Платна чи безкоштовна медицина?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем bora, 1 Квітень 2011.

  1. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Гм, і де то медсестри сидять біля хворого увесь час не відходячи поки крапельниця не докрапає? Принаймі до мене колись ходилиа медсестра на дім ставити крапельницю, то поки мені все викрапало встигла ще околиці оббігати)) Так і сказала маю ще крапельниці і уколи.
    Уявляю якби у лікарнях так висиджували, то скільки би медсестер тоді треба було на одну зміну.)) Хоча в лікарні теж пхають грошики сестричкам в кишені. Цікаво нашо? Там ж ніби ніхто нічого і не говорить. Люди собі самі такси попридумували і платять.
     
  2. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    в інших країнах не існує поділу на гарних і поганих пацієнтів!
    всі мають страхівку, тобто, лише людина яка є нелегалом, буде обслуговуватись (а це слово є головним тут, бо ніхто вам ніколи не відмовить у допомозі) по іншому (а саме за плату)
    я до того, що якщо страхівка- то всі платимо, і всім усмішки даруємо, а чомусь існує якийсь конкурс першості!
     
  3. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    таких складних випадків у мене не було, тому заперечувати ваших слів я просто не можу, бо не маю жодних аргументів.

    Стосовно вибору лікаря, жодних обмежень. Я вибрала лікаря за відгуками на форумі, прийшла до нього, пояснила хто я і чому саме у нього хочу народжувати, і відповідно у нього й народила.

    Звісно, що це неправильно! Бо перш за все є клятва Гіппократа, про яку у нас в країні всі забули... Я просто розповідаю свою історію та свій досвід, а не виправдовую медиків.
     
  4. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Ви з ним домовилися (це ж не передбачено страхівкою) і не "віддячувалися" йому? Дивно, що він згодився просто так. Взагалі-то ж передбачено так "по закону" - на чиє чергування поступаєте, той і приймає.
     
  5. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    І це тільки медперсонал з середньою освітою.. Що вже говорити про лікарів. Я вважаю такі ціни космічними теж. Знаю людей з двома вищими освітами, які отримують 50грн за годину тяжкої праці - в позаробочий час. Тому ціна "від 50 до 100грн, по можливостях", озвучена мені на прийомі в лікаря, за 5хв огляду і виписування рецепту, шокує. Хто це інженерам, вчителям додатково 5хв консультації в їх робочий час оплачує? І якби ще лікували.. Стандартний набір медикаментів, стандартна схема лікування...
    Я за платну медицину. Якщо цю оплату встановлять відповідно до зарплат людей. Але тоді знову платитимемо двічі - в касу і в кишеню)) Бо навряд чи нашим медикам сподобається такий розклад.
     
  6. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Я перед народженням кілька днів лежала в патології (сідничне передлежання) і коли почався процес, лікар, з яким я говорила про прийняття пологів, був на роботі. А взагалі, коли я йому тільки висловлювала свої побажання, він сказав, що без проблем! Я телефоную, коли все розпочнеться і він приїде. Бо з його слів застраховані особи приносять кошти на рахунок лікарні і відповідно є змога оновлювати палати, прилади і т.п. Адже страхова компанія перераховувала певну суму коштів (стала сума, відповідно до якої відбувалось обслуговування).
    Стосовно подяк. Коли я лежала в ПБ. отримала максимум уваги від лікаря (не йде мова про посмішки, а про виконання службових обов"язків!). На пологах мені відповідали на мої запитання і враховували мої побажання. Коли вже я народила, то була дуже задоволена лікарем! І порадившись з чоловіком, вирішила подякувати. Коли натякнула йому, він сказав, що нема чого про це говорити. Мене виписали. Але вдома я остаточно вирішила, що сімейний бюджет дозволяє подякувати людині за хорошу роботу. І через тиждень чоловік поїхав в ПБ і скромно (в порівнянні з сумами які пишуть дівчата) подякував лікареві. Коли представився хто він, то перші слова були "Чи з дружиною та дитиною все добре?", потім не хотів нічого брати, але чоловік залишив конверт і подякувавши, пішов. Ось так. Тому не будьте такі скептично налаштовані. Так, медсестри натякали про пожертви на відділення, на поверх. Я відповідала, що страхова вже пожертвувала. І все!
     
  7. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    От бачите - психологія нашої людини - от все-рівно треба віддячитися за хорошу роботу, а самі кажете - страхова ж повністю оплачує його хорошу роботу :) А ви всім довкола віддячуєте за хорошу роботу? Знаєте, мій скептецизм не даремний - мама періодично хворіє, тато свого часу багато в лікарнях вилежався, бабуся вмерла у тій ж лікарні, а по знайомих скільки усяких випадків, тому я знаю про що кажу. Якщо ти не маєш грошей, то для 99% лікарів ти - пусте місце, звичайна статистична одиниця, і питання твого виживання - це суто питання твого гаманця, а не добросовісності та людяності лікаря.
    Можливо таке ставлення до вас пояснюється тим, що таких застрахованих одиниці. А якщо страхова медицина стане обов'язковою - то нічогісінько не зміниться. І ще один вам приклад - у Росії дають вагітній сертифікат з грошима, які перерахують тій лікарні, в якій вона народить. І що ж - все-рівно лікарі беруть хабарі за пологи! Бо хабар - це патологія, і як на мене невиліковна.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    нажаль, здається, що ми відчуваємо якийсь обов"язок перед людиною яка нам допомогла!
    звичайно залежить часто від лікаря, якщо не захоче не візьме ні за які заслуги (а таких я зустрічала багато), а з іншого боку, д-ка років тому ходила до гінеколога на Топольній, жінка звичайно розумна, і діагнози поставила швидко і суттєві, але з іншого боку попасти до неї було як на запис до президента! на коридорі криками кричала до людей "хто вас прислав, я не приймаю просто так"! така як вона називає ціни в чоло, звичайно робота кожного має бути оплачена, але не ж з наших кишень!
     
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?


    страхову медицину теж можна нормальну зробити. наприклад, страхову-державну за такою схемою: ти платиш нехай 5-10% своєї зарплати щомісяця в страхову компанію, йдеш до лікаря, показуєш контракт, він тебе оглядає, приписує ліки, які ти безкоштовно отримуєш в аптеці. а далі вже справа страхової компанії виплатити гроші лікарю - ти вже до цього діла не маєш.

    ну то так треба платити всім: прийшли в ЖЕК за довідкою - 20грн на руки, купили щось у магазині - обов’язково чайові і т.д. Цим всім людям платять зарплату! і можливо навіть вищу, ніж мені. то чому я ще маю ще щось додатково платити? а так вони звикнуть, і до людей, які не дають на лапу, будуть ставитися як до г..на.

    Metelykmetelyk, розкажіть детальніше про страховку в Україні. чи покриваються аналізи в приватних лабораторіях? скільки коштує поліс? і т.д. (можна в ПП вартість, якщо не хочете про це говорити тут).
     
  10. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Це не моя психологія. У мене таке бажання виникло вперше. Я до цього нікому не платила. Просто знаю, що кошти, які платить страхова перераховуються на благодійний фонд лікарні, з якого якраз з/п не платять лікареві. А офіційна з/п лікаря - сміхотворна в порівнянні з моєю. Тому я вирішила, що дана персона заслуговує на подяку з моєї сторони, а от неонатолог, медсестри -ні. Їм і не було за що, і врешті я не зобов"язана була.
     
  11. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    От чому ви узагальнюєте?
    А ЖЕК не надається до порівняння:girl_crazy:, туди можна хіба бомбу занести і лишити.
    Ну дивіться, привела я на консультацію дитину, скажімо до ЛОРа, не в свою поліклініку(бо там хіба довідку можна брати, а лікарі матолки), а по домовленості і рекомендації. І лікар оглянув, призначив лікування і ще й регулярно пильнує як протікає захворювання. То що? Не заслуговує на оплату з мого боку? Він ж потратив свій час і увагу, хоча зовсім не зобов"язаний приймати людей не зі своєї дільниці.
    Чи чому не виникають такі питання про стоматологів, а всі чемно йдуть і платять за пломби і вирвані зуби. Чи може хтось ходить в державну-безкоштовну поліклініку, де йому безкоштовно і якісно лікують зуби?
    Можливо я дивлюся зі своєї вежі але, повторю, я і моя сім"я не ходимо до лікаря без рекомендації, бо приписані до дільниці. А дільничний педіатр ясно, що нічого від мене не отримує, бо нема за що, бо тупа малолєтка.
    Ті, що я знаю, сидять і пильнують, всяке ж може статися.
    А та, що до вас ходила, була зобов"язана йти до вас додому чи ні? Бо це теж має значення.
     
