Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Masja

    Masja Well-Known Member

    @L e v k o , думаю, погодитесь, що Марія - Заступниця людей перед Богом?
     
  2. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    @L e v k o ви вириваєте один вірш з Писання і маніпулюєте ним. Я читаю Письмо не ес-ем-есками (окремими повідомленнями), а цілими розділами.
    За логікою "обривків" - "Бога немає", оскільки це також цитата із Псалмів Старого завіту...
    --- дописи об"єднано, 28 Березень 2017 ---
    Переконана, що подальша дискусія з п.Левком немає сенсу.
     
    Останнє редагування: 28 Березень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    п.Masja, та я би з радістю погодився з Вами напевне якби не читав Святе Письмо...:)
    Просто в Писанні чорним по білому написано, що це місце заступника людей перед Богом займає не Марія, а Ісус і тільки Ісус:
    1Тим.2:5 Один бо є Бог, і один
    Посередник між Богом та людьми
    , людина
    Христос Ісус...

    Як я маніпулюю!?
    Пишу тут на форумі те що читаю в Писанні. Написано, що ОДИН посередник, я так і читаю -ОДИН.
    Тут швидше Ви маніпулюєте Писанням, бо там де написано ОДИН, а Ви кажете, що ДВА...:)
    І це не "обривок", до речі, як Ви кажете, це повноцінна завершена думка. Тому не потрібно прирівнювати цей вірш до обривка речення з цитати Псалмів...
    Ну так, я розумію Вас, дискусія дійсно не простою є для Вас, бо Вам потрібно робити вибір- або Писання неправду говорить, або Церква...
    Тому легше сказати, що дискусія немає сенсу і втекти від розмови, ніж зробити все таки той вибір для себе...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  4. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    все таки мій вибір зроблений, а ви ще поки що в пошуках неутверджених, шкода...
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. ARSLANA

    ARSLANA ПорЄдна чувиха )))

    @L e v k o, І мовила Марія: «Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм, бо Він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди.
    Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе Його ім'я. Милосердя Його з роду в рід на тих, які страхаються Його.
    Він виявив потугу рамени свого, розвіяв гордих у задумах їхніх сердець. Скинув могутніх з престолів, підняв угору смиренних; наситив благами голодних, багатихже відіслав з порожніми руками.
    Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши своє милосердя, як обіцяв був батькам нашим — Авраамові і його потомству повіки» (Лк 1:46-55)
    Невже ви справді думаєте, що Марія не може бути нашою Заступницею? Адже Ісус слухав Марію ще на землі, і ми можемо лишень здогадуватися якими ласками Вона обдарована на Небі... Особисто я впевнена, що Господь не відмовить Їй, якщо Вона просить за нас, і я впевнена, що Марія молиться за нас!
    Авжеж, саме це посередництво ми відчуваємо в Святій Тайні Євхаристії, таким чином змиваючи гріхи наші. Дуже часто в цей момент згадую рядки з писання: І от, як він був за столом з ними, взяв хліб, поблагословив, і, розламавши його, дав їм.Тоді відкрилися в них очі, і вони його пізнали. А він зник від них (Лк 24:30-31)
    І ще хочу зазначити, що Бог нам дав розум і вільну волю. Ви хочете доказів у Писанні і, мабуть, зовсім не хочете поринати в роздуми. А я, окрім роздумів, часто покладаюсь на віру серця, а серце моє палає любов"ю не тільки, до Бога, а й до Матінки нашого Господа - Благословенної Діви Марії, яка нас усіх, котрі до Неї прибігають, пригортає до Свого чуйного серця і саме Своїми молитвами за нас розв"язує оці вузли...
    Я вам бажаю Божого Благословення! І.... задумайтесь: Святе Письмо закінчили писати майже 2000 років тому і це далеко не єдиний інструмент, через який Бог діє протягом уже двох тисяч років в нашому житті і в цілому світі...
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Знаєте, п.ARSLANA, навіть у фізичних речах люди ставлять собі якісь основи, взірці, чи сталі одиниці, від яких би можна було відштовхуватися. Наприклад, є одиниця ваги. Той кілограм він всюди буде кілограмом, незалежно від того що хто думає...
    Так само і в духовних речах є стала основа, від якої можна відштовхуватися і вона ніколи не зміниться, незалежно від того що хто думає...
    Для усіх християн цією основою є Писання. Тому я звик усі свої думки, роздуми, уявлення про Бога звіряти зі Святим Письмом...

    До речі, згадав ще один вірш в Біблії на рахунок того що Ісус є нашим заступником:
    "Христос Ісус є Той, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і ЗАСТУПАЄТЬСЯ за нас."
    До римлян 8:34
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. SoloGalka

    SoloGalka Moderator Команда форуму

    Ай, дозвольте не погодитись
    Чому Ви керуєтесь рукописами, а не Біблією в цих питаннях?
    Якщо після написання своєї думки якийсь автор буде претендувати на беззаперечність свого слова - Ви повірите йому?
    Набагато легше мати за єдиний вірний і правдивий взірець Слово Боже, а все решта - для збагачення світогляду.
    Я не наголошую, що християни повинні з друкованого слова читати лише Біблію, але, якщо це стосується особистої віри,
    то лише ця Книга дасть правильну відповідь.

    Сподіваюсь, що Вас не образила :girl_blush2:
    Благословенного Вам дня :girl_tender:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Я говорив про вибір в контексті нашої з Вам теми розмови, а не загалом про вибір Бога, чи Церкви...:)
    Вірю, що Ви є щирою християнкою...
    На рахунок "пошуків" і "неутверджених", то не шкодуйте мене, я уже давно знайшов свого Господа і Спасителя Ісуса Христа і також кожен день продовжую пізнавати Його любов, і милість, утверджуюся в тому якою великою є Його любов до мене...:)
    Ісус змінив моє життя кардинально!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Bananchyk

    Bananchyk New Member

    Підкажіть, будь ласка, в яких церквах у Львові відправляють парастаси? Мені сказали, що можна відразу замовити на 12 тижнів. Яким чином і де це можна зробити?
     
  10. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    "
    Крім третього, дев’ятого і сорокового дня (після смерті), Церква кожної суботи поминає усопших, що відійшли до вічності, але ще не увійшли у вічний і блаженний спочинок зі святими в небі. В особливий спосіб у літургійному році Церква наголошує поминати усопших у суботу перед святом св. Великомученика Димитрія, в м’ясопусну суботу, в яку звичай поминання сягає ще апостольських часів на пам’ятку другого приходу Христа Господа, в перші три суботи Великого Посту, а також у вівторок після Томиної неділі на сповіщення усопшим про торжество Воскресіння (цей день поминок сягає ще часів св. Івана Золотоустого і Амвросія Медіолянського), в заупокійну суботу, перед неділею П’ятидесятниці.

    Церква закликає поминати покійників в роковини їхньої смерті, а також за прадавнім звичаєм у наступний день після празнику храму."

    "Парастас — з грецької — посередництво. Парастас — це богослуження, в якому за посередництвом молитви, колива і кадильного диму вимолюється в Бога прощення усопшому за його гріхи. Це богослуження відправляється з любові до померлого. Парастас відправляється в день смерті, під час похорону і в поминальні дні. У богослуження парастасу часто вплітається і Божественна Літургія для випрошення в Бога прощення гріхів померлого."

    Підіть до церкви
     
  11. Merry

    Merry Well-Known Member

    Прошу сказати чи можна сьогодні на кухні поратися? Наприклад, м'ясний рулет запікати?
     
  12. Energy M

    Energy M Member

    Не знаю чи сюди, але спробую. Що дарували похресникам на перше причастя? Маю в травні і червні перші причастя. Плюс в кожного з діток тиждень перед причастям дні народження. Трохи накладно, та всеж. Одна кума дуже невдоволено сказала, що старшій доці на причастя хресна мама подарувала сріло. От я і задумалась. Планувала звичайно щось золоте, але ціни космічні, та щей двом + дні народження. Радьте щось, бо геть в розгубленості уже.
     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Нам хресна подарувала іконку. І все. І це нормально. А хресний - навіть не пригадую))). Для мене то було зовсім не важливо. Тому моя думка - дивіться по своїх можливостях, нема чого стрибати вище голови, щоб хтось щось не подумав.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    от і я про те. І вважаю великим рагулізмом купувати золото, а мам, які чекають його у подарунок -- і поготів рагуліхами (звиняйте). От із подарунків в мене є хрестик, Матінка Божа, і три пари кульчиків -- прерші два взагалі не потрібні, ми не носимо ланцюжків. Кульчики -- ну ок, в мене дві дівчинки. Але фішка в тому, що мені вони не сильно подобаються, я би інші купила, ну але вже як є. Здати на лом? ці дитячі вироби важать по півграма, та й рука не піднімається таке продавати, от і лежить.... Друге. Чим менший виріб -- тим більше він коштує (у порівнянні із важчими предметами). Тому, якщо все ж надумаєте дарувати золото -- купіть його десь на лом, і поміняйте на ювелірному заводі на Стрийській виріб -- то буде втричі дешевше, можна сказати, що той півграмовий хрестик чи сережки вам у копійки обійдеться в порівнянні із іншими ювелірними магазинами. І третє -- у наш час я вважаю ідеальним подарунком пачку цукру, крижму і 500 гривень. Ніяких там костюмчиків (ну хіба, якщо вам сказали, що ви маєте купити одяг)
    --- дописи об"єднано, 19 Квітень 2017 ---
    ой, я думала, то на хрестини)))
    та взагалі нічого, або якусь книгу релігійну гарну.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Зараз такий величезний вибір дитячих біблій, молитовничків, що можна підібрати на будь-який смак і гаманець. Є гарні ікони ангела-охоронця (срібні чи вишиті бісером, чи навіть мальовані). Хресна мама за задумом - духовний опікун, наставник, порадник. Яке відношення до того всього має золото? Чи гроші... Подруга планує подарувати похреснику на перше причастя 1000 грн. В мене шок, чесно кажучи. Як на мене, такі подарунки розбещують дитину. Батьки хочуть, щоб дитина мала золото - хай їй його і подарують. В день, коли дитина приймає перше причастя, я за неї порадію, постараюся бути присутня і подарую, щось, що нагадуватиме їй про цей день і про мою підтримку саме в контексті церковному, а не матеріальному. І то не пусті слова, мій старший похресник цього року теж йде до причастя.

    Надіслано від мого Lenovo A5000, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    а як знати, хто є твоїм ангелом-охоронцем?
    Я завжди була впевнена, що ангел-охоронець, це той святий, чиє ім'я ти носиш або той святий, в день якого ти народився А от вчора знайомі сказали, що ангел-хоронитель дитини той, в якій церкві дитину хрестили.
     
  17. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    + 1000000
    Підпишусь під кожним словом.

    Знаю сім'ю, де дитині на причастя хресні і баба подарували гроші, а інша баба дала на багато меншу суму, то батьки кидались тою купюрою, типу "заберіть назад раз такі бідні". Мені вуха вяли, коли я це слухала, в мій мозок така інформація не вкладається. І всі там типу побожні, до церкви ходять.
    Де в тому причасті є наука? Де є там Бог? Для чого свідомо батьки роблять з духовного матеріальне? Риторичне
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  19. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Я не певна, що правильно трактую, але ангел-охоронець то є ангел-охоронець, а той, чиє ім'я ти носиш - то є святий покровитель. Мій святий покровитель - мучениця Ксенія. Вона не є ангелом, наскільки я пам'ятаю уроки з християнської етики про ангелів, архангелів, херувимів, серафимів і інші ангельські чини. Щодо церкви, в якій хрестили, то щось дивне. Мене, як і багатьох, хрестили вдома. Я мала на увазі такі іконки ангела-охоронця.

    [​IMG][​IMG]

    Надіслано від мого Lenovo A5000, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Hermi при хрещенні людина отримує Ангела Хоронитеся та ім'я якогось святого - заступника перед Богом.
    Мій син готується до першої сповіді, то недавно вчили... разом ))) так пише в їхньому зошиті.