Польські шенген візи для нащадків переселених 1944-45р.

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем miafox, 6 Серпень 2014.

  1. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Хтось робив повторно візу по репатріації? Треба знову той самий пакет документів?
     
  2. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Архівна довідка в мене видана ще в 2014 році. Я її можу зараз повторно використати для подачі документів на візу чи потрібно знову звертатись в архів по свіжу?
     
  3. IrinneK

    IrinneK New Member

    Підкажіть, будь ласка, скільки ще можна перебувати в Польщі протягом цього року по переселенській візі, якщо чоловік вже відбув з березня по червень по робочій? Два чи три місяці? Зараз він вже місяць як в Польщі.
     
  4. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Теж цікавить таке питання. То залежно як рахувати. І хто буде рахувати. Робоча - це ж національна, а по переселенню - шенген. Як мінімум 180-кількість днів перебування від березня до червня (то точно менше 2х місяців). А робоча віза вже закінчилась? І по якій візі він вїжджав до Польщі?
    П.с. то найкраще болу уточнити на кордоні.
    Надіслано від мого SM-G935F, використовуючи Tapatalk
     
  5. IrinneK

    IrinneK New Member

    @Basyanya, Робочої візи залишилось 3 чи 4 дні, при перетині кордону штамп поставили саме в робочу візу. Каже не було можливості запитати при перетині кордону, до була середина ночі і повний автобус людей. Чоловіків знайомий на початку цього року вже був в Польщі по робочій візі (близько 3 місяців), потім 3 місяці по переселенській, і декілька тижнів назад знову відкрив робочу і поїхав
     
  6. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @IrinneK мала дві активні візи(2 польські, одна Шенген, інша Національна), так от при перетині кордону людину запитують, мету поїздки якщо сказав "праця", то напевно в системі вони це відмічають і рахують по національній візі дні, а якщо напр. подивитись на краєвиди і т.п., то думаю, що проїхав би по Шенген. а штампи ставлять де є вільне місце. Це все дуже індивідуально, можливо нічого не буде і все закінчиться "гуд". Робоча віза, якщо видана на 360 днів дає можливість працювати лише 180 днів, Шенген(по переселенню) видається від 2х до 5ти років, з можливістю перебування 90 днів на 180 днів(по 3 місяці в Польщі і 3 місяці в Україні). Не хочу вас лякати, але якщо ваш чоловік в"їхав по робочій візі і попаде на прискіпливого прикордонника, то може навіть бути депортація від 6 місяців і більше. Вам краще уточнити в чоловіка "його ціль поїздки", що він відповів прикордоннику.
     
  7. miafox

    miafox Member

    Вчора вдруге подавала на репатріаційну візу(так як попередня віза закінчилась)..і мала дуже непреємну ситуацію..Принесла той самий пакет документів-усі свідоцтва+довідку з архіву,яку брала в 2014 році..і виявилося що вона вже не підходить,бо в ній недописане одне речення-що переселеня відбулося згідно угоди РП і УРСР від якоїсь там дати...Вар'ятство..це речення абсолютно нічого не змінює..але ж нову довідку потрібно брати вже платно і очікувати 3 міс, і реєстрація в візовий діє тепер 3 міс..
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  8. YeWa

    YeWa Well-Known Member

    вважаю таке просто знущанням. Якщо довідка була видана, коли її форма ще не була затверджена, то потрібно дати можливість людям нею користуватися, а вже наступні видавати із тими вимогами, які вони собі постійно придумують. Колись наші родичі страдали, а зараз нам також навязують всякі свої правила, за якими не встигаєш.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Я теж зараз маю подаватись на другу візу. Теж довідку з архіву брала в 2014 році. Стосовно неї писала в підтримку візового центру. Ось їх відповідь: "Архівна довідка є безтерміновою. Відповідно до вимог Генерального Консульства Республіки Польща у Львові в Архівній довідці повинна бути вказана інформація на якій підставі особа була переселена з території Польщі на територію України (на підставі Угоди між Польським Комітетом Національного Визволення і Урядом УРСР від 9 вересня 1944 р. або на підставі Угоди між Тимчасовим Урядом Національної Єдності і Урядом СРСР від 6 липня 1945 р.). Якщо у Вашій Архівній довідці зазначена ця інформація, Ви можете надати її при подачі документів на візу. У протилежному випадку потрібно отримати нову Архівну довідку з необхідною інформацією." В мене в довідці пише: "У @@@@ році була переселена у @@@@ область з села @@@@ у зв'язку з Угодою від 09.09.1944р. між УРСР і Польщею".
    Тобто, як я розумію, моя довідка мала б підійти?
     
  10. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Люди, от маю таке питання. В мене баба з дідом уродженці села, що зараз знаходиться на території Польщі. В паспорті так написано. Казали родичі що на діда в архіві папери є, а на бабу нема. Моїх коли виселяли то вони мали їхати у Дніпропетровськ. Чи є шанс що папери бабці туди могли попасти? І як пишуть листа до архіву, по електронці? І ще таке, маю прадідовий аусвайс, написаний німецькою з печатками і тд, де записане місце проживання. Може хтось стикався з такими документами. Чи можна якось в Польщі в архівах знайти якісь папери про родичів? Куди треба звертатися? Чи "Білий орел" в тих справах допомагає?
     
  11. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    У нас також довідка за 2014рік, і пише ця інформація, а тепер подаємось знову на візу, то робили нову довідку.
    Брат перечитав купу інформації, шукав на форумах, питався, то ніби всі казали, що потрібно нову. То ми замовляли і тепер вже маємо іншу.
     
  12. vikitoria volyn

    vikitoria volyn Well-Known Member

    підкажіть будь ласка,коли реєструєшся на подачу цієї візи, то який розділ вибирати- шенген інше, чи як?
     
  13. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Моя пройшла за 2014 рік:girl_smile:
    Саме так.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    @raspberry, підкажіть будь ласка як має виглядати довідка з роботи?
    І якщо чоловік ПП, то де цю довідку брати? в податковій?
     
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Для осіб, які працюють слід надати довідку з місця праці. У довідці з місця праці повинна бути зазначена інформація, що на період поїздки закордон місце праці зберігається за працівником.
    Для приватних підприємців слід надати свідоцтво про реєстрацію приватного підприємця або ліцензію або витяг з державного реєстру + останню податкову декларацію.
     
  16. Bubochka

    Bubochka Well-Known Member

    от власне податкова мене хвилює, вона здається раз на рік, а там вказано яка видана не пізніше ніж 3місяці тому.
    Якщо я в декреті, то мені також потрібно довідку? мені і так ніхто не має права звільнити?
     
  17. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Про податкову не скажу, бо того не робила. А якщо Ви в декретній відпустці з офіційним працевлаштуванням, то йдете на роботу і берете довідку і просите, щоб вказали там ті дані, що я написала. Бо з 2014 року є трохи нововведень. Я писала в підтримку в візовий і мені вислали повний перелік документів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Pavlo Osokin

    Pavlo Osokin New Member

    Доброго дня!
    Чи хтось може підказати, як тепер оформити візу на дитину, яка вже не підпадає під нащадків переселенців? Чи хтось з таким стикався. Ми з жінкою репатріаційні візи оформили (відносно) без проблем, на 5 років. Хотілося б з дитиною на наступне літо десь поїхати.Які є варіанти?
    Дякую!
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Минулого року ми зробили дитині шенгенську гостьову візу.
    Теж хотілось би довідатись, чи є ще якісь варіанти?
     
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ми робили культуру, ми всі є членами товариства Лемківщина. У нас з чоловіком - репатріація.