  12. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    ситуація вийшла на вашу користь оскільки таких як ви, застрахованих, у нас дуже мало. І можливо тому лікареві зарахується що завдяки його пацієнтці медустанова отримала додатково фінансування. Тому я цим поясняю його уважність, і решта все, чим ви задоволені, ну і просто можливо вам попалася чесна і порядна людина.

    В Россії,система страхової медицини працює вже не перший рік. І там за кожну застраховану жінку, після пологів пологовий отримує відшкодування. Жінці в ЖК видають родовий сертифікат, вона його залишає в пологовому в якому родила, і далі відбувається відшкодування. Але оскільки це явище там массове, і вже нікого цим не здивуєш, то в них немає поняття прийти домовитись з лікарем. Верніше домовитись можна, але це коштує додатково, і лікарі про це в курсі. А так, якщо суто по страховці, то ніхто там не буде з жінкою домовлятись. Приїхала в найближчий пологовий, на яку бригаду попала, в тої і родила.

    І хоча пологовий отримує за кожну жінку гроші, особисто лікар з цих сум нічого не має, і знов, щоб покращити до себе ставлення, якість виконання лікарських обовьязків і т.д. жінки ( ну особисто мої знайомі воліли окремо лікарю "дякувати") А брат мій наприклад сказав " ну и что, все рожают и моя Наташка родит" так він вкусіл всі прєлєсті страхової "безкоштовної" медицини. Наташка потім казала "Слава Богу что жива осталась" . Правда в нас таке жінки кажуть навіть коли з лікарем домовляються, але все ж таки, відношення казала до неї було як до шмата мьяса, абсолютно без емоцій, без підтримки, без порад і допомоги.

    Так що страхова медицина робить ексклюзивне ставлення до пацієнта поки це не стає массовим явищем. А коли всі по конвеєрі йдуть зі страховками то фактивно у відношенні, увазі і якості послуг це те саме. Хіба як ви кажете, за плівку на флюрографії не платиться, за шприци, голки і т.д.

    Хоча я також за страхову медицину, якби її вартість відповідала якості надаваємих послуг та кваліфікації лікарів.
     
  13. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    В державних вони говорять, що беруть лише за матеріал, укол, чи лікарство, хоча... мало віриться що тільки так, бо напевно ніхто й не звіряє ті ціни з тою, яку оплатив. Думаю накрутка там добряча і різниця між вкладеним в зуб матеріалом і сумою яку оплачують люди іде стоматологу в кишеню, хоча він вважається на державній роботі, а це вже як хабар виходить, який всі чемно сплачують.

    Мені після стаціонару продовжили лікарняне, але крапельниці ще треба було ставити, тому я прийшла з тою випискою в ЖК і там мені лікар, в якої я стояла на обліку, відразу повідомила, що за одну крапельницю треба дати медсестрі 50 грн. Ага, казала що взагалі то коштує задоволення 85 грн, але поскільки у мене в виписці вказано, що ЖК має продовжити лікування, то 50...
    Хоча моя свекруха мені доказувала, що то мало би бути безкоштовно, а лікарка мене надурила, а якщо воно платно, то най дають якісь чеки, чи квитанції))
     
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Тобто, ви можете обрати будь-якого лікаря. Це добре, бо хороших лікарів у нас "дньом с огньом". Але чи міг цей лікар не погодитися приймати у Вас пологи. Ну допустим сказати, що якщо припаде на його зміну то вже добре, а як що ні то тоді черговий лікар. Якщо взяти по правді, то він був би правим, бо у свій вихідний, чи вночі, коли не чергує, має повне право знаходитися вдома. Що про такі випадки говорить страхова?

