Платна чи безкоштовна медицина?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем bora, 1 Квітень 2011.

  1. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Про те, що в Львові чи то Львівській області будуть опробовувати реформи відомо вже давно. Принаймі в другій поліклініці точно.

    Я мрію щоб розігнали таку укстанову як МСЕК. Вони охаміли в корінь. Щоб отримати інвалідність будуть тебе посилати і посилати і посилати поки не дасиш хабар. Незалежно від того чи ти хворий чи ти не хворий. Може хто підкаже як з ними боротись?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Хм, відомо то давно. Але хочеться більше офіційної інформації. Щоб бути готовим до всього. А то ніби всі говорять, а толком ніхто нічого не знає.
     
  3. Linar

    Linar невиправна оптимістка

    Я говорю про дорослу лікарню. Буквально у вівторок забрали з лікарні нашого діда. Справді, капельниця була їхня,антибіотики, ігалятори та ін. за особистий рахунок.
     
  4. unsure

    unsure Well-Known Member

    тому не дивно що Ви таке пишете

    Зараз лікара навіть не стидаються назвати конкретну суму яку потрібно покласти в кишеню, це я вам так говорю як людина яка не має лікарів в хаті.
    Це законопроект який хочуть прийняти з березня місяця, і коли починається березень я також знаю. Тут про інше мова іде. До тепер і скільки це ще буде незнаю, з бюджету країни виділялися такі статті як на харчування в державних лікарнях, медикаменти в держ.лікарнях і так ін. А ТЕПЕР ЦЕ ВСЕ ХОЧУТЬ ВИКРЕСЛИТИ.
    А медикаменти наші лікарні мають, не говорю про якість профільні, я про самі звичайні говорю, які потрібні кожний день. От дівчата говорять що як не як але дають, і повинні давати. А не потім здавати в аптеку і заробляти ще на тому гроші. А в вищі мед.органи звісно що можна пожалітися і що? ви незнаєе наших людей, якщо на них пожалітися причому не без причини, і їм буде за це ВТИК, то вони з вами на другий раз будуть розмовляти крізь зуби і це в хорошому випадку.
     
  5. jylanda

    jylanda занууууда

    Ну то хай собі говорять, вам треба щоб вони вам п'ятки цілували? Головне щоб лікували, а як будуть огризатися, то можна ще раз пожалітися, то вже навчаться. В нас звикли, що лікар має сидіти біля хворого цілодобово і гладити по голівці, тому і платять. Одні платять, а ті що не мають, то залишаються без уваги лікаря, бо він ж зайнятий одним пацієнтом...
    Ну і про харчування в лікарні, більшістьлюдей таки не їдять того, працівники кухні добре наживаються, а з бюджету йдуть шалені суми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  6. unsure

    unsure Well-Known Member

    Звісно що не потрібно щоб зі мною сюсюкались, але і коли огризаюься або говорять так як із нижчим сортом я такого не люблю. І не всі мають час навіть елементарно пожалітися. В сімях де 2-3 дітей мама сама з ними, так як тато практично цілодобово на роботі, думаю їй аби встигнути з дітьми впоратися, включаючи наші черги з поліклініках. Одним словом складна в нас ситуація в державі. Просто це не повинно так бути. Надіюсь що ми всі разом всетаки змінимо на краще.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Двічі лежала в лікарнях (різних) і завжди там харчувалася, готували дуже добре (в мене такі смачні каші не виходять, але я себе аж такою паскудною господинею не вважаю). І інші пацієнти, які лежали зі мною, теж брали лікарняну їжу і загалом були нею задоволені.
    Я детально не вивчала питання цих реформ. Але знайшла цікаву картинку, яка описує першочергові кроки в цьому напрямі: 4455.jpg
     
  8. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Ми застраховані вже більше 10-ти років. Дуже зручно, ще не було випадків щоб страхова щось не покрила, ну але ми не дуже часто хворіємо. Маємо досвід страхування в Дженералі Гарант та Провідна, обидві хороші, правда з першою більше паперових заморочок.

    Наш пакет має ліміт лише на стоматологію – 5000 грн. на рік на людину, після 2500 – франшиза 25%.

    Також повністю покривається страхівка на період подорожей закордон (на візи не купую додаткові поліси).

    Чітко прописані всі моменти як, наприклад, - перелік авторизованих клінік, масажі, вітамінізація, бактерії в часі прийому антибіотиків, важкі хвороби, гомеопатія лише медична, тощо. Були роки, коли поліс покривав басейн, фітнес або зал на певну суму в рік. Дитяча страховка передбачає також ретельний патронаж новонароджених з графіком та вакцинацію тими всякими Інфанріксами (я дітей не страхувала, але знаю від куми яка своїх страхує)

    На практиці все просто – у випадку хвороби роблю виклик додому (якщо температура, або стан поганий), або їду до лікаря, отримую призначення та безкоштовні ліки у географічно зручній аптеці.

