Поясніть значення слова!

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем kitka, 14 Червень 2009.

  1. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    1.Що таке "штурпак"?
    2.Який то "штивний"?
     
  2. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Штурпак - палиця необдерта, відломана від дерева, патичок-штурпачок, десь так.
    Штивний - ми це слово вживаємо, коли хочемо сказати, що щось погано гнеться, щільне. (напр. плотна тканина, яка погано лягає - штивна)
     
  3. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    А Ґуґлом? ;)

    ШТИВНИЙ, -а, -е, діал. 1. Нерухомий, твердий, негнучкий. 2. перен. Холодний, байдужий, суворий.

    ШТУРПАК, -а, ч., діал. 1. Залишок зрубаної або зламаної рослини; шпичастий пеньок. 2. перен. Дурень, бовдур.
     
  4. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Ну а в нас кажуть "штурпак" на того, кому щось пояснюєш, пояснюєш, а він і далі не розуміє. Скажімо так, людина з невисоким IQ :mocking:
     
  5. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Це переносне значення є і в словнику, який я навела.
     
  6. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    А всі знають що таке Присок?
    Невже це загальновживане слово....

    Спочатку почула по ТБ. перевірила в словнику - є.. якщо воно невідоме, то значить я не відстала)))
     
    Останнє редагування: 22 Липень 2010
  7. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Дитині задали домашнє завдання знайти значення страризмів/архаїзмів.
    Впоралися, крім одного словаа "скриптура". Допоможете?
     
  8. Відповідь: Поясніть значення слова!

    Уко, ось знайшла:
    Правда, чи то архаїзм - маю сумніви.

    ---------- Додано в 17:14 ---------- Попередній допис був написаний в 17:11 ----------

    О, а ще підказав Академічний тлумачний словник, що то зошит :) - більш ймовірний варіант.

    ---------- Додано в 17:16 ---------- Попередній допис був написаний в 17:14 ----------

    Захопилася:))
     
  9. talja

    talja Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Поясніть по простому значення слова резонанс, бо у нас тут із чоловіком суперечка :aggressive:
     
  10. Відповідь: Поясніть значення слова!

    від лат. - той, що звучить у відповідь. Тобто відголос. Наприклад, суспільний резонанс. Є подія, на яку відреагувала громадськість, бурхливо відреагувала - маємо реакцію на дію. Наприклад, дівчата з Femen викликали резонанс - отже, суспільство зацікавилося, тішить, обурюється і обговорює, обговорює, обговорює - реагує :). Чи, як-от, "Ніч знижок" в Кінг-кросі викликала резонанс. Простіше не вмію пояснити :)
     
  11. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Слово "резонанс" часто використовується ще й в технічній літературі.
     
  12. LGalT

    LGalT Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Що означає фраза "приймати кожні два дні"?
    Я правильно розумію: якщо прийняла таблетку в понеділок, то наступний прийом в середу?
     
  13. LGalT

    LGalT Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Хтось може підтвердити? бо я заплуталась вже
     
  14. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    Пайдьом лагіческім путьом )) приймати щодня, кожен день - приймаєте понеділок-вівторок-середу іт.д., приймати кожні два дні, через день - понеділок-середа-пятниця, приймати що три дні, через два дні - понеділок -четвер -неділя. Думаю так, навряд чи ця фраза означає щось інше, якби малось на увазі, наприклад, приймати два дні підряд, потім перерва -думаю це було б чітко описано, включно з тривалістю перерви
     
  15. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    так, бо якби казали кожен один день(тобто кожен день), то приймати в понеділок, вівторок, середа..., а кожні 2 дні, то понеділок, середа, п*ятниця...
     
  16. LGalT

    LGalT Member

    Відповідь: Поясніть значення слова!

    тепер вже точно не сумніваюсь:girl_dance: