консультативні і поліклінічні і навіть кардіологічне. чомусь всі думають, що там посеред лікарні бігають буйні в гальмівних сорочках. Головне попасти до хорошого лікаря, а яка різниця де він приймає?

    ---------- Додано в 17:21 ---------- Попередній допис був написаний в 17:20 ----------

    Тим паче, що в закриті відділення, щоб хотів-не попадеш. А решта не відризнити від звичайних поліклінік. Була.Знаю.