    Якщо треба консультацію вузькопрофільного спеціаліста або аналізи-УЗД, тощо, також легко організовується.

    Дякувати Богові лише один раз мала досвід виклику швидкої (приватна, все безкоштовно) та госпіталізації (але я залишалась лише на стаціонар - крапельниці), то також все було позитивно.

    Також дуже виручало в період вагітностей (покриваються усі аналізи, обстеження, тощо) ну і на усіх пологах – можна було нікому нічого не платити, бо платила страхова офіційно в касу.

    Минулого тижня підхопили з чоловіком вірус, ліків сукупно виписали нам майже на 750 грн. (спреї для носа та горла, пакети для полоскання, таблетки від кашлю та противірусні), в шокови… Хоч то і неправильне судження, але так виходить що страховка нам повністю рентабельна. Номінальна вартість нашої страхівки – в районі 400 грн. на людину на місяць. Стосовно додаткових оплат готівкою – в нас такого не виникало, лікарі загалом позитивно відносяться до застрахованих, бо напевно отримують якісь доплати ну або просто заклад має додаткові кошти для внутрішніх господарських витрат, тощо.
    Ніби коротко все, якщо щось забула, питайте.

    Не знаю яким буде новий закон про платну медицину але я переконана, що та зміна мала б відбуватись паралельно із запровадженням державного страхування.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Написати скаргу в обласне управління охорони здоров'я, якщо неефективно - обласна прокуратура та МОЗ.

    ми як оформляли інвалідність дитині, я була глибоко вражена відношенням - нам самі зателефонували та поінформували (ми навіть не знали що наш діагноз = інвалідність), просили зібрати документи, нагадували по 100 разів, швидко призначили комісію, доня навіть присутня не була... Але може то лише з дітьми вони такі людяні...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. YeWa

    YeWa Well-Known Member

  11. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Консультувались з юристом. Звичайно, що того так не залишимо. Єдине, що потрібна таки юридична підказка як то все грамотно зробити.
    Чоловікові про хабар не казали. Але і хвороба його сумнівна і перебіг не тягне на групу. Ой, то просто зла не хватає. Нам та група не розходиться і від тої пенсії особливо полегшення не буде, але сам факт.

    Щодо "людяності". Може й справді з дітьми по іншому. Моя тітка кілька років проходила комісію. Вона інвалід дитинства. Немає ноги, тіло деформоване, купа супутніх хворіб. Не написаних, а реальних. Але, щоб пройти комісію треба лежати в лікарні. Кожен лікар за підпис 50 грн. Комісія взяла з неї 300 $. В черзі її протримали з 9 ранку до 4 дня. І ще довго морочили голову, що на групу у вас замало хворіб. Я їм щиро бажаю, щоб тим "комісарам" хворіб вистарчило. Довели її до сліз і потім підписали документи. Вона то все проходила сама. Я от до вчора того всього не знала. Потім ту комісію взяли на хабарі. Думаєте хтось поніс якусь відповідальність? Працюють далі, тільки здається рядовими лікарями
     
  12. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Щось мені та реформа зовсім не нра... Навряд вона приживеться. Бо наразі це ще один тіпа "легальний" спосіб спиз*ити гроші чиновниками, але не з бюджету, а напряму вже з людей. І, знову ж таки, це буде так: в кишеню гроші + гроші в касу. Ну бо з/п в лікарів більша не стала умовно, а ті, хто звикли до подяк отак просто не будуть змінювати звичний ритм життя. І можна стопіццот раз скаржитися куди завгодно, ефекту буде 0,0. Бо в нас ще суди треба реформувати, паперові документації, все, одним словом. А так по суті всі скарги це просто слово пацієнта проти слова лікаря, фількіна грамота. Ну можна поскаржитися, що лікар "не приділяє уваги" спеціально. А лікар скаже, що приділяє, все ок. Одним словом я щось проти цієї реформи, ну не на часі воно все, не на часі... Треба реформувати все купою, бо так ефекту не буде.
     
  13. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Мар'яно, не справді, а з дітьми точно по-іншому. В нашому випадку так було, але я б воліла такого випадку взагалі не знати(

    ну і з відповідальністю лікарів - треба просто контролювати до кінця.
    Знаю про випадок хабарництва у МСЕК яка знаходилась у львівській тублікарні, там всіх звільнили, бо люди "тримали руку на пульсі" до кінця. Правда не знаю чи ці доблесні лікарі не "всплили" в інших лікарнях, тут мав би бути загальнодержавний "чорний список".
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2015