    Якщо чесно, то мені здається, що вам просто зустрівся хороший, порядний лікар. І так він поводився б у будь-якому випадку. Чи то до нього хтось по страховці прийшов, чи по домовленості, чи просто з вулиці.

    ---------- Додано в 17:42 ---------- Попередній допис був написаний в 17:29 ----------

    згідна, що із зарплати можна вираховувати, але не у приватну, а у державну страхову, бо як показує досвід. найефективнішим є саме державне медичне страхування (я не маю на увазі Україну, це до прикладу Франція, Англія). А от з приватними вже інша справа, на меті цих компаній - заробляння грошей, а не піклування про здоров*я клієнтів.
    Недавно дивилася фільм про американську страхову медицину. Якщо це правда, то не приведи Господи нас до такої медицини.

    ---------- Додано в 17:47 ---------- Попередній допис був написаний в 17:42 ----------

    А поліклініці передбачена така послуга як прихід медсестри додому? Ну сімейного викликають. А сестричку теж можна, чи на всякі маніпуляції треба приходити в поліклініку?
     
  15. kraplynka

    kraplynka реалістка

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Я теж так вважаю, тільки здається мені, що то хіба якесь чудо має статися, щоб наші чи то приватні, чи безкоштовні медзаклади масово надавали власне якісні послуги.
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?



    ---------- Додано в 19:16 ---------- Попередній допис був написаний в 19:14 ----------

    ага. Що і підтвердилося вже колись "Богданом"
     
  17. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    На тій же Академічній я питала. Бо десь два місяці тому за пломбування зуба, правда і з каналами мені "заспівали" 260 грн. Ну, пані стоматолог все чемненько і скоренько мені розписала, підсумувала і тицьнула тим листком в очі. Ну, і що я там могла зрозуміти в тих їхніх медикаментах, в яких поняття не маю що воно таке і скільки може коштувати. Правда такого пункту як "робота" там не було. І то й не дивно.))
     
  18. Farfalla

    Farfalla Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    Не заперечую, мені і справді пощастило: і обставини склались добре, і лікарем я задоволена (в ЖК мені всі радили КР, я сказала лікареві, що бажаю природніх пологів, він мене підтримав! тільки за це я готова його розцілувати :) )

    Я думаю, що причина знаходиться навіть не у масовості, а у оплаті праці лікаря. Хто бере хабарі, ті у кого мала з/п. Вчителі, міліціянти, лікарі... Я їх не виправдовую, але кажу чесно і відверто: не знаю якою я б стала, будучи на їхньому місці...

    Відверто скажу, що не знаю... Хоча пригадую телефонні консультації перед пологами з страховиками, то звучали фрази про вибір лікаря... Але 100% гарнтії давати не буду.
     
  19. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    якщо б була на їх місці, то звичайно робила б так само!
    а у випадку з лікарем так це точно!
    вони направду заробляють мало, і це при тому що також мають і дітей і сім"ю, яку треба утримувати!
    все правда залежить від міри наглості, і ще від дару лікаря!
    з іншого боку доходить до неможливого, коли вся лікарня ходить до вас в палату колядувати, бо всім треба грошей, бо ж інакше навіть пальцем не поворухнуть!

    звичайно бути всім під однією страховкою, має має багато своїх плюсів, які не можна заперечувати!
    але мені здається, що навіть у випадку, коли б все покривала держава, а саме так вона вже ніби і зараз робить, були б випадки коли треба було б дати на сторону!
    здається, якби ми жили десь не там, то навіть би не існувало всіх цих тем про компетентність лікарів, чи нарікань на послуги які ми отримуємо!
    на жаль такі реалії!
     
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Платна чи безкоштовна медицина?

    тепера все ясно (але насправді по закону лікарі не вашої дільниці теж повинні вас оглянути і лікувати, бо людина має право вибирати, до якого лікаря йти), я б теж так зробила.
    плачу, бо йду в приватну клініку, а не в державну.