Податковий кодекс

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем mysha, 22 Листопад 2010.

  1. Ольоля

    Ольоля Мамуся Дарусі)

    Ну а в ракурсі ФОП-а, того ж , що продає власні вироби за кордон. Отримує валюту за них на рахунок і відповідно банк 75% валюти продає на міжбанку ( по курсу нижчому ніж реально в канторах) і зараховує йому гривні, а 25% він може зняти собі з рахунку. Виходить так... :girl_in_dreams:
     
  2. Linar

    Linar невиправна оптимістка

    Валюту з рахунку можна знімати тільки на відрядження. Або перераховувати за кордон, все решта тільки на продаж
     
  3. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Може зняти лише на визначену потребу. Інакше або використати для розрахунку, або збирати, або теж продати
     
  4. marjana lv

    marjana lv Well-Known Member


    Дівчата, можливо вже десь є роз'яснення від податкової стосовно сплати/не сплати ЄСВ для ФОП що не ведуть діяльність (на заг.системі). Бо не можу знайти чітке трактування того .
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Melisa

    Melisa Well-Known Member

     
    • Інформативно Інформативно x 2
  6. goldgirl

    goldgirl Well-Known Member

    Не знаю, чи в цій темі про це питати, але то питання стосовно податкового кодексу, тому пишу тут.
    Вже багато років маючи іпотечний кредит, ми з чоловіком подавали декларацію і отримували податкову знижку. Тоді, коли я працювала і відповідно сплачувала податки, декларацію подавала я. Відколи пішла в декрет, це робив чоловік. За 2011, 2012 роки нам повертали кошти. За 2013 рік ми несподівано отримали відмову, з якою інспектор навмисне потягнув до самого нового року і ми вже не встигли нічого з'ясувати - лист написаний вже 15 січня 2015 року.
    Відколи такі зміни в кодексі, що лише я маю право на податкову знижку (саме на мене оформлений кредит), а не чоловік, який фактично сплачує кредит і відсотки, поки я не отримую жодних прибутків . Завжди знала, що на це має право один з подружжя, і як наслідок, чоловіку повертали кошти вже 2 роки.
    На квитанціях, які видає банк звісно моє прізвище та ім'я, оскільки кредит оформлений на мене і так було завжди.
     
  7. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Допоможіть розібратися з таким.
    До якої категорії ПП відноситься консультування населення?
    Я правильно розумію- для такого виду робіт вигідніше робити спрощену систему оподаткування? Чи ні?
    Скільки там взагалі тепер платиться?
     
  8. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Консультувати будете тільки населення чи юридичні особи також?
    Ще потрібно врахувати обороти та кількість працівників?
    Якщо консультуватимете тільки фізичні особи, то можна на другій - єдиний податок. На даний момент сплачується єдиний податок близько 200грн на місяць (у Львові, кожне місто має свою ставку), та ЄСВ - 422,65грн.(на сьогодні, прив"язаний до мінімальної зарплати).
    Якщо плануєте співпрацювати з юрособами, то третя. 3% (з ПДВ) або 5%(без ПДВ) від обороту плюс ЄСВ 422,65грн.
    Але ще, як я писала вище, потрібно враховувати кількість працівників та обороти.
    На другій до 1 працівників, на третій - до 20 працівників.
    На другій обороти до 1млн.грн., на третій - до 3млн.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Тільки я буду консультувати і тільки фіз.осіб.
    На першій не вийде, так?
    Кожного місяца така сума теж? Чи раз в рік?
     
  10. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    На першій можна надавати побутові послуги населеню та продавати на ринках. Тому тут потрібно детально розглядати які консультації надаватимете.

    Це сума за місяць. Сплата відбувається поквартально.
    --- дописи об"єднано, 7 Травень 2015 ---
    Ось трошки більше інформації про групи, щоб Ви собі могли зоорієнтуватись:
    перша група — фізособи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють лише роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність із надання побутових послуг населенню й обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;
    друга група — фізособи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність із надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

    - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах одночасно, не перевищує 10 осіб;

    - обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

    Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги із купівлі, продажу, оренди й оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність із виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних і побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення й напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
    третя група — фізособи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають із ними в трудових відносинах, не обмежена, та юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;
    четверта група — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Дякую.
    Я правильно розумію- що платити треба 200+422.65 кожного місяця навіть якщо дохід пару гривень?
    У нас немає такого, що податок- це суто певний % від прибутку і більш нічого?
     
  12. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    з 1.01 2015 помінялася відсоткова ставка для третьої групи, тепер 2% (з ПДВ) або 4% (без ПДВ) від доходу
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    немає. ЄСВ можна не платити тільки, якщо ви на загальній системі оподаткування і у вас нульові доходи або підприємець має збитки.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Перепрошую, дійсно 2% і 4%. Щось я вже перепрацювалась сьогодні, мабуть :girl_blush2:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Збитки- це коли на податки не вистарчить, бо дохід менше них вийшов? Чи як?
     
  16. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Це коли валові витрати перевищують доходи. Наприкдад, ви потратилися на рекламу, оренду приміщення, а доходи не перекрили ваші витрати чи їх взагалі не було.
    Для розрахунку ЄСВ на загальній системі береться до уваги чистий дохід.
    ЄСВ для підприємця на загальній системі оподаткування розраховується приблизно за наступним алгоритмом:
    1. Якщо чистий дохід за місяць складає 0 або підприємець має збитки, то ЄСВ 0.
    2. Якщо чистий дохід за місяць складає від 0 до мінімальної заробітної плати, то ЄСВ дорівнює мінімальному страховому платежу, тобто розмір мінімальної заробітної плати за цей місяць помножуємо на 34,7%.
    3. Якщо чистий дохід за місяць дорівнює від розміру мінімальної заробітної плати до розміру максимальної величини бази нарахування, то ЄСВ розраховується як 34,7% від чистого доходу.
    4. Якщо чистий дохід за місяць більше ніж максимальна величина бази нарахування, то ЄСВ складає 34,7% від розміру максимальної величину бази нарахування.

    Зараз він становить 34,7 % * 1218 = 422,65 грн
     
    Останнє редагування: 7 Травень 2015
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    З того всього я зробила висновок, що з податками теж можна піти в мінус.
    Типу чистий дохід 100 грн, а податків аж на +- 700.
    Так?
     
  18. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Залежить яку систему ви оберете, на загальнійй буде 25%+ЄСВ=25+422,65=447,65
    на спрощеній, береться до уваги весь дохід (витрати до уваги не беруться).
    Нехай він так і становитеме 100 грн, то на 2 групі ви сплатите максимум 243,6+422,65=666,25 (яке число:girl_crazy:)
    на 3 групі: або 4+422,65=426,62грн або 2+422,65=424,62

    Тому я б добре подумала, прорахувала всі ризики, бо за 100грн доходу в місяць, явно, не варто відкривати ПП.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Може дівчата підкажуть, яка сума доходів фізосіб не оподатковується? Є якийсь мінімум, декларуючи який, не сплачуєте той 15-17% податок?
    Я веду до того, що якщо є такий мінімум, наприклад, 10 тис, то попрацюйте без відкриття ФОП, подивіться, чи іде справа і як. А коли уже буде оборот до тих 10 тис наближатися, вирішите, чи варто реєструваттся як ФОП.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    Неоподатковуваний мімімум доходів громадян затверджений у розмірі 17 грн:)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Подобається Подобається